SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Diğer Konular (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=34)
-   -   SüperLig Haberleri (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=22869)

mustafa_kavak58 17.01.2009 15:32

Cevap: süper lig haberleri

Çarşı TFF'yi protesto etti
Almanya'nın bir çok kentinden Köln'e gelen Çarşı Berlin Grubu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Avrupa Temsilciliği binası önünde bir basın açıklaması yaparak Merkez Hakem Komitesi'ni ve TFF'yi protesto etti. Grup adına basın açıklamasını yapan Devrim Börçek, kimseden bir beklenti içerisinde olmadıklarını belirterek, "Yanlış yaşam doğru yaşanmaz ve bozuk düzende sağlam çark olmaz" dedi.

Siyasi iktidarların, işadamlarının, mafyanın şemsiyesi altında belli bir zümrenin ayrıcalığını kollayıp gözeten tutumuyla TFF'nin Beşiktaş'a karşı sinsice engellemelerde bulunduğunu öne süren Börçek, şunları kaydetti:

"Siyasallaşmış olan TFF, yarattığı ve yönettiği oligarşik yapı ile adil ve eşit hareket edemez duruma gelmiştir. Kulübümüze ve taraftarlarımıza karşı uygulanan sayısız cezai yaptırımların emsalsizliği ortadadır. Bize uygulanan yaptırımlar başkalarına karşı geçerli değildir. Masa başında ittifaklar oluşturularak ilerleyen haftaların hesabı önceden yapılmaktadır. Bu hesap faturanın Beşiktaş'a ödetilmesi hesabıdır. Ülkemizin insanları ekrandaki iki lumpene ve onların seviyesiz konuşmalarına mahkum kılınarak futbola yön vermeye çalışılmaktadır."

LİG TV DE PROTESTO EDİLDİ

Yazılan çirkin senaryonun baş mimarı olarak TFF, MHK ve yayıncı kuruluşu son kez uyardıklarını belirten Börçek, "Biz bu kirli düzenin parçası olmayacağız. Beşiktaş'a ve onun büyük taraftarı üzerine yazılan senaryoları sileceğiz. Adaletsizliğinizi, seviyenizi ve ahlaksızlığınızı decoderlerinizle beraber size iade ediyoruz. Bu oyunda biz yokuz ve büyük Beşiktaş taraftarı olarak bu oyunu bozacağız" şeklinde konuştu.

Taraftar grubu daha sonra TFF Köln bürosu önüne Sarı-kırmızı ve Sarı-lacivert renklerle süslenmiş çelenk koydu ve pankartlar astı.

Federasyon binası önündeki demirlere asılan pankartlarda, "Kahrolsun TFF, Stop Turkcell Süper Lig, Yeter Ulen, Beşiktaş'a özgürlük, 1903 önce biz vardık" ifadeleri yer aldı.

mustafa_kavak58 17.01.2009 15:33

Faty Papy'nin tatlı telaşı
Bordo - mavili takımın Burundili futbolcusu Faty Papy'i, imza atmak için gün sayıyor. Ülkesinden evrakları gelmediği için resmi sözleşmeyi imzalayamayan Papy, en kısa zamanda bordo - mavili takımda sözleşme imzalamak için gün sayıyorum dedi. Teknik Direktör Ersun Yanal'ın da takımda görmek istediği futbolcu için yöneticiler, Burundi Futbol Federasyonu ile temaslarını hızlandırdı.

mustafa_kavak58 18.01.2009 08:46

"Çocuk gözüyle F.Bahçe sevgisi"
Sarı Lacivert Derneği'nin ilköğretim çağındaki öğrenciler arasında düzenlediği ''Çocuk Gözüyle Fenerbahçe Sevgisi'' konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri, Fenerbahçeli futbolcular Josico ve Can'ın da katıldığı törende verildi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen törende 7-9 yaş grubunun birincisi Sena Tamay ile 10-12 yaş grubunun birincisi Sena Koç ödüllerini aldı. İki yaş kategorisinde de ilk 3'e girenlerin yanı sıra, 3'er öğrenciye mansiyon, 1'er öğrenciye de özel ödül verildi.

Törende aynı zamanda statta yarışmaya katılan eserlerin yer aldığı, 25 Ocak Pazar gününe kadar gezilebilecek ''Geleceğin Renkleri Sarı Lacivert'' isimli sergi de açıldı.

Ödül törenine Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay'ın yanı sıra, kulüp yönetim kurulu üyeleri Ömer Temelli, Turhan Şahin, Sarı Lacivert Derneği Başkanı Yalçın Haker ve futbol takımı idari menajeri Volkan Ballı da katıldı.

mustafa_kavak58 18.01.2009 08:47

Trabzonspor'da Serkan sevinci
Trabzonspor'da hafta başından beri sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı çalışan Serkan Balcı'nın sakatlığının tamamen geçtiği açıklandı. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının 18 kişilik maç kadrosuna alınan Serkan, haftaya oynanacak olan Fenerbahçe maçında oynamayı çok istediğini belirterek, "Kamp döneminin ardından küçük bir sakatlık yaşadım. Ancak Fenerbahçe maçında oynamayı çok istiyorum. Hocam bana o maçta şans verdiği taktirde elimden geleni yapacağım" dedi.

mustafa_kavak58 18.01.2009 08:47

Beşiktaşlılar imza gününde
Beşiktaşlı futbolcular Ekrem Dağ, Nobre ve yeni transfer Yusuf Şimşek, Antalya'daki Kartal Yuvası Mağazası'nda taraftarlarla buluştu. Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği Siyah-beyazlı futbolcular, taraftarlara bol bol imza dağıttı ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Beşiktaşlı futbolcular Ekrem Dağ, Mert Nobre ve yeni transfer Yusuf Şimşek, Antalya Hasan Subaşı Caddesi'ndeki Kartal Yuvası'nda düzenlenen imza gününde taraftarlarla bir araya geldi. Taraftarların yoğun ilgisi nedeniyle zaman zaman izdihamın yaşandığı etkinlikte Siyah-beyazlı futbolcular, taraftarlarla bol bol fotoğraf çektirdi ve onlara imza dağıttı.

mustafa_kavak58 18.01.2009 08:48

"Bir konuşsam 200 maç ceza verirler"
Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Bobo, ikinci yarıda daha farklı olacaklarını, hakemler konusunda gönlünden geçeni söylemesi durumunda da kendisine 200 maç ceza verebileceklerini söyledi. Bobo, BJK TV'de yer alan röportajında, şampiyonluk özleminin uzun zamandır camiada yaşandığını belirterek, ''Taraftarlarımız da bekliyor. Bu yıl burada bir işe başladık ve bu işi en iyi biçimde bitireceğimize inanıyorum'' dedi.
Kamp ve sakatlığı konusunda görüşlerini açıklayan Brezilyalı oyuncu, şöyle konuştu: ''Benim için tabii ki zor geçiyor. Sakat olduğum için idman yapamıyorum ama arkadaşlarım çok iyi idman yapıyorlar. Ben de 19 Ocak Pazartesi günü idmanlara başlayacağım ve bir sorun olmazsa sürdüreceğim. Tedavi oluyorum, günde 2-3 kere fizyoterapistler eşliğinde çalışıyorum. Onun dışında salonda çalışma imkanım var. Üst adale grubunu çalıştırıyoruz. Dize fazla yük binmesin diye ilk başta havuzun içinde koşmaya başladık. Sakatlıktan dolayı da fazla egzersiz yapamıyorum. İlk yarıdan kalma son bir maçımız var. O maçı da kazanarak ilk yarıyı iyi kapatmak istiyoruz ve ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz'' diye konuştu.

Şampiyonluk yarışıyla ilgili görüşlerini açıklayan Bobo, ''Geçen sezon da çekişmeliydi ama bu sezon daha çekişmeli geçiyor. Bu gidiş herhalde ligin sonuna dek sürecek. 2-3 puanlık fark şampiyonu belirleyecek. Ligde çok iyi takımlar var, şampiyonu söylemek zor. Sanki son haftalara bu biçimde girilecek'' dedi.
Hiçbir futbolcu kendisinin de yedek kalmayı istemediğini belirten genç oyuncu, tercihin teknik direktörün olduğunu, bu konuda söylenecek fazla sözü olmadığını söyledi.

-''YENİ BİR SAYFA AÇMAK İSTİYORUM''-

Kendisinin Brezilya Milli Takımı'na gitmeden önce dizinde bir sorun başladığına dikkati çeken Bobo, ''Döndükten sonra da arttı. Böyle olunca devamlılığınız bir anda kesiliyor ve yeniden başlamak zorunda kalıyorsunuz. Bu beni çok etkiledi'' diye konuştu. Yeni yılla beraber beklentisinin hep iyiye gitmek olduğunu vurgulayan golcü futbolcu, ''Ama şansız bir biçimde ilk maçta sakatlandım. Ancak burada iyi çalışıyorum. Günde 3 kere tedavi oluyorum. Yeni yılla birlikte yeni bir sayfa açmak istiyorum. Bundan sonra önüme bakıyorum'' dedi.

Bobo, geçen sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde ortaya koyduğu performansın ardından ciddi öneriler aldığını, ancak gitme düşüncesinin hiçbir zaman aklının ucundan geçmediğini bildirdi. Genç oyuncu, Beşiktaş'ta kalmasının en büyük nedenlerinden birinin de taraftarlar olduğunu dile getirdi. SV Werder Bremen ile yapılan hazırlık maçında takımının iyi oynadığını anlatan Bobo, ''Herkes, zaman geçtikçe takımın iyiye gittiğini gördü. Zaten maçın sonunda da bir gol attık. Bence bu diğer maçlara da yansıyacaktır'' diye konuştu.
Takımda yapılan teknik direktör değişikliği ve derbi maçları konusundaki soruyu yanıtlayan genç oyuncu, şunları kaydetti: ''Yeni bir teknik direktör gelince 2-3 haftalık bir uyum süreci yaşanıyor. Teknik direktörlerin çalışması farklı oluyor. Ama bu kısa sürede atlatılabilir. Bu durumun futbolcuları fazla etkilediğini düşünmüyorum. Ankaraspor maçında da zorlanmıştık. Derbilerde 10 kişi kalmamız maçların sonucuna doğrudan etki etti. Deplasmanda olunca derbiler daha da zor geçiyor. Bunların hepsinden derslerimizi çıkardık. Derbiler ikinci yarıda kendi sahamızda olacak. O maçları en iyi biçimde değerlendireceğimizi düşünüyorum.''

-''200 MAÇ CEZA VERİRLER''-

Bobo, hakemler konusundaki soruyu ise, ''Bunu herkes konuşuyor. Geçen sezon birkaç tane açıklamam var ama kalbimden geçenleri söylesem herhalde bana 200 maç ceza verirler'' diye yanıtladı.

Beşiktaş'ın golcü oyuncusu, takıma yeni katılan Yusuf'un çok iyi bir transfer olduğunu belirterek, ''Yusuf'un özelliklerinden biri de forvet oyuncularına servis yapmak ve onları pozisyona sokmak. Takıma çok yararlı olacağını düşünüyorum'' dedi.

mustafa_kavak58 18.01.2009 08:48

'Ferdi Eskişehirspor'da' iddiası!
Galatasaray'da kiraya verilmesi planlanan genç oyuncular arasında bulunan Ferdi Elmas'ın Eskişehirspor ile anlaşmaya vardığı ileri sürülürken, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, kendilerine bu konuda henüz bir bilgi gelmediğini söyledi. Sezgin, Eskişehirspor ile görüşmelerini sürdüren Ferdi'nin, anlaşmaya varması durumunda konunun kendilerine geleceğini ve kararın verileceğini bildirdi.

mustafa_kavak58 18.01.2009 08:49

Aragones, Abdülkadir'i izledi
Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Fenerbahçe PAF Takımı'nın Yalova Altınova Tersanespor ile yaptığı antrenman maçını izledi. Fenerbahçe Dereağzı Tesisleri'nde yapılan karşılaşmada, yeni transferlerden Abdülkadir Kayalı da oynadı.
Çekişmeli geçen karşılaşma 4-4 sonuçlanırken, maçı, kulüp başkanı Aziz Yıldırım, yüksek divan kurulu başkanı Yüksel Günay ve yöneticiler de bir süre izlediler.

mustafa_kavak58 18.01.2009 16:36

Carlos'a yeni model!
İç transferde sözleşmesi biten oyuncular ile yeniden anlaşma kararı alan Fenerbahçe Yönetimi, Brezilyalı Roberto Carlos için yeni bir model planlıyor. Alex de Souza, Deivid de Souza, Edu Dracena ve Diego Lugano ile yola devam edecek olan sarı lacivertliler, Roberto Carlos’a farklı görevler önerecek. 35 yaşındaki sambacının Türk futbolu ve Fenerbahçe’ye önemli katkısı olduğunu düşünen yönetim, aynı şartlarda bir yıl daha futbol oynamasını önerecek.

Yönetim de istiyor

Carlos ile yapılacak görüşmede önümüzdeki yıldan itibaren hem futbolcu, hem de antrenör olarak hizmetini sürdürmesi gündeme getirilecek. Yılda 3.2 milyon Euro garanti para kazanan yıldız futbolcu ayrıca 1 milyon Euro civarında maç başına ücret alıyor. Türkiye’ye geldikten kısa süre sonra Fenerbahçe’de uzun yıllar kalmak istediğini ve eğitimci olarak ülkemize hizmet vermek istediğini dile getiren Carlos’un düşüncesi yönetimden de destek gördü.

Luis ile birlikte

İki yıllık sözleşme imzalayan ve teknik adamlık kariyerini Türkiye’de noktalamak istediğini açıklayan Luis Aragones’in önümüzdeki sezon da takımın başında kalması bekleniyor. Bu durumda Roberto Carlos gelecek sezon bir anlamda antrenörlük için staj dönemini geçirecek. Dünya çapındaki kariyeri ile Fenerbahçe’nin vizyonunu da büyüten Carlos antrenörlüğünün yanı sıra teknik menajerlik görevini de üstlenebilir. Yönetim bu durumu önümüzdeki yıl değerlendirecek

mustafa_kavak58 18.01.2009 16:37

Seyrantepe'de son durum!
Galatasaraylıların, 29 Ekim 2009'da açılmasını dört gözle bekledikleri Seyrantepe Stadı'nın (Türk Telekom Arena) açılış tarihini sarı-kırmızılı kulüp verdiği iş ilanıyla resmen duyurdu.
Yeni stadın loca ve VİP koltuklarını pazarlamak için ISG adlı şirketi görevlendiren Galatasaray Kulübü'nün ilanında "2010 yılında açılacak olan Türk Telekom Arena" ifadesi dikkat çekti. Stadın yapımını üstlenen Talu-Alke ortak girişiminin stadının inşaatını söz verdikleri üzere 29 Ekim 2009 tarihinde bitirip, TOKİ'ye teslim etmeyi planladıkları, bu tarihten sonra stadı teslim alacak olan Galatasaray'ın stat içinde yapacağı son düzenlemeler için iki aylık bir süreye gereksinim duyacağı öğrenildi.

ÇATININ MONTAJI ZORLU

Mart ayı sonunda kaba inşaatı bitirilecek TT Arena'ya Nisan ayında tribünler monte edilecek. Zorlu süreç ise bu tarihte sonra başlayacak. Çin'de yapımı süren ve montajı zor bir mühendislik projesi olan stat çatısı da monte edildikten sonra saha çimlendirilecek. Stadın inşaatının yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin metro inşaatını, Karayolları'nın ise stadyuma giden yolları 2009 yılı sonuna kadar bitirmesi umuluyor.

WEZ Format +2. Şuan Saat: 14:22.