SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Diğer Konular (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=34)
-   -   SüperLig Haberleri (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=22869)

mustafa_kavak58 18.01.2009 16:44

Cevap: süper lig haberleri

Beşiktaş Antalya'dan ayrıldı
Beşiktaş futbol takımı, devre arası hazırlık çalışmalarını yürüttüğü Antalya'dan ayrıldı.
Kamp çalışmaları için 8 gündür Antalya'da bulunan siyah-beyazlılar, saat 12.00'de tarifeli uçakla İstanbul'a hareket etti.

Öte yandan, Beşiktaş'ın Slovak futbolcusu Filip Holosko'nun, dün akşam 25. yaş gününü kutladığı öğrenildi. Kutlamaya teknik direktör Mustafa Denizli ve siyah-beyazlı futbolcuların da katıldığı belirtildi.

Beşiktaş, Antalya'daki kamp programı çerçevesinde Almanya'nın Werder Bremen takımıyla hazırlık maçında karşılaşmış ve sahadan 2-1 galip ayrılmıştı.

mustafa_kavak58 18.01.2009 16:45

Şener Konyaspor'a kırgın :mad:
Denizlispor'un devre arasında Konyaspor'dan transfer ettiği tecrübeli orta saha oyuncusu Şener Aşkaroğlu, eski kulübünden çok kırgın ayrıldığını söyledi.

Konyaspor'dan ayrıldıktan sonra geçtiğimiz günlerde Denizlispor'un Antalya kampına katılan Şener Aşkaroğlu, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, futbol hayatında hiç yaşamadığı haksızlıkları Konyaspor'da yaşadığını belirtti.

Konyaspor'a büyük hedeflerle gittiğini ifade eden Şener, "Bütün kurulu düzenimi değiştirip Konya'ya gittim. Fakat, 6 ay sonra ayrılmak zorunda kaldım. Böyle bir şey ilk defa başıma geliyor. Böyle olunca maddi ve manevi kaybımız oluyor ama futbolun içinde bunlar var. Adeta bir kaplumbağa gibi evimiz sırtımızda geziyoruz" dedi.

Her futbolcunun transfer olduğu kulübe uzun yıllar oynamak için gittiğini vurgulayan tecrübeli futbolcu, "Ben İnegöl, Rize ve Manisa'da oynadım. Bu kulüplerin hiçbiri beni göndermek istemedi. Hep, kendi isteğimle ayrıldım. Hepsinden Allah razı olsun. Sadece Konyaspor'dan kırgın ayrıldım. Hak etmediğim, inanılmaz şeylerle karşılaştım. Yapmadığım düşünmediğim şeyler yapılmış gibi gösterilmiş. Bunları ben de sonradan duydum. Arkamdan bir şeyler mi oynanmış bilmiyorum. İdari Menajer Nuri Mehtap ile hala anlayamadığım bir şekilde iplerimiz hep gergindi. Sonunda patladı. Ben de dayanamadım ve patladım. Giray Bulak hoca da arkamda duramadı. Yönetimden taraf oldu. Yalnız kaldım. Özellikle yönetim bazında hak etmediğim şeylerle karşılaştım. 2 yıllık sözleşmem vardı fakat oradan ayrılmak zorunda kaldım. Bazı şeyler yanlış gitti" diye konuştu.

Futbolculuk hayatında hiç aklıma gelmeyen şeyleri Konya'da gördüğünü anlatan Şener, "Bir iki kişinin yaptığı yanlışlardan dolayı bütün Konyaspor camiasını ve Konya şehrini suçlayamam. Gönül isterdi ki, uzun yıllar orada oynayayım ama olmadı. Artık Denizlispor'un başarısı için ter dökeceğim. Konya'da yaşadığım şeyler beni daha çok hırslandırdı. İkinci yarıda daha iyi bir Şener olarak sahaya çıkacağım. Bu ligde uzun yıllardır futbol oynuyorum ama henüz 28-29 yaşındayım. Daha önümde çok yıllar olduğunu düşünüyorum. Ailece Ege'yi de çok seviyoruz. 2 sene Manisa'da kaldım. Denizli'de huzuru yakalayacağıma inanıyorum. Çok çalışıp, önümüzdeki yıllarda ligi titreten bir Denizlispor izletmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Denizlispor'a kısa sürede uyum sağladığını kaydeden Şener Aşkaroğlu, "Genç bir ekibiz. Çok genç arkadaşlar var. İkinci yarı çok daha zor olacak. İlk yarı 15 puanımız var. İkinci yarıda daha çok puan toplayıp, 37-38 puana ulaşıp rahatlamamız gerekiyor. Denizlispor'un hedefi bu yıl ligde kalmak. Denizli büyük bir şehir. İlerleyen yıllarda zirveyi zorlayabilir. 1,5 yıllık anlaşma imzaladım ve Denizlispor'a faydalı olmak istiyorum" dedi.

Bu sezon ligin çok enteresan geçtiğini de belirten Şener, "Takımların puanları birbirine çok yakın. Kayserispor'un altındaki bütün takımların küme düşme korkusu yaşayacağını düşünüyorum. Bana göre, kümede kalma puanı 36-37 olur" şeklinde konuştu.

mustafa_kavak58 18.01.2009 16:45

Tam 26 penaltı!
Gençlerbirliği'nin Almanya 1. Ligi takımlarından FC Köln ile oynadığı özel turnuva finalinde şampiyonu 26 penaltı atışı belirledi.

Gençlerbirliği'nin Antalya kampının son gününde FC Köln ile oynadığı Cornelia Cup'ın final mücadelesi büyük heyecana sahne oldu.

Turnuvada şampiyonu atılan 26 penaltı atışı belirledi. İki takımın mücadelesinde ilk yarı golsüz sona ererken, teknik direktörlüğünü Christoph Daum'un yaptığı FC Köln, 57. dakikada Radu'nun attığı golle 1-0 öne geçti. Maçın bitmesine 3 dakika kala sahneye çıkan Burhan Eşer, 87. dakikada attığı golle skora dengeyi getirdi ve maç seri penaltı atışlarına kaldı.

İki ekip arasındaki penaltı atışları ise büyük heyecana sahne oldu. İki takımda 13'er kez penaltı atışı kullanırken Gençlerbirliği'nde Addo, FC Köln takımında ise Tamer ve Petit penaltı atışlarını değerlendiremeyen isimler oldu. Penaltı atışları sonrasında rakibine 12-11 üstünlük sağlayan Gençlerbirliği, Cornelia Cup'ın sahibi oldu.

26 penaltının atıldığı maç, Gençlerbirliği'nin ilk uzun soluklu penaltı mücadelesi olmadı. Kırmızı-siyahlılar daha önce 2 kez tarihe geçen seri penaltı atışlarının yapıldığı maç oynamıştı. Gençlerbirliği, 1996 yılında Galatasaray'ı 34 penaltı sonrasında kupadan elerken, geçtiğimiz sezon oynanan Fortis Türkiye Kupası finalinde ise Kayserispor'a 28 penaltı sonrasında kaybederek kupayı elinden kaçırmıştı.

mustafa_kavak58 18.01.2009 16:46

Beşiktaş İstanbul'a döndü
Devre arası hazırlık çalışmalarını Antalya Belek'te sürdüren Beşiktaş, İstanbul'a döndü.

Kamp çalışmaları için 8 gündür Antalya'da bulunan siyah-beyazlılar, öğle saatlerinde Türk Hava Yolları'na ait tarifeli uçakla İstanbul'a geldi.

Siyah-beyazlıların bugünü dinlenerek geçirecekleri öğrenildi.

mustafa_kavak58 18.01.2009 16:46

G.Birliği Mehmet Polat ile anlaştı
Gençlerbirliği, bonservisi elinde bulunan Mehmet Polat ile 1,5 yıllığına anlaştı.

Stoper mevkiinde oynayan 29 yaşındaki futbolcu, bugün yapılan görüşmeler sonrasında kırmızı-siyahlı takıma transfer oldu.

Sporcunun, 1-2 gün içinde Ankara'ya gelerek, resmi sözleşmeyi imzalayacağı öğrenildi.

Gençlerbirliği Kulübü Genel Menajeri Cem Onuk, Mehmet Polat transferi ile birlikte transferi kapattıklarını, bundan sonra yerli ve yabancı hiçbir futbolcuyla görüşmeyeceklerini söyledi.

mustafa_kavak58 18.01.2009 16:47

Trabzonspor'dan bayanlara ziyaret
Trabzonsporlu futbolcular Egemen Korkmaz, Isaac Promise ve Barış Memiş, bayan taraftarların organize ettiği bayanlar gününe katıldı.

Trabzonspor Kamp Eğitim Merkezi'nde düzenlenen bayanlar gününde Bordo-mavili futbolculardan Egemen Korkmaz, Isaac ve Barış Memiş bayan taraftarlarla buluştu. Etkinliğe eşi ve minik kızı Ezginaz ile birlikte katılan tecrübeli defans oyuncusu Egemen Korkmaz, Trabzon'da olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

Daha önce başka takımlarda oynadığını, ancak bayan taraftar potansiyelini ilk kez Trabzonspor'da gördüğünü ifade eden Egemen Korkmaz, "Trabzon'da ve böyle bir ortamda bulunduğumuz için çok mutluyuz. Daha önce de başka takımlarda oynadım, ancak bayan taraftar potansiyelini ilk kez burada görüyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra taraftarlarımızın desteğini takım olarak sürekli yanımızda görmek istiyoruz" dedi.

Egemen Korkmaz, konuşmasının ardından etkinlikte düzenlenen çekilişi kızı Ezginaz ile birlikte yaptı. Bordo-mavili futbolcular, bayan taraftarlarla bol bol fotoğraf çektirdi ve onlara imza dağıttı. Daha sonra düzenlenen kokteylde Trabzonspor pastası kesilerek şampiyonluk temennisinde bulunuldu.

mustafa_kavak58 18.01.2009 16:47

Yusuf Şimşek'e destek
Beşiktaş'ın savunma oyuncusu İbrahim Toraman, takım olarak iyi durumda olduklarını ve ligin ikinci yarısından umutlu olduğunu söyledi. İbrahim Toraman, BJK TV'de yer alan röportajında, Antalya kampının çok iyi geçtiğini belirterek, ''Takım olarak iyi bir durumdayız. Hava güzeldi, ortam güzeldi. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştık. İnşallah bu lige yansır'' dedi.
Yeni transfer Yusuf Şimşek ile ilgili bir soruya İbrahim Toraman, ''Yusuf'un kalitesi zaten belli. Belki çok abartılı eleştiriliyor ama bence çok fazla bunlara takılmamak lazım. Yusuf'un kalitesi, yetenekleri belli. Ben onun ikinci yarıda şampiyonluk yolunda takıma olumlu yönde katkı sağlayacağına inanıyorum. Açıkçası ona güveniyorum'' şeklinde konuştu.

İbrahim Toraman, Mustafa Denizli'nin takımın başına gelmesiyle farklı bir sistemle oynamaya başladıklarının hatırlatılıp, bunun kendilerini nasıl etkilediğinin sorulması üzerine şöyle konuştu: ''Her hocanın kendine göre taktiği, oyun anlayışı, futbolcuya bakışı var. Herkeste farklı bir sistem var. Ertuğrul Hoca'nın da, Mustafa Hoca'nın da taktiği farklı tabii ki. Yani biz futbolcular olarak hangi hoca olursa olsun istediğini sahaya yansıtabilmek, sistemine ayak uydurabilmek için çalışıyoruz. Mustafa Hoca, geldiği günden beri bize ofansif futbolu oynatmak istiyor. Çok pozisyona girmek, atak oynamak, gol yesek de hiçbir zaman bunun önemli olmadığını bilmek. O yollarda daha başarılı olmak gerektiğini bize anlatıyor. Biz de oyuncular olarak bunları yerine getirmeye çalışıyoruz.''

Kampta olumlu bir havanın olduğunun belirtilip, bunun ikinci yarıya yansıyıp yansımayacağının sorulması üzerine de İbrahim şöyle yanıt verdi: ''Yansıması lazım artık. Çünkü zaten takımda kamp döneminde stres yoktur. Hani (Arkadaşlık çok iyi, aile havasında) falan derler. Çünkü kampta maç stresi yok. Maçtan sonraki ruh halin yok. Bunu sadece kafa olarak, beyin olarak, fizik olarak, güç olarak, kondisyon olarak kendimizi ikinci yarıya hazırlamak için yapıyoruz. O yüzden de her şey çok olumlu olarak gidiyor. En iyi şekilde bunları depolayıp lige en iyi şekilde girebilmek istiyoruz. O yüzden şu anki havamız çok iyi. İnşallah bu lige iyi yansır ve sonuna kadar bunu götürürüz. Her sene şampiyonluğa yaklaşıyoruz. Geçen yıl da kaybettiğimiz iki maç var. O kadar zor deplasmanlardan, zor rakipleri yenerek 3 puanla döndük. Ama Gençlerbirliği Oftaş ve Büyükşehir Belediye maçlarını kaybettik. İki maçta 6 puan kaybettiğimiz için şampiyonluktan olduk. Belki bunlar hesapta yoktu. Dediğim gibi bunlar da bize bir tecrübe oldu. İyi bir başlangıç yaparsak iyi gideceğine inanıyorum.''

İbrahim Toraman, takımın savunması ile ilgili bir soruyu da ''Her zaman takım kötü gittiğinde defans eleştirilir ama ben bunlara katılmıyorum. Bir takım olarak bakmak lazım olaya. Defansı iki kişi yapmazsınız ki. Bunun sağında da var, solunda da önünde de ilerde de var. Onlar top kaptırdığı zaman çok fazla dikkati çekmiyor ama en geride kaptırıldığı zaman veya bir hata olduğu zaman bu göze batabiliyor'' diye konuştu.

Takıma bu sezon yeni katılan futbolcuların bulunduğunu hatırlatan İbrahim, ''Önümüzdeki maçlarda daha çok katkıları olacağını düşünüyorum. Sahaya çıktığımız zaman coşkulu şekilde çıkıyorum. Eğer takım mağlup olursa bir şekilde takımı ateşleyebilmek, ilerde gol atabilmek, takıma en azından umut verebilmek, iyi mücadele etmek, yüksek seviyede konsantre olabilmek gibi şeyleri sahada yansıtmaya çalışıyorum. Son zamanlarda iki tendonumda sakatlık olduğu için bu beni biraz etkiliyor. İkinci yarıya tedavi olup gireceğim için, yine o istekli, arzulu görüntümü sahaya yansıtacağımı düşünüyorum. Sahaya çıktığım zaman defans oyuncusuyum ama dediğim gibi ilerde, ofansif olarak oynamaktan zevk alan bir oyuncuyum. İleriye çıkmaktan, orta sahada top kazanmaktan, takıma katkı sağlamaktan keyif alıyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

burak_baykal 18.01.2009 17:15

[B][COLOR="DarkOrange"]fenerbahçe,galatasaray ve beşiktaş bu sene orta sıralarda bitireceğine ve bu sezonda yine anadolu takımları olarak sivasspor başta olmak üzere trabzonspor,kayserispor ve ankarasporda ilklerde yer alarak ilk 5 sırayı bu sene anadolu takımlarını bitireceğini iddaa eden fenerbahçe,beşiktaş gibi takımlarda oynayan eski futbolcusu belirtti.inşallah böyle olurda hiç değilse sivasspor ilk sırada bitirir ve şampiyonlar ligine gideriz. [/COLOR][/B]

oguzhan_1616 19.01.2009 13:09

SERVET SEFERBERLİĞİ

Sivas deplasmanı öncesi elde tek stoper Emre Aşık kalınca, doktorlar tecrübeli futbolcuyu maça yetiştirmek için seferberlik başlattı.
‘Limitleri zorlayın’
Ligde zirve yarışını doğrudan etkileyecek Sivasspor deplasmanı öncesi, Sarı-Kırmızılı ekipte Emre Güngör ve Fernando Meira’nın kart cezalısı oluşu, üzerine bir de Servet Çetin’in sakatlığı teknik heyeti kara kara düşündürüyor. Alman hoca Skibbe’nin elinde hazır haldeki tek stoper Emre Aşık. Bu nedenle doktorlarla Servet’in durumunu görüşen genç çalıştırıcı, limitlerin zorlanmasını istedi ve talimatın hemen ardından milli stoper için seferberlik ilan edildi...

Karar günü çarşamba
Florya'da yapılan son kontrollerin ardından Servet’in Sivas’ta forma giyme şansının olduğu ortaya çıktı. Bu konudaki son kararın ise çarşamba günü düzenlenecek tetkiklerin akabininde verileceği öğrenildi. Galatasaray’la 3.5 yıllık kontrat yenilemeye hazırlanan tecrübeli futbolcunun da, Skibbe’nin şans tanıması halinde elinden geleni yapacağı yönünde söz verdiği belirlendi. Servet daha önce de birçok maçta sakatlığına rağmen fedakârca görev almıştı.

Emre’ye para cezası!
Skibbe'nin savunma çizgisindeki tüm planlarını alt üst eden ise Emre Güngör’ün, Malatyaspor maçında ikinci yarıda oyuna girip, 57. dakikada ikinci sarı kartı görerek, kırmızı kartla oyundan atılması oldu. Sivas deplasmanı öncesi cezalı duruma düşen genç stoperin bu hareketi, yönetimi de çileden çıkardı. Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, tribünden Emre’ye büyük tepki gösterdi, yarınki yönetim toplantısında da para cezası gündeme gelecek.

Alternatif düşünüyor
Aslan’ın hocası Skibbe, Servet’in Sivas deplasmanına yetişememesi halinde; Hakan Balta ya da Mehmet Topal’ı stopere çekmeyi düşünüyor. Bir ihtimal de bu bölgede genç Semih Kaya’nın oynaması.

FANATİK

ssozan 19.01.2009 13:17

Cevap: SERVET SEFERBERLİĞİ

ALLAHIN İZNİYLEE GS Yİ DE YENSEK ÖNÜMÜZ DE RAKİP KALMAZ

WEZ Format +2. Şuan Saat: 04:59.