SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Haberler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Stadyum Manifestomuz! (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=28098)

ozledımeskıyı 04.02.2011 18:27

Cevap: Bursa da Başladı Stad yapımına ya BİZ ???

[QUOTE=aslan5866;689497]ARKADAŞLAR YANLIŞ ANLAMAYINDA BU YENİ STAD MERAKI NERDEN ÇIKTI BEN ANLAMIYORUM. DAHA BİZ TARAFTAR OLARAK ŞU ANKİ STADIMIZI YA BİR KERE DOLDURDUK YADA HİÇ. HER MAÇTA GÖRÜYORUZ STADIN ZAR ZOR 3 TE 1İ DOLMAKTA. STADIMIZIN YERİ SON DERECE MERKEZİ BİR YERDE. ULAŞIM RAHAT. ARTI BU KADAR EKONOMİK MAÇ İZLEYEBİLİYORUZ. STADIMIZ YETMESE BİZE ANLAYACAĞIM, YENİ STAD OLUNCA NE DEĞİŞECEK NEDEN BU KADAR TELAŞA DÜŞTÜNÜZ ANLAYAMIYORUM. YANLIŞ ANLAMAYIN VE BENİ EĞER HAKSIZSAM LÜTFEN AYDINLATIN.[/QUOTE]

düşüncen bi bakıma doğru fakat malatya ya stad yapılıyor amatör kümede olan erzurum a yapılıyor euro 2020 de sivas ta maç oynanamaz stad 30 bin in altında olursa amç bizim oynamamız değil sivas ın iyi bir stadı olması dolmasa da olur yatırım amaçlı olması lazım

yigido_furkan 04.02.2011 18:37

[QUOTE=aslan5866;689497]ARKADAŞLAR YANLIŞ ANLAMAYINDA BU YENİ STAD MERAKI NERDEN ÇIKTI BEN ANLAMIYORUM. DAHA BİZ TARAFTAR OLARAK ŞU ANKİ STADIMIZI YA BİR KERE DOLDURDUK YADA HİÇ. HER MAÇTA GÖRÜYORUZ STADIN ZAR ZOR 3 TE 1İ DOLMAKTA. STADIMIZIN YERİ SON DERECE MERKEZİ BİR YERDE. ULAŞIM RAHAT. ARTI BU KADAR EKONOMİK MAÇ İZLEYEBİLİYORUZ. STADIMIZ YETMESE BİZE ANLAYACAĞIM, YENİ STAD OLUNCA NE DEĞİŞECEK NEDEN BU KADAR TELAŞA DÜŞTÜNÜZ ANLAYAMIYORUM. YANLIŞ ANLAMAYIN VE BENİ EĞER HAKSIZSAM LÜTFEN AYDINLATIN.[/QUOTE]

bu ıs stadı doldurmakla alakası yok taraftarı olana yapılmıyor stad. kayserinin stadı eskıden cokmu doluyordu yada urfanın?? ayrıca tamam stad dolmuyor olabılır ama antalya macında hava soguk olmasına ragmen stad ıyı doluydu. lıgte kactane takım her mac ful cekıyorkı?

58_SEMİH_58 04.02.2011 18:39

[B]
Bizim istedigimiz verilen sözlerin tutulması ;)
[/B]

Yiğiter 04.02.2011 18:46

Forumda yeni stada niçin ihtiyaç duyduğumuza dair en az yüz mesaj yazıldı.daha da açıklamaya gerek yok.!

ready 08.02.2011 18:37

Cevap: Stadyum Manifestomuz!

[B]Mesele stadın dolması ya da dolmaması degil yeni stad yapılırsa şehre gelecek futbolcuların ve teknik adamların kalitesi artacaktır bu ister istemez şehrin ekonomisine etkisi olacaktır.. o kadar msj yazıldı halen olaya dar görüşle bakan arkadaşlar varsa yorum yok[/B]

mustafa_kavak58 17.02.2011 16:39

Stadyum yapılmazsa...

[B]Sivasspor'un taraftar gruplarından Yeniçeriler stadyum konusunda çok sert bir bildiri yayımladı. Yeniçeriler ‘seçimlerden önce örgütlenmeye gidebiliriz. El ilanları ile halkın tekrar karar vermesini isteyebiliriz’ mesajı ile hükümete ‘oy’ konusunda göz dağı verdi. Bundan sonra ne gibi gelişmelerin yaşanacağı ise merak konusu oldu.
[IMG]http://www.sivasinsesi.com/images/genel/hejabngu129423451152139287.JPG[/IMG]

Suat Duman
Sivasspor'un taraftar gruplarından Yeniçeriler stadyum konusuna son noktayı koydu. Yeniçeriler yaptığı zehir zemberek açıklama ile hükümete ve yerel yöneticilere adeta göz dağı verdi.
Seçimler öncesinde yapılan bu açıklama kafaları karıştırırken bugüne kadar stadyum konusundaki en sert tepki olması dikkat çekti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve iktidarı Sivas'ta uyaran Yeniçeriler, TOKİ ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasındaki sorunun çözülüp bir an önce stadyumun inşaatına başlanılması gerektiği vurgulandı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 yıl önce verdiği sözün üzerinden zaman geçmesine rağmen stadyum konusunda herhangi bir çalışmanın başlamaması dikkat çekti.
3 yıllık süreç içerisinde TOKİ tarafından Rize ve İstanbul'da yapılan stadyumlar tamamlanmış, Trabzon'da ise çalışmalara başlanılmıştı.
Sivas'ta da yapılması planlanan fakat çeşitli sorunlar nedeniyle bir türlü başlamayan stadyum inşaatı taraftarı kızdırdı.
İktidarı zehir zemberek açıklamalarla adeta topa tutan Sivasspor'un taraftar grubu Yeniçeriler "8 yıldır Sivas'ta büyük destek gören iktidar partisi ve Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan artık bazı icraatlarını Sivas'ta görmek istediklerini dile getiren taraftarlar, Sivas'ın en az 35 bin kişilik yeni ve modern bir stada sahip olması gerektiğini belirtti.
Seçimler öncesinde verilen sözlerin tutulmaması halinde örgütlenmeye gideceklerini, gerek el ilanları, gerekse de çeşitli duyuru ve reklam yöntemleri ile halkı bilinçlendireceklerini söylenen açıklamada şunlara yer verildi;
"Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın yaklaşık 3 sene öncesi Sivas mitinginde verdiği stadyum sözünün halâ belirli bir noktaya gelmemesi bizleri yeteri kadar üzmüştür… Süper Lig 'de esameleri bile okunmayan; Çorum, Malatya gibi şehirlerin stadyumları hızla ilerlerken yıllardır Sivas'ımızda böyle bir çalışmanın üstüne düşülmemesi grubumuzu yaklaşan seçimlerde mevcut hükümeti sorgulamaya itebilir ve Türkiye 'de yaşayan, sayısı 6- 7 milyonu bulan Sivaslı'yı da örgütlemeye götürebilir…
Yıllardır şampiyonluğun İstanbul takımlarının arasında gidip gelmesine karşı çıkan, 2 sene boyunca şampiyonluğu kovalayan, Anadolu 'dan bir şampiyon çıkmasına en büyük katkıyı sağlayan bu şehir ve taraftarının modern bir stad hakkı vardır. Verilen vaadleri bir kenara bırakırsak her seçim döneminde mevcut hükümete en çok oy çıkaran kentlerin başında gelen Sivas'ın bazı icraatları görme zamanı çoktan geçmiştir…
Sayın Başbakanın artık anlaşma sağlayamayan Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Toki arasındaki anlaşmazlığı gidermesini ve 3 senedir yılan hikayesine dönen bu inşaatın bir an önce başlamasını, azami 35 bin kapasitede modern bir stadyumun Sivas'ımıza yapmasını istiyoruz… Buna rağmen halâ olumlu ve hızlı adımların atılmaması durumunda normal maç günlerinde stadyuma gelen taraftarlara dağıtacağımız el ilanlarıyla seçimlerde bir kez daha düşünmelerini isteyeceğiz… Halâ bir adım gelmezse bunu kent meydanlarındaki vatandaşlara duyuracağımızı, gerekirse ev ev, araba araba broşürler dağıtarak yıllardır hem Stadyum hem de sanayii ve istihdam bakımından uyutulan bu şehrin insanlarını uyarmaya çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”[/B]

Yiğiter 17.02.2011 16:42

Cevap: Stadyum yapılmazsa...

Basında yer aldı mı bu?

Caner POLAT 17.02.2011 16:46

Cevap: Stadyum yapılmazsa...

[QUOTE=Yiğiter;694148]Basında yer aldı mı bu?[/QUOTE]

[url]http://www.sivasinsesi.com/haberKat.aspx?Id=28236&kat=3[/url]

caynina 20.02.2011 15:24

Sivasspor şampiyonluğa yaklaştığı zaman ki vaatler oylar yaklaştığı zaman ki vaatler hep aynı inanmayın.30 bin değil 40 bin yapılmalı.

eyuphulagu 20.02.2011 18:28

Stat kosunda yeni bir gelişme var...Cumartesi günü SRT ye özel demeç veren Hamza YERLİKAYA Toki ile anlaşma sağlandığını söylemiş..Hamza Bey Toki ile yapılan görüşmeler sonucunda nihayet anlaşma imzalama aşamasına geldik demiş..Yerlikaya yapılacal Projede yeni statyum,yarı olimpik yüzme havuzu,4 Salonlu bir çok amaçlı eğitim binası da yapılacak demiş..Toki yen,i statyumun yeri için bize 100 Trilyonla anlaştı diye de ilave etmiş..Ayrıca Toki ile Protokollerin de Mart ayı içerisinde yapılacağını sözlerine eklemiş...Kaynak:SRT...Haberde Hamza Bey Statyumun kapasitesinden söz etmemiş...Ayrıca bu anlaşma ne karşılığında nasıl yapılacak;şartları ne olacak çok merak ediyorum..Çünkü toki sttayumun yeri için 45 Trilyon,Atatürk Spor Salonu için 10 Trilyon olmak üzere toplam 55 Trilyon değer bimişti..G.ve Spor Müd. ise 4 Eylül Stadı ve diğer tesisler(Bölge Binası yeri,Kapalı Spor Salonu Yeri,Dış Saha,Yüzme Havuzu Yeri,Otopark Yeri)için de 11 Trilyon istemişti..Anlaşma burada tıkanmıştı...Bundan 1 ay önce gazetelerde G. Spor
Genel Müd. nün Atletizm Stadı ve 4000 kişilik Spor Salonu için 25 Trilyon lira ödenek ayırdığını yazmıştı..Bundan şunu anlıyoruz:Toki 55Trilyonun üzerine 25 Trilyon daha ilave etmek zorunda kalacak..Çünkü 4000 kişilik Kapalı Salonu ve Atletizm Stadını Toki değil G.VE Spor Müdürlüğü yapacak..Onun için 4 eylül Stadı ve Kompleksinin değeri 55 Trilyon +25 Trilyon 80 Trilyon olmuş olacak..Bu aşamada zaten anlaşma büyük ihtimalle olur..Çünkü projenin 25 Trilyonluk maliyetini Toki değil devlet karşılıyor..Ozaman bu saatten sonra Sttayumun Kapasitesi de otomatik olarak 25 Trilyonluk artıştan dolayı 25 binden 30binin üzerine çıkması gerekiyor..Bakalım bizim sitediğimiz gibi 30-35 bin arasında bir stat yapılacak mı?İnşallah Seçim öncesi verilen sözler tutulur ve hepimizin istediği modern bir stata kavuşmuş oluruz...Eğer hala kapasiteyei 25 bin civarında tutacaklarsa ben kesinlikle bu projeye karşıyım..Çünkü artık ortada en az 80 Trilyonluk bir para var..Bu paranın 50-60 Trilyonu il kesinlikle 30 bin üzeri modern bir stta yapılır..Artık bu işten dönüş yok..Çünkü Sivas en az diğer şehirler kadar bu projeyi hakediyor...

WEZ Format +2. Şuan Saat: 16:48.