SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Haberler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   TFF' DEN SİVASSPOR KULÜBÜ BAŞKANLIĞINA (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=10830)

çirkinkral 06.04.2007 23:37

--->: TFF' DEN SİVASSPOR KULÜBÜ BAŞKANLIĞINA

[B]Başkanın uyarıları şimdiden etkisi göstermeye başladı,başka forumlarda ben
küfür ederim,bana kimse karışamaz,dayaksa dayak,küfürse küfür
diyenler,stada 5-10 bayan geldi diye küfür edemiyecez mi diye
konuşananlar,bana kimse akıl veremez,ben bildiğimi okurum diyenler...Suçluluk
psikoloji ile olsa gerek biz yapmadık,biz etmedik demeye başladılar.
Şapkanızı önünüze koyun beyler,yaptığınız hatadan dönün ve Sivasspora
yakışır harekette bulunun...
Sürekli söylediğim gibi her ne şartta olursa olsun küfrün,şiddetin bahanesi
olmaz!Sivasın hoşgörü iklimine gölge düşürmek isteyen sayılar az ancak sesi
çok çıkanlar artık bu tavırlarından vazgeçmeliler.Üste çıkmaya çalışmak
yerine,bahanelere sığınma acizliğine girmeden hatalarından ders çıkarmalıdır.[/B]

melih_58 06.04.2007 23:44

[QUOTE=1967_Dernek_Murat;206861][B]
bana kımse cahil diyemez helede sen kımsen ben yeri geldimi küfürde ederim yeri geldimi alkışlarım küfür edene küfür tekma tokat atana tekme tokat atarım bana kimse akıl veremez [/B][/QUOTE]

[QUOTE=1967_Dernek_Murat;206886][B]BEN YAZDIM GARDAŞ YAZARIMDA KENDİ EVİMDE KÜFÜR YİYEMEM BENIN ONURUMA VE GRURUMA DOKUNUR........ 40 TANE KAYSERİLİ KENDİ SAHAMIZDA BİZE KÜFÜR EDECEK BİZDE ONLARI DİNLEYECEGİZ HAAA YOK CANIM YOK . O SENIN DEDİGİN GAZOZ AGACI ODA SİVASDA YETİŞMEZ. KLAVYEDEN SALLAMA GEL DE BENIMLE BERABER DEPLASMANDA KAFAN KIRILSIN ANA AVRAT KÜFÜR YEDE KONUŞ HEMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ...........[/B][/QUOTE]

[QUOTE=1967_Dernek_Murat;206889][B]GELECEN BENIMLE DEPLASMANA ANA AVRAT KÜSÜR KÜFÜR YİYECEN ODA AZGİBİ KENDİ SAHANDA 40 TANE KAYSERİLİ SANA KÜFREDECEK SEN SUSACAN HEEEEE OLMAZ BEYLER OLMAZ.[/B][/QUOTE]

Gardasim Karar ver bunlarida yazan sensin

melih_58 06.04.2007 23:46

[QUOTE=MecnunOtyakmaz;207602]
[COLOR="Blue"][B][COLOR="DarkRed"]En önemlisi 4 Eylül stadında küfürün olmaması.
Bikere insan ahlaklı ise küfretmez,
Müslümansa günah diye küfretmez,
Türk`se töre gereği küfretmez,
insansa insanlık gereği küfretmez,
[COLOR="Red"]Yiğidoysa yiğitlik gereği küfretmez.[/[/COLOR]COLOR][/B][/COLOR]

Bu guruplara sesleniyorum şapkanızı önünüze koyup düşünün bundan sonra Sivasspora zararınız olursa birdaha beni yanınızda göremeyeceksiniz.Aksine birşey kazandırmadan kaybettirirseniz karşınızda bulacaksınız.
kayserililerin tahrikleri,yaptıkları beni ilgilendirmiyor gerçek bir Yiğido provakasyona gelmemeli.
GERÇEK YİĞİDOLARA SEVGİ VE SAYGILARIMLA
MECNUN OTYAKMAZ[/QUOTE]

Başkanım kelimesi kelimesine katılıyorum size

atp5858 06.04.2007 23:49

Her türlü çirkin tezahüratı ve şiddeti kınıyorum.
Bu çirkinliğin haklı tarafı olmaz,yapılan küfürlü tezahüratlar kulübüze ceza
olarak yansımaz inşaallah ama bunu yapanlar şimdiden Sivas'ın hoşgörü
iklimine gölge düşürmüştürler.Taraftarı küfre teşvik eden bir grup kendini
bilmez elbette Sivasımızı ve Sivassporumuzu temsil etmiyor

ertor58 06.04.2007 23:50

YA BU TÜR ŞEYLER TÜM KLUPLERİN TÜM STADLARINDA TÜM SEYİRCİLER TARAFINDAN YAPILIYO EGER BU DURUMDA CEZA KESİLECEKSE BÜTÜN KLUPLER SUÇLU OLMALI BENCE BU KADAR DETAYLI BİR ŞEKİLDE BUNLAR YAZILIRSA TÜM KLUPLER HER MAÇINDAN SONRA CEZA ALIR KÜFÜRÜN ALASI BÜYÜKLERDE VAR ÖZELLİKLE. ONLARADA BU TÜR UYARILAR GİDİYORMU. AYRICA YAKILAN BENGAL ATEŞİNİN RAPOR EDİLMESİ DE ENTERESAN VE BİLETLİSİZ SEYİRCİ SAYISI DİKKATİMİ ÇEKTİ 5000 KİŞİ BİLETSİZ BU NASIL İŞ ANLAŞILIR DEĞİL. SİVASSPORU SEVENLER TAKIMA BU ŞEKİLDEMİ YARDIMDA BULUNUYOR BİLET ALMAYARAK ZATEN TAKIMIN ÇOK BÜYÜK BİR GELİR KAYNAGI YOK. ENDİŞE VERİCİ HALLER. AMA BU DURUMLARIN DAHA BETERİ DİGER STADLARDA DA VAR.

ertor58 06.04.2007 23:57

UMARIM FEDERASYON SİVASA GICIK DEGİLDİR VE ÇİFTE STNADART UYGULAMIYORDUR. BAKALIM AYNI GÖZLEMCİLER VESTEL MANİSA MAÇINDA SİVAS EDİLECEK KÜFÜRLERİDE DAKİKA DAKİKA YAZACAKLARMI.

atp5858 06.04.2007 23:59

[COLOR="Red"][/COLOR]Her türlü çirkin tezahüratı ve şiddeti kınıyorum.
Bu çirkinliğin haklı tarafı kesinlikle olamaz,yapılan küfürlü tezahüratlar kulübüze ceza olarak kesinlikle yansıyacaktır. Ligin ilk maçında başımıza gelenleri unutyuk herhalde sayın başkanımın yukarıda belirttiklerine aynen katılıyor ve Sivassporlu olmadığına inandığım SEYİRCİLERİMİZE(Yani çekirdek çıtlayıp sadece küfür edenleri şiddetle kınıyorum) Taraftarlık takımı ateşlemekle olur.İngilterede futbolun beşiğinde bizim bildiğimiz holiganizmin(nasıl oluyorsa adamlar yarım metreden maç izleyip rakip futbolcu ve hakem le uğraşmıyor.) beşiğinde bile bizim tribünlerde yapılanlar gibi hiç bir olay olmuyor.
Futbol Bir kültürdür. Lütfen Sivası ve Sivassporu sevenler Mecnun başkanımızı bundan sonra da yanımızda görmek istiyorsak TV de bazı maçları izleyip nasıl taraftarlık yapılıyor öğrenelim
Sivas'ın hoşgörülü olmaya ihtiyacı ve gereği var dışardan gördükleri gibi olmayalım yiğit ve mert nasıl olunur onu sergileyelim.LÜTFEN sadece takımımız lehine güzel tezahürat yapalım.ÖRNEK
[COLOR="red"]KIRMIZI...BEYAZ....ŞAMPİYON ........SİVAS
DÖRT TRİBÜN BUNU DURMADAN YAPSA YETER SAYGILARIMLA[/COLOR]

sazcağız 07.04.2007 00:11

[QUOTE=çirkinkral;207709][B]Başkanın uyarıları şimdiden etkisi göstermeye başladı,başka forumlarda ben
küfür ederim,bana kimse karışamaz,dayaksa dayak,küfürse küfür
diyenler,stada 5-10 bayan geldi diye küfür edemiyecez mi diye
konuşananlar,bana kimse akıl veremez,ben bildiğimi okurum diyenler...Suçluluk
psikoloji ile olsa gerek biz yapmadık,biz etmedik demeye başladılar.
Şapkanızı önünüze koyun beyler,yaptığınız hatadan dönün ve Sivasspora
yakışır harekette bulunun...
Sürekli söylediğim gibi her ne şartta olursa olsun küfrün,şiddetin bahanesi
olmaz!Sivasın hoşgörü iklimine gölge düşürmek isteyen sayılar az ancak sesi
çok çıkanlar artık bu tavırlarından vazgeçmeliler.Üste çıkmaya çalışmak
yerine,bahanelere sığınma acizliğine girmeden hatalarından ders çıkarmalıdır.[/B][/QUOTE]

Hemşerim tespitlerin yerinde ve tamda olayın vahametini ortaya koyuyor.
Kin, nefret ve intikam duygusu ile hareket etmek,yaşadığımız şu asırda ancak ve ancak eğitimsiz, cahil bir kurukalabalığın felsefesi olabilir.Ateşe körükle yaklaşmak bu olsa gerek.
Bizim bir futbol maçında,sahada ve trübünde sporun sevgi barış ve kardeşlik ilkesi doğrultusunda bir tutum sergilememiz gerek.Özelliklede dikkat etmemiz gereken son futbol federasyonu kararları doğrultusunda cezai yaptırımlara maruz kalcağımız ve akabinde üç-beşbin kişilik seyirci gurubunun maddi getirisinden daha fazlasını ödememiz gerçeği.
Kaldıki trübünde bulunan 300-400 kadar rakip taraftarının yaptığı ayıbı,aynı ölçüde karşılık verme düşüncesi bir bakıma cehaletin canlı örneği olur.Çıkıpta intikam duyğusuyla hareket ederek 400 kişiyi imhamı edeceksin,ne yapacaksın ,ne yapabilirsin ki; küfür ortamında olduda,sonuç uyarı ve cezai yaptırıma maruz kalan biz,provakatör olarak adlandırdığımıza ise bişe yok.Bir diger taraftan konuya bakacak olursak,orada bulunan ve bu duruma müdahale etmeye kalkan aklı selim insanlarımızın müdahaleside olmasa ne yazıkki geçmişimizde hiç sabıkası bulunmayan SİVASSPOR'umuza ülke genelinde ağır ithamlar olacak.
Hiçbir zaman karşımızdaki cahil ile aynı seviyeye düşmeyelim,bir hatanın üstünü aynı hata ile kapamaya çalışmayalım,sonuçta bizde aynı aşağılık duruma düşeriz.
Aydınlık geleceğimizin pırıl pırıl nesillerini yetişdiren,üniversitelerden gelen kuşağa ihtiyacımız var.

sivaslıavukat 07.04.2007 01:29

-->: --->: TFF' DEN SİVASSPOR KULÜBÜ BAŞKANLIĞINA

[QUOTE=MecnunOtyakmaz;207602]Değerli Arkadaşlar
Sabah ofisime geldiğimde masamın üzerinde TFF'den gelen savunma istemli faxı okuyunca;taraftarımızın daha güzel,daha etkili,daha centilmen olması çabalarımın ne kadar boş bir hayal olduğunu birkez daha anladım.
Uzun zamandır 67,çılgınlar,merkez vs. gibi gurupları tek çatı altında toplayıp statta tam bir bütünlük sağlamak için mücadele ediyordum.dahası trübünlere renk katmak için üniversiteli bayan arkadaşlarımızıda bu gurubun içine yerleştirip daha renkli,daha etkili bir trübün hayal ediyordum.Fakat Kayseri maçında gördükki taraftarımız henüz bu olgunluğa ulaşabilmiş değiliz.
Takım sevgisini küfrederek ispatlayamazsınız.Bedava bilet alıp sen ben diye ayrım yaparak,küfrederek takımınıza destek sağlayamazsınız.Aksine köstek olursunuz.Liseli öğrencileri milli eğt. müd.ile yaptığımız anlaşma gereği trübünde nasıl küfredileceğini öğrensinler diye maça yollamıyoruz.İçlerinde Sivasspor sevgisi yerleşsin diye çırpınıyoruz ama korkarım kısa sürede onlarıda kaybederiz.
Bu tip davranışlar devam ederse önümüzdeki yıl kesinlikle hiçbir gurupla ilişki kurmayacağız.Bu guruplar Sivasspora ne verebiliriz diye düşünmeleri gerekirken yaptıkları eylemlerle maddi manevi zararları oluyor.
En önemlisi 4 Eylül stadında küfürün olmaması. Bikere insan ahlaklı ise küfretmez,Müslümansa günah diye küfretmez,Türk`se töre gereği küfretmez,insansa insanlık gereği küfretmez,Yiğidoysa yiğitlik gereği küfretmez.
Bu guruplara sesleniyorum şapkanızı önünüze koyup düşünün bundan sonra Sivasspora zararınız olursa birdaha beni yanınızda göremeyeceksiniz.Aksine birşey kazandırmadan kaybettirirseniz karşınızda bulacaksınız.
kayserililerin tahrikleri,yaptıkları beni ilgilendirmiyor gerçek bir Yiğido provakasyona gelmemeli.
GERÇEK YİĞİDOLARA SEVGİ VE SAYGILARIMLA
MECNUN OTYAKMAZ[/QUOTE]

Sayın Otyakmaz son derece net ifade etmiş ve bence herhangi bir mazereti kabulllenecek gibi görünmüyor haklı olarak.Bu itibarla yapılan hatanın kabullenilip bundan sonra tekrarlanmayacağı üzerine görüşler görmüş olmayı yeğlerdim.

35gürün58 07.04.2007 01:33

-->: TFF' DEN SİVASSPOR KULÜBÜ BAŞKANLIĞINA

[QUOTE=erdalsahin_58;207647]SAYIN BAŞKANIMIZA VE YÖNETİMİMİZE SİVASSPORA YAPTIKLARINDA DOLAYI MİNNETTARLIĞIMI BELİRLMEK İSTERİM ÖNCE.
BAŞKANIMIZ BU KONUDA SONUNA KADAR HAKLI. BU İŞİN CEZASINI MAALESEF SİVASSPOR ÇEKECEK.
ANCAK ŞU BİLİNMELİDİRKİ KAYSERİDE OYNANAN İLK MAÇTA DA AYNI HAKEM HAFTALARCA DİNLENDİRİLDİKTEN SONRA KAYSERİ-SİVAS MAÇINA VERİLMİŞ UYDURMA BİR PENALTIYLA İKİ PUANIMIZ ÇALINMIŞTIR.
BU MAÇADA UZUN SÜRE DİNLENDİRİLEN KUDDÜSÜ MÜFTÜOĞLU TEKRAR VERİLMİŞ SİVASSPORUN İYİ GİDİŞİNE DUR DEMEK İSTERCESİNE HATALAR YAPMIŞ YİNE UYDURMA BİR PENALTI VERMİŞ, AYRICA TEHLİKELİ BİR YERDEN KULLUNILAN SERBEST VURUŞU 3 DEFA TEKRARLATMIŞ MAÇIN KADERİYLE OYNAMAK İSTEMİŞTİR. BEN BUNDA KASIT GÖRÜYORUM. HİÇ KİMSE DEMESİN Kİ BU FUTBOLDUR BÖYLE ŞEYLER OLUR..... OLMAZ ARKADAŞ. BU SEYİRCİDE İNSAN. BİR YERE KADAR TAHAMMÜL EDER. SEZON BAŞINDAN BERİ PENALTI ATMAYAN İKİ TAKIM VAR. BİRİ FENERBAHÇE DİĞERİ SİVASSPOR. BİZİM HİÇMİ PENALTI POZİSYONUMUZ OLMADI, MEHMET YILDIZ GİBİ, BALILI GİBİ FORFETİN OLSUN PENALTIN OLMASIN.... BU KASIT DEĞİLDE NEDİR.
TAMAM BİZ TARAFTAR OLARAK HATALIYIZ KABUL EDİYORUZ DA BU İŞTE FEDERASYONUN MHK NİN HİÇMİ SUÇU YOK.
SAYIN TARAFTAR ARKADAŞLAR, SAYIN BAŞKANIM VE YÖNETİM KURULU,
BU TAKIM BİZİM. BU TAKIMI BURALARA GETİRMEK İÇİN NELER FEDA ETMEDİK, EN UZAK DEPLASMANLARA BERABER GİTMEDİKMİ. BU TAKIM ALLAH GÖSTERMESİN ESKİ GÜNLERE GİDERSE( BUNU İSTEYENLERİN SAYISI HİÇTE AZ DEĞİL) BİR DAHA BURALARI GÖREMEYİZ. BİZ TARAFTAR OLARAK GEREKTİĞİ GİBİ TAKIMIMIZI DESTEKLEYELİM, YÖNETİM KURULUDA ARTIK MASA BAŞINDAMI OLUR YOKSA KULİSLERDEMİ OLUR (ŞİMDİYE KADAR BUNU YAPTIKLARINDAN ŞÜPHEM YOK) HAKKIMIZI ARASIN BU LİGDE UZUN SÜRE KALALIM.[/QUOTE]

Sevgili Erdal Şahin,
Evet bu futbol maalesef böyle şeyler futbolda oluyor, dışarda durduk yerde olacak hali yok, dünyada hiç bir futbol karşılaşmasında hakemin kötü yönetimleri karşısında hakeme yapılan küfürlerle durumun düzeldiği görülmemiştir, aksine hakem daha fazla senin takımının aleyhine düdük çalar.

Hakemin hiç mi suçu yok ! derken bir yerde şu ana kadar küfre ve şiddete karşı takımın içine düştüğü zorluğu dile getiren başta başkan olmak üzere yazılan yazıların hiç kar etmediği anlaşılıyor.

O halde suçu olan hakemlere karşı bizde küfür ve şiddetle protestolara devam edelim !!!!!!!!!!!
Sivas ve Sivasspor zarar görürmüş boşver !!!!!!!!!!!!

WEZ Format +2. Şuan Saat: 20:45.