SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Diğer Konular (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=34)
-   -   SüperLig Haberleri (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=22869)

mustafa_kavak58 13.01.2009 13:57

Cevap: süper lig haberleri

[QUOTE=EyüphanAydın;460224][B]

Hangi arama motorunu kullanıyorsun?[/B][/QUOTE]

vallah bilmiyom öyle bisey yok bende:confused::confused::confused:

mustafa_kavak58 13.01.2009 13:58

Denizlispor'da İzzet şoku!
Sivasspor maçında sakatlanan Denizlispor'lu futbolcu İzzet'in sezonu kapatma riski bulunduğu öğrenildi.

Fortis Türkiye Kupası C Grubu'nun son maçında Sivasspor'a deplasmanda uzatma dakikalarında yediği golle yenilerek çeyrek final şansını rakiplerinin alacağı sonuçlara bırakan Denizlispor'da İzzet Akgül'ün sakatlanması moralleri iyice bozdu.

Belçika'nın Charleroi takımından transfer edilen, oynadığı futbol ve attığı gollerle adından söz ettiren İzzet Akgül'ün, Sivasspor maçında sağ diz yan bağında kopma meydana geldiği, çapraz bağlarında kopma olup olmadığının belirlenmesi için MR çekileceği öğrenildi.

Denizlispor kulüp doktoru Ahmet Edremit, yapılan ilk kontrollerde İzzet'in sağ diz yan bağında kopma tespit ettiklerini belirterek, "İzzet'in durumu kritik. Çapraz bağlarında kopma olması durumunda sezonu kapatacak. MR sonucunu bekliyoruz" dedi.

Sivasspor maçında alınan mağlubiyetin kendilerini üzdüğünü belirten Denizlispor Teknik Direktörü Ümit Kayıhan ise, "Olumsuz saha koşulları sebebiyle maçta sakatlık yaşanmasından korkuyorduk. Korktuğumuz başımıza geldi. Hem mağlup olduk, hem de İzzet gibi önemli bir oyuncumuz ciddi şekilde sakatlandı. Devre arasında böyle önemli bir oyuncumuzun sakatlanması bizi çok üzdü" dedi. Fortis Türkiye Kupası'nda çeyrek finale kalmalarının Manisaspor ile Sivasspor arasında oynanacak son maça bağlı olduğunu belirten Kayıhan, bu maçta Sivasspor'un kazanmasını veya maçın berabere bitmesini bekleyeceklerini ifade etti. Kayıhan, takıma mutlaka takviye yapılması gerektiğini de söyledi.

mustafa_kavak58 13.01.2009 13:58

İlk 11'de oynamak istiyorum"
Trabzonspor, Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde sürdürdüğü ikinci yarı hazırlıklarını tamamladı. İkinci yarı hazırlıkları için 29 Ekim'de Antalya'ya giden Trabzonspor, 14 gün süren hazırlıklarını, Antalya Cup Futbol Turnuvası'nda, dün akşam Antalyaspor ile yaptığı karşılaşmayla tamamladı.

Trabzonspor'un yanı sıra Antalyaspor, Hollanda'nın SC Heerenven ve Almanya'nın FC Nürnberg takımlarının yer aldığı Antalya Cup'ta, Heerenven'e 1-0 yenilen bordo-mavililer, Antalyaspor karşısında 3-1 galip gelerek, 3. oldu.

Teknik direktör Ersun Yanal, hazırlık maçlarında, profesyonel sözleşme imzalanan Göksü Alhas ve PAF takımından kampa dahil edilen Mehmet ve Yasin ile Burundili oyuncu Faty Paty'e de şans verdi. Bu oyunculardan Göksü ve sözleşme imzalanması beklenen Burundili oyuncu Paty'nin ortaya koydukları performansın Yanal tarafından beğenildiği belirtildi.

-TRABZON'A DÖNÜYORLAR-

Trabzonspor, bugün uçakla Antalya'dan İstanbul'a, oradan da akşam saatlerinde Trabzon'a gelecek Fortis Türkiye Kupası'nda 17 Ocak'ta Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ve Turkcell Süper Lig'in 17. haftasında Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Trabzonspor, bu maçların hazırlıkları Trabzon'da sürdürecek.

Bordo-mavili ekibin defans oyuncusu Giray Kaçar, takım olarak eksiklerini giderme açısından verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, ''İkinci yarıda hedefimiz ligi zirvede tamamlamak. Trabzonspor takımını hak ettiği yerlere taşımak istiyoruz'' dedi.

Ceyhun Gülselam da ikinci yarıya iyi bir başlangıç yaparak sezonu zirvede tamamlamak istediklerini ifade ederek, ''Bizim için iyi bir hazırlık dönemi oldu. İkinci yarı hazırlıklarını galibiyetle tamamladık. İkinci yarıda hedefimiz şampiyon olmak. Ben de göstereceğim performansla sürekli olarak ilk 11'de oynamak istiyorum'' diye konuştu.

mustafa_kavak58 13.01.2009 14:23

"Bu savaş beni üzüyor"
Türkiye'de futbol liglerinde forma giyen tek İsrailli futbolcu olan Pini Felix Balili, son maçta taraftarın yaptığı 'Kahrolsun İsrail, Yaşasın Balili' şeklindeki sloganına hem şaşırdığını hem de sevindiğini söyledi. Balili, "Bu savaş beni üzüyor. Tüm dünyada barış olsun istiyorum. Savaş istemiyorum" dedi.

Sivasspor'un Denizlispor ile Türkiye Kupası'nda oynadığı maçta 60'ıncı dakikada Musa Aydın'ın yerine oyuna giren Balili'ye bir grup taraftar 'Kahrolsun İsrail, yaşasın Balili' şeklinde tezahürat yapmıştı. Bu tezahürata hem şaşırdığını hem de sevindiğini belirten Pini Felix Balili, "Taraftarlarımıza bana kucak açtıkları ve sevdikleri için teşekkür ediyorum. Stadımızda Filistin bayrakları da açılmıştı. Ben İsrailli olmama rağmen bu savaşa karşıyım ve bir an önce sona ermesini istiyorum. Filistin'de kimsenin ölmesini istemiyorum. Sadece Filisten'de değil tüm dünyada savaş olmaması benim en büyük isteğim. Bir an önce barış olmasını diliyorum" dedi.

Son zamanlarda İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırları nedeni ile Türkiye'de İsrail aleyhine gösteriler yapıldığını ve bunun kendisini korkutup korkutmadığı sorulan Balili, "Burada sevildiğimi biliyorum. Ama yine de bazen tedirginlik yaşıyorum. Bu olaylar yaşandıktan sonra bana telefonlar geldi ve dikkatli olmamı istediler. Ben sadece bir futbolcuyum. Her insanın fikri başkadır. Ben savaş olmasını istemiyorum. Burada olmaktan dolayı da çok mutluyum" dedi.

TÜRK VATANDAŞLIĞI BEKLİYOR

Türkiye'yi çok sevdiği için Türk vatandaşlığı başvurusu yaptığı ve sonucunu beklediğini belirten Balili, "En son Sivas Valisi Veysel Dalmaz ile 2 ay önce görüştüm. Bana işlemlerin hızlandırılması için çalışma yapacağını söylemişti. Kısa bir süre içerisinde başvurumun sonuçlanmasını bekliyorum. Türkiye'yi çok seviyorum ve vatandaş olmak istiyorum." diye konuştu.

mustafa_kavak58 13.01.2009 14:24

Trabzon'dan Adnan'a başarı dileği
Trabzonspor Kulübü, Hacettepe'ye transfer olan Adnan Güngör'e, hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, yeni takımında başarılar diledi.

Kulübün internet sitesinden yapılacak açıklamada, Adnan Güngör'ün Hacettepe'ye transfer olduğu hatırlatılarak, ''Adnan'a kulübümüze yapmış olduğu hizmetler nedeniyle teşekkür ediyor, yeni takımında başarılar diliyoruz'' denildi.

Bordo-mavili kulüpte fazla forma şansı bulamayan 28 yaşındaki orta saha oyuncusu, Başkent ekibiyle 1 yılı opsiyonlu 2.5 yıllığına anlaşmaya varmıştı.

mustafa_kavak58 13.01.2009 14:24

Milne, Emeç'e çiçek gönderdi
Beşiktaş'ın efsane kadrosu olararak bilinen 1990-91-92 yıllarında teknik direktör Gordon Milne ile birlikte 6.5 yıl çalışan ve önceki gün vefat eden asistan-tercüman Ali Emeç'in cenazesi Levent Camii'nde kılınan öğle namazının ardından Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenazeye, Emeç'in ailesinin yanı sıra dostları ve kulüp üyeleri katıldı. Cami avlusunda dikkat çeken iki olay ise gözlerden kaçmadı. Biri vefat haberini öğrenen Gordon Milne'nin İngiltere'den gönderdiği çiçek, diğeri ise o dönemin kaptanı Rıza Çalımbay'ın Eskişehirspor'un sabahki çalışmasına çıkmayıp, Antalya'dan cenazeye gelmesiydi.

mustafa_kavak58 13.01.2009 14:25

Trabzonspor'da aidat sorunu
Trabzonspor Sicil Kurulu Başkanı Tayfun Sezeroğlu, Trabzonspor'da 4 bin 775 üyenin 5 yıl ya da daha fazla süredir aidat ödemediğini belirterek bu üyelerin 30 Eylül 2009 tarihine kadar aidatlarını ödememesi durumunda tüzük gereği üyelik kayıtlarının dondurulacağını söyledi.

Türkiye'de eski adıyla Türkiye 1. Futbol Ligi, yeni adıyla Turkcell Süper Lig'de mücadele eden ve İstanbul'un 3 büyük takımı Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş dışında şampiyonluk yaşayan tek takım olan Trabzonspor'da 5 bine yakın üyenin aidatlarını 5 yıl ya da daha uzun süreyle ödemediği ortaya çıktı. Yaklaşık 20 bin üyesi bulunan Trabzonspor'da, yapılan inceleme sonucunda bu üyelerin 4 bin 775'inin, yani 4'te birinin üyelik aidatını 5 yıl ya da daha fazla süreyle ödemediği belirlenirken, üyelerin yaklaşık 4'te birinin de 5 yılın altındaki değişik zaman dilimlerinde aidatlarını ödemedikleri öğrenildi.

30 EYLÜL'E KADAR AİDATLARINI YATIRMAYAN ÜYELERİN HAKLARI DONDURULACAK
Trabzonspor Sicil Kurulu Başkanı Tayfun Sezeroğlu, yaptıkları inceleme sonucunda 4 bin 775 üyenin 5 yıl ya da daha fazla süredir üyelik aidatlarını ödemediklerini tespit ettiklerini belirterek aidatlarını ödemeyen bu üyelerin listesinin bugünden itibaren askıya çıkarılacağını söyledi.

Aidatlarını ödemeyen üyeleri, 30 Eylül 2009 tarihine kadar ödeme yapmaya çağıran Sezeroğlu, "Tüzüğümüzün 54. maddesinin d bendi gereğince 5 yıl ya da daha fazla süreyle aidatını ödemeyen 4 bin 775 üyeyi tespit etmiş bulunuyoruz. Bu üyelerin adlarını içeren listeler, kulüp internet sitesinde, Ziya Bey ve Sadri Şener Sosyal Tesisleri'nde bugünden itibaren askıya çıkarılmıştır. Söz konusu üyeler bu listeleri inceleyerek en geç 30 Eylül tarihine kadar aidatlarını ödeyebileceklerdir. Bu süre içinde aidatlarını yatırmayan üyelerin kayıtları tüzük gereği yeni bir işleme tabi tutuluncaya kadar dondurulacaktır" diye konuştu.

Aidat borçlarının kredi kartıyla ve taksitle de ödenebileceğini belirten Sezeroğlu, üyelerin haklarını kaybetmemeleri için bu listeleri dikkatle incelemelerini ve aidatlarını ödemelerini istedi.

TRABZONSPOR'DA ÜYELERİN YAKLAŞIK YARISI AİDAT ÖDEMİYOR
Sezeroğlu, yaklaşık 20 bin üyesi bulunan Trabzonspor'da üyelerin neredeyse yarısına yakınının aidat ödemediğini belirterek şöyle konuştu:

"Üyelerin 4 bin 775'i, yani yaklaşık 4'te biri 5 yıl ve daha uzun süredir aidatlarını ödemedi. Bunun yanında 4'te biri de yine aidat ödemedi. Ancak bunların süresi 5 yıldan az olduğu için biz tüzük gereği 5 yıl ve daha fazla süredir aidat ödemeyen üyelerin isimlerini askıya çıkardık."

Üyeliklerin seçimlere yönelik ve toplu olarak yaptırıldığı dönemler olduğuna dikkat çeken Sezeroğlu, bu şekilde yaptırılan üyeliklerde ve merkeze uzak yerlerde yaşayan üyelerde aidat ödenmeme durumunun daha sık görüldüğünü söyledi.

Sezeroğlu, Son Genel Kurul'da tüzükteki aidatlarla ilgili 5 yıllık sürenin 2 yıla indirilmesinin öngörüldüğünü ancak bunun geçmediğini de hatırlattı. Öte yandan Trabzonspor Kulübü'ne üye olabilmek için girişte 500 YTL, izleyen her yıl için de 60 YTL aidat ödeniyor. Bu rakam Galatasaray ve Fenerbahçe'de girişte 10 bin YTL, Beşiktaş'ta ise 2 bin YTL olarak alınıyor.

Türkiye'nin 4 büyük takımından biri olan ve Türkiye'nin hemen her köşesinde sayıları milyonlarla ifade edilen taraftarı bulunan Trabzonspor'un üye sayısının 20 binin altında olması dikkat çekerken üye sayısını artırmayı hedefleyen '100 Bin Yeni Üye' kampanyasında ise yaklaşık 5 bin yeni üyenin yapıldığı öğrenildi.

mustafa_kavak58 13.01.2009 15:48

Ekrem şampiyonluğa inanıyor
Beşiktaş'ın sezon başında Gaziantepspor'dan transfer ettiği Ekrem Dağ, taraftarlarının desteğiyle ikinci yarıda maçlarını kazanıp şampiyon olmak istediklerini söyledi.

Ekrem, BJK TV'de yer alan röportajında, ligin ikinci yarısında önemli maçları BJK İnönü Stadı'nda oynayacaklarının hatırlatılması üzerine, ''Bu taraftarın önünde oynamak rakip için çok zor bir şeydir. Seyircinin desteğiyle o maçları kazanıp inşallah bu sezon şampiyon oluruz'' dedi.

Teknik direktör Mustafa Denizli'ye de övgüler yağdıran Ekrem, ''Zaten isim olarak hocamızı herkes biliyor. İnsanlık olarak da çok iyi. Bence en iyi hoca şu anda bizde. Hem takımla iyi anlaşıyor, hem de her şeyi iyi yönetiyor'' diye konuştu.

Ekrem, taraftarların kendisini tribünlere çağırdığının hatırlatılması üzerine de ''Tabii ki çok hoşuma gidiyor. Onlara buradan teşekkür etmek istiyorum. Artık inşallah başarılı da oluruz. Hedefimiz bizim statta her maçta üç puan almak. Herkesin ismini çağırsalar bence daha güzel olur'' dedi.

Yusuf Şimşek'in Beşiktaş'a transferine de değinen Ekrem, ''Yusuf ağabeyi her zaman beğenirdim. Hem onun için, hem takım için hayırlısı olsun. Takım için faydalı olacağını düşünüyorum'' değerlendirmesini yaptı.

mustafa_kavak58 13.01.2009 15:49

Çarşı, Köln'den seslenecek!
Beşiktaş'ın en büyük ve en renkli taraftar grubu Çarşı'nın Avrupa'daki kolu Çarşı Berlin, Türk Futbol Federasyonu'na (TFF) karşı Köln'de bir miting yapmaya hazırlanıyor.

Hakemler tarafından Beşiktaş´ın hakkının yenildiğine inan ve bunuda dile getirmek isteyen Çarşı Berlin, Türk Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu´nu (MHK) Almanya´nın Köln kentinde bulunan Türk Futbol Federasyonu Avrupa Temsilciliği önünden protesto etmeyi planlıyor.17 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirmeyi planladıkları miting hakkında basına bilgi veren Çarşı Berlin basın sözcüsü Devrim Börcek, "amacımız son dönemlerde Beşiktaş´a yapılan haksız rekabet ve adaletsiz bir düzene karşı tepkimizi ortaya koymaktır" dedi ve şöyle devam etti:

"Avrupa´nın birçok ülkesinden gelecek olan üye ve taraftarlarımızla birlikte, Beşiktaş´a haksızlık yapılamıyacağını Köln'den haykıracagız.Bunu da süper ligin başlamasına bir hafta kala yapmayı uygun bularak, 17 Ocak tarihini belirledik.Miting esnasında TFF binasının önüne bir de çelenk bırakacagız. Miting, sadece tepkiyi dile getirmekle ve basın bildirisi okunmasıyla sınırlı değil.Adeta inönü´nün tribün şovunu sergileyecegiz.Avrupa´nın farklı ketlerinden gelecek taraftarlarımızla, coşkulu bir gösteri gerçekleştirecegiz.Bunun yanında çarşı´ya has sürprizlerimiz de olacak".Börcek, mitinge katılmak isteyen taraftarların 17 Ocak Cumartesi günü saat 12:00'de, Konrad Adenauer Ufer 65-50668 Köln adresinde olmalarını önerdi.Çarşı Berlin´in gerçekleştirecegi miting, Köln´ün yeni bir çarşı heyecanının yaşamasına neden olcak.

mustafa_kavak58 15.01.2009 13:05

Sezgin-Lincoln gerginliği!
Galatasaray’ın kamp yapılan De Luxe Concorde Otel’de dün gerçekleştirilen barbekü partisi istenmedik gerginliklere ve krize sahne oldu. Cimbom’un son dönemde yıldızı parlayan ve zaman zaman kaptanlık pazubandını da takan Cassio Lincoln, yemekten erken ayrılmak isteyince Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin’in hışmına uğradı.

Kampı izleyen muhabirlerin de davetli olduğu barbekü partisinde her şey normal başladı. Lincoln, önce Polat ile bir süre sohbet etti. G.Saray Başkanı Brezilyalı futbolcuya stres yüzünden yaşadığı saç kıran sorununu sordu. Polat’ın yanından ayrılan Lincoln, Sezgin’in yanına gitti. Lincoln, masada arkadaşlarıyla oturmayarak gitmek istediğini söyleyince olanlar oldu. Adnan Sezgin hemen Lincoln’e engel olarak "Sen bu takımın kaptanlarından birisin. Masada oturup arkadaşlarının yanında yer almalısın" dedi.

Medyadan protesto

Sezgin gitme isteğinde direten Brezilyalı futbolcuyu bir kenara çekerek ikna etmeye çalışırken tartışma sertleşti. Sezgin bunun üzerine kendilerini görüntüleyen bazı medya mensuplarına "Yeter artık çektiğiniz, oturun yemeğinizi yiyin" diye tepki gösterdi. Bunun üzerine bazı basın mensupları barbekü partisini terk ederken, bazıları yemek yemeyip tepkisini dile getirdi.

Lincoln ise barbekü partisini önce terk etmemesine rağmen bir şey yemeden bir süre kaldıktan sonra odasına çıktı. Bugün Antalya kampını tamamlayıp İstanbul’a dönecek Galatasaray kafilesi, dünkü barbekü partisinin anısına toplu fotoğraf çektirdi. Bu sırada Lincoln de arandı, ancak odasına giden Brezilyalı fotoğraf çekimine gelmedi.

Keyifler kaçtı

Galatasaray’ın Antalya kampının son gününe girilirken neşeli başlayan barbekü partisi keyifsiz bitti. Lincoln ile Adnan Sezgin’in tartışması güne damgayı vurdu. Brezilyalı futbolcu toplu fotoğraf çekimine katılmayarak tepki gösterdi.

WEZ Format +2. Şuan Saat: 15:28.