SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Haberler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Maçı Değerlendirelim (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=39362)

SivasSpor.Com 23.08.2015 20:21

Maçı Değerlendirelim

[IMG]http://resimzade.com/Show.html?i=44601&token=52752[/IMG]

Spor Toto Süper Lig 2. hafta maçında Eskişehirspor'a 4-2 kaybettiğimiz maçı değerlendirelim.

Maçta göze çarpanlar : ?

Maç hakkında ki genel görüşleriniz neler : ?

Maçın en iyisi kimdi : ?

Maçın en kötüsü kimdi : ?

Hakem hakkında ki genel görüşleriniz neler : ?

etlidöktürek 23.08.2015 20:26

Cevap: Maçı Değerlendirelim

Cok şanssiz bir mac oldu maalesef, uzulduk evet ama olmadi..bofen ve setkus arasindaki farki gorduk ne yazik ki , kalemize gelen 5 şutun 4 u gol oldu diger gol olmayan sut ise cok yavasdi ben bile cikarirdim onu..kalecimiz harici ben takimimizi begendim iyi olcak insallah...

citothehan58 23.08.2015 20:26

Gördük gibi Ümit, Yekta, Batuhan, Hakan gibi oyuncular daha ilk 11 de oynatilmasin

Ilk 11 e Abalo, Barrales gibi oyuncular monte edilsin .. ve Defansa mutlaka iyi oyuncular alinsin gerekirse Ümitle - Boye degisikligi yapilsin

Turan 59 23.08.2015 20:26

Hazır olmayan Yekta ile,takımda olup olmadığı belli olmayan Batuhan.Yenilginin baş sorumluları.Tabiiki Sergen en büyük sorumlu.

elbeylii 23.08.2015 20:26

Burhan kesit nasıl tahammül etti Sergen bilmiyom batuhan yok bereket kafasına çarptı da Abalo iyi Yekta iyi tabiki her kul hata yapar

58sinan58 23.08.2015 20:27

Defansımızın tel tel döküldüğü bireysel hatalardan dolayı pisipisine yenildiğimiz bir maç oldu
Gekası Yıldız yaptık resmen

Morten58 23.08.2015 20:27

Gecen hafta hazir oldugu halde Dani Abalo'yu Gs macinda hic oyuna sokmayan , ve hazir olmayan Yekta'yi 2.Haftada direkt 11'de oynatmasi , pahaliya patladi.

Cicinho , Aatif , Burhan bu oyuncular mücadele ettiler. Yekta da belki elinden geldigini yapmaya calisti ama hazir degildi. 75 dakikada Yekta'yi sahada anca torpille kalir.

Ayrica Sergen Yalcin ,Trt Spor'da , Gekas'la dalga geciyordu , al Sergen gör Sergen, Gerkas'i ciddiye almamislar...

Son olarak Kalecimiz Setkus,da güzel oynuyor 2 haftada 6 gol yedi.

Turan 59 23.08.2015 20:28

Unutuyordum Ümit'in bu takımda kesinlikle yeri yoktur.

kayi5834 23.08.2015 20:28

Çoğu bireysel hatalardanda olaa 2 maçta 6 gol yedik kaleci oek umut vermedi

Cley 23.08.2015 20:29

3 orta saha oyuncumuz da oyundan alındı. Maçın değerlendirmesi bu. Maçı ortasahalar belirledi.

Abalo iyi bir futbolcu olduğunu gösterdi. Baralles te takıma girince iyi günler görürüz

tfd5858 23.08.2015 20:30

Yönetimi ne kadar eleştirsem de henüz kesin hüküm vermek hatalı olur
Yalnız şu soru kafamı çok kurcalıyor dani abola ya neden 2 yıllık imza atıldı ayrıca bu defans hattı bize çok manuel da costanın ismini söylettirir

Travis Bickle 23.08.2015 20:30

[B]boyle bır anlayıs olmaz boyle bır mucadele olmaz boyle bır futbol olmaz

ılk gol umıtın hatası 3.gol yektanın 4.gol mehdının 2.golu kaçırdım o da buyuk ıhtımal bıreysel hatadır

kalecı sektus rezalet otesı galatasaray maçında ılk gol de topu rezalet karsılamıstı sonrakı durumu umut verdı fakat bu maçta cok kotuydu yedeğe cekılmesı lazım sıvasspor dıngonun ahırı değil boyle kalecılık olmaz

ümit kurt resmen zorakı evlendırılen gelın gıbı bu kadar ısteksızlık olmaz sılah zoruyla sahaya cıkarmıslar sankı cok karaktersız bır oyun oynadı bugun

yektanın bugun galatasaraydan nıye gonderıldıgını anladık

abalo galatasaray maçında oynasaydı kazanırdık demıstım bugun bu yorumumu bosa çıkarmadı gırer gırmez golunu attı

bazı oyunculara ceza verılmelı boyle futbol olmaz

savunmaya john boye forvete barrales orta sahaya abalo yu monte ederek bundan sonrakı maçlara boyle cıkmalıyız

bır daha boyle rezıllık gormeyız ınsallah bır sey değil sağlımıza zarar gelıcek dıye korkuyorum[/B]

58sinan58 23.08.2015 20:30

Dani abalo haftaya ilk onbirde başlamalı bence kumaşı iyi ayağına top yakışıyor

kaplanlı 23.08.2015 20:32

değişmeyen tek şey var.leblebi gibi gol yememiz.bu sezon yine saç baş yolacağız gibi görünüyor.

babapiton 23.08.2015 20:32

Denecek fazla birşey yok kötü oynadık kaybettik.Kötü oynamamıza sebep olan Eskişehir'in önde baskısı. lig içinde böyle maçlar elbette olacak önemli olan bir daha tekrarlanmaması.Geçen hafta başarılı olan kadroyu bozulması.Hazır olmayan ve takıma henüz alışamayan Yekta ve Ümit İbrahim uyumsuzluğu sonumuzu getirdi.Batuhan fena değildi.Burhan Mehdi Aatif Cicinho ve Erkan iyi mücadele etti.

onur0634 23.08.2015 20:32

Bu takımın yapacağı en büyük transfer Ümit Kurtu takımdan göndermek olur...

buraks58 23.08.2015 20:34

ilk iki gol ümitin hatası
üçüncü gol yektanın dördüncü gol mehdinin ikramı
kaleci desen gelen 5 topun 4 tanesin içeri almış

top oynamayan eskişehire 4 gol attırdık ve yenilgi kaçınılmaz oldu.

dani abalo çok iyi izlenim verdi, aatıf ikinci yarı oyuna ağırlık koydu, sağ kanadımız yine güzel işledi.

sergen hocanın adem ve hakanı aynı anda oyundan alması hata oldu. yektaya güvenip direk formayı verdi ama hazır olmadığını gördük.

fark58 23.08.2015 20:35

Takım sanki lig maçına değilde halı sahada top oynar gibiydi. Maça hiç motive olunmamış, gollerde erken gelince iyice futbolcular salıverdi kendini. Genel olarak bugün takımın üzerinde ruhsuz bir hava vardı. Mağlubiyetin nedenleri isteksizlik ve henüz takım olamamak...

onur0634 23.08.2015 20:36

Sergen Yalçın ya oyunu okuyamıyor ya da taraftarla dalga geçiyor.İlk yarının en iyisi hakan özmerti ikinci yarının başında oyundan çıkarmandaki amaç gaye nedir umarım bi açıklaması vardır bir diğeri Erkan Kaşı 90 dakika oyunda tutmanın mantığı nedir bi açıklamada buna gerekli sanırım...

otceken58 23.08.2015 20:36

Biz yine basladik iyi günler hayaline... görürüz diye diye haftalar su gibi akar gider bizde hala iyi günleri bekleriz. Batuhan Demekten ben yoruldum Sergen oynatmaktan yorulmadı gecen haftanın en iyilerinden Mehdi ilk yarı oyunda yok amaç ne anlamadım defans tel tel dökülüyor jhon boye bosunami aldık hazır degil diyecem Yekta niye oynadı ve Hakan ozmert hiç bir işe yaramaz baska diyecek cok şey var ama sonuc 4-2 ne fayda

Besyo_cu 23.08.2015 20:37

[B]24 yaşındaki Ümit KURT, 34 Yaşındaki Gekas'ın hızına yetişemedi. Bundan önceki son 17 maçında 3 gol atan Gekas, bir maçta 3 golü bize attı.

3. golde ki Yekta'nın inanılmaz hatası ve 4. golde önce Mehdi sonra İbrahim'in hataları ile ligin en kötü takımlarından birine sahip Eskişehir e 4 gol attırdık.

Bu kaleciye hiç ısınmadım, tamam gollerde yapacağı pek birşey yok ama ne duruşu nede topu oyuna sokuşu güven veriyor, yanılmıyorsam ilk kurtarışını 74. dk'da Lawal'ın yerden hafif vuruşunda yaptı.

Adem Koçak ve Hakan Özmert ikilisi ile orta saha olmaz. Dengesiz Kadir Bekmezci bile bu ikisinden daha sağlam ön liberoydu...

Burhan bu sezona kötü başladı, Abalo'nun ölüsü bu takımda banko oynar, henüz Jeronimo Barrales’i göremedik ancak şuan itibariyle yönetimin bu sene yaptığı en iyi transfer hem hazırlık maçlarındaki performansı hemde bu maçta ki oyunu ile Abalo gibi görünüyor böyle bir oyuncuyu yedek tutmak ne kadar doğru bilmiyorum...

Ümit Kurt ve İbrahim Öztürk ile Süper Lig'de gol yemediğimiz takım kalmaz, J. Boye ne durumda hazır mı değil mi en ufak bir bilgimiz yok, ne sezon başına katıldı nede düzgün antrenman yaptı ne zaman tam hazır olur takıma girer, girdiğinde ne kadar verimli olur tam bir soru işareti.

İnşallah bu sene de geçen sene ki gibi KAHIR sezonu olmaz....[/B]

Murad_Kelleci58 23.08.2015 20:37

Eskişehir'de ön libero Lawal olur, bizim yönetim ise maval okur..

İniguez yada Austin'i 150-200 bin Euro için vazgeçildi.. Onlardan biri kadroda olsaydı iki maçta bu paraları fazlasıyla çıkarmış olacaktı..

Birde transferi kapattık demelerine ayar oluyorum arkadaş..

tfd5858 23.08.2015 20:38

ŞU konuda aklıma gelmişken söyleyeyim akhisarın kalecisini almak için paramız yok demeye gerek yok işte al öyle bir kaleci sana iki haftada 2.6 milyon ₺ kazandırmış olurdu

münihli_58 23.08.2015 20:38

[B]Rezil bir futbol, müthis bir vurdumduymazlilik, ciddiyetsizlik, sanki gecen hafta Barcelonaya Camp Nou'da 5-0 atmis gelmis bir takim gibi havalar, kac sezondur kulübeyi isitan Yekta'nin takima adapte olmadan ilk 11'de baslamasi, bireysel hatalari icin Ümit, Yekta ve Ibrahime tesekkürlerimi sunuyorum 1 haftadir iple cektigim mac saatini bize zehir zikkim ettiniz yaziklar olsun 35lik Gekasa hattrick yaptirdiniz hatalarinizla yaziklar olsun!!!!![/B]

Murad_Kelleci58 23.08.2015 20:39

İyi bir ön liberon olmazsa, rakip takımın forveti ve orta sahası ile bizim takımın defans ve kalecimizle Ankara misket oynarlar.. Aynen bugün olduğu gibi..

onur0634 23.08.2015 20:39

Bazı taraftarlarda batuhana karşı antipati oluşmuş ne yapsa yaranamıyor.Bugün ikinci yarı oyuna giren alaboyla birlikte takımın en istekli ve hırslı oyuncusuydu bazı taraftarlar maçı nereleriyle izliyorlar anlamış değilim...

Nihat5858 23.08.2015 20:40

[QUOTE=elbeylii;953964]Burhan kesit nasıl tahammül etti Sergen bilmiyom batuhan yok bereket kafasına çarptı da Abalo iyi Yekta iyi tabiki her kul hata yapar[/QUOTE]

Kafanmı guzel burhan bugun ençok kendını parcalayandı

yerliturkuaz 23.08.2015 20:40

[B]Maçın Özeti:

Bizim önliberolar:2 Eskişehirspor:4

Sergen hocanın bugünkü yaptığı acemice kadro tercihi bizim maçı kaybetmemize sebep oldu.

Emin olun Eskişehir takımı bir daha bizim gibi bir takım bulamaz 4 gol atmak için.

Transfer yapılmayacak deniliyor şayet yapılmaycaksa Mehdi bu takımda ilk onbirde mutlaka oynamalı yoksa. Adem'i gördük. Tamam efendi harika bir kişiliği var lakin ben onu Sivasspor ilk onbiri için hiç yeterli görmüyorum.

Heybeden gitti puanlar. Takıma geçen haftaki Galatasaray maçı yaramamış. At gözlüklerinizi çıkarın ve maç sahada kazanlıyor. Kendinize gelin![/B]

Erenozdenn 23.08.2015 20:42

Saçma sapan gol yeme alışkanlığımız devam ediyor maalesef. Maça damgasını vuran kişi Sergen Yalçın oldu bu sefer de. 2 tane mücadele eden ön liberoyu çıkarmak tamamiyle hataydı bence. Batuhan ve Yekta çıkıp, Abalo ve Mehdi girmeliydi bence. Neden hiçbir zaman oyuncu Değişikliği yapmayı becerebilen bir teknik direktör gelmez bize anlamış Değilim.

onur0634 23.08.2015 20:42

Tekrar tekrar söylüyorum yorum arada kaybolmasın diye.Bu takımın yapacağı en büyük transfer ümit kurtu takımdan göndermek olur.Adamın topla fln alakası yok abi hele ilk yarının ortalarında bir topa girmesi vardı rakip oyuncunun verilmiş sadakası varmış ki bişey olmadı..

otceken58 23.08.2015 20:43

Birde cok merak ediyorum Sergen maci farklı yerden mı izliyor biz neyi dersek o tam tersinden yapıyor. Gercekten hiç anlamıyoruz bu futboldan hemde hiç������

Sivaslibey 23.08.2015 20:44

Ümit kurt birinci lig futbolcusu değil, bu takımda yeri yok. Yasin çakmak tan bir farkı yok. Sergen hoca hangi akla hizmet Yekta Adem ve Hakan'ı aynı anda oynattı pek anlam veremedim.

Haftaya inşallah Ümit'in yerine boye'u oynatır. Abalo 11 de oynasın artık. Hakan ozmert yedek olur ancak.

adres58 23.08.2015 20:46

Her defansın arkasına atılan toplar pozisyon oldu. Dani hazır durumda ama Batu tam aksine değil. Ümit Kurt çok hata yapmaya meyilli oynuyor. Gollerin 2 sinde hatası var. Yekta hazır değil. Bir golde onun hatasından yedik. Cicinhonun çabaları hala devam ediyor. Bir golde hata yapmasına rağmen Ümitin kademe hatalarını hep o düzeltti. Mehdinin bir hatasına rağmen mutlaka sahada bir şekilde düşünülmesi lazım. Burhan bal yapmayan arı misali çok koştu ama başarısız oldu. Aatıfın bir parlayan bir sönen futboluna Hakanın kaçamak dövüşü eklenince Ademde yoruldu. Oda performansı düşünce oyundan çıktı. Erkanın kanat bir ara tren oldu. Kalecimiz ise... neyse sonra konuşuruz beyler moralim çok bozuk ben dinlemede kalayım...:mad:

berduh 23.08.2015 20:47

[QUOTE=etlidöktürek;953961]Cok şanssiz bir mac oldu maalesef, uzulduk evet ama olmadi..bofen ve setkus arasindaki farki gorduk ne yazik ki , kalemize gelen 5 şutun 4 u gol oldu diger gol olmayan sut ise cok yavasdi ben bile cikarirdim onu..kalecimiz harici ben takimimizi begendim iyi olcak insallah...[/QUOTE]

Setkus mu? Temas gibi bir golcüyü kaleci ile karşı karşıya bırakırsanız adam affetmez. Temas i tutuyorum diyip adama 3-4 mt mesafede duran ümit i hiç görmüyorsun. Boffin e şut atacak adamın ayakta duramiyor. Bu maçta bence en suçsuz kişi kalecimizdi.

serkan_ozcan58 23.08.2015 20:48

Setkus güven vermiyor kalede her kaleyi bulan top gol olacakmış gibi defans içler acısı batuhanla hic olmuyor 3-3 yakaliyacaktik ki yine gekası durduramadik adam ceza sahasından atıyor arkadaş inşallah bi mağlubiyet ten ders cikaririz ve kaleye yine korcani koyariz

Nihat5858 23.08.2015 20:49

Adem kesınlıkle yedek kalmalı mehdı ılk 11 baslamalı çok hantal hakanla uyumları yok burhan uğraştık koştu cıcınho okadar dıgerlerı rezaleti

kkemal58 23.08.2015 20:49

Ben takımı beğendim, zayıf halka ümit ve burhan. Birinin yüzünden gol yiyoruz, birinin yüzünden gol atamıyoruz, pozisyonlar ölüyor. Abalo yu beğendim, yekta daha iyi olur, orta sahamız kaliteli. Bakmayın yenildiğimize, takım fena değil, gekas'ın kalitesi pozisyon ve vuruş beceresi skorda etkili oldu. Ümit'in yerine boye oynamaya başlarsa tek sorun burhan kalıyor. Ben ümitliyim takımdan.

SenSetik 23.08.2015 20:50

İyi kaleci farkı başka birşey değil bu sonuç...

otceken58 23.08.2015 20:50

[QUOTE=onur0634;953985]Bazı taraftarlarda batuhana karşı antipati oluşmuş ne yapsa yaranamıyor.Bugün ikinci yarı oyuna giren alaboyla birlikte takımın en istekli ve hırslı oyuncusuydu bazı taraftarlar maçı nereleriyle izliyorlar anlamış değilim...[/QUOTE]
Biz bilmiyoruz diyelim Batuhan forvet degil mı bu takımda tum maclarına bir bakıver kardeşim kac metre koşmuş diyeceksin forvet koşmaz gol atar o zaman su soru sana kac gol atmış yapmayın lütfen iyi OYNADIĞI zamanlar illaki var ama maalesef ki bizi on kisi oynattığı zamanlar coook daha fazla

34MUAMMER58 23.08.2015 20:51

[B]Bu kadar top kaybı yaparak,bukadar pas hatası yaparak,bu kadar kötü gol vuruşları yaparak maç kazanılmazdı öylede oldu zaten,kaptırdığımız toplarla gekasa hectrik yaptırıp maçıın yıldızı yaptık,kötü vuruşlarla boffeni devleştirdik,ortasaha ve defans evlere şenlikti,forvet zaten yok,kaleci desen ben bi cacık göremedim:mad:bu kadar disiplinsiz,hazırlıksız,vurdumduymaz bir oyun anlayışıyla hiçbir maçı kazanamayız,eskişehir çokmu iyi oynadı ?hayır,adamların hocası var,sivassporu güzelce çözmüş,takımınıda ona göre hazırlamış ,pres yapmaktan başka bir numaraları yok, presle sivasa top oynattırmadı ,3-0 dan sonra skor rahatlığıyla biraz iyi göründüler ,attıkları 4 golde eskişehirin organize ataklarından olmadı ,sivassporun kaptırdığı 4 topda gol oldu,3-2 olduktan sonra berabere kalacak pozisyonlarda buldukda boffini geçemedik,neticede haftayı 0 puanla kötü oynayarak moralsiz kapattık,yektayı ilk haftadan yermek istemiyorumda,bu haliyle sivasspora yArardan çok zararı dokunur ,toptan kaçacaksa böyle berbat oynayacaksa yol yakınken sözleşmesini feshedip layık olduğu 2.ligde bi takıma gitsin ,Takımı 10 kişi oynattı resmen,üstüne kaptırdığı topla gol yedirdi:mad:,oyuncu değişikliği yapıldı azdaha maçı çevirecektik,ümit ve batuhan çok havalanmış,ortasaha zaten odun gibi oyunculardan kurulu ne defansa faydaları var ne forvete ,az atıf kıpırdadı 2 gol attık ,sol kanat hiç işlemiyor,ilerde top tutamıyoruz,ortasahada kadiri,forvette eneramoyu,defansda da costayı çoooooooook aradım şahsen ,hakem skoru etkilemedi,eskişehir hakkıyla kazandı belki 2 gol daha atabilirlerdi ,sergen hoca bu anlayışla deplasmanlarda puanın psini alamaz,sanki eskişehir deplasmanda oynuyor ,sivasspor evinde oynuyor deplasmanda kendimize göre bir sistem geliştirmemiz gerekiyor,eskişehiri tebrik etmekten başka yapacak bişey yok geçmiş olsun diyelim.[/b]

WEZ Format +2. Şuan Saat: 09:00.