Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Ertuğral gözyaşlarıyla veda etti
Alt 22.03.2010, 14:53   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Ertuğral gözyaşlarıyla veda etti

Basın toplantısı sırasında gözyaşlarına hakim olamayan Ertuğral, "Gönül başarılı olmayı isterdi, ama olmadı" dedi.

Kırmızı beyazlıların Gençlerbirliği'ne kendi evinde 2-0 yenildiği karşılaşma sonrasında yönetim kurulu ile görüşen teknik direktör Muhsin Ertuğral istifasını sundu. Yönetim kurulu toplantısında yapılan değerlendirme sonucunda istifa kararı kabul edildi. Konuyla ilgili kulüpte düzenlenen basın toplantısında Muhsin Ertuğral kente veda etti. Kulüpteki basın toplantısına İkinci Başkan Erdal Sarılar, Asbaşkan Mehmet Ali Topal, Basın Sözcüsü Fikret Ünsal ile yöneticiler Faruk Taşseten, Uğur Akkuş, Ekrem Munar, İsmet İzmirli, Ömer Sepet ve Harun Türkoğlu katıldı.Basın toplantısı sırasında konuşurken gözyaşlarını tutamayan ve duygusal anlar yaşayan Muhsin Ertuğral, "Gönül isterdiki başarılı olalım. Bunu canı gönülden isterdim. Takımın Sivas için önemini biliyordum. Çok iyi bir yönetim olduğunu biliyorum. Çeşitli ülkelerden görev yaptıktan sonra buraya gelirken çok iyi bir yönetim ile karşılaştım. Her zaman bana destek oldular. Alınan sonuçlar nedeniyle yönetime ve takımıma baskı var. Yeni bir hocanın gelmesi takımı ateşleyecektir. Bu yüzden böyle bir karar aldık. Sivasspor'un yeri burası değil. Maalesef futbolda başka şeyler olabiliyor. Gençlerbirliği maçında bir penaltının verilmemesi bir hocanın istifasına neden olabiliyor. Başka yerde başarılı olan insanlar burada başarılı olamayabiliyor. Bu kararı yönetimle birlikte aldık. Burada önemli dostluklar kazandım" dedi.

ÜNSAL: VEDALAŞMALAR HER ZAMAN HÜZÜNLÜ OLUR

Ertuğral'a hizmetleri için teşekkür eden Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, "Vedalaşmalar her zaman hüzünlü olur. Ama dostça ayrılmak güzel bir olay. Bu da bizim hocamızı, onun da bizi sevdiğini gösterir. Keşke bugünü hiç yaşamasaydık. Keşke daha uzun yıllar bize hizmet edebilseydi. Bunu arzu ediyorduk. Şu an itibariyle hocamız kendi isteği ile yollarımız ayrıldı. Bunu bir müddet ara verme olarak değerlendiriyoruz. Hocamız, yıllarca Afrika'da, önemli başarılara yıllarca imza atmış. Neticede bir çok nimeti teperek memleketine hizmet etmek adına Türkiye'ye geldi. Ama bizim öyle bir ortamımızda geldi ki, çok zor bir dönemdi. 18 haftadır bizimle olan hocamız 4 puanla aldığı takımı 24 puanla bıraktı. Gerekçelerini de bize açıkladı. Gönül rahatlığıyla söylüyorum ki futbol adına en kıymetli insanlardan biriydi. Bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum. İnşallah gelecekte yine birlikte oluruz" dedi.TFF'nin Diyarbakırspor'u hükmen yenik ilan etmeme kararının da Ertuğral'ın istifasında etkili olduğunu söyleyen Ünsal, "Hocamız yurt dışında böyle bir olayla karşılaşmamış. Türkiye'de hak ve hukukun olmadığını da bize iletti. Futbol kamuoyunun vicdanı çok rahattır diye düşünmüyorum. Antalya maçı sonrasında Diyarbakır'ın hocası Güven Kurtar da kollandıklarını ifade etti. Hocamıza hak vermekten başka çaremiz kalmadı. Bize çok şey verdi. Hocamızdan çok şey öğrendik. Yönetim kurulumuz hiçbir zaman toplu halde giden bir hocanın böyle arkasında olmamıştı. Gerçekten adam gibi bir adamı kaybettiğimiz için üzülüyoruz" dedi.Yeni teknik adam arayışlarının sürdüğünü ve 3 isimle görüştüklerini ifade eden Ünsal, İstanbul Belediye-Diyarbakır maçıyla ilgili verilen karar için cuma gününe kadar bekleyeceklerini söyledi. Gerekirse FİFA'ya gideceklerini, bunun için de federasyonun aldığı kararın siyasi olduğunun belgelenmesi gerektiğini belirterek, "Böyle bir başvuru yaptığımızda Federasyon ceza alır. Dolayısıyla milli takım maçlarını oynayamaz, Avrupa'ya gidecek takımlarımız da maç yapamaz. İki arada bir derede kaldık. Bu işi bilen insanlara daşışacağız. henüz netleşen bir şey yok" diye konuştu.

BU LİG ÇOK ZOR BİTER

Ünsal, Sivasspor'un kümede kalacağını da dile getirerek, "Biz hakkımızı sonuna kadar her türlü savunacağız. Bu lig böyle bitmez. Bu lig çok zor biter. 8 haftayı çok dikkatle takip edin. Şimdi 20 takımlı olması yönünde söylemler var. İsterse 20 takım olsun. Hiç önemli değil. Adaletli davranılsın. Herkes siyasi baskı yaparsa gelecekte ligdeki takım sayısı 40-50'lere çıkar. Böyle şey olmaz. Biz düşeceksek bile hakkımızla düşelim. Siyaset karışırsa işin içinden kimse çıkamaz. Türk futbolu şu andan itibaren müthiş bir kaosa girdi" diye konuştu.

İLK ADAY KARAMAN

Sivasspor'da Muhsin Ertuğral'dan boşalan teknik direktörlük için yönetim Hikmet Karaman, Mesut Bakkal ve Nurullah Sağlam ile temas halinde olduğu öğrenilirken, Karaman'ın anlaşmaya daha yakın olduğu öğrenildi. Sivasspor'da Genel Menajer Mustafa Turgun da görevinden ayrıldı.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Ertuğral gözyaşlarıyla veda etti
Alt 22.03.2010, 14:57   #2
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1593 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Ertuğral gözyaşlarıyla veda etti

Herkes gelip geçici, kalıcı olan Sivasspor'dur.

Güle Güle Muhsin Hocam, tutmadınmı tutmuyor buraya kadarmış, yolun ve bahtın açık olsun.
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Salim58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 22.03.2010, 15:00   #3
ahmetbaba
Yiğido

46 Mesajına 62 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ahmetbaba isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

muhsin hoca keşke son maçtaki kadroyu önceden oturtabilseydin.en azından istanbul bş'yi yenebilirdik...yolun açık olsun...
ahmetbaba isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.03.2010, 15:03   #4
Kibrisli
Tecrübeli Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 949 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 789 Kibrisli isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Türk Futboluna fazla bir teknik direktörü kaybettik... Yolun açık olsun, yeniden huzurlu, mutlu ve geçmişteki başarılarını yineleceyin bir takımla anlaşırsın umarım... Hakkını helal et Muhsin Hoca...
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı Kibrisli'a Teşekkür Ediyor...
Alt 22.03.2010, 15:03   #5
fedayi
Yiğido

106 Mesajına 152 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 575 fedayi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

muhsin hocayla buraya kadarmış gönül başarılı olmayı isterdi ama olmadı hocam allah yolunu açık etsin .hocam sen öncekiler gibi hainlik etmedin bize.
sen başarısızlığını istifa ederek onarmaya çalıştın peki futbolcular bu başarısızlığı nasıl telafi etmeye çalısıyorlar biz taraftar olarak bunu merak ediyoruz futbolculardanda hesap sorulması lazım.
fedayi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda fedayi'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 22.03.2010, 15:03   #6
sivasli215
Usta Yiğido

sivasli215 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

299 Mesajına 427 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 776 sivasli215 ist ein wunderbarer Anblicksivasli215 ist ein wunderbarer Anblicksivasli215 ist ein wunderbarer Anblicksivasli215 ist ein wunderbarer Anblicksivasli215 ist ein wunderbarer Anblicksivasli215 ist ein wunderbarer Anblick

muhsin hocam elinden geleni yaptın,olmadı eline sağlık yinede hocam.

suç senin değil,takımı bu hale getirenlerde!
2 sezon şampiyonluğa oynayan takımı bu sene bu noktalara getirenler utansın
hala bulundukları koltuklarda oturuyorlar
oturmaya da devam edecekler,olan senin gibi beyefendi bir hocaya oldu,canın sağolsun hocam

takım bu hale geldi ama hala yönetim dimdik ayakta,helal olsun sizlere!!!!!!
Alt 22.03.2010, 15:04   #7
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 952 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Daumen hoch Cevap: Ertuğral gözyaşlarıyla veda etti

Sportif başarı yapamadın Muhsin Hocam ama ;

İnsalığın ile, efendiliğin ile, gerçekleri her zaman söylemen ile ve en sonunda efendice istifa edip gitmen ile değil Sivas halkına tüm Türkiye'ye örnek oldun !

Yolun açık olsun ...
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı Kokomo'a Teşekkür Ediyor...
Alt 22.03.2010, 15:04   #8
cılgınsivas58
Usta Yiğido

cılgınsivas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

558 Mesajına 760 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 866 cılgınsivas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

belliydi güle güle hikmet karamanın gelmesi iyi olur işallah gelir
cılgınsivas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda cılgınsivas58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 22.03.2010, 15:05   #9
Dağcı
Usta Yiğido

Dağcı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 134 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 875 Dağcı BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Yeni öğrendim, çok üzüldüm. Muhsin Hoca kişilikli ve örnek bir insandı. Ancak Sivasspor'da bir türlü istediği düzeni oturtamadı. Şahsım adına verdiği katkılardan dolayı kendisine teşekkürü bir borç bilirim.

"Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur."
Muhsin YAZICIOĞLU
Dağcı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Dağcı'a Teşekkür Ediyor...
Alt 22.03.2010, 15:08   #10
GokhanTurna
Usta Yiğido

GokhanTurna - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.808 Mesajına 3.804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1056 GokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer Anblick

Efendi saygın kişiliginle gönlümüzü kazandın seni çok sevdik ama sportif bi başarı yakalayamadık. Kısa sürede senden bunu beklemek doğru değildi zaten lige yabancılık çektin. Çok değerli uzun vadede çalışcak bi hocasın yolun açık olsun. Bu takımı sen küme düşme hattına sokmadın asıl suçluları biz biliyoruz.
GokhanTurna isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı GokhanTurna'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
ertuğral, etti, gözyaşlarıyla, veda