Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

3 Haftalık Zorlu Dönemeç
Alt 02.02.2011, 21:31   #1
buraks58
Usta Yiğido

buraks58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

459 Mesajına 1.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 743 buraks58 FAZLA SÖZE GEREK YOKburaks58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart 3 Haftalık Zorlu Dönemeç

Geçen hafta sahasında 2 puan bırakmış Sivasspor için çok kritik bir dönemeç başlıyor. Tabi Antalyaspor maçı için eksiklerin çokluğunu ve rakibin ilk yarıda maçı bitirebilecek atakları yakaladığını göz önüne alırsak kaybedilen 2 puandan ziyade kazanılanın 1 puan olduğunu söylemek daha doğru olacaktır.

Üç haftada 4 puan baraj
Bu hafta Bursa deplasmanıyla başlayacak olan ve ardından Trabzonspor’la iç sahada, Eskişehirspor’la dış sahada oynanacak olan müsabakaların Sivasspor’un ikinci yarıdaki durumunu göstereceğini düşünüyorum. Sivasspor bu zorlu maçlarda 4 puan barajını yakalar ya da aşarsa ligin sonunu da rahat getirir.

Transferler umut veriyor
Sivasspor tarihinin en pahalı transferleri yapıldı. Ancak önemli olan nokta ise, alınan oyuncuların sergiledikleri olumlu futbol oldu. Savunmada Rada ve Navratil’in kendine güvenen soğukkanlı oyunları, Grosicki’nin sürati ve tekniğiyle kanattan sürüklediği ataklar ve Eneramo’nun güçlü fiziği ve tekniği, transferlerin Sivasspor’a çok şey kazandıracaklarının göstergesi. Genç kaleci Korcan’ın da kalede güven veren oyunu ve birçok kalecinin sıkıntılı olduğu yan toplardaki başarısı da bir başka pozitif nokta olarak söylenebilir. Tabi bu oyuncuların takımla hazırlık maçı yapma şansı bulamadan, direk lig maçlarıyla takım oyununa alışmaya çalıştıklarını da düşünürsek harcanan paralar boşa gitmeyecek gibi görünüyor.

Yiğido deplasmanda can yakmaya başlar
2 sezondur deplasmanlarda büyük sıkıntı yaşayan ve 1 yılı aşkın süredir galibiyete hasret kalan Sivasspor’un, yeni transferleriyle sezonun ikinci yarısında ev sahibi takımlara büyük sıkıntılar yaşatacağını düşünüyorum. İlerleyen haftalarda, zirve takımları haricinde ligin en önemli deplasman takımı olan Gaziantepspor’un yanında Sivasspor’da gösterilecektir.

Bursa’da neler olur
Şampiyonlar ligi, süper lig derken zorlu maç temposunun da etkisiyle ligin ortalarından itibaren form grafiği düşen bir Bursaspor var. Hızlı oyuncuları ve oyun yapısıyla deplasmanlarda daha rahat pozisyon üreten Bursaspor, özellikle iç saha maçlarında pozisyon üretmekte ve rakipleri çözmekte zorluk yaşadığı da bir gerçek. Ancak ne olursa olsun, bu ligin takım kimliğini yakalamış en iyi ekibi oldukları için de maçı bir şekilde kazanmayı biliyorlar. Cuma gecesi her türlü sonucun çıkabileceği çok zorlu bir süper lig maçı izleyeceğiz. Sonuçta son şampiyon kendi sahasında bir adım önde olsa da Sivasspor’un puanla dönme ihtimalini de hiç düşük görmüyorum.

http://blog.milliyet.com.tr/3_Haftal...?BlogNo=287873
Cevap: 3 Haftalık Zorlu Dönemeç
Alt 02.02.2011, 21:49   #2
ZiDaNe58
Usta Yiğido

ZiDaNe58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

723 Mesajına 1.502 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 717 ZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: 3 Haftalık Zorlu Dönemeç

bursa deplasmanından 3 ts den 1 eses deplasmanındanda 1 puanla döneriz diye düsünüyorum..
ZiDaNe58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.02.2011, 21:50   #3
karşıyakalı
Tecrübeli Yiğido

karşıyakalı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

325 Mesajına 593 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 607 karşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOKkarşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOK

rakibi defansta degilde biraz daha önde karşılarsak ve ayaga paslarla oynarsak puan alacagımızı düşünüyorum
karşıyakalı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.02.2011, 21:52   #4
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

257 Mesajına 394 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 723 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Trabzon maçında İnşallah hava soğuk olur bugünlerde baya soğuk mesela Aklıma Umut bulutun kulağının donması geldi Hey gidi günler
H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.02.2011, 22:04   #5
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1038 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein

sana katılmıyorum hocam, bence asıl bu zorlu maçlardan sonraki maçlarda alacağımız sonuçlar veya bu 3 maçtan sonra oynayacağımız ilk 3 maç durumumuz hakkında daha kesin bilgi verecektir, zira şu anki konumumuz gereği oynadığımız bu güçlü rakiplerden alınan her puan ekstradır, ama bundan sonraki rakiplerle oynacağımız maçlardaki kayıplar ise telafisi daha zor olanlardır diye düşünüyorum...
Alt 02.02.2011, 22:45   #6
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 878 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Sivassporun oynayacağı her maç final niteliğinde olacak;büyük takımlarla ve puan cetvelinde üst sıra yer alan her takımdan alınacak her puan ekstra puan olarak hanemize yazılacak...Geçen yıl Muhsin Hoca döneminde 2. devre Manisaspor ve Denizli'den alınan 3 puan,D.bakırdan alınan 1 puan sayesinde ligde kalmıştık..Çünkü D.bakır ve Denizli birebir rakibimizdi..Onlardan alınan 3 puan bize büyük avantaj sağlamıştı..Eğer Sivasspor bu 3 maçtan 3 puan yerine 0 puan alsaydı belki de küme düşmüştü..Onun için ben diyorum ki sivasspor bundan sonra oynayacağı her maçta puan almak için mücadele etmeli;alınacak her puan bizi daha yukarılara taşıyacaktır...Açılan başlıkta belirtilen 3 maçtan en azından 3-4 puan alabilmeliyiz..Bu haftaki Bursa maçından alınacak 1 puan bile sivasspor için çok büyük önem taşımaktadır..Her maç kendi içinde çok zordur...Sivasspor iyi futboldan ziyade puan alınacak futbolu tercih etmelidir..Unutmamalı ki rakiplerimizde ra transfer dönemimizde iyi transferler yaptılar..Yapılan transferleri en iyi ve en çabuk uyum sağlayan takımlar ligde kalmada büyük avantajlar sağlayacaklar..Kadroların genişliği avantajını hangi takım daha iyi kullanırsa ilerleyen haftalarda daha yukarılarda kendine yer edinecektir..Alınan tarnsferleri uyum sorunu yaşayan takımların malesef bu ligde kalma şansları hiç yok..Biz 7 tane oyuncuyla Konyaspor ise 12 tane yeni oyuncuyla anlaştı;Konya takımı neredeyse ilk 11 de 8-9 tane yeni oyuncuyla oynuyor..Bunun avantajmı yoksa dezavantajmı olacağı ilerleyen maçlarda belli olacak..Bundan 3 yıl önce Kocaelisporda 13-14 tane yeni oyuncuyla 2. ayrıya başlamış çok da başarılı maçlar oynamış ama aldığı puanlar ligde kalmasına yetmemişti..Bucasporda çok sayıda oyuncuyal anlaştı;onlarda ilk 11 de 6-7 tane yeni oyuncula oynamaya hazırlanıyorlar..Biz ise büyük ihtimal her maçta en fazla 4-5 tane oyuncuyla oynuyoruz..Bakalım lig sonunda hangi takım avantaj yakalayacak..Sivassporda transfer edilen 7 oyuncudan 4 tanesinin(Rada-Navratil-Grosecki-Slovak kaleci )Doğu Avrupa kökenli olması bizim takım için uyum açısından büyük avantaj olduğunu düşünüyorum..Sandronun da bu ligde 3 yıl oynaması yine avantajımız...Bir tek Enaramonun takımla uyumunun çabuk olması kalıyor..İnşallah onu da bir an önce başarırız..Sonuç olarak ligde kalmamızı bence bu 3 maç değil diğer rakiplerimizden alacağımız puanlar belirleyecek diye düşünüyorum..Her maç final;her maç stresli geçecek ;en fazla puanı toplayan takımlar kümede kalacak..Lig uzun bir maraton ama zamanda su gibi akıyor...Birde bakmışız ligin son hafatsına gelmişiz;inaşallah bu yılda süper ligde kalırız ve seneye süper ligde mücadele ederiz..
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.02.2011, 00:26   #7
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 755 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

En güzel we realist yorumu HAYALKAFE kardeşimiz yapmış..Sivassporun bu yılki geleceği hakkında buna benzer bir yorumda bulunmuştum..Sivasspor her ne olursa olsun içeride puan kaybetmemelidir.Bursa dışında deplasmanda kuwwetli bir rakibi bulunmuyor...bjk fb ve ts ile Sivas kendi ewinde oynayacak olsada bu maçları bir nebze olsun kaybetme lüxü war.Çünkü bunlar dışında bence geriye kalan rakiplerini içeride we dışarıda yenebilecek sewiyede...Sivassporun fixtürü oldukça güzeldir..Tahmin ediyorum ki Sivasspor bu yıl hiç kimsenin bile tahmin edemeyeceği bir güzellikte ligi bitirecektir nedenide yukarıda belirttiğim fixtür güzelliğidir.Ama Sivas kalkıp içeride gençler ankaragücü kasımpaşa gibi maçları yenilgi demiyorum beraberlik gibi sonuçlarla bitirirse işte o zaman iş ciddileşir..Eğerki mağlup falan olursa bunu aklıma bile getirmek istemiyorum..1-0 olsun içeride maçlar Sivasın olsun ..Dışarıdan gelen puanlarda bu işin bonusu olur
Alt 03.02.2011, 00:36   #8
ilker_8787
Yiğido

ilker_8787 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

66 Mesajına 107 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 688 ilker_8787 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORilker_8787 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORilker_8787 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORilker_8787 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORilker_8787 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Bursa maçından puan alamayız bence.
Trabzon maçından belki 1 puan alabiliriz. Zira Ts düşüşte. Ama onlar da çıkışa geçmek isteyeceklerdir. 1 puan da zor. Ama imkansız değil.
Eskişehir deplasmanından da ne olur bilmiyorum. O deplasmandan 3 puan çıkarabileceğimze çok çok düşük ihtimal veriyorum. 1 puan bizim için iyi olur.
ilker_8787 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2011, 07:10   #9
Yusuf Çevik
Usta Yiğido

Yusuf Çevik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

778 Mesajına 1.676 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 782 Yusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yok

Ben bilmiyorum diyorum.inşALLAH yeneriz ama futbol belli olmuyor.Yenede biliriz yenilede biliriz beraberede kalabiliriz.
Yusuf Çevik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2011, 07:34   #10
baycabbar
Acemi Yiğido

baycabbar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

16 Mesajına 20 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 501 baycabbar FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bursa spor ikinci yarı kendine geldi 2 haftalık bir serisi var benim bu maçta pek umudum yok ama trabzon maçını alırız.Çünkü trabzonda hem düşüş hemde traftarlarla futbolcular arasında gine tartışmalar başladı bunuda sahada belli ediyorlar.Bursada 1 puana trabzondan 3 Eskişehirden 1 puan alırız.Sonra takım tam kimliğini alırki çok daha iyi maçlar çıkaracağımızdan eminim.İnşallah sakat ve cezalı futbolcumuz olmaz bundan sonra,Takımda yedek kulubesi zengin deniyor ama bence hiçde öle değil.
baycabbar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
dönemeç, haftalık, zorlu