Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Sivasspor’u çalıştırmak isterdim
Alt 23.09.2010, 07:24   #1
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1595 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein
Standart Sivasspor’u çalıştırmak isterdim

Milli Takımlar eski Teknik Direktörü Fatih Terim'in yakın çevresindeki bir sohbet ortamında Spor Toto Süper Lig'e yükseldiği sezondan itibaren geçtiğimiz sezon yaşanan talihsizliklerin haricinde büyük başarılara imza atan Sivasspor'u yakından takip ettiğini belirterek, 'Sivasspor'u çalıştırmak isterdim' dediği ileri sürüldü.

Futbolculuk kariyerinde Galatasaray'da yıldızlaşarak Türkiye'nin en çok sevilen futbolcuları arasında yerini alan Fatih Terim, Teknik Direktörlük kariyerinde de önemli başarılara imza attı. Türk futbolunun dünyaca tanınan isimleri arasında yerini alan tecrübeli çalıştırıcı uzun süre Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü görevini de yürüttü.
Terim, Türk Millî Futbol Takımı'nı 2010 FIFA Dünya Kupası'na taşıyamadığı için 19 Ekim 2009 tarihinde görevinden ayrıldığını açıklamıştı.
Terim, bu tarihten sonra herhangi bir kulüple anlaşmadı.
ESKİŞEHİR VE SİVASSPOR İLE ADI ANILIYOR
Tecrübeli çalıştırıcının ismi geçtiğimiz günlerde ligde başarısız sonuçlar alan Eskişehirspor ile gündeme gelmişti. Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile 5 haftada iki puan toplayabilen Eskişehirspor yönetiminin Milli Takımlar eski Teknik Direktörü Fatih Terim'i takımın başına getirmeyi planladığı ileri sürülmüştü.
Benzer bir iddia bu kez farklı bir şekilde Sivasspor için gündeme geldi.
Başarılı teknik adam Fatih Terim'in içlerinde Sivaslı bir spor adamının da bulunduğu bir ortamda yapılan sohbette, futboldan bahsedilirken, sözün Sivasspor'a geldiği sırada, 'Sivasspor, Anadolu kulüplerinde Türk futbolunda ender görülen bir başarıya imza attı. Başarılı oldukları dönemde onları yakından takip ettim. Belirli bir sistem ve disiplinle futbol oynuyorlardı.
Kulüpteki birlik ve beraberlik, disiplin, başarılı olma isteği onları birçok kulübün hayal bile edemeyeceği bir yere taşıdı' şeklinde yorum yaptığı ileri sürüldü.
MİLLİ TAKIM VE MEHMET YILDIZ…
Sivasspor'un başarılı olduğu dönemde takımın yıldız futbolcularının neden yeterince milli takıma çağırılmadığı konusunda Milli Takımlar eski Teknik Direktörü Fatih Terim'in Mehmet Yıldız'ı örnek göstererek şu yanıtı verdiği iddia ediliyor:
“Sivasspor bir takım oyunu oynuyordu, belirli bir sistemi vardı. Takımdaki kilit isim Mehmet Yıldız'dı. Sivasspor'a büyük başarıları getiren değerli kardeşim Teknik Direktör Bülent Uygun, Sistemini Mehmet Yıldız üzerine kuruyordu. Mehmet Yıldız, gerçekten yetenekli bir futbolcu ve Sivasspor'un sistemi içerisinde bu yeteneğini en güzel şekilde sahaya yansıtıyor. Sivasspor, başarılı olduğu dönemde takım oyunu oynuyordu, her futbolcu yerinde ve yapması gereken görevin bilincinde oynuyordu ve başarı bu şekilde geliyordu. Futbolcuların kendi takımlarındaki takım oyununda sergiledikleri performanstan daha çok bireysel anlamda milli takıma ne kazandıracakları da çok önemli. Bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum.”

Kaynak: Sivasınsesi
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Salim58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
çalıştırmak, isterdim, sivasspor’u, sivassporu, İsterdim