Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Maçlar

Maçlar Oynanan / Oynanacak / Ertelenen Maclar Hakkinda Yorumlar / Haberler .

Seçenekler Arama Stil

Favori Sivasspor ama...
Alt 11.12.2010, 20:00   #1
58akif34
Usta Yiğido

58akif34 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

791 Mesajına 2.261 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 732 58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein
Standart Favori Sivasspor ama...

Ligde benzer proeblemler yaşayan,dolayabıylada amaçları aynı olan Sivasspor ve Konyaspor yarın 4 Eylül stadında çok kritik bir maça çıkacak. Her iki takım içinde "Benzer problemler yaşayan" dedim,çünkü iki takımda duran ve yan toplardan çok gol yiyor. Hafta içerisinde Konya teknik Direktörü Ziya Hoca,bu konuyla ilgili ilginç bir açıklama yaptı. Ziya hoca,Konyaspor'un duran toplardan yediği goller nedeniyle 8 pun kaybettiğini söyledi. Yan toptan Sivasspor'un kaç gol yiyip,kaç puan kaybettiğini tam olarak bilmiyorum ama en az Konya kadar olduğunu tahmin ediyorum.Ancak şunuda belirtmekte yarar var. Rıza hoca takımın başına geldiği günden itibaren " Basit gol yemeye çözüm bulmalıyız" dedi. Özelilkle son 3 maçta görünen o ki,Sivasspor yavaş yavaş basit gol yeme alışkanlığından uzaklaşıyor.Tabi aynı şeyi yan toplar için söylemem. Bu son üç maçta yenen 3 golde yan toptan geldi. Onun için Sivasspor'un yan top zaafiyatı halen devam ediyor.Yarınki maça Yiğidoların ilgisinin bir hayli fazla olacağı kesin.Bunun nedeni maçı önemi ve Sivasspor'un son haftalarda oynadığı etkili futbol. Son iki sezonda taraftarı bu kadar inançlı ve iştahlı görmedim. Kiminle bu maçı konuşsam " Sivas rahat alır" diyor. Buna gerekçe olarakta Rıza hocanın gelişini ve takımın son haftalardaki pozitif futbolunu gösteriyor.Ne olursa olsun hiç bir maç oynanmadan kazanılmaz. Konya bu maça kesinlikle bir puan için gelecek. Maç öncesi yapılan açıklamalarda bu yönde. Onun içinde kapalı Konya defansını açmak kolay olmayabilir. Ama birde açarsa,o zamanda Karabük maçındaki skoru yakalamak mümkün olur.Uzun lafın kısası,taraftar tribünde takımına destek olur,futbolcularda son haftalardaki etkiyi oyununu oynarsa maçı rahat kazanır,aksi halde kolay bir 90 dakika olmaz.

Abdullah YİĞİT/Hürdoğan
58akif34 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 58akif34'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
ama, favori, sivasspor