Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi? > Köşe Yazarları

Köşe Yazarları Köşe Yazarları

Seçenekler Arama Stil

Maça gitmemek için iki neden daha!
Alt 27.12.2012, 07:50   #1
HababamHa
Usta Yiğido

HababamHa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

480 Mesajına 1.017 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 734 HababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISI
Standart Maça gitmemek için iki neden daha!

Daha öncede defalarca yazdım,söyledim. “Acaba Sivaslı gibi küçük baheneler yüzünden maçlara gitmeyen başka bir topluluk var mı” diye. Kimse bana masal anlatmasın. Hiç kimse “ Felan takımın maçınada az seyirnci gidiyor” filan deyip,kötüyü örnek göstermesin. Beni ilgilendiren Sivasspor’a Sivas’ta gereken ilginin gösterilmemesi.

Önceki gün İstanbul’da yaşayan bir hemşerimiz bana mesaj atmış ve Sivasspor’un giydiği Siyah ve mavi formalar yüzünden maçlara gitmek istemediğini,kendisi gibi düşünen çok sayıda insan olduğunuda belirtmiş. Şunu açıkca söyleyeyim, şahsen bende Sivasspor’un kırmızı-Beyaz renkten başka forma giymesine karşıyım,ne olursa olsun bu renklere ayrı bir sevgim ve sempatim var,onun için Kırmızı-beyaz olsun diyenlerdenim. Ancaak! Takım siyah veya mavi forma giydi diyede maça gelinmemesine hiç bir anlam veremem,daha doğrusu böyle bir şeyi kabul etmek mümkün değil. Eğer gerçekten Sivasspor’u seviyorsan,onun başka renk forma giymesi seni bu sevgiden koparamaz! Çocuğun yakışmayan bir kıyafet giydiği zaman ondan soğuyormusun?Ne giyerse giysin O cocuk senin için Düyanın en kıymetli varlığı değilmi? Giyme dersin,yakışmıyor dersin,ama ona olan sevginden hiç bir şey kaybetmezsin. Eğer sırf bu yüzden sevgin azalıyorsa ,o zaman samimi değilsin sahte seviyorsun demektir. Daha dün bir esnaf arkadaş “ Abi ya,Rız a hoca hala gitmedi mi? Onun yüzünden Sivasspor’u tutmayacağız haa!” diyerek tepkisini dile getirdi! Bu nasıl tepki akradaş! Yukarıdada belirttiğim gibi bu nasıl Sivasspor sevgisiki Ahmet’e Mehmet’e kızıp Sivasspor’u bırakıyorsun? Hiç kusura bakma eğer senin için Sivasspor’u tutmak ve sevmek bu kadar basitse hiç maça gelme daha iyi!

Ayrıca sanki Sivaslı Sivasspor’a gerektiği gibi sahip çıkıyorda,bu arkadaşta tutmuş bunları söylüyor. Yahu herşey ortada. Ligin ilk yarısının son maçı,belkide ligin en kritik maçı biletler 5 TL. Hava tam bir maç havası ve stada gelenlerin sayısı 5-6 bin,bunlarında ancak ve ancak 150-200 kadarı taraftar,gerisi seyirci!
Tabi,maça gelmek istemeyen için baheneleri çoğaltmak mümkün. Daha öncede,girişlerde arama yapıldığı için,elindeki su şişesi alındığı için,koltuklar pis olduğu için maça gitmediklerini söyleyenler olmuştu.
Şimdi bunları bir eksiklik olarak söylemek başka bir şey,bunlar yüzünden maça gitmemek daha başka bir şey!
Ha şunuda unutmadan söyleyeyim,hocaya,futbolcuya,y öneticiye,kapıdaki güvenlikciye kızan,koltukların pis olduğunu söyleyenler,ne hikmetse Fenerbahçe,Galatasaray veya Beşiktaş mkaçları olduğu zaman stada koşa koşa gidiyorlar. O zaman nasıl oluyorsa her şey düzeliyor sanki!

Siz önce taraftar olarak o stadı doldurun,takıma destek verin,bizlerde yönetime diyelim ki “ Bu taraftar görevini yapıyor,sıra sizde”
Kim nasıl değerlendirirse değerlendirsin,nasıl anlarsa anlasın,şu andaki mevcut takım bu Sivas’a çok bile!

Zaman zaman sanal ortamda bu konuyla ilgili yazılanlara bakıyorum. Aman Allah’ım! Sivaslıyı tanımayan birisi derki “ Bu ne sevgi,bu ilgi ,böyle taraftar Allah kimseye nasip etmez” ama gerçek çok farklı. Deplasmandan gelen 100 kişilik grup bizi susturur,en kritik maçlara 5-6 bin kişi gelir.
Fazla söze gerek var mı?

Abdullah YİĞİT

Etiketler
daha, gitmemek, icin, iki, maça, neden