Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Kayıp İlanı
Alt 23.01.2014, 07:45   #1
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

408 Mesajına 994 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 507 Serdar63972 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Kayıp İlanı

Şehirlerin karakterleri vardır. Mahallelerin, sokakların, apartmanların, insanların karakterleri olduğu gibi. Ve bu karakteri şehirler tarihlerinden alırlar, üzerlerinde barındırdığı insanların genlerinden alırlar. Bana göre sırf bu bakımdan Sivaslı - Sivassporlu olmak ayrıcalıklıdır...

Bugün mesai kavramına ihanet ederek maçı işyerime en yakın lokantada izledim. Ne diyeyim hafta içi bu saate maç koyan Federasyon utansın. Maçın başlamasıyla yediğimiz pres ve gol pozisyonları tipik bir Akhisar maçı olacağı korkusunu düşürdü içime. Şükür ki gol gecikmedi. Fakat kendi adıma bir protesto başlatıyorum, bu takıma gerçek bir santrafor alınana kadar takım gol attıktan sonra bağırıp çağırmayacağım, sevinç gösterisinde bulunmayacağım. Eğer bu bir Carlos taktiğiyse onu da protesto ediyorum. Takımınız Barcelona olur, orta sahanızdaki adamlarınızın ve forvetlerinizin çeşitli meziyetleri olur, anlarım. Takımımızdaki orta alan oyuncularının yetenekleri sınırlı. Bu cümleyi okuduktan sonra aklınıza Aydın - Kadir – Adem – Mehdi – Burhan ve Aatıf’ı getirin. Sonra bugün ki maçta kaleyi bulan şut sayısına bakın. Hücum gücü bu arkadaşların üzerindeyken takımın hafızalara kazınan tek şutunun olmaması, bu takımı santraforsuz oynatmanın çok büyük bir hata olduğunun resmidir. Ve bi şekilde golün atılması ise bu hatayı örtmez.

Değinmeden edemeyeceğim, orta alan-forvet hattımızın vasatlığı kadar defans hattının çalışkanlığı, üretkenliği dikkate şayan. Cicinho ve Ziya bu takımın bel kemiği demek yanlış olmaz. Fakat gerçek bir santraforumuz olduğunda bu iki oyuncunun üretkenliği ve asist sayısı tavan yapacaktır. Bugün ki yarım santraforumuz olan Hakan’ın gollerinden birinin asisti Ziya’ya ait. Cicinho’ya gelince sahanın sağ tarafını tapusuyla birlikte bu arkadaşa verseler yeridir, hakkıdır. Yediğimiz golde yerine dönemedi Da Costa’da bir defans oyuncusunun yememesi gereken bir çalım yedi ama maçın yıldızı defans hattıydı. Defans hattından söz ederken Ümit’inde kulağını bir küpe takayım. Dakika 70 civarı 1-0 öndesiniz ve bu maç kupa için tamam mı devam mı maçı, rakip ceza sahanız önünde paslaşırken bir mücadelede Ümit yere düşüyor (bence atlıyor) ve hakem faul vermiyor, oyun devam ediyor. Arkadaş hala yerde yatıyor. Takım tehlikeyi atlatıyor, top taca çıkıyor yerde kıvranan arkadaş ayağa kalkıp hakeme itiraz ediyor. Gözüm senin yerden kalkamayacak kadar ciddi bir sakatlığın varsa bile kalk mücadeleni ver top taca çıkınca kendini yere bırak. Yok nazına yatıyorsan diğer on kişinin formasındaki tere yazıktır, soğukta ayazda maça gelen taraftara yazıktır. Biz garibanların umuduna yazıktır.

Gelelim yazının sonuç kısmına, 75 dakika boyunca Aatıf’ı özel bir dikkatle izlemeye çalıştım. İzlemeye çalıştım diyorum, çünkü Aatıf sahada hiçbirşey yapmadı. Bir ara Carlos çıkaracak herhalde ama sahada Aatıf nereye saklandıysa bulamıyor ellağam diye düşündüm ki 75. Dakika da sahadaki kayıp arkadaşı buldu ve çıkardı.

Serdar CEMEK
Serdar63972 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 14 Kullanıcı Serdar63972'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
kayip, kayıp, İlani, İlanı