Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > BAL ligi

Seçenekler Arama Stil

Kırmızı Kara-Şampiyon Zara
Alt 13.04.2014, 16:43   #1
Rallim58
Gast

Standart Kırmızı Kara-Şampiyon Zara

BAL temsilcilerimizden Zara Belediyespor 4. grup şampiyonu oldu. Sezonun son haftasına girilirken, deplasmanda Kelkit Hürriyetsporu 4-0 gibi farklı yenerek aldığı 3 puanla, grupta 2. sırada yer alan Sorgun Belediyespor ile arasındaki 5 puanlık farkı korumuş oldu.

Grupta oynadığı 25 karşılaşmadan 18 galibiyet, 6 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan Zara Belediyespor, haftaya kendi evinde oynayacağı Çarşambaspor müsabakasına grup şampiyonu olarak çıkacak.

60 puanla grubun şampiyonu olan Zara Belediyesporu tebrik ediyorum. 3. lige yükselme final karşılaşmasında, eşleşeceği takım karşısında da başarılar diliyorum.

3. lige nasıl çıkacak

Zara Belediyesporun şampiyonluğunun yanısıra zorlu ve son sınavı ise statü gereği olacak. Grupları lider bitiren 11 takım beklemede kalacak. Grupları 2. sırada bitiren 11 takım arasından 8 takım kura usulü ile eşleşecek. Diğer kalan 3 takım ise grup liderleri gibi final karşılaşmasına katılmayı kazanmış olacak. Grup liderleri (11 takım) ve eşleşme dışı kalan 3 takıma, eşleşen 8 takımın galipleri (4 takım) ile son final karşılaşması yapılacak. 18 takım arasında tarafsız sahada yapılacak müsabakalardan galip ayrılacak 9 takım 3. lige yükselmiş olacak...

Bir sezon boyu mücadelenin emeğini, tek müsabakaya ve beraberinde şansa bıraktıran statüyü onaylayanları kınıyorum.
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
karaŞampiyon, kırmızı, zara