Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Yönetim Uyuma...!
Alt 09.09.2015, 19:50   #31
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1439 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Yönetim Uyuma...!

Passolig almayalım...
Hadi Lig tv de almayalım...

Ula gerizekalı TFF bu millet nerde maç seyretsin...

Biri birine peşkeş çeker. Öbürü diğerine... Başlarım sizin Globalliğinize...

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda adres58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.09.2015, 19:54   #32
GraveYard
Acemi Yiğido

36 Mesajına 68 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 368 GraveYard FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Artık ben bir anlam veremiyorum hakkını bile savunamıyorsun tff suçlu ama tepki koyunca suçlu sensin var mı böyle bir adalet şekli bütün bu oyları tüpçüden yana kullanan başkanlarada yazıklar olsun gün geçtikçe taraftar azalıyo stadlarda tüpçü yüzünden sonra stada taraftar bekliyorsunuz az sesiniz çıksın. Nerde o eski staddaki heycanlar bitirdiniz tadı tuzu kalmadı artık koyun yerine koyulmak istemiyorum ben artık hakkımız haram olsun sonra gelip bizden kombine alın lisanslı ürün alın diye çıkmayın karşımıza.
GraveYard isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.09.2015, 23:45   #33
sefilix
Tecrübeli Yiğido

232 Mesajına 447 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 629 sefilix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
GraveYard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Artık ben bir anlam veremiyorum hakkını bile savunamıyorsun tff suçlu ama tepki koyunca suçlu sensin var mı böyle bir adalet şekli bütün bu oyları tüpçüden yana kullanan başkanlarada yazıklar olsun gün geçtikçe taraftar azalıyo stadlarda tüpçü yüzünden sonra stada taraftar bekliyorsunuz az sesiniz çıksın. Nerde o eski staddaki heycanlar bitirdiniz tadı tuzu kalmadı artık koyun yerine koyulmak istemiyorum ben artık hakkımız haram olsun sonra gelip bizden kombine alın lisanslı ürün alın diye çıkmayın karşımıza.
Tüpçü ne yapsın. Başkan olacaksın dediler oldu seçeceksiniz dediler kulüplere seçtiler. pasolig olacak kimse gelmesin dediler yaptı. gelenide fişleyin ceza verin maça almayın dediler bunuda yaptı. eh emir büyük yerden ne yapsın adam. ailesi bu işlerden uzak dur demiş. ama eli mahkum. oda haklı. eh birde banka işi var. tek şubeli bankanın müşteri sayısını artırmak projesi diyrolardı. dedim ya bazı taraftarlar bu sistemi mahkemeye verdi ne hikmetse birden bire aaa biz yanılmışzı çok faydalı bir sistem deyip geri çektiler davalarını ki kesin kazanırlar diyorlardı. neyse işte yani işin özü kendi düşen ağlamaz. kulüpler mutabakatla evet dedi. bizde tarafarı değiliz onların müştersiyiz yapacak bir şey yok
sefilix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.09.2015, 08:09   #34
Rallim58
Gast

Alıntı:
sefilix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
açılmıştı dava. hatta kazanılacaktı. ama bildiğim kadarıyla geri çekti taraftar davayı açanlar diye biliyorum.
Yani "Suçsuz olduğu halde seyir hakkının elinden alınmasına ilişkin dava" olarak mı açılmıştı?

Taraftarlarımız arasında hukukcu olup, konuyu araştıracak hiç kimse yok mu?
Alt 10.09.2015, 08:33   #35
yiğido şahin
Yiğido

54 Mesajına 92 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 444 yiğido şahin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

her pozisyonda küfüre başlayan sahaya madde atan sürekli olay çıkartan faydasından çok zararı olan maratondaki taraftar grubu atılsın dışarı
yiğido şahin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.09.2015, 18:03   #36
GraveYard
Acemi Yiğido

Alıntı:
yiğido şahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
her pozisyonda küfüre başlayan sahaya madde atan sürekli olay çıkartan faydasından çok zararı olan maratondaki taraftar grubu atılsın dışarı
Biraz abartmışsın ben grubun içindeyim gider bağırırım kombinemde var ama bilmiyorum sen hangi maçları izliyosun. Taraftar olmak sadece gidip takımın ürünlerini alıp destek olmak değildir. Senin 12. adam olup maç kazandırman gerekirken sessiz sinema izliyim diyosun takıma senden çok sahip çıkıyolar.
Alt 10.09.2015, 22:13   #37
sefilix
Tecrübeli Yiğido

232 Mesajına 447 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 629 sefilix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Rallim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yani "Suçsuz olduğu halde seyir hakkının elinden alınmasına ilişkin dava" olarak mı açılmıştı?

Taraftarlarımız arasında hukukcu olup, konuyu araştıracak hiç kimse yok mu?
davayı çekmilerdi diye hatırlıyorum. şimdi baktım devamlı erteleln bir dava daha varmış. ben diyorum ki. elektronik bilete evet. ama cin bir fikir olarak bunu bir banka üzerinden yapıp rant sağlamaya hayır. tff bir kart yapar buna yükleme yaparsınız. yada elektronik kimlikler gelecek bununla giriş yaptırırsınız. veya herkesin banka kartı var bunu entegre edersiniz ya da bilet satışı sırasında tc numarasını bilete işlersiniz. en son yapılacak olan bir yakının banka kartını pasolig diye yutturmak bence. bu arada dava ile ilgili şu bilgiye ulaştım.
Passolig'in iptali için açılan ve Ankara 16. Tüketici Mahkemesi’nde görülmeye devam edilen dava 30 Eylül 2015 tarihine ertelendi.

"Taraftar Hakları Dayanışma Derneğinin, Passolig uygulamasının ip"tali için açtığı davanın görülmesine devam edildi.

Ankara 16. Tüketici Mahkemesindeki duruşmaya, Dernek Başkanı Kemal Ulusoy, dernek avukatı, davalı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Aktif Yatırım Bankasının avukatları katıldı.

Duruşmada hazır bulunan Ankara Barosu Tüketici Hakları Başkan Yardımcısı avukat Aydan Yiğit, davaya müdahillik talebinde bulunacaklarını belirterek, süre verilmesini istedi.

Duruşmada, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un, spor müsabakaları için bilet almak isteyenlere yönelik elektronik kart uygulamasına ilişkin kimi maddelerinin iptali istemiyle Anayasa Mahkemesine yapılan başvurunun sonuçlanmadığı tutanağa geçirildi.

Dernek avukatı Ertuğrul Cem Cihan, yeni futbol sezonunun başlamak üzere olduğunu hatırlattı.

Mahkemenin, uygulamaya ilişkin tedbir kararını daha önce kaldırdığını dile getiren Cihan, "Yeni sezonda tüketicilerden on beşer lira kart yenileme ücreti alınacağı bildirilmektedir. Bu durumda tüketicilerin ileride giderilmesi olanaksız zarara uğramamaları bakımından, tedbir talebimizi tekrarlıyoruz" diye konuştu.

Siyasi partilerin, yeni yasama yılında, ilgili yasanın dava konusuna ilişkin maddelerinin kaldırılacağı taahhüdünde bulunduklarını savunan Cihan, Anayasa Mahkemesinin, başvuruya ilişkin iptal kararı vermesinin "kuvvetle muhtemel" olduğunu öne sürdü.

Aktif Yatırım Bankasının avukatı Murat Gürtan Bilir, davacıların önceki celselerde de tedbir talebinde bulunduğunu anımsatarak, talebi kabul etmediklerini söyledi. Bilir, siyasi partilerin seçim vaatlerinin davayla ilgisi bulunmadığını kaydetti.

Anayasa Mahkemesine başvurudan beri 5 aydan fazla zaman geçtiğine işaret eden Bilir, mevcut hükümlere göre karar verilmesini istedi.

TFF'nin avukatı Oktay Çakmak ise ihtiyati tedbir kararı verilmesini gerektiren yeni bir durum bulunmadığını bildirdi.

Çakmak, tüketicilere verilen kartlara ilişkin kişisel verilerin ihlalinin söz konusu olmadığını söyledi.

Hakim Meral Kömürcü Çağlar, Ankara Barosu Tüketici Hakları Başkan Yardımcısı Yiğit'e müdahillik başvurusu için süre tanınmasına ve Anayasa Mahkemesine yapılan başvurunun sonucunun beklenmesine karar verdi.

Uyuşmazlığın esasını çözümleyecek şekilde tedbir kararı verilemeyeceğinden, davacıların tedbir talebini reddeden Çağlar, duruşmayı erteledi.

Basın açıklamaları

Duruşmayı, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, İstanbul milletvekilleri Ali Şeker ve Eren Erdem ile taraftar grupları da takip etti.

Hakverdi, duruşma sonrasında adliye önünde yaptığı açıklamada, Passolig'in bir bankaya rant sağlayan ve taraftarı fişleyen uygulama olduğunu öne sürerek, "Biz, tribünlere, halka özgürlük istiyoruz. Futbolun yüzde 50'si seyircidir. Seyirciyi katletmeyin, futbolu katletmeyin" dedi.

Erdem ise Passolig'in, "Faşist, kabul edilemez bir uygulama olduğunu" savunarak, konuya ilişkin kanun teklifi vermek üzere çalıştıklarını bildirdi.

Davanın geçmişi

Taraftar Hakları Dayanışma Derneğinin, Passolig uygulamasının ihtiyati tedbir kararıyla durdurulması ve iptali talebiyle açtığı davada mahkeme, 6222 sayılı kanunun, spor müsabakası için bilet almak isteyenlere yönelik elektronik kart düzenlenmesi, elektronik kart için alınacak kişisel bilgilerin federasyon bünyesinde oluşturulan merkezi veri tabanında tutulması, kart bilgilerinin kulüpler adına reklam ve pazarlamasında federasyonların yetkili kılınması ve federasyonların bu yetkilerini üçüncü kişilere devredilebilmesine yönelik hükümlerinin iptali talebiyle Anayasa Mahkemesine başvurmuştu."
sefilix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sefilix'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 11.09.2015, 09:51   #38
Rallim58
Gast

Sanki passolig geldi 6222 kaldırıldı.

6222 işletilsin ferdi cezalar verilmeli (verilsin istiyoruz).

Böyle giderse maratondan kombine alımı tamamen durur.

Biz grup olarak sahsen bir sekilde VİP te izlemenin yoluna bakacagız.

Evladımızdan da küçük sözüm ona taraftarların yüzünden her hafta olaymı çıkaralım?.

Yönetimde sessizliğini koruyarak gidişattan memnuniyetliğini gösteriyor.

Maraton A ile sezon boyu maratonu kapatıp futbolunu oynatıp izlesin dursun.

Sessiz kalmaması lazım olan yönetime de pes demek lazım.
Alt 11.09.2015, 10:32   #39
yiğido şahin
Yiğido

54 Mesajına 92 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 444 yiğido şahin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
GraveYard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Biraz abartmışsın ben grubun içindeyim gider bağırırım kombinemde var ama bilmiyorum sen hangi maçları izliyosun. Taraftar olmak sadece gidip takımın ürünlerini alıp destek olmak değildir. Senin 12. adam olup maç kazandırman gerekirken sessiz sinema izliyim diyosun takıma senden çok sahip çıkıyolar.
Her maç küfür ederek sahaya madde atarak edeceklerse etmesinler daha iyi en azından takıma zarar vermemiş olurlar bahsettiğim grup maraton sol taraf değil orta altta olan yine onların içinden ayrılma grup zaten sonra tekrar grubun içine geçtiler söylesene maç başında torpili kim attı foul çalındığında orta hakeme çakmağı kim attı ismini bilmiyorum kısa boylu esmer bir abiniz kuruyemişçi olan abi zor tuttu nerdeyse sahaya giriyordu sinirine hakim olamıyorsan gelme maça arkadaş sen tek kişisin yaptığının cezasını binlerce adam çekiyor
yiğido şahin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.09.2015, 21:42   #40
GraveYard
Acemi Yiğido

Alıntı:
yiğido şahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Her maç küfür ederek sahaya madde atarak edeceklerse etmesinler daha iyi en azından takıma zarar vermemiş olurlar bahsettiğim grup maraton sol taraf değil orta altta olan yine onların içinden ayrılma grup zaten sonra tekrar grubun içine geçtiler söylesene maç başında torpili kim attı foul çalındığında orta hakeme çakmağı kim attı ismini bilmiyorum kısa boylu esmer bir abiniz kuruyemişçi olan abi zor tuttu nerdeyse sahaya giriyordu sinirine hakim olamıyorsan gelme maça arkadaş sen tek kişisin yaptığının cezasını binlerce adam çekiyor
O kadar tanımam onları benim tanıdığım bir elin saysını geçmez. Ben çılgınlar 58 grubundan bir sevdiğim abimle aynı zamanda kuzenim olur onla izleriz maçları saten gireriz gruba ses çıkmazsa geçer sessizce maçımızı izleriz. Ama sen sahada yapılan o haksızlıklara sessiz kalalım diyosan o zaman çok ekmeğimizi çalan olur. Kimse kusura bakmasın dediğim gibi bir haksızlık varsa sahada eğer içinde biraz sivasspor sevgisi taşıyorsan tepkini ortaya koyarsın. Susarak bu devran dönmez. Gs maçlarında hangi maçı hakları ile kazandılar. Son olarak halis özkahya denen hakem müsfettesi kaç maçımızda taraflı maç yöneltti sesimizi çıkarmasak bizim maçlara atamaya devam edeceklerdi.

Etiketler
uyuma, yönetim

Seçenekler Arama
Stil