Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: "Çöküşün sorumlusu Bülent Uygun!"
Alt 03.02.2010, 10:31   #81
burakpaşa
Yiğido

burakpaşa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

67 Mesajına 95 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 568 burakpaşa COK SEVILEN BIR KISIburakpaşa COK SEVILEN BIR KISIburakpaşa COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: "Çöküşün sorumlusu Bülent Uygun!"

sizi istifaya davet ediyoruz, sayın ünsal
burakpaşa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı burakpaşa'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.02.2010, 10:32   #82
burakpaşa
Yiğido

burakpaşa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

67 Mesajına 95 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 568 burakpaşa COK SEVILEN BIR KISIburakpaşa COK SEVILEN BIR KISIburakpaşa COK SEVILEN BIR KISI

aranacak bi şuçlu varsa o da sizsiniz... en kısa zamanda istifa dilekçenizi görmeyi dileriz..

sivassporun hayrı için
burakpaşa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda burakpaşa'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.02.2010, 10:44   #83
keslikli58kbk
Yeni Yiğido

1 Mesajına 1 kez Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0 keslikli58kbk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

peki yönetim ne yapıyordu o sırada
keslikli58kbk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda keslikli58kbk'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.02.2010, 11:21   #84
ayna26
Tecrübeli Yiğido

278 Mesajına 456 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 639 ayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISI

Şimdi takım kötüye gittiği için çeşitli savunma mekanizmaları üretilmeye başlandı.Evet denildiği gibi, geçen yılın başarılı takımının bu yıl bozulmasında eski T.direktörün suçlu olduğu ifade edildi, T.Direktör ne dediyse onu yaptık dediler.Peki sormazlar mı sayın ünsal; yönetim ne yapıyor diye.Suçlu aranacaksa herkes kendine pay çıkarmalı hatalarını tıpkı başkan gibi itiraf etmeli.Ben anlamadım basın sözcüsü ne cüretle bunları konuşuyor, üstüne üstlük şimdi de yeni T.Direktörün Türkiye futboluna yabancı olduğunu söyleyerek sayın M.Ertuğralı sindirmeye çalışıyor.Takımın şu anki durumunun senin için bir önemi yok sanırım.TV lere çıkıp bozuk lisan ile konuşmak takımın gerçek sahipleri olan taraftarları üzmektedir.Sen de büyüklük yap başarısızlığın sebebi olarak gördüğünü ifade ettiğini B.Uygun gibi çık ve istifa et.o zaman senin de büyük olduğunu belki senin gibi düşünenler anlar.

Önemli bir maç arafesinde basın sözcüsünün takıma moral vermesi gerekirken söylemleri ile takımın motivasyonunu ve taraftarın umudunu söndürmekle Sivas Spora en büyük kötülüğü etmiş bulunuyorsun, sayın Ünsal lütfen bir Sivaslıya yakışır şekilde ya kendini yiğio gibi görerek konuş ya da bırak bu işleri...profesyonel bir basın sözcüsü, profesyonel bir yönetim lazım bize...

Bence Tv de konuşma yapmadan önce eski T.Direktörle, satılan ya da gönderilen futbolcularla bir açık oturun yap ki bizde gerçekelri orada görelim ve senin dediklerin çıkarsa sana alkış tutalım.Şunu merak ediyorum, bu M.Ertuğral takımı toparlayıp ligde kaldığında acaba şu anki söylemlerinin ve demeçlerinin altında ezilebilecek misin? yoksa görmezlikten mi geleceksin...Dua ediyorum ki bu takım ligde kalsın ve umudumu yada umutlarımız bitirmedik.takım ligde kalacak., bazıları çok ama çok bozulacak....
Alt 03.02.2010, 12:13   #85
izmirliyigido
Gast

Siz neredeydiniz?

Ben katılmıyorum bu fikre. Bülent Uygun bu kararları alırken yönetim ve sen neredeydin Sn. Ünsal? 2 sene üst üste şampiyonluğa oynayan takımın bozulmaması ve üstüne futbolcu alınması gerektiğini bilmeyen bir yönetici topluluğu olabilir mi? 1 tane, 2 tane, 3 tane değil ki 9 tane futbolcu satıp, takımın içini boşalttınız.

3 hafta, kader haftanız

Madem öyle neden engel olmadınız Bülent Uygun'a madem bu kadar çok biliyordunuz? Haydi sattı sizi dinlemedi, neden gitmesine izin verdiniz? Neden "dur bakalım kardeşim takımı bu hale getirdin nereye gidiyorsun yaptığını temizle öyle git" demediniz?

Şimdi arkasından konuşmak çok kolay. Ben asla ve asla katılmıyorum. 2,5 yılda yaşattığı büyük başarılara ve mutluluğa bir kalemde çizik atamayız, atamazsınız. Bizi Avrupa'nın bile gündemine taşıyan, Türkiye'de 2 yıl üste üste liderliği tam 39 hafta taşıyan, şampiyonluğu son anda kaçıran bir takımın Teknik Direktörüne böyle konuşmanız hiç uygun değil.

Sizlerde hatanızı kabul edip eğri oturup doğru konuşun. Şimdiden de Muhsin ERTUĞRAL'ı eleştirmeyin çeki düzen vermesi için uyarın. Önümüzde ki 3 maç hem sizin, hemde Ertuğral hocanın kaderini belirleyecek ona göre.

Bülent Uygun'u yedirdiniz, ama biz hakkını yedirmeyiz.

AYK
Alt 03.02.2010, 12:33   #86
yiğidomustafa
Yiğido

69 Mesajına 97 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yiğidomustafa Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Bencede doğru soluyorr....bu çöküşün tek sebebi Bülent Uygun....
yiğidomustafa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2010, 12:34   #87
yiğidomustafa
Yiğido

69 Mesajına 97 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yiğidomustafa Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

--------------------------------------------------------------------------------

Siz neredeydiniz?

Ben katılmıyorum bu fikre. Bülent Uygun bu kararları alırken yönetim ve sen neredeydin Sn. Ünsal? 2 sene üst üste şampiyonluğa oynayan takımın bozulmaması ve üstüne futbolcu alınması gerektiğini bilmeyen bir yönetici topluluğu olabilir mi? 1 tane, 2 tane, 3 tane değil ki 9 tane futbolcu satıp, takımın içini boşalttınız.

3 hafta, kader haftanız

Madem öyle neden engel olmadınız Bülent Uygun'a madem bu kadar çok biliyordunuz? Haydi sattı sizi dinlemedi, neden gitmesine izin verdiniz? Neden "dur bakalım kardeşim takımı bu hale getirdin nereye gidiyorsun yaptığını temizle öyle git" demediniz?

Şimdi arkasından konuşmak çok kolay. Ben asla ve asla katılmıyorum. 2,5 yılda yaşattığı büyük başarılara ve mutluluğa bir kalemde çizik atamayız, atamazsınız. Bizi Avrupa'nın bile gündemine taşıyan, Türkiye'de 2 yıl üste üste liderliği tam 39 hafta taşıyan, şampiyonluğu son anda kaçıran bir takımın Teknik Direktörüne böyle konuşmanız hiç uygun değil.

Sizlerde hatanızı kabul edip eğri oturup doğru konuşun. Şimdiden de Muhsin ERTUĞRAL'ı eleştirmeyin çeki düzen vermesi için uyarın. Önümüzde ki 3 maç hem sizin, hemde Ertuğral hocanın kaderini belirleyecek ona göre.

Bülent Uygun'u yedirdiniz, ama biz hakkını yedirmeyiz.
yiğidomustafa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2010, 12:35   #88
hiko58
Usta Yiğido

hiko58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

425 Mesajına 728 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 835 hiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDI

yahu bunları biliyorsan neden takımı bozduğu zaman bülent uyguna karşu çıkmadın. neden bu böyle olmaz demedin. eğer çok biliyorsan neden başkanı uyarmadın. şimdi yeni gelmiş bir hocaya karşı şu konuştukların doğrumu sana bu yetkiyi kim veriyor. mecnun başkan neden izin veriyor bunuda anlamıyorum
koskoca sivastan çıka çıka bu kişimi çıkıyor. neden bu fikret ünsala mecburiyet inanın anlamış değilim. takıma bir maddi katkısı yok. artısı yok. ama boş boş konuşup milletin kafasını bulandırıyor.lütfen fitret ünsal bey bir daha çıkıp konuşmayın. lütfen.çünkü siz sivasspora artık zarar veriyorsunuz. aynı zamanda mecnun başkanada zarar veriyorsunuz.
Alt 03.02.2010, 12:38   #89
konartr58
Tecrübeli Yiğido

229 Mesajına 362 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 konartr58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Her alanda olduğu gibi Sivas’ın spor alanındaki çöküşü de sürüyor. Sivas adeta iktidar başta olmak üzere bürokratik ve siyasi kesimde yalnız bırakılmaya başlamış bir il olmanın sancılarını çekmektedir.
Kış sporları için önemli bir merkez olacak Sivas maalesef uygun dağ seçilmemiş olduğundan ve tesisleşme de olmadığından kar ile birlikte kış turizminden gelebilecek kazançta Sivas’ı es geçmektedir.
Spor alanında yüz akımız dediğimiz Sivasspor ise aldığı sonuçlarla şaşkınlığa uğratmaya devam etmektedir. Başarıları ile ismi Sivassporla efsaneleşen Uygun, benden sonrası yok dercesine Sivasspor’u dağıtıp bozup gitmiştir.
Sivasspor yöneticileri şimdi takımı nasıl Bülent Uygun’un emrine kayıtsız koşulsuz teslim etmenin pişmanlığını taşıyorlar görüyoruz. Yavaş yavaş basına bu konuda içlerini döküyorlar. Ama iş işten geçti. Sivasspor Uygun’a bir laboratuar gibi teslim edildi. Her dediği kabul edilerek tartışılmadan kabul edildi.
Bülent Uygun ise önce güven kazandı. Ama sonrasında da bu güveni sanki öç alırcasına çok kötüye kullandı. Sivas üzerinden Fatih Terim’in boşaltacağı yere göre yaptığı planlar hesapların tutmaması üzerine şimdilik boşa çıksa da Sivaslının ahinin onu iflah etmeyeceğini gördüğünün göreceğinin Sivas’tan öteye gitmeyeceğini dilerim.
Yeni gelen hoca, hastanın dilinden anlamayan doktor örneği Türk futbolunu yeterince bilmemenin acısını çekmektedir. Dilerim ki bu bilgi eksikliğini kısa zamanda atlatır: ama alınan sonuçlara bakınca biraz zor gibi gözükmekte. Sivaslının umutları azalmaktadır.
Sivassporun artık şu Fenerin Anadolu acentesi olma konumundan bir an önce kurtulması gerekmektedir. Bu yönetimin en büyük açmazı da budur. Her seferinde Aziz Yıldırım’a bir tesis açtırmanın ne anlamı var. Açacaksa başka zaman gelsin. Sivasspor’un Fenerbahçe’ye bir borcumu var. Fenerden alınan futbolcuların kalitesi ortadadır.
Artık hocanın da yöneticilerin de kredileri tükenme noktasına gelmiştir. Hayret’in dışarı diye tezahüratla karşılaştığı gibi bir gün de yönetime istifa uğultuları ile karşılaşılırsa hiç şaşmamak lazımdır. Sivasspor’un taraftarı içerisinde sadece fenerli değil Beşiktaşlı ve Galatasaraylı yandaşı olduğu unutulmamalıdır.
Sivasspor’un yeni alınan hatta eski futbolcuları ile toplum terapisi yapılmalıdır. Alınan başarısızlıklardan sonra içine kapanan futbolcular üzerindeki baskı ile seyircinin özlemleri beklentilerinin yansıtılacağı aklı başında konuşması ile olumsuz etki yaratmayacak kişiler ile futbolcular tanıştırılmalı yakınlık kurulmalıdır. Uyum süreci ve içine kapanıklılık bir an önce atılmasına çalışılmalıdır. Yönetimde açılıma gitmeli eleştirilerden kaçınma, ya da gereksiz savunma yerine onlarda açık ve içten olmalıdır. Taraftarla olan yakınlığını yeniden kurmalıdır. Protokol yöneticiliği ile Sivassporun güven desteği kazanılamaz. Basın mensupları, akil adamlarla genişletilmiş bir yönlendirme toplantısının acilen yapılması gerekmektedir.
Kıyıda köşede Sivassporu eleştirmek yerine ya da dengesiz çıkışlar yerine “ne olacak Sivasspor’un hali” diyebileceğimiz bir zeminin en kısa zamanda oluşturulması gerekmektedir.
Sivassporda görülen güven kaybı ve gelecek kaygısıdır. Bunun aşılması gerekmektedir. Bu önerilerimizden kimse Sivasspor üzerinden tatmin olma arzumuz olduğu ya da bir şeyler beklediğimiz anlaşılmasın. Sivassporun yeni ses ve önerilere gereksinimi vardır. Yönetim bu seslerden güç almayı becerebilme cesaretini kendisinde görmelidir.
Sivasspor hepimizin değeridir. Başarısı da başarısızlıkları da bizimdir. Sahip çıkmalıyız. Sahip çıktığımızı gösterecek fırsatların tanınması gerekmektedir
konartr58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda konartr58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.02.2010, 12:54   #90
Ahwettt
Tecrübeli Yiğido

312 Mesajına 646 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 704 Ahwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOK

Açıklamlarına gülesim geliyor.Sanki benim gibi elinden bir şey gelemyen Sivasspor taraftarı gibi konuşmuşssun.Bülen UYGUN'un bu takımı düşürecek kadar kredisi var diyen sen değilmiydin.Yada Bülen UYGUN bu futbolcuları gönderiken bu yönetimde yokmuydun.Tumu gönderipte gittikleri takımda hiç bir takımda varlık göstermeyen Ersanı transfer ederken hoca sen ne yapmak isiyorsunm diye sordunuzmu? Şampiyonluğa oynayıpta o kadarda para kazanmışken şampiyonlar liği türksel süper liği türkiye kupasından gelen parlarla gittiniz Van belediyeden karşıyakadan ancak transfer yapa bildiniz Bülent uyguru bu hale getirende sizlersiniz.
Ahwettt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
bülent, Çöküşün, fikret ünsal istifa, sorumlusu, uygun

Seçenekler Arama
Stil