Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Fransa da Muhteşem Sivas Gecesi
Alt 23.06.2009, 02:31   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Fransa da Muhteşem Sivas Gecesi

Fransa Sivaslılar Birliğinin organize ettiği Fransa Sivaslılar Buluşma Gecesi hemşerilerimizin ve davetlilerin yoğun ilgisi ile başarıyla gerçekleştirildi.

Fransa’nın Pontoise şehrinde gerçekleştirilen ve ilk olma özelliğini taşıyan Fransa Sivaslılar Buluşma Gecesine Fransa’da ve yakın ülkelerde yaşayan Sivaslılar büyük ilgi gösterdi. Memleket hasretlerini azda olsa gidermek, aynı kültürün ve toprağın insanları ile bir araya gelmek için Fransa Sivaslılar Birliği’nin gecesinde Sivaslılar buluştu.

Tv58’den hemşerilerimizin yakından tanıdığı Cemal Özcan ve ekibi Sivas türküleri ile Geceye katılanların kulaklarının pasını adeta sildi. Cemal Özcan’ın Sivas ağzı ile okuduğu Türkülere bütün salon hep bir ağızdan eşlik ederken genç sanatçımız Cansu da sahne performansı ile davetlilerin beğenisini kazandı.

Davul zurna ekibinin çaldığı Sivas Halay Müziklerine misafirlerde çektikleri halaylarla katıldı. Fransa’nın Pontoise kenti bir anda Sivas’a ve Sivas türkülerine büründü. Sivaslılar Gecesi tamda adına yakışır bir şekilde birlik ve beraberliğin yaşandığı muhteşem bir organizasyon oldu. Gecede çocuklarda unutulmamıştı, Anadolu kültürünün önemli bir parçası olan Nasreddin Hoca gösterisi ile çocuklarda eğlenceli dakikalar geçirdi ve çocukluk hatıralarına Anadolu insanın kıvrak zekâsını temsil eden Nasreddin Hoca fıkralarını da eklediler.

Gecede açılan Fransa Sivaslılar Birliği standında özellikle Anadolu’nun yükselen yıldızı Sivasspor ürünlerine olan ilgide dikkat çekti. Davetlilerin bir kısmının Sivasspor formaları ve atkıları ile organizasyona katılmıştı, bu durum Sivasspor’un Şampiyonlar Ligi heyecanı şimdiden Avrupa da yansıdığının göstergesi olarak yorumlandı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Fransa Sivaslılar Birliği Başkanı İlyas Mert ; ‘’ Fransa Sivaslılar Birliği kurulduğu günden bu yana Sivas için ve Sivaslılar için çalışmaktadır. Avrupa Sivaslılar Birliği çatısında kurulan birliğimiz Fransa Sivaslılar Buluşma Gecesi ile hemşerilerimizi bir araya getirip, kendi kültürümüzü yaşatmayı ve Fransa da Sivaslı kimliğine sahip çıkmayı hedefledik. Bu gün hemşerilerimiz bize verdiği bu büyük destekte bizim bu hedefimize hızla ilerlediğimizin önemli bir göstergesi olmuştur. Gecemize iştirak eden bütün hemşerilerimi Birliğim adına hoş geldiniz diyor ve teşekkür ediyorum.

Değerli misafirler bu gün aramızda uzaklardan gelerek bize destek olan Avrupa Sivaslılar Birliği Başkanı Rüştü Elmas ve Yönetim Kurulu, Danimarka Sivaslılar Birliği Başkanı Yusuf Şahin ve Yönetim Kuruluna ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Sizleri bu gün burada görmek bize ayrı bir güç katmıştır. Sivas’ın kalkınması ve tanıtımının sağlanması için bu birlik ve beraberliğin önemi büyüktür. Değerli misafirler Fransa da ilk defa Sivaslılar gecesini düzenlemek bize nasip oldu, inşallah bu ilk adımımız daha büyük projelerin temeli olacaktır. Hepinizi saygı ile selamlıyor ve iyi eğlenceler diliyorum’’ Dedi.

Daha sonra Kürsüye teşekkür konuşması için ASİB Başkanı Rüştü Elmas geldi, Elmas konuşmasında ; ‘’ Saygıdeğer hemşerilerim, Fransa Sivaslılar Birliği yönetim kurulu, basınımızın güzide temsilcileri, hanımefendiler, beyefendiler konuşmama başlamadan önce hepinizi saygı ile selamlıyorum.

Avrupa’nın ve Dünyanın önemli ülkelerinden biri olan Fransa’da Sivaslılar için tertip edilmiş bir geceye katılıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Cuma günü Almanya da büyük bir organizasyon vardı. Avrupa Yağlı Güreş ve Yayla Şenliklerinde ASİB olarak büyük bir stant açtık. Bu önemli organizasyon Pazar gününe kadar sürecek ve standımız açık kalacak. Bu yüzden arkadaşlarımızın bir bölümü bu akşam buraya katılamadılar. Dernekçilik işte böyle fedakârlıkları da beraberinde getiriyor.

Cuma günü orada açılışı yapıp ayağımızın tozu ile Fransa’ya koştuk, burada sizlerle beraber olmak, heyecanınızı paylaşmak için geldik. Fransa Sivaslılar Birliğinin gayretli çalışmaları ile bu akşam bizler bu mutluluğu paylaşıyoruz. Değerli Başkanımız İlyas Mert Bey nezdinde Fransa Sivaslılar Birliği yönetimini kutluyor ve bir Sivaslı olarak teşekkür ediyorum. Avrupa Sivaslılar Birliğinin temel misyonu Avrupa da yaşayan Sivaslıları tek çatı altında toplayarak büyük bir potansiyele sahip olan hemşerilerimizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamaktır. Bu akşam burada Birlik ve Beraberlik örneği gösteren bütün hemşerilerimi kutluyorum. Birlik ve beraberliğimizin hiç bozulmamasını temenni ederek, hepinize iyi eğlenceler diliyor ve saygı ile selamlıyorum. ‘’ Dedi.

Sivas Türkülerinin söylendiği, Sivas Halaylarının çekildiği Fransa Sivaslılar Buluşma Gecesi başladığı gibi büyük bir coşku ile sona erdi. Gecenin sonunda organizasyona destek olanlara Fransa Sivaslılar Birliği tarafından plaket verildi. Ayrıca Avrupa Sivaslılar Birliği Yönetimi de Fransa Sivaslılar Birliği Yönetimine Sivas’ın tanıtımına ve Sivaslılar Birliğine verdikleri destekten dolayı plaket takdim ederek kutladı.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Fransa da Muhteşem Sivas Gecesi
Alt 23.06.2009, 02:33   #2
Ertugrul
Gast

Standart Cevap: Fransa da Muhteşem Sivas Gecesi

Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.06.2009, 09:24   #3
Buraq58
Usta Yiğido

Buraq58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

353 Mesajına 541 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 746 Buraq58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

eLLerinize sagLık ] .............
Alt 23.06.2009, 09:56   #4
oNuR
Usta Yiğido

oNuR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

848 Mesajına 2.123 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 783 oNuR BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

programı tv den izledim..eğlenceli bir geceydi.gidenlerin ayağına sağlık
oNuR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2009, 09:59   #5
carizma0658
Usta Yiğido

carizma0658 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

327 Mesajına 479 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 717 carizma0658 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

MUHTEŞEM BİR GECE BELLI SİVASLI OLMAK BİR GURUR DUR
carizma0658 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2009, 12:20   #6
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

239 Mesajına 440 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 923 abircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDIabircan TAM BIR BEYEFENDI

HELAL OLSUN HEMŞERİLERİMİZE MEMLEKET SEVDASINI UZAKTA DOLU DOLU YAŞAYANLARA YAŞATANLARA SELAMLAR
Alt 23.06.2009, 12:44   #7
SivasLady
Gast

bu organizede emegi gecen herkese ve zahmet edip gelenlere cok tesekkürler
cok güzel bir gece olmus, fotograflarda göründügü gibi keyiflerde yerindeymis
daha nice güzel organizelere
Alt 23.06.2009, 13:02   #8
canimfeda58
Yiğido

canimfeda58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

23 Mesajına 27 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 589 canimfeda58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

cok güzel bi geceye benziyor..

YIGIDOLAR ADIMIZ SIVASSPOR CANIMIZ !!!

canimfeda58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2009, 16:14   #9
Alişan
Tecrübeli Yiğido

Alişan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

131 Mesajına 172 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 Alişan Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Bir şehrin takımı başarılı oluyor o şehrin insanları birbirine kenetleniyor bu birliktelik daha öncede vardı fakat hissedilmiyor ve duyurulmuyordu ne zamanki sivasspor başarıları sıraladı o zaman diğer ülkelerdeki sivaslılar daha çok bir araya gelmeye başladılar çünkü onların ortak bir noktası var sivas ve sivasspor bir takım bir şehri ayağa kaldırır demenin en güzel örneğidir bunlar
Alişan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2009, 22:02   #10
gardasin.58
Yiğido

gardasin.58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

39 Mesajına 60 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 708 gardasin.58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Buguzel geceyi duzenleyen basda degerli dava arkadasinm ILYAS MER"TE ve yonetim kuruluna ve emegi gecen herkese tesekur ederim.
Ellerine yureklerine saglik
gardasin.58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
fransa, gecesi, muhteŞem, sivas

Seçenekler Arama
Stil