Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Sivasımızın Amator Klupleri

Sivasımızın Amator Klupleri Sivas'ın Bütün Amatör Klüplerine Ait Yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Maçta soğuktan parmakları dondu...
Alt 14.01.2008, 15:59   #1
samet yıldız
Usta Yiğido

samet yıldız - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

320 Mesajına 553 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 879 samet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblick
Standart Maçta soğuktan parmakları dondu...

Maçta soğuktan parmakları dondu...

Sivas Süper Amatör Lig'de oynanan bir maçta soğuk hava nedeniyle futbolculardan Muhammed Demir'in sağ elindeki 3 parmağı dondu.

Buna rağmen maça devam ederek bir de gol atan Demir, maçın ardından tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Sivas Süper Amatör Lig'de Paşaçayır Sahası'nda oynanan Sivas Belediyespor-Sağlıkspor maçının ilk yarısında, Sivas Belediyespor'da top koşturan orta saha oyuncusu Muhammed Demir (26) sağ elinin 3 parmağının soğuk havadan etkilendiğini fark etti.

Parmaklarını hareket ettiremeyen ve morardığını gören Demir, buna rağmen durumu kulüp yetkililerine söylemeyerek maça devam etti. Maçın ikinci yarısında bu halde futbol oynanan Demir'in bir de gol attığı maç 2-0 Sivas Belediyespor'un üstünlüğüyle sona erdi. Karşılaşmanın ardından Demir, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi altına alındı.

MAÇA DEVAM EDİP, BİR DE GOL ATTI
Tedavisi hastanenin el cerrahisi servisinde devam eden Demir yaptığı açıklamada, bu sezon başından beri Sivas Belediyespor'da forma giydiğini belirterek, "Cumartesi Sağlıkspor ile maçımız vardı. İlk yarı bittiğinde sağ elimin 3 parmağının donduğunu fark ettik. Kendimiz biraz yumuşatmaya çalıştık" diye konuştu.

Parmaklarında morarma ve his kaybı olduğunu anlatan Demir, "o elle maça devam ettim ve bir de gol attım. Maçtan da galip ayrıldık. Maçtan sonra hastaneye geldik, ameliyat oldum. Bir süre daha hastanede tedavi göreceğim" dedi.

Maç sırasında ellerinde eldiven olmadığını ve devre arasında hocalarına parmağının durumunu söylemediğini ifade eden Demir, "fakat sonuçta orada 22 kişiyiz, sadece bana oldu. Şansızlıktan mı, yoksa benim bünyemin zayıf olmasından mı bilmiyorum. Sağlıkspor maçında sağlığımdan oldum" dedi.

TEKRAR AMELİYAT OLACAK
CÜ El Cerrahisi Bölümü Sorumlusu ve Ortopedi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hayati Öztürk ise Demir'in kendilerine geldiğinde 3 parmağında donmadan kaynaklanan dolaşım sıkıntısı bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Tıbbi tedavisini yaptık, rahatlamayınca cerrahi tedavisini yapıyoruz şu anda. Ancak dolanım hala riskli. Bugün yeniden bir ameliyata alacağız. Tam durumu birkaç güne kadar belli olur." Bu soğuk havalarda mecbur kalmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini, spor yapılacaksa eldivenlerle veya günün sıcak saatlerinde yapılması gerektiğini vurgulayan Öztürk, donmanın his kaybı, morarma ve su toplama şeklinde kendini gösterdiğini belirtti.
samet yıldız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
--->: Maçta soğuktan parmakları dondu...
Alt 14.01.2008, 16:04   #2
UTKUM_58
Tecrübeli Yiğido

UTKUM_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 Mesajına 62 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 740 UTKUM_58 ist ein wunderbarer AnblickUTKUM_58 ist ein wunderbarer AnblickUTKUM_58 ist ein wunderbarer AnblickUTKUM_58 ist ein wunderbarer AnblickUTKUM_58 ist ein wunderbarer AnblickUTKUM_58 ist ein wunderbarer Anblick
Standart --->: Maçta soğuktan parmakları dondu...

gecmis olsun ALLAHTAN ACIL SIFALAR DILERIM KARDESIMIZEDE AMETÖR KULUPLER ICIN DEGMEZ;INSANI HEDER EDIP BITIRIYORLAR BEN BILIYORUM 8 SENE OYNADIM
UTKUM_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.01.2008, 16:56   #3
merkez_hakan
Acemi Yiğido

merkez_hakan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

38 Mesajına 52 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 628 merkez_hakan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

geçmiş olsun allah acıl şıfalar versın
Alt 14.01.2008, 20:17   #4
samet yıldız
Usta Yiğido

samet yıldız - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

320 Mesajına 553 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 879 samet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblick

allah acil şifalar versin
takımı için parmağını feda etmiş
ilk yarıda farketmesine rağmen 2. yarıda maça devam etmiş
samet yıldız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.01.2008, 20:36   #5
sivas_kangallı
Usta Yiğido

sivas_kangallı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

509 Mesajına 806 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 945 sivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYORsivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYORsivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYORsivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYORsivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

geçmiş olsun ...allah acil şifalar versin?