Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Röportajlar

Röportajlar Röportajlar bölümü

Seçenekler Arama Stil

Bilica kalede Shevchenko karşısında
Alt 04.05.2009, 18:37   #1
mustafa_kavak58
Usta Yiğido

mustafa_kavak58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.059 Mesajına 1.583 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 959 mustafa_kavak58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Bilica kalede Shevchenko karşısında

Bilica kalede
Shevchenko karşısında

Anadolu turlarında bu kez durağımız Sivas. Ligimize iki sezondur damga vuran ve son 4 haftaya girilirken liderliğini sürdürmeyi başaran Sivasspor, bir tarih yazmaya çok yakın. Sivas'ta mükemmel bir atmosfer var, her yer kırmızı-beyazlı bayraklarla süslenmiş, tüm amaç dört büyük hegomanyasına son vermek, Bülent Uygun'un deyimiyle 'Anadolu İhtilali'ni gerçekleştirmek.

Sivas'ta ilk röportajımızı Yiğidolar'ın Brezilyalı yıldızı Fabio Bilica ile gerçekleştiriyoruz. Türkiye'de bugüne kadar hiç röportaj vermeyen ve konuşmayı da pek sevmeyen Bilica'yı güçlükle ikna edip, Türkiye'deki ilk özel röportajını gerçekleştiriyoruz. Arkadaşları tarafından da son derece sevilen Brezilyalı oyuncu, editörümüz Hilmi Sever'in sorularını yanıtladı.

Tranfser döneminde adından en çok söz edilecek oyuncuların başında gelen Bilica, şu anda yalnızca Sivasspor'un şampiyonluğun düşündüğünü, transferle ilgili konuşmak istemediğini söyledi. Bilica'nın kariyerinde çok fazla duyulmayan bir olay da Shevchenko'nun penaltısını kurtarması.

Sivasspor ile ilgili yıldız oyuncuları yok ama takım oyununu iyi oynuyorlar görüşü hakim. Ancak Sivassporlu oyuncuların buna bir itirazı var. Sivassporlu oyuncuların hangisiyle konuşursak konuşalım; 'Sivas'ta yıldız oyuncu yok mu?' sorumuza, 'Bilica var' yanıtını veriyorlar.

Şimdi Bilica ile gerçekleştirdiğimiz bu röportajla sizleri başbaşa bırakıyoruz.

-Şampiyonluğa çok yakınsınız. Neler söyleyeceksin?
"Tek hedefimiz bu ve bu hedefe ulaşmayı çok istiyoruz. Umarım başaracağız."

-Brezilya Milli Takımı'yla birlikte 2000 Sdney olimpiyatlarına katıldın. Süper yıldız Ronaldinho, Bayern Münih'li Lucio ve Fenerbahçeli Alex ile birlikte forma giydin. Nasıl geçti turnuva?
"Çok güzel bir yıldı, turnuva da bizim adımıza çok iyi geçti. Böyle bir takımda bulunmak benim için büyük onur. Turnuvada yalnızca Kamerun'a mağlup olduk."

BİLİCA'NIN SHEVCHENKO'NUN PENALTISINI KURTARDIĞI POZİSYONU İZLEYİN...

"KULÜBÜM İZİN VERİRSE NEDEN OLMASIN"

-Peki daha sonra Milli Takım'dan davet almadın mı?
"Davet aldım ancak forma şansım olmadı."

-Çok yetenekli bir oyuncusun, kariyerine baktığımız zaman çok önemli takımlarda forma giyemediğini görüyoruz. Bu neden kaynaklandı?
"Önceki menajerimle ilgili sorunlarım vardı, bu nedenle bu hedefimi şimdilik gerçekleştiremedim."

-Peki bu hedefin devam ediyor mu?
"Kulübümle anlaştıkları takdirde ve iyi bir kulüpten de teklif gelirse neden olmasın."

"POPESCU'YLA BİRLİKTE İSMİMİN ANILMASI ÇOK GÜZEL"

-Eskişehirspor'un stoperi El Saka ile geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiğimiz röportajda, Türkiye'ye gelmiş en iyi stoper olarak Popescu ve senin adını söyledi...
"Böyle şeyler duymaktan dolayı gerçekten çok mutluyum, her zaman sahada en iyiyi yapmak için mücadele ediyorum. Ama bu performansımı sürekli aynı seviyede tutmalıyım. Popescu gibi bir ismin yanında anılmak da çok güzel."

-Venezia'da forma giyerken, kaleci oyundan çıkınca yerine kaleye geçtin ve Milan'ın dünyaca ünlü yıldızı Shevchenko'nun penaltısını kurtardın? Bu olaydan biraz bahseder misin?
"Kaleye geçmem gerekti ve inanarak kaleci formasını giydim. Atacağı köşeyi tahmin ettim ve uzanıp çıkardım. Shevchenko'nun o yıl sözleşmeside özel bir madde vardı sanırım, o golü atsaydı ekstra prim alacaktı ama olmadı."

"EN BÜYÜK YILDIZ BİLİCA"

-Hem teknik hem de güçlü bir oyuncusun, bir stoper için büyük artı olmalı...
"Evet oyun kurabilmek ve isabetli paslar atabilmek bir stoper için önemli artılar."

-Sivasspor'da arkadaşlık nasıl?
"Burada olmaktan dolayı çok mutluyum, kafam rahat. Mükemmel bir arkadaşlığımız var, hocamız da bizi hiç sıkmıyor ve bir arkadaş gibi yaklaşıyor."

-Türkiye'deki en büyük yıldız oyuncu kim?
"Bilica." (Gülerek)

-Türkiye'deki Brezilyalı oyuncularla görüşüyor musun?
"Bir çoğuyla görüşüyorum."

-Başarılar Bilica.
"Teşükkürler."

Röportaj: Hilmi SEVER
mustafa_kavak58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı mustafa_kavak58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Bilica kalede Shevchenko karşısında
Alt 04.05.2009, 18:48   #2
tekdoktirin
Usta Yiğido

263 Mesajına 343 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 778 tekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Bilica kalede Shevchenko karşısında

BİLİCA BANA GÖRE TÜRKİYEDE EN İYİ DEFANS OYUNCUSU İŞALLAH SIVASTA KALICI OLUR ZATEN KALACAK SENEYE AVRUPADA OYNAYACAIZ ,,HAFİK PUSAT KÖYÜ ALP ERENLERİ
tekdoktirin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.05.2009, 19:00   #3
ssozan
Tecrübeli Yiğido

ssozan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

110 Mesajına 149 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 633 ssozan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

defansta olduğu gibi kaledede başarılı bilica
ssozan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.05.2009, 19:20   #4
esentepeli58
Tecrübeli Yiğido

esentepeli58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

108 Mesajına 146 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 631 esentepeli58 FAZLA SÖZE GEREK YOKesentepeli58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

türkiyede en iyi ve kalıtelı sanbacı bızde
esentepeli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bilica İle Röpörtaj
Alt 05.05.2009, 13:44   #5
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1033 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick
Standart Bilica İle Röpörtaj

Bilica kalede

Tranfser döneminde adından en çok söz edilecek oyuncuların başında gelen Bilica, şu anda yalnızca Sivasspor'un şampiyonluğun düşündüğünü, transferle ilgili konuşmak istemediğini söyledi. Bilica'nın kariyerinde çok fazla duyulmayan bir olay da Shevchenko'nun penaltısını kurtarması.

Sivasspor ile ilgili yıldız oyuncuları yok ama takım oyununu iyi oynuyorlar görüşü hakim. Ancak Sivassporlu oyuncuların buna bir itirazı var. Sivassporlu oyuncuların hangisiyle konuşursak konuşalım; 'Sivas'ta yıldız oyuncu yok mu?' sorumuza, 'Bilica var' yanıtını veriyorlar.

Şimdi Bilica ile gerçekleştirdiğimiz bu röportajla sizleri başbaşa bırakıyoruz.

-Şampiyonluğa çok yakınsınız. Neler söyleyeceksin?
"Tek hedefimiz bu ve bu hedefe ulaşmayı çok istiyoruz. Umarım başaracağız."

-Brezilya Milli Takımı'yla birlikte 2000 Sdney olimpiyatlarına katıldın. Süper yıldız Ronaldinho, Bayern Münih'li Lucio ve Fenerbahçeli Alex ile birlikte forma giydin. Nasıl geçti turnuva?
"Çok güzel bir yıldı, turnuva da bizim adımıza çok iyi geçti. Böyle bir takımda bulunmak benim için büyük onur. Turnuvada yalnızca Kamerun'a mağlup olduk."

"KULÜBÜM İZİN VERİRSE NEDEN OLMASIN"

-Peki daha sonra Milli Takım'dan davet almadın mı?
"Davet aldım ancak forma şansım olmadı."

-Çok yetenekli bir oyuncusun, kariyerine baktığımız zaman çok önemli takımlarda forma giyemediğini görüyoruz. Bu neden kaynaklandı?
"Önceki menajerimle ilgili sorunlarım vardı, bu nedenle bu hedefimi şimdilik gerçekleştiremedim."

-Peki bu hedefin devam ediyor mu?
"Kulübümle anlaştıkları takdirde ve iyi bir kulüpten de teklif gelirse neden olmasın."

"POPESCU'YLA BİRLİKTE İSMİMİN ANILMASI ÇOK GÜZEL"

-Eskişehirspor'un stoperi El Saka ile geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiğimiz röportajda, Türkiye'ye gelmiş en iyi stoper olarak Popescu ve senin adını söyledi...
"Böyle şeyler duymaktan dolayı gerçekten çok mutluyum, her zaman sahada en iyiyi yapmak için mücadele ediyorum. Ama bu performansımı sürekli aynı seviyede tutmalıyım. Popescu gibi bir ismin yanında anılmak da çok güzel."

-Venezia'da forma giyerken, kaleci oyundan çıkınca yerine kaleye geçtin ve Milan'ın dünyaca ünlü yıldızı Shevchenko'nun penaltısını kurtardın? Bu olaydan biraz bahseder misin?
"Kaleye geçmem gerekti ve inanarak kaleci formasını giydim. Atacağı köşeyi tahmin ettim ve uzanıp çıkardım. Shevchenko'nun o yıl sözleşmeside özel bir madde vardı sanırım, o golü atsaydı ekstra prim alacaktı ama olmadı."

"EN BÜYÜK YILDIZ BİLİCA"

-Hem teknik hem de güçlü bir oyuncusun, bir stoper için büyük artı olmalı...
"Evet oyun kurabilmek ve isabetli paslar atabilmek bir stoper için önemli artılar."

-Sivasspor'da arkadaşlık nasıl?
"Burada olmaktan dolayı çok mutluyum, kafam rahat. Mükemmel bir arkadaşlığımız var, hocamız da bizi hiç sıkmıyor ve bir arkadaş gibi yaklaşıyor."

-Türkiye'deki en büyük yıldız oyuncu kim?
"Bilica." (Gülerek)

-Türkiye'deki Brezilyalı oyuncularla görüşüyor musun?
"Bir çoğuyla görüşüyorum."

-Başarılar Bilica.
"Teşükkürler."

bilica'nın kurtardığı penaltının videosunuda ekliyorum arkadaşlar...

izlemek için buraya tıklayın
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Bilica İle Röpörtaj
Alt 05.05.2009, 13:59   #6
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1586 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Bilica İle Röpörtaj

bilicayı biz değil tüm futbol kamoyu takdir ediyor şu anda türkiyede tek helal olsun bilica ya
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.05.2009, 18:17   #7
mustafa_kavak58
Usta Yiğido

mustafa_kavak58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.059 Mesajına 1.583 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 959 mustafa_kavak58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

fabio alves bilicanin degeri varya abartmiyim en az 15 million olmasi lazim bakiyoruz guiza 14 million ve bircok baskalari
mustafa_kavak58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.05.2009, 18:46   #8
Kangall58
Acemi Yiğido

5 Mesajına 6 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 633 Kangall58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Fransa'da da Sivas'ı konuşuyorlar!
Sivasspor ligin bitimine yalnızca dört hafta kala liderliğini sürdürüyor ve artık şampiyonluğa daha da yakınlar. Sivas'ta röportajlarımıza Bilica'dan sonra orta sahanın çalışkan ismi İbrahim Dağaşan'la devam ediyoruz.
.

İbrahim'le röportaja başlamadan önce sahada gözükenden çok farklı bir kişi olduğunu söylememiz gerekiyor. Maç içindeki sert ve agresif duruşunun saha dışında en ufak bir izi yok. Hayrettin Yerlikaya ile birlikte Sivas'ın kendi evlatlarından olan genç oyuncu için elde edilecek şampiyonluğun anlamı çok daha büyük.

İbrahim Dağaşan'la Sivasspor'un şampiyonluk yürüyüşünü ve futbol yaşantısı hakkında editörümüz Hilmi Sever hoş bir sohbet gerçekleştirdi.

Şimdi bu röportajla sizleri başbaşa bırakıyoruz...

-Sivasspor ligde son haftalara girerken liderliğini sürdürüyor ve artık şampiyonluğa çok yakınsınız...
"Hedefe çok yakın olduğumuzu söyleyebiliriz ancak şampiyonuz diyemeyiz. Dört hafta kaldı ve şu an yalnızca Süper Lig'de lideriz, amacımız sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüslemek."

-Sivas'ta beklediğimizden çok daha rahat bir ortam bulduk. Oyuncuların sürekli yüzü gülüyor ve üst düzeyde bir arkadaşlığınız var. Başarını sırrı bu mu?
"Tesislerde siz de görüyorsunuz ortamı. Çok iyi bir uyum içindeyiz, antrenmanlarda çok iyi çalışıyoruz ve maçlara da rahat bir şekilde çıkıyoruz. Gerçekten 'başarının sırrı ne?' diye sorduklarında çok net bir cevabımız olmuyor. Tabii ki sahada çok iyi mücadele ediyoruz, güzel futbol oynuyoruz ama esas başarının sırrı içeride, güzel ortamda. Bunun da tam tarifi yok."

-Fransa doğumlusun ve futbola da Fransa'da başladın. Türkiye'ye gelişin nasıl oldu?
"Fransa'da yaklaşık 17 sene yaşadım, daha sonra kendimi İnegölspor'da buldum. Üç sene İnegölspor'da oyadım, daha sonra Bursaspor'da dört sene futbol oynadım. Sezon başında da Bülent Hocamız, beni Sivasspor'a kazandırdı."

"İYİKİ FRANSA'DAN AYRILMIŞIM"

-Futbol hayatına Fransa'da devam etmeyi düşünmedin mi?
"Bu yalnızca 17 yaşında ailemle almış olduğum bir karardı ve bugün iyiki bu kararı almışım diyorum."

-Yurtdışından ilgi nasıl Sivasspor'a?
"Fransa'dan arayanlar var, Kamanan ve benimle Fransa'dan bir dergi röportaj yapmak istiyor. Fransa'dan bile Sivasspor'u takip ediyorlar. Tüm Avrupa'daki fikstürlere bakıyorlar, İngiltere Manchester, İtalya'da Inter, Türkiye'de bakıyorlar Sivasspor. Tabii ilgi çekiyor.

-Beşiktaş'la şampiyonluk için müthiş bir yarışın içindesiniz? Beşiktaş'ın şansını nasıl görüyorsun?
"Şu an her şey bizim elimizde, sezon sonunda şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız."

-Sivas halkından, yeterli desteği görüyor musunuz?
"Sivas'ın kapasitesi belli, stadın da kapasitesi belli. Şampiyonluğa oynayan bir takıma çok alışık değillerdi ancak artık yavaş yavaş bu havaya girdiklerini görebiliyoruz. Geçen hafta oynanan Trabzonspor maçında da bunu gördük. Son haftalarda onlardan daha fazla destek bekliyoruz."

-Hayrettin ile birlikte takımın Sivasspor'lu oyuncularından birisin. Şampiyon olursanız sanırım bu sizin için daha anlamlı olacaktır.
"Evet bu ayrı bir gurur olur. Babalarımın, dedelerimin yaşadığı bir yer, ben çok fazla yaşamasam da sonuçta Sivaslıyım. İnşallah şampiyon olup bu gururu yaşarız."

"BÜLENT HOCAMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

-Sivas'taki başarınla gündemdesin, biraz geriye gidersek Bursaspor'da neden olmadı? Heralde Bursaspor taraftarları da senin bu durumunu görünce pişmanlık duyuyordur.
"Bursaspor'da dört senem geçti ve hiç kötü dönemim geçmedi. Son altı ayı sıkıntılı geçti ama kalan dönemde çok keyif aldım. Bursaspor'da olmaktan dolayı çok mutluydum, çünkü Bursaspor'da çok önemli bir camia. Çalıştığım başkanlar ve hocalar olsun benim için iyi bir dönem oldu. Son dönemlerde Bursaspor'da forma şansı bulamadım, bunun sebebi de bir önceki hocayla oynamadığım için gelen hocanın da güvenini bulamadım. Ama sonuçta hatayı yalnızca karşı tarafta bulmuyorum, bende de hatalar vardır.

Ama bugüne gelirsek, Bülent Hocama sizin huzurlarınızda yeniden teşekkür ediyorum, çünkü sizin karşınızda konuşabiliyorsam onun büyük payı var."

-Çok sert bir oyuncu olduğun konuşuluyor ve bazı oyuncuların bundan şikayetçi olduğunu duyuyoruz...
"Defansif yönlü orta saha oyuncularının agresif olması normal, benim agresifliğim topa karşı. Rakibe bugüne kadar hiç bir kasti hareketim olmamıştır, ikili mücadelelerden kaçmayan bir kişiyim, mücadeleyi ve agresif olmayı seviyorum ama saha dışında farklı biriyim."

"G.ANTEPSPOR VE BURSASPOR"

-Bülent Hoca'dan bu konuda bir uyarı geliyor mu?
"Yok, kesinlikle gelmiyor."

-Galatasaray maçından sonra, saha ortasına Filistin Bayrağı dikmen çok konuşuldu. Sence bu olay çok fazla mı abartıldı?
"Zaten bir hafta içinde unutuldu. Amacım böyle hatırlanmak değildi, sadece orada yaşanan olaylarla ilgiliydi. Oradaki çocuklar aklıma geldi ve böyle bir jest yapmak istedim."

-Süper Lig'de bu sezon seni en çok şaşırtan takım hangisi?
"Gaziantepspor lige çok iyi başladı, saha içindeki uyumları da inanılmazdı. Bir de Bursaspor var, sezon içinde normal bir seyirde giderken, ani bir çıkışla hedeflerini UEFA Kupası olarak belirlediler. Bizim hedefimiz sezon başından beri belliydi. Dört büyük takımın şampiyonluğa giden yolda evinde kaybettiği kolay puanlar da şaşırtıcıydı."

"BİLİCAMIZ VAR"

-Sivasspor'da çok büyük bir yıldız olmadığı ve başarının sırrının takım uyumu olduğu söyleniyor, sen buna katılıyor musun?
"Yıldız diyebileceğimiz bir futbolcumuz yok diyebiliriz ama ön plana çıkan bir Bilicamız var. İnanılmaz iyi bir futbolcu, Süper Lig'deki ilk yılı ama savunmada müthiş oynuyor ve bize büyük güven veriyor. Çok iyi bir takımız, çok iyi mücadele ediyoruz ve saha içinde birbirimize sürekli yardımcı oluyoruz. Fizik açıdan da üst düzeydeyiz, bir topa üç kişi koşabiliyoruz."

-Kendinde gördüğün artı ve eksi yönlerin neler?
"Kendimden bahsetmeyi sevmiyorum ama genel olarak geliştirmem gereken çok yönüm olduğunu söyleyebilirim."

-İbrahim Dağaşan, saha dışında neler yapar?
"Sürekli olarak tesisteyim, arkadaşlarımla vakit geçirmeyi seviyorum. İdmanlardan sonra ayak tenisi oynuyoruz, arkadaşlarımızla beraber dolaşıyoruz."

Röportaj: Hilmi SEVER
Kangall58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.05.2009, 17:12   #9
oktay69
Yeni Yiğido

oktay69 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4 Mesajına 4 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 oktay69 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bilica gerçekten özveri ile oynayan iyi bir topçu ve ne olursa olsun elde tutulmalı görüşündeyim.
oktay69 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.05.2009, 16:22   #10
canimfeda58
Yiğido

canimfeda58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

23 Mesajına 27 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 580 canimfeda58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

evet bende gördüm o penaltiyi bilicaya helal olsun öylesine iyi bir futbolcunun penaltisini kurtariyor ve o macda süper bir performans sergiliyor.. gercekden eger bizde oynasaydi hala daha sivassporda cok iyi bir isim yapabilirdi.. en korkdugum sey fenerbahcede oynatmazlarsa... ondan cok korkuyom

YIGIDOLAR ADIMIZ SIVASSPOR CANIMIZ !!!

canimfeda58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
bilica, kalede, karşısında, röpörtaj, shevchenko, İle