Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Stad için İlk Kazma Vuruldu
Alt 08.10.2012, 23:04   #91
kkemal58
Yiğido

kkemal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

214 Mesajına 383 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 593 kkemal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Stad için İlk Kazma Vuruldu

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu konuda burada çok konuşuldu..yazıldı çizildi nafile..Aslında bi şeyleri anlatmayada gerek kalmadı çünkü anlattığımız şeylerin canlı örneği ortaya çıktı...Fıfa U-20 Dünya Kupası 2013 yılında Türkiye’de düzenlenecek. Ve bu organizasyon Rize, Trabzon, İstanbul, Gaziantep, Kayseri, Bursa ve Antalya’da oynanacak..Ne yazıkki aralarında Sivas yok...25000 yeter düşüncesini hiç benmsemedim .. bunu benimseyen kardeşler maçları tv den izleyecekler...Şuna eminim Sivas stadının kapasitesi 35 000 veya üzeri olsaydı o 7 kentten biride Sivas olacaktı...(Stadın yetişmesi şartı ile tabi)....Hep olası bir organizasyon turnuva olursa diyordum ...ki buyrun oldu işte...
Sizin stad yapılırken de eminim 40.000 kişilik stadı ne yapacaklar diyenler olmuştur. Ama adamların ufku dar ne yapalım. Hala doluyor dolmuyor muhabbetindeler. Bunlar tokinin adamları mı diye düşünüyorum kendi kendime komik de olsa. Yoksa bu kadar ufku dar insanlar olmaz olamaz yaa. Tokinin sitesinde eskişehir 33.000 kişilik stadyum ihalesi yazısını görünce içim burkuldu. Söz verilen biziz maalesef kaymağını yiyenler başkaları ama olsun sonuçta ülkemiz güzel tesisler kazanacak. Bu konuda Tayyip erdoğana hakkımı helal etmiyorum. Bir başbakan sözünde durmalıydı. Yarın seçim geldiğinde miting alanında övünür durur size stad yaptım diye. 25.000 likçiler de gitsin alkışlasın teşekkür ederiz diye!
Alt 09.10.2012, 12:29   #92
dogan5880
YASAKLI ÜYE

dogan5880 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

191 Mesajına 269 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 dogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOKdogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOK

avrupada 5bın kısılık stadlara sampıyonlar lıgı maçları verıyorlar 25 bın super olur
dogan5880 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda dogan5880'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.10.2012, 15:11   #93
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 899 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu konuda burada çok konuşuldu..yazıldı çizildi nafile..Aslında bi şeyleri anlatmayada gerek kalmadı çünkü anlattığımız şeylerin canlı örneği ortaya çıktı...Fıfa U-20 Dünya Kupası 2013 yılında Türkiye’de düzenlenecek. Ve bu organizasyon Rize, Trabzon, İstanbul, Gaziantep, Kayseri, Bursa ve Antalya’da oynanacak..Ne yazıkki aralarında Sivas yok...25000 yeter düşüncesini hiç benmsemedim .. bunu benimseyen kardeşler maçları tv den izleyecekler...Şuna eminim Sivas stadının kapasitesi 35 000 veya üzeri olsaydı o 7 kentten biride Sivas olacaktı...(Stadın yetişmesi şartı ile tabi)....Hep olası bir organizasyon turnuva olursa diyordum ...ki buyrun oldu işte...
Ben ilk günden beri 30.000 üzerinde olması için çok uğraştım burada dile getirdim ama bundan sonra buna razı geleceğiz. Yalnız bahsettiğiniz stadlardan Rize stadının kapasitesi de az. Turnuvada olması sanırım stadın yeni olmasından ve Karadeniz'de iki yakın şehiri vermişler.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.10.2012, 16:44   #94
RsT4
Yiğido

RsT4 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

98 Mesajına 187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 476 RsT4 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ertor58 ve RST4 i yeni statla ilgili yaptığı yorumlardan dolayı şiddetle kınıyorum..Beyler meydanı boş buldunuz konuşuyorsunuz....Sivas eğer şehir olarka gelişmediyse sizin gibi geleceği göremeyen ,laf olsun diye yorum yapan kişilerden dolayıdır.....Bu satırların sahibi sizin gibi kişilerle 30 yıldır mücadele ediyor ve ömrü yettikçe de devam edecek...Burası sivaslıların ve sivassporu seven yiğidoların sitesi;sizin gibi Sivas düşmanlarının bu sitede kesinlikle yeri yok..Meydanı boş buldunuz konuşuyorsunuz.....Size biraz öğüt vereyim de biraz öğrenin beyler:Zamanın birinde bundan yaklaşık 35-40 yıl önce Sivas'a yeni yollar yapılıyormuş..İhaleyi alan firma Sivas'a da aynı Kayseri' deki gibi geniş yollar yapılmasını teklif etmiş..Bu lafı duyan o zamanın geri kafalı yönecilerinden biri:Beyefendi caddeye uçak mı inecek ki bu yolları bu kadar geniş yapalım;sen fazla geniş yol yapma,yetecek kadar geniş olsun yeter demişler... Aradan 40 yıla yakın zaman geçmiş şu anda Sivas da yolların durumu ortada;aratan araba sayısıyla birlikte yeni yollar ve geniş caddeler olmadığı ,için trafik adeta felç olmuş durumda..İşte sizler de aynı gelecekte Sivas'ın büyüyüp gelişebileceğini göremeyen o geri kafalı idarecilere benziyorsunuz..Bu site 2008 den beri boşuna mı o kadar direndi bas bas bağırdı 35.000 kişilik stat diye;bu konuda az mı manifesto yayınlandı...O zaman niye ortaya çıkıp konuşmadınız da şimdi ortalığı karıştırıyorsunuz....Bizim derdimiz gelecek beyler gelecek..Biz bu günü değil Sivas'ın geleceğini düşünüyoruz...Aklı başında,mantıklı,geleceği gören ,Sivas milliyetçisi bir Sivaslı asla 33000 kişilik stada hayır diyemez..Sakın siz M. Denizli nin bahsettiği içimizdeki İrlandalılar olmayasınız...Sizden yorum falan istemiyoruz;gölge etmeyin başka bir şey istemiyoruz...
Bu şehirden önemli fabrikalar müdürlükler götürülürken neredeydiniz acaba kuzu gibi izlediniz şimdi bi stadyumu sivasın geleceğine bağlıyorsunuz . ÇELİŞKİ
RsT4 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda RsT4'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.10.2012, 16:55   #95
RsT4
Yiğido

Alıntı:
B.DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Degerlendirmen güzel olmus.Fakat elestirdigin kisiler daha olgunlasmamis.Böyle kisiler erdemligin ne demek oldugunu daha bilmeyen kisiler.Bu yüzden seni anliyacaklarini sanmiyorum.Aslinda gönül isterki bazi seyleri anlamak icin illede olgun yasi beklememek gerekli .Bazi kisiler olgun denen yasa geliyor neyin dogru ,neyin yanlis olabildigine dahi karar veremiyorlar.Erdemlik kisiye husus bir meziyettir.Aslinda bu sonradanda kazanilmaz.Stadyum sayisi bunu Sivas´á cok görenler tarafindan resmen engellenmistir,Sivas´in ileri gelenleri ise bunu kabullenmistir.Engellemeyi yapanda dis güclerdir.Yani bu stadyum sayisindan rahatsiz olan güclerdir.Yarin kendi sehirlerinde 35-40 bin kisilik stadyumlar yükseldiginde Sivas´liya tepeden bakacak sehirleri kastettim bununla.Bir Trabzon,bir Kayseri ve bir Gaziantep´liyi kasteddim bununla.Sivas devamli göce zorlanmis bir sehir.Bu yüzde beklenen sayiya erisemediginden büyüksehir olma sansinida yitiriyor.Bir Malatya bir Urfa kadar olamadik.Olmakla kalmadik aramizda hala yarini göremeyen kisiler icimizde mevcut oldugundan bir arpa boyu gidemiyoruz.
Forumdaki sanal kişiliğimize bakarak erdemli mi , olgunlaşmış mı diye düşüncesizce konuşamazsın . Ayrıca yarını görmek bir stadyumla olmuyor , birde eminimki başbakan 25 bin sözü verseydi bu olayın başında kimsede vay efendim niye 33 bin olmuyor niye şu olmuyor diyemezdi . Tabiki amacımız kavga etmek değil farklı düşüncelerimizde olacak .
Bu Konuda RsT4'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.10.2012, 17:53   #96
Ricardo Pedriel
Tecrübeli Yiğido

157 Mesajına 207 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 508 Ricardo Pedriel FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
dogan5880 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
avrupada 5bın kısılık stadlara sampıyonlar lıgı maçları verıyorlar 25 bın super olur
yinemi sen ya bilmediğin işlere burnunu sokma 5 bin kişilik stada şampiyonlar ligi 1.önelemede veriliyordur eğer şampiyonlar liginde gruplardan çıksaydık olimpiyat stadında devam edecektik maçlarımıza
Ricardo Pedriel isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.10.2012, 19:28   #97
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1076 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Alıntı:
RsT4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Forumdaki sanal kişiliğimize bakarak erdemli mi , olgunlaşmış mı diye düşüncesizce konuşamazsın . Ayrıca yarını görmek bir stadyumla olmuyor , birde eminimki başbakan 25 bin sözü verseydi bu olayın başında kimsede vay efendim niye 33 bin olmuyor niye şu olmuyor diyemezdi . Tabiki amacımız kavga etmek değil farklı düşüncelerimizde olacak .
Ben düsünceli konustuguma inaniyorum evladim.Büyüklerinle senli benli konusmani tavsiye etmem.Senin her tarafin erdemli olsa ne yazar evladim.Olgunlasmak kelimesinden ne anliyorsun bilemem ama ,olgunlasmis bir kisi bu hayatda felegin carkindan gecmis kisidir.Babanin eve getirdigi ekmegi yiyerek olgunlasilmaz.Resimdeki sayet sen isen daha sakallarin bile terlememis.Gerek ben ve gerekse Eyübhulagu nicli arkadas senin baban yasinda sayiliriz.Yarin Sivas´a 25000 kisilik stadyum yapildiginda bir Sivas´li olarak 40 -50 yil sürece bir Trabzon´lu,bir Kayseri´li,bir Eskisehir´li,bir Antep´li ve bir Bursa´li yaninda kendini devamli ezik hissedeceksin.Yarin cocuklarina bunu nasil izah edebileceksin.1968 yilinda 4 Eylül stadyumu acildiginda seyirci kapasitesi cok düsüktü.Aradan gecen 44 yil da yenilenerek seyirci kapasitesi cogaltildi.Yani bugün sen 20 yasindaysan 68 yasina geldiginde senin mantigin o seyirci sayisinin yetecegine el veriyormu.Gaye yapilacak stadyumun dolup dolmasini kimse tartismiyor,bize yapilan bu ayricalik ,yani cifte standartadir bu isyanimiz.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı B.DUMANLI'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.10.2012, 20:59   #98
RsT4
Yiğido

Alıntı:
B.DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ben düsünceli konustuguma inaniyorum evladim.Büyüklerinle senli benli konusmani tavsiye etmem.Senin her tarafin erdemli olsa ne yazar evladim.Olgunlasmak kelimesinden ne anliyorsun bilemem ama ,olgunlasmis bir kisi bu hayatda felegin carkindan gecmis kisidir.Babanin eve getirdigi ekmegi yiyerek olgunlasilmaz.Resimdeki sayet sen isen daha sakallarin bile terlememis.Gerek ben ve gerekse Eyübhulagu nicli arkadas senin baban yasinda sayiliriz.Yarin Sivas´a 25000 kisilik stadyum yapildiginda bir Sivas´li olarak 40 -50 yil sürece bir Trabzon´lu,bir Kayseri´li,bir Eskisehir´li,bir Antep´li ve bir Bursa´li yaninda kendini devamli ezik hissedeceksin.Yarin cocuklarina bunu nasil izah edebileceksin.1968 yilinda 4 Eylül stadyumu acildiginda seyirci kapasitesi cok düsüktü.Aradan gecen 44 yil da yenilenerek seyirci kapasitesi cogaltildi.Yani bugün sen 20 yasindaysan 68 yasina geldiginde senin mantigin o seyirci sayisinin yetecegine el veriyormu.Gaye yapilacak stadyumun dolup dolmasini kimse tartismiyor,bize yapilan bu ayricalik ,yani cifte standartadir bu isyanimiz.
Tamam büyük olabilirsiniz ama internet ortamında anlamlı anlamsız her cümle kuran eşit sayılır . Ayrı bir konu baba ekmeği yemiyorum . Bir kez daha söylüyorum burada kimse kimseyi %1 bile tanımıyor , o zaman oldu olucak herkese şu tutarsız şu baba ekmeği yiyor yav falanca erdemsiz , vb bilip bilmeden konuşalım . Ki ben konuşmam çünki benim milleti öyle herhangi bir mesajdan dolayı tüm karaktesristik özelliklerini çıkarma gibi bi klavye delikanlılığım yok...Tartışmamız biraz stadyum konusunun dışına çıktı diğer arkadaşlardan özür dilerim.
Alt 09.10.2012, 21:38   #99
Ricardo Pedriel
Tecrübeli Yiğido

157 Mesajına 207 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 508 Ricardo Pedriel FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

başbakan tutmadığı sözü bakalım nasıl anlatacak
Ricardo Pedriel isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.10.2012, 22:31   #100
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

33 bine kazık çakıldı şimdide 25 binliğe kazma hemi.bekleyin zaman yaklaştı.bizde biliyoz kime kazık kime kazmayı.
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
icin, kazma, stad, vuruldu, İlk