Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Maçı değerlendirelim
Alt 26.09.2011, 02:55   #131
karşıyakalı
Tecrübeli Yiğido

karşıyakalı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

325 Mesajına 593 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 607 karşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOKkarşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Maçı değerlendirelim

birbirlerinin yorumlarından alıntı yaparak birilerini eleştirmekteki amaç ne onu anlayabilmiş degilim.takımın çok iyi oynayıp 3 puan aldıgı bu haftada illaki birbirimize sataşmamızmı lazım arkadaşlar.güzel oyun ve galibiyetin tadını çıkaralaım birbirimize sataşacagımza birlik beraberlik içinde olalım.ilk 2 hafta takım iyi oynayamaddı tabiki bunun sebepleri vardı başta hakemlerdi ve yanlış taktikle oynuyorduk hocada dogruyu buldu ve takım iyi oldu.artık birlik beraberlik içinde takımı desteklemeli ve galibiyetlere devam etmeliyiz.hepimizin istegi bu degilmi
karşıyakalı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı karşıyakalı'a Teşekkür Ediyor...
Alt 26.09.2011, 07:27   #132
:cool:
Yiğido

:cool: - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

128 Mesajına 210 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 548 :cool: FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Takım tek kelimeyle harikaydı.Değerlendirmem hepsine 10 üzerinde 10.
Hep böyle.
Alt 26.09.2011, 07:30   #133
teknik
Tecrübeli Yiğido

103 Mesajına 198 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 teknik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
V1CT0RY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
* Kadir Arkası Dönükken Topla Fazla Oynamamalı , Gereksiz Yerlerde Tehlikeli Top Kayıpları Yapıyor.

* Murat Akça Zamanlama Konusunda Biraz Sıkıntılı.Genellikle Müdaheleleri Çok İyi Ancak Yaptığı Bazı Zamanlama Hatalarında Ya Kartlık Pozisyon Oluyor Ya da Tehlike Doğuruyor.

* Uğur Her Zaman Kendine Bu Denli Güveni Olarak Oynamalı...Kaybedecek Birşeyi Yok , Kazanacağı Çok Şey Var Bugünki Gibi...

* Atilla İdmanlarda Bolca Degaj Çalışmalı...Tek İsabetli Degajında Gol Attık , Diğer Degajları Taça Çıktı

* Mehmet Nas Erman Bu Kadar İstekli Dirayetli Olunca Orta Sahada Top Yapma İmkanımızın Arttığı ve Ne Kadar Tehlikeli Olduğumuzun Bir Göstergesiydi Bu Maç.Umarım Kendileride Görmüştür...

* Eneramo Forvet Arkasında ve Serbest Oynadığı Zaman Ne Kadar Etkili Olduğunu Son 2 Haftadır Görüyoruz.Tek Eksiği Kontrolsüz Hareketleri...

* Duncan SOn Vuruşlarda Aşırı Zayıf...Umarım Hoca Buna Bir Çare Bulur...

Takım Bursa Maçındada Kalabalık Orta Saha ve Çift Forvetle Birlikte Pres SOnucu Nasıl Rakibi Boğduğunu Herkese Gösterdi....Taktik Stratejimiz Kendimize Denk Takımlarda Bu Olmalı...Büyük Maçlarda Extra Taktikler Geliştiriebilir.Ancak Çift Forvetten Vazgeçmemeliyiz Bu Tarz Maçlarda...
Güzel tesbitler.Ancak 2 konuda katılmıyorum.
Tabii acizane statta maç seyreden biri olarak:
1.si Enaramo forvet arkası değil sağ çizgiye yakın onadı.Zaman zaman rasmussenle değiştiler ve stoperlerin aklını karıştırdılar.Enaramo burada oynamaya devam etmeli.
2.si ise Rasmussen çok iyi gol vuruşu var.Kaçırdıkları bence onun beceriksizliğinden çok kalecinin ballı ve başarılı olması.
Genel olarak takımı çok begendik.İnce ayrıntıya girmeye gerek yok.Yalnız V1KTORY gerçektek süper tesbit yapmış.Kadir basit oynasa hem hızlanacağız hemde riskimiz azalacak.Dün kıvanç sanırım 18 de bile yoktu.Sakat mı acaba.Skor ihtiyacı gereği girmesi gerekebilirdi.Şanssızlığımız devam ediyor.5 stoperimiz var ve 4 sakat.Hayırlısı.İnşallah Antalya ya yetişitiririz.TEBRİKLER RIZA HOCAM VE TAKIMI.Hocamızın dediği gibi önemli olan İstikrar.Eski şehir maçından sonra yaptığım yorumu okuyanlar hatırlarlar.Sakin sakin sadece 1 maç kaybettik demiştim.
teknik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı teknik'a Teşekkür Ediyor...
Alt 26.09.2011, 07:34   #134
ayna26
Tecrübeli Yiğido

278 Mesajına 456 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 640 ayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISI

Bursa maçı başlamadan önce çekingelerin olduğu, galibiyetin ozr olduğu düşüncelerinin hakim olduğu bir maçtı.Ancak maç başladıktan sonra sahada çok diri bir sivas vardı, bursa sanki ununu ekemiz eleğini duvar asmşı bir görüntü sergiledi.Bizim eksik yanlarımız halen var özellikle orata alanda yeteri kadar adama basamadık, ancak yine de söylüyeyim bu oyun bizi oynadıysak neden geçen hafta şişirilmiş E.Şehir maçında sahada yoktuk, insan üzülüyor buna.Sahadaki tüm oyuncuları tebrik ederim, özellikle iki golun asistini yapan topla her buluşturulmasında rakip kaleye tehlikeli ataklar yapan grosickiyi, defansın sağında rakibe top vermeyen ve her topu rakipten söken diri ve mücadeleci olan uğura, defansin bel kemiği navratile, orta alanda her topa basan kadire, orta sahada basmadık yer bırakmayan mehmete,özellikle çok eleştirilen ama bugun oynadığı mevkide çok başarılı olan enaramoya, iki maçtır oynayan ve harikalar yaratan Rasmussene, sol kanatta daha temkinli oynayan ama yinede riskli hareketler yapan hayrettine, orta alanda biraz bencil oynayan bugun tam verimli olamayan ermana, navratilin yanında defansda mücadele eden ancak topu oyuna sokmada ve takımı atağa kaldırabilecek hareketlerde çok yavaş kalan murata, bir kaç tehlikeli posizyonda topu kurtaran, top kendisinde iken topu bir türlü bizim oyunculara atamayan, topu oyuna geç sokan atillaya ve yedek olarak oyuna devam eden Ziya, cerny ve cihana ve en önemlisi de takımın bu havayı yakalamasına ve motive olmasına vesile olan bursayı iyi çözmüş olan teknik ekibe ve teknik direktöre çok ama çooooook teşekkür ediyorum.Darısı Antalya maçında olur diye düşünüyorum.Antalya maçında tıpkı Bursa maçındaki gibi temkinli ve rakibe nefes aldırmaz bir oyun sergilersek Antalya bize puan verecektir.Rıza hoca eski BJK lı TDlerın çalıştırdığı takımlardan iyi puan almaya başladı, A.gücü, Bursa ve sırada Antalya olacaktır.Hayat devam ediyor, futbol artık güzelleşiyor Sivas ile...
Alt 26.09.2011, 07:59   #135
Alişan
Tecrübeli Yiğido

Alişan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

131 Mesajına 172 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 736 Alişan Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Tek takım tek ruh artık söylenecek birşey yok teşekkürler tüm futbolcular ve hocam
Alişan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.09.2011, 08:27   #136
mishka
Tecrübeli Yiğido

321 Mesajına 602 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 607 mishka FAZLA SÖZE GEREK YOKmishka FAZLA SÖZE GEREK YOK

Gerçekten takım bütün oyuncuları ile mükemmel bir oyun çıkardı. Özellikle galibiyettte en fazla payı olan bence Uğur ve Grosicki. Rasmussen çok iyi oynadı ama en önemlisi birçok forvetin sahip olmadığı özelliği nerede duracağını biliyor, inanılmaz şekilde doğru pozisyon alıyor. Ayrıca son vuruşlarda kısa süre içerisinde doğru karar alıp uygulayabiliyor.

Ama bence takıma galibiyeti getiren mücadeleci dinamik orta sahaydı. Kadir gereksiz işler yapmadığı basit oynadığı zaman ne kadar faydalı olduğunu gösterdi. Grosicki motive olduğu zaman neler yapacağını gösterdi ama bu motivasyonun devamlı olması sağlanmalı.

Defansta ise hepsi çok iyiydi. Murat'ın defansa alınması çok iyi bir tecih oldu.Navratil de gereksiz faul yapmayınca riskli poziyonlar pek olmadı.

Bu takımın 4-4-2 oynaması, Murat Akça'nın defansta oynaması ve Kadir'in her zaman takımın değişmez oyuncusu olması gerekiyor.

İlk iki haftadaki maçtaki oyun şablonuyla son iki maçtaki oyun şablonu ve oyuncu seçimi arasnda çok büyük fark var. Başarıyı getiren de hatalardan vazgeçilmesi oldu. Uzun zamandır bu kadar keyif aldığım bir maç izlemedim. Rehavete kapılmadan ciddi mücadele sürdürülürse devamlılık sağlanabilir.
mishka isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.09.2011, 09:17   #137
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Bakıyorum da; daha geçen hafta pazartesi Eskişehir maçı sonrası"maçı değerlendirelim" başılıklı form yazısında, yönetimi, Rıza Hoca'yı ve futbolcuları ve özelliklede herşeye rağmen bu takımı her maçında aklı selim izleyen ve futbolum gerçeklerini bilen insanlarla dalga geçen aklı evveller, bizden evvel 180 derecelik bir dönüş yaparak, kimseyi yere göğe sığdıramıyorlar.. Açın bakın o aklı evvellerin formda tüm yazdıkları yazıların bir kaçına, kendi kendilerini ancak bu kadar inkar ediyor olmalını görmmek için kör olmak gerekir... Ondan sonrada "kendi futbolu çok iyi biliyormuş gibi" "futbol uleması" benzetmesi ile sağa sola saldırmayıda ihmal etmiyorlar..

Ne diyeyim bizim içimizdeki "içimiz" hala skor taraftarlığın gömleğini bir türlü üzerinden çıkarıp atamıyor.. Atması içinde beklememek gerekli zannedersem..
Alt 26.09.2011, 09:21   #138
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Alıntı:
sebasteia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
13 sayfa yorumların tamamını okudum. soruyorum şimdi:

nerede akifesk'ler, mamadou diallo'lar, erol değer'ler, çılgın türk'ler....

canlar, yılmazlar, lefterler .........

Ha ha haaa. Çok güldüm vallahi kardeşim ya.. ALLAH'ta seni güldürsün..Değil mi kardeşim nerdeler..?? Hatta Sivas-Bursa'yı yenerse İstasyon Caddesinde etek giyip gezeceğim diyen tipi tiplerde varmış.. Nerde o tipi tip ler..!! Çoko prens almaya mı gittiler yoksa..
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Murad_Kelleci58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 26.09.2011, 09:27   #139
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Alıntı:
kağanhan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bende stadta idim. takımın hepsi süperdi. tek eksiklik taraftarın ilgisiydi. 3-4 senedir bilet fiyatları aynı. anlamıyorum pazar günü başka ne yapabilirsin sivasta?
Gardaşlara çıkıp 70'lik açıp kafalarlar çekilebilir..
Kafalar çekilerken de, geçen hafta takımı es kaza izleyip rakı-gardaşlar güzel ben daha gelmem bu takımı izlemeye deyip gerçek taraftara hararet edip kafa bulabilinir...

Kısacası çok şey yaptıklarını zannedip bir mok yapılabilir mesela..!!! )
Alt 26.09.2011, 09:41   #140
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Ozan5858585858 Nickli Üyeden Alıntı
Ben Rıza Çalımbay Gidene Kadar Sivassporluluğumu Askıya Aldım ! Sivassporum Benim En Büyük Sevdam Ama Birisi Onun Başına Geçip Kafasına Estiği Gibi Kullanıp Sonra Maçtan Sonra Çok Kötü Olduğumuz Halde Ben Takımdan Memnunum Diyorsa Bunada Kimse Ses Çıkarmıyorsa Ben Sevdamdan Vazgeçerim Ha BAŞKA TAKIM ASLA ÖLDÜRSELER TUTMAM AMA SEVDAMI RIZA GİDENE KADAR Bİ KENARA KOYUYORUM !

Hala yorum yapıyorsun ama ne değişti.." Rıza Çalımbay" hala Sivasspor'da.. Askıya aldığın SİVASSPOR taraftarlığın kişilere endexli ise.. Sen kendini bir askıya ne dersin güzel kardeşim..!!

Etiketler
değerlendirelim, maçı