Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > İzmirli Yiğidolar

İzmirli Yiğidolar İzmirli Yiğidoların Buluşma Alanı

Seçenekler Arama Stil

Cevap: PEŞKEŞSPOR ve TÜRK FUTBOLU
Alt 13.12.2010, 11:27   #11
eyupkocak
Tecrübeli Yiğido

eyupkocak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

225 Mesajına 343 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 653 eyupkocak FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: PEŞKEŞSPOR ve TÜRK FUTBOLU

doğrumu bilmeme ama doğruysa utanmaları lazım
hak ihtilalidir bu böyle iş olamaz
o zaman iktidarspor kuralım nereyi kabederse otakım liğ den düşsün
siyaset futbolla düşünülemez
bu yüzden avrupada top oynayamıyoruz sike... hakem vs..
Alt 13.12.2010, 12:09   #12
basayev58
Yiğido

basayev58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

144 Mesajına 541 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 basayev58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Dün stadyum programını izlemişsinizdir. Trabzonspor nasıl sisiriliyor. Şimdiden şampiyon gibi methiyeler ardı ardına sıralanıyor. Neden peki?
Çünkü 3 Istanbul takımı yönetim hataları yüzünden çöküşte. Endüstriyel futbol hemen gardını alıyor ve Trabzonspor'u pompalıyor. Şansal Büyüka' yı izleyen anlar. Dün IBB galip geleceği bir maçta havadan bir penaltı sebebiyle mağlup ayrıldı. Kimse bunu konuşmadı ama. Senaryo çizilmiş çünkü.
Ben bu konuya burada ilgi olmayacağını da biliyorum zira biz bu yapılanlara duygusal yaklaşadığımız için hep kaybeden bir şehir olduk. çünkü reflekslerimiz zayıf.
Şu son yıllarda gördüklerimden sonra ben futboldan (takımından değil!) soğumuş durumdayım. Zira sahne var oyun var....Oyunları gördükçe bazen burada Sedat' in kırmızı kartını, Suarez' in performansını, hakem kararlarını tartışmanın zevkine varamiyorum.
Alt 17.12.2010, 12:26   #13
basayev58
Yiğido

Aykut hocanin kendi takımı ile ilgili yorumlarından ziyade senaryosu önceden çizilmiş bir lig vurgusuna dikkat çekerim.

"O üç penaltı irdelenmeli!" Son Dakika Spor - 12:48 | 17 Aralık 2010
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Trabzonspor’un son 3 maçta kazandığı penaltılara dikkat çekti"Trabzonspor son 3 haftada kritik maçlar oynadı. Gaziantepspor, Bucaspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor... 3 maç 3 penaltı. 'Bu penaltılar Trabzonspor’a kasten verildi demiyorum; fakat kimse bunlar incelemiyor." Kocaman'ın Hürriyet Gazetesi'nden Feridun Niğdelioğlu'na yaptığı açıklamalar şöyle: "FARK 4 PUANA DÜŞER DİYE UMUDUMUZ VARDI" "Biz Ankaragücü ile oynayacak, Trabzonspor da İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynayacaktı. Maç haftası yaptığımız antrenmanlar bir teknik adamın en çok haz duyacağ şekilde geçti. Oyuncular bu maça hem mental hem fiziken hazırdılar. Karşılaşma öncesinde yaptığımız toplantıda da bunları hissettik. Ancak beklediğimiz o‘4 puana düşer’ umudu gerçeğe dönüşmedi. Trabzon, maçını kazandı. Onların kazandığı haberi bizde yıkıntı yarattı Biz bu 6 puanlık farkın 4 puana düşmesini beklerken 9 puana çıktı." "SORUNU KENDİMDE ARARIM" "Benim kişiliğim karakterimi herkes bilir. Başkalarının başarı ya da başarısızlığına kılıf aramam. Sorunu kendimde ararım. Ama baz şeylerin de gündemde olması, konuşulması gerek. Bakıyorum kimse gündeme getirmiyor. Trabzonspor takımının aldığ başarıları, Şenol Hoca’nın elde ettiği başarıyı yadsımak yanlış olur. Bir teknik adam olarak alkışlamak durumundayız Ancak kimse yanlış anlamasın ama Trabzonspor son 3 haftada kritik maçlar oynadı. Bu 3 maça bakmak lazım Gaziantepspor, Bucaspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor... 3 maç 3 penaltı. Bu penaltılar Trabzonspor’a kasten, isteyerek verildi, demiyorum. Fakat kimse bunları incelemiyor. Ancak maçların kritik anlarınadenk gelen penaltılara bakmak gerek."" DEPLASMAN FOBİMİZ GEÇMİŞ YILLARDA DA VARDI" "Fenerbahçe’nin geçmiş yıllarına da bakmak lazım. 3.5-4 yıldır önceliğe neyi koyarsanız koyun. Bu böyle, değişmedi. Deplasman sıkıntısı ve ikinci yarılardaki düşüş hep vardı. Bu gerilemeler bizim zamanımızda değil geçmiş yıllarda da vardı. Adım adım değiştirmeye farklılaştırmaya çalışıyoruz. Devre arası kampında da bunlarla ilgili ciddi çalışmalar yapacagi.
Alt 17.12.2010, 12:36   #14
Yiğiter
Usta Yiğido

Yiğiter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.256 Mesajına 2.834 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1156 Yiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDI

Ümit Aktan,biz şampiyonluğa giderken lehimize yapılan her hakem hatasında "federasyonun Anadolu'dan şampiyonu kendi dönemlerinde çıkarma gayretini anlamıyorum" diyordu.Şimdi olayları nasıl yorumluyor merak ediyorum!
Alt 17.12.2010, 13:24   #15
Alişan
Tecrübeli Yiğido

Alişan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

131 Mesajına 172 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 748 Alişan Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Arkadaşlar bunlar yazılıp bilinenler ya bilinmeyenler neler bir bilsek daha ne çirkin oyunlar ve oyuncular vardır hemde en üstte bilmeyerek istemeden belkide bizim oy verdiğimiz seçtiğimiz kişiler
Alişan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.12.2010, 13:29   #16
gokhanbayrak
Yeni Yiğido

13 Mesajına 23 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 gokhanbayrak FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
basayev58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Raporun devamında AKP'nin ve Başbakan Erdoğan'ın mevcut popüleritesini korumak adına sporun da kullanıldığı ve bu çerçevede 2004 yerel seçimlerinde AKP'nin Trabzon'da yaşadığı bozgunun tekrarlanmaması adına Devlet Bakanı ÖZAK'ın Trabzonspor seçimlerine müdahil olarak uzun süre kendisinin de yönetiminde görev aldığı ve 1996 yılına kadar 2.5 yıl başkanlığını da yaptığı Trabzonspor'un başına AKP çizgisine yakın bir başkan seçilmesini sağladığı ve aynı zamanda Trabzonspor'a Başbakanlığın örtülü ödeneğinden karşılanarak futbolcu alımında kullanılmak üzere milyonlarca dolar ayırıldığını ifade ediyor.”(www.milliyet.com.tr)

Bu ülkede futbolun siyasi emeller için kullanıldığını biliyorduk. Ama bu seferki diğerleri kadar masum değil diye düşünüyorum. Konuyla ilgili bir aydır ilk günlerki haberler dışında en ufak bir aksiyon yok. Kimse konu hakkında konuşmuyor. Trabzonspor’un parlak sezonundan bahsedenler bu konuyu teğet bile geçmiyorlar. Futbol Federeasyonu veya devletin denetleme kurumları konuyu irdelediler mi bilmiyorum. Gerçi Başbakan’ın örtülü ödenek yetkisi vardır. Ancak ortada büyük bir adaletsizlik var.

Aslında yapbozun parçalarını birleştirdiğimizde olay apaçık orata çıkıyor. Başbakan’ın 2004 yılı seçimlerinde ülke genelinde kazandığı zafere Trabzon’da yaşanılan hezimet dolayısıyla sevinemediğini ve bunu annesiyle paylaştığı o zaman medyaya yansımıştı. Bu seçimler spor-siyaset ilişkisinde düğmeye basılma tarihidir kanımca. Bu tarihten sonra bakan F.Nafız Özak konuyla ilgili çalışmalara başlamış ve fikir ayrılıkları olduğu için Nuri Albayrak yönetimini Sadri Şener’i destekelyerek safdışı bırakmıştır. Sonrasında Trabzonspor için refah dönemi başladı malumuz. Sadri Şener’i ne zaman ekranda görsem “kaynak yaratma(!)” başarısını anlattığına şahit oluyordum hep. Bakınız HES ihalesinin Trabozunspor’a peşkeş çekilmesinin ardından Sadri Şener yorumu:
Başkan Şener, projenin yıllık 12 milyon YTL cirosu olacağını belirterek, "Bazı değişkenler olmakla beraber tamamına yakını kardır. Elde edilecek gelir 10-12 milyon YTL'den aşağı düşmez" diye konuştu.
Yaratılan kaynakla sarsıcı transferlerde yapılmıştı. Galatasaray’ın çokca peşinde koştuğu Gökhan Ünal’ı Trabzonspor transfer etmişti. Hatta Wolfsburg’dan alınan Marcelinho o sezon Avrupa’da devre arasında yapılan en pahalı 8. Transfer olarak kayıtlara geçmişti.

Bu yazdıklarım azçok medyada ve azçok futbolla ilgilenenler tarafından bilinenlerdi. Ancak Wikileaks belgelerinde gördük ki Trabzonspor bununla da yetinmemiş. Örtülü ödenekten- ki bu ödenekte sizin benim,Bursalının,İzmirlinin,Si irtlinin ..vs. payı vardır- aldıklarıyla yolunu bulmuş.

Bu noktada ben kendi takımım adına ne kadar isyan ediyorsam diğer Anadolu takımları adınada isyan ediyorum. Parasızlıktan ligden çekilen Erzurumsporluların devletin gözünde Trabzonsporlulardan farkı olmamalı. Futbolu holiganizm sınırlarında yaşamadıkları için Erzurumlular bir sonraki seçimde siyasi kararlarına futbolu alet etmeyecekler büyük ihtimalle. Bunu bilen iktidarın Erzurumspor’u görmezden gelmesini anlayabiliriz. Ama sonuçta kabul edemesekte,adalet anlayışımıza uymasada holigan olan,tehditkâr Trabzonlular bu çirkeflikleriyle takalarını yürütmüş oluyorlar. Yani bu takım başarılı olmazsa, Fenerbahçeli başbakandan hesap sorulur tehdidine boyun eğmiş iktidar. Trabzonlular daha çok övünebilirler. Onlara heryer Trabzon cidden,Tüm Türkiye genelinde vergiler onlara akıyor zira.
Yıllardır üç İstanbul sosyetesinin yanında besleme olarak gerek basından, gerek Federasyondan nemalanan Trabzonspora çekilen bu peşkeşler için hesap sorulmalıdır. Sorulmayacağını bildiğim halde,sorulmalıdır diyorum,temenni ediyorum ve bu satıları okuyanları düşündürmek adına şu soruları soruyorum:
-Konya,Sivas,Kayseri,..vs. takımlar iktidarı destekledikleri için cezalandırılmış mı oluyorlar? -Trabzonspor devletten destek alıyorsa,halkın vergilerinden örtülü haraç alıyorsa, Trabzonspor için Trabzon PEŞKEŞSPOR diyelim mi?
-Yattara’nın parasını devlet ödediyse, gelecek yıllarda bu topçu iktidara muhalif diğer illere mi gönderilecek? Misal Eskişehirspor,misal Antalyaspor,misal İzmir takımları mı ilerde desteklenecek futbolla ülke yönetmek için? Yoksa Trabzon’a has bir güzellik mi bu yapılanlar?
-Bize Her Yer Trabzon kitaplarında görecek miyiz örtülü cukkaları?
-Maç sonrasında kolbastı oynayan Trabzonspor topçularına ekstradan prim verilecek mi örtülü ödenekten? Adına örtülü prim diyebiliriz.
-Bu sene şampiyon olursa hazmedebilecek mi Trabzon camiası? Şampiyonluğu geçtim bu ligde ceza almadan, örtülü ödenek destekleri yanına kâr kalacak şekilde devam etmeyi hazmedebilecek mi?

Son olarak diyorum ki;
Sivasspor’lu cefakar gençlerin,Yiğidoların deplasmana gitmek için harçlıklarıyla aldıkları mazottan kesilen vergiyi örtülü ödenek olarak Trabzonspor’a peşkeş çekenleri babam dahi olsa AFFETMEM,HAKKIMI HELAL ETMEM..!!!
okurken gerçekten çok yazık dedim. yazı ilerledikçe çirkeflik boyutunun had safhalara ulaştığını, çekememezliğin inanılmaz derecede arttığını gördüm.

Kardeşim, nedir senin TS ile derdin? Sen kendi takımının durumuyla ilgilensene birazcık..

Bir kere ortaya attığın iddiaların hepsi yalan yanlış ve birbiriyle tutarsız.

Akp'nin Trabzon'da kaybettiği seçim 2004 yılındaydı fakat o seçimden sonra Albayrak'ın yerine Şener gelmedi. Tam tersine Akp'liliği ile bilinen Nuri Albayrak 2005 yılında Trabzonspor'a başkan oldu.

Nuri Albayrak başkan olduktan sonra Fatih Tekke'yi 7.5 Euro'ya Zenit'e sattı ve bu transferden 1 gün sonra Marcelinho transfer edildi. Senin demene göre en yüksek devre arası transferiydi. Fakat tam tersine Marcelinho sezona başlamadan önce yaz aylarında transfer edildi ve devre arasında uyum sorunu yüzünden satıldı.

Tayyip Erdoğan, Trabzon'u almak için Nuri Albayrak'ı kullandı diyelim. Peki nasıl oluyor da o Nuri Albayrak Trabzon halkının nefretini kazandı? Trabzon'u kazanmak için örtülü ödenekten para aktarılıyor da, bu paradan Trabzon halkının haberi yoksa bunun Akp'ye geri döngüsü nasıl olabilir? Bu kadar komik bir şey olabilir mi?

Senin demene göre Akp'ye yakın olan başkan Sadri Şener oluyor. Oysa ki Sadri Şener'in dünya görüşü olarak Akp'ye en uzak kişi olduğu herkeslerce bilinir.

Sadri Şener daha 2008'de başkan oldu Trabzonspor'a. Trabzonspor'a yapılanları bırakın, Trabzon'a yapılanlar Sivas'a yapılmış olsaydı şöyle olurdu böyle olurdu demişsin. Trabzonspor takımı, değil Türkiye'nin, Dünyanın sayılı şehir takımlarından bir tanesi iken yıllardır süre gelen stad sorununu kimse çözemedi. Kayseri'ye, Galatasaray'a, Rize'ye, Bursa'ya stadlar yapılırken (yapım aşamasına gelirken) Trabzon için stad yapılması planlanan yerin henüz 1ay önce dolgu ihalesi yapılabildi sadece.

Gökhan Ünal transferi Sadri Şener zamanında yapılmıştır. Bu transfer de yaklaşık 9 milyon Euro'ya Rubin Kazan'a satılan Gökdeniz'in transferinden sonra gerçekleşmiştir.

Trabzonspor Kulübü Hes ihalesini kazanmıştır fakat para olmadığı için henüz hayata geçirilememiştir. Eğer ki bu proje hayata geçirilebilseydi, yatırım maliyetinden yaklaşık bir iki yıl sonra yıllık bir gelir elde etmeye başlanacaktı. Fakat hali hazırda Hes işinden elde edilen hiçbir gelir yok.

Faruk Özak'tan önce, Mehmet Ali Yılmaz da spor bakanlığı yapmıştı. Hiçbir faydası da görülmedi. Şayet bir faydaları olsaydı şimdiye kadar yüz kere daha şampiyon olmuştuk. Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy'un Trabzonlu oluşunu söylemiyorum bile. (O dönemde de kollanmak bir kenara, bir çok yerde hakkımız yenmiştir)

Faruk Özak, Trabzonsporluluğunu kullanan veya bulunduğu yerin lobisini kullanarak birşeyler yapabilen bir adam olsaydı, Trabzon şehri 2016 Avrupa Şampiyonasının aday kentleri arasında olurdu. Trabzonlu olmayıp da bu durumu o kadar eleştirenlerin olduğu yerde, Faruk Özak'ın hiçbir şey yapamaması umarım biraz olsun bazı şeyleri anlamana yardımcı oluyordur.

İstanbul takımlarının yanında elde ettiğimiz gelirler reklam ve yayın gelirleridir. Açın Lig TV ye telefon sorun bakalım, TS taraftarına kayıtlı kaç tane decoder var diye? Ya da TS nin Türkiye'nin dört bir yanında oynadığı maçlardaki seyirci sayısına bakın. İstanbul takımlarının, İstanbulda dolduramadığı stadyumu TS taraftarının son maçta 60 bin kişi ile doldurması marka değerini açıklamaya yetiyordur herhalde. Bazı Anadolu takımları 5 lira bilet parası verip takımını tribünde desteklemezken, kendilerini TS ile rakip görüp Ts'ye çamur atmalarını çok manidar buluyorum.

Trabzonspor şu an ligde fena sayılmayacak bir konumda. Bunu TS'nin oynadığı futbol ile de görebilirsiniz zaten. Bırakın ligi, ligden önce Liverpool karşısında oynadığı futbol ile ilgili olarak o zaman ki gazete başlıklarını ve yorumları okumanı öneririm.

TS şuan da ligin en az gol yiyen takımı ve en fazla gol atan ikinci takımı. Deplasmanda hiç yenilmemiş bir takım. Gs'yi, Fener'i, Bjk'yi sahasında, Bursa'yı deplasmanda yenmiş bir takım.

Kazandığımız Bursa maçında bir golü verilmemiş Trabzonspor'un.

Belkide bu sezonun en iyi topunu oynayıp, Gaziantep'i sahadan sildiği maçta bir penaltı kazanmış ve bu penaltıyla ilgili bir kişi bile penaltı değil yorumu yapmamış, bırakın yorumu, tartışılması bile yanlış olur söylenmiş. Şayet sen bana bu penaltının penaltı olmamasıyla ilgili bir tane yorum bul, ben kafamı kesmeye hazırım...

Evinde kazandığı Bucaspor maçında Trabzonspor 1-0 öndeyken, Engin'e ceza sahası içerisinde rakip futbolcu diz koymuş fakat Engin bu dizi büyük bir darbe olarak göstertmiş ve kendisini yere atmıştır. Pozisyonun arkasında kalan Türkiye'nin en iyi hakemi Cüneyt Çakır da penaltı noktasını göstermiş. TS zaten önde iken, Bucaspor'dan gol yemesi imkansıza yakın iken kazanılmış haksız bir penaltıdan bahsediyoruz. Ki bu penaltıda eyyam aramak ne kadar doğru olur, herkes elini vicdanına koysun bakalım.

Son ibb maçında TS'nin iki adet penaltısı verilmemiş. Elin almanı Markus Merk bunu söylemiş, yılların yorumcusu Erman Toroğlu söylemiş. O söylemiş bu söylemiş..Erman Toroğlu, Umut'un düşürülüşüne kesin penaltı derken, Markus Merk ben vermem ama hakem yanlış karar verdi söyleyemeyiz dedi.

Trabzonspor kulübü, wikileaks belgelerinde söylendiği gibi örtülü ödenek almış bir takım olsaydı 100 trilyon borcumuz olmazdı. Epey bekledim ve ondan sonra yazdım diyorsun ama araştırman sıfırın altında kalmış. Sadece çekememezlikten çamur atmışsın...

Bütün bu yazdıklarım ne bir iddiadan ibaret, ne kendi yorumumu içeriyor, ne de başka birşey. Yazdıklarım tamamen ispatlı, gerçek şeyler. Senin yazdıkların gibi kişisel görüş ve yorumlar değil, yanlış bilgiler falan da içermiyor.

Aslında sana yapılacak en güzel şey, seni hiç dikkate almamak, bunu da çok iyi biliyorum fakat öyle çamurlar atmışsın ki, öyle yalan iddialarda bulunmuşsun ki cevap vermek istedim.

Bu iddialara kayıtsız şartsız inanmayıp, hatta ağır buluan gerçek Sivassporlu kardeşlerime teşekkürü bir borç biliyorum ve Rıza hoca ile ligde başarılar diliyorum...
gokhanbayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda gokhanbayrak'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 17.12.2010, 15:11   #17
gokhanbayrak
Yeni Yiğido

13 Mesajına 23 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 gokhanbayrak FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

karşı cevap çıkmamasından konunun anlaşıldığı hükmüne vardım.

Sivasspor'a başarılar...
gokhanbayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.12.2010, 15:35   #18
basayev58
Yiğido

Arkadaşım öncelikle yorumlarını okudum. Bordo-mavi gözlüklerle baktığın çerçevede gördüklerini anlatmışsın. Zaten bildiğimiz hikayeler bunlar. Okurken zaman kaybettim sadece.
Aslında cevap yazarken kararsız kaldım ama cevapsız kaldığı için konu anlaşılmıştır falan gibi safsataların yüzünden cevaplıyorum. Bundan sonrada işi gücü bırakıp bu tarz polemiklere girmem.

okurken gerçekten çok yazık dedim. yazı ilerledikçe çirkeflik boyutunun had safhalara ulaştığını, çekememezliğin inanılmaz derecede arttığını gördüm.

Kardeşim, nedir senin TS ile derdin? Sen kendi takımının durumuyla ilgilensene birazcık..

Takımın ile ilgili iddiaları çirkeflik ve çekememezlik olarak nitelendiriyorsan aynı cümleleri ABD gizli belgeleri içinde kuruyorsun sonucu ortaya çıkar. Zira yazıklarım Wikileaks belgeleri temelinde şekillenmiştir. Demekki ABD’de Trabzonspor çekememezliği almış yürümüş.(!) Ha bunlar için sessiz kalmamızın beklenmesi ise laf-ı güzâftır ki; yapılanların ucu benim şehrime,şehrimin takımına ve ayrıca tüm diğer takımlar ile Türk futboluna değmektedir. Adaletin olmadığı yerde anarşi olur. Bu iddialara bu kadar sessiz kalınması İktidarın gücünden ve bu durumun sizin dışınızda birçok kişinin(ligtv,federasyon-ligin marka değeri) işine gelmesindendir. Aynı olaya farklı ülkelerdeki tepkilerde buradan çok farklı olurdu. Dediğim gibi bunlara kayıtsız kalınması sizin takanızı yoluna koymanız anlamına gelir.

Bir kere ortaya attığın iddiaların hepsi yalan yanlış ve birbiriyle tutarsız.

Akp'nin Trabzon'da kaybettiği seçim 2004 yılındaydı fakat o seçimden sonra Albayrak'ın yerine Şener gelmedi. Tam tersine Akp'liliği ile bilinen Nuri Albayrak 2005 yılında Trabzonspor'a başkan oldu.

Arkadaşım cümleleri düzgün okursan anlarsın. Ben 2004 de seçim kaybetti derken bu tarihte Nuri Albayrak’ın yerine Sadri Şener geldi demedim. Bu tarih bir milattı ve o bölgeyi kazanmak için çalışmalara başlandı dedim. İlkokulda Okuduğunu Anlama ödevlerini yapmayıp arkadaşından geçirdiğin belli. Üstüne bide hepsi yalan yalnış diye lafa başlıyorsun. Nuri Albayrak’la Bakan Özak’ın birbirlerini sevmediğini Trabzonluysan bilmen lazım. Trabzon’u kazanma işini Özak’a verdi Başbakan,oda ilk iş anlaşamadığı Albayrak’tan kurtulmak için Şener’e destek verdi diyerek bir çıkarımda bulundum. Bu benim fikrim,gördüklerimden yorumum budur,beni bağlar ki buna benzer yorumları Trabzonlu arkadaşlarımdan çokca duydum.

Nuri Albayrak başkan olduktan sonra Fatih Tekke'yi 7.5 Euro'ya Zenit'e sattı ve bu transferden 1 gün sonra Marcelinho transfer edildi. Senin demene göre en yüksek devre arası transferiydi. Fakat tam tersine Marcelinho sezona başlamadan önce yaz aylarında transfer edildi ve devre arasında uyum sorunu yüzünden satıldı.

Arkadaşım bunlar benim aklımda kalanlardan satırlara döktüklerim. Daha iyisini senin gibi Trabzonlular bilir, aslında internetten çok kolay ulaşılabilecek bilgiler bunlar. Teşekkürler aydınlattığın için. Ha bide Tomas Jun varmış,onada sayende baktım.Albayrak Yönetimi başa gelirken verilen yıldız futbolcu sözlerinin sonucu. Albayrak yönetimi bu tarz transferlerle borçlanmış Bakan Özak desteğiyle Albayrak yönetimine sert bir muhalefet başlamış ve sonuçta başkanlığa Sadri Şener getirilmiştir. Aynı muhalefet Sadri Şener’in yüksek ücretli transferlerinde ortaya konmamıştır. Bunu sen benden daha iyi bilirsin sanırım,ama bilinçli olarak konuyu anlamamazlıktan geliyorsunuz. Ayrıca bu konuları bu kadar detaylı bilmek Sivasspor’lunun işi değildir. Ben yakın çevremdeki arkadaşlarımdan biliyorum bu detayları. Biz sonuca bakarız. Ortada bilinçli bir hareket var. Sen kabul etmesende Trabzonspor kişi ve kaynaklar kullanılarak ele geçirilmiş ve daha sonra propaganda malzemesi yapılmıştır. Bu süreçte örtülü ödeneklerle trabzonlu olmayanlarında vergileri kullanılmıştır. Eğer bu iddialar doğru ise -ki hala bi araştırma-soruşturma yapılmamıştır- tüm diğer spor klüplerinin ve onlara gönül verenlerin hakkı yenilmiştir.

Tayyip Erdoğan, Trabzon'u almak için Nuri Albayrak'ı kullandı diyelim. Peki nasıl oluyor da o Nuri Albayrak Trabzon halkının nefretini kazandı? Trabzon'u kazanmak için örtülü ödenekten para aktarılıyor da, bu paradan Trabzon halkının haberi yoksa bunun Akp'ye geri döngüsü nasıl olabilir? Bu kadar komik bir şey olabilir mi?

Ben Nuri Albayrak’ı kullandı demedim. Bunu sen diyorsun. Ve kendi söylediğinden çıkarımda bulunuyorsun. Trabzon camiasında Trabzonspor kötü durumdayken Başbakan’ın Fenerbahçeli olmasıyla ilgili konuşulanları sen daha iyi bilirsin bize oyun oynamayın burada. Antipati nasıl giderildi. Trabzon başarılı bir takım olduğunda. Sende gayet iyi anlarsın ama tecahül-ü arif denir sizin yaptığınıza. Kimisi makarnaya,kimisi havadan penaltıya oy satıyor memlekette demekki.

Senin demene göre Akp'ye yakın olan başkan Sadri Şener oluyor. Oysa ki Sadri Şener'in dünya görüşü olarak Akp'ye en uzak kişi olduğu herkeslerce bilinir.

Sadri Şener’in hakkında senden çok çok fazla bilgim vardır.Çok merak ediyorsan özelden bilgi veririm sana.

Sadri Şener daha 2008'de başkan oldu Trabzonspor'a. Trabzonspor'a yapılanları bırakın, Trabzon'a yapılanlar Sivas'a yapılmış olsaydı şöyle olurdu böyle olurdu demişsin. Trabzonspor takımı, değil Türkiye'nin, Dünyanın sayılı şehir takımlarından bir tanesi iken yıllardır süre gelen stad sorununu kimse çözemedi. Kayseri'ye, Galatasaray'a, Rize'ye, Bursa'ya stadlar yapılırken (yapım aşamasına gelirken) Trabzon için stad yapılması planlanan yerin henüz 1ay önce dolgu ihalesi yapılabildi sadece.

Pek anlamadım ama hayırlısı olsun,seneyede yeni stadınızda maçlar yaparsınız inşallah. Olmadı bütçe görüşmeleri var şu sıralar mecliste,örtülü ödenekte bi stad parası artırım yaparlar oldu bitti.

Gökhan Ünal transferi Sadri Şener zamanında yapılmıştır. Bu transfer de yaklaşık 9 milyon Euro'ya Rubin Kazan'a satılan Gökdeniz'in transferinden sonra gerçekleşmiştir.

Trabzonspor Kulübü Hes ihalesini kazanmıştır fakat para olmadığı için henüz hayata geçirilememiştir. Eğer ki bu proje hayata geçirilebilseydi, yatırım maliyetinden yaklaşık bir iki yıl sonra yıllık bir gelir elde etmeye başlanacaktı. Fakat hali hazırda Hes işinden elde edilen hiçbir gelir yok.

Yazdıklarım Sadri Şener’in kendi demeçlerinden alıntıdır.
Başkan Şener, projenin yıllık 12 milyon YTL cirosu olacağını belirterek, "Bazı değişkenler olmakla beraber tamamına yakını kardır. Elde edilecek gelir 10-12 milyon YTL'den aşağı düşmez" diye konuştu.

Faruk Özak'tan önce, Mehmet Ali Yılmaz da spor bakanlığı yapmıştı. Hiçbir faydası da görülmedi. Şayet bir faydaları olsaydı şimdiye kadar yüz kere daha şampiyon olmuştuk. Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy'un Trabzonlu oluşunu söylemiyorum bile. (O dönemde de kollanmak bir kenara, bir çok yerde hakkımız yenmiştir)

Faruk Özak, Trabzonsporluluğunu kullanan veya bulunduğu yerin lobisini kullanarak birşeyler yapabilen bir adam olsaydı, Trabzon şehri 2016 Avrupa Şampiyonasının aday kentleri arasında olurdu. Trabzonlu olmayıp da bu durumu o kadar eleştirenlerin olduğu yerde, Faruk Özak'ın hiçbir şey yapamaması umarım biraz olsun bazı şeyleri anlamana yardımcı oluyordur.

İstanbul takımlarının yanında elde ettiğimiz gelirler reklam ve yayın gelirleridir. Açın Lig TV ye telefon sorun bakalım, TS taraftarına kayıtlı kaç tane decoder var diye? Ya da TS nin Türkiye'nin dört bir yanında oynadığı maçlardaki seyirci sayısına bakın. İstanbul takımlarının, İstanbulda dolduramadığı stadyumu TS taraftarının son maçta 60 bin kişi ile doldurması marka değerini açıklamaya yetiyordur herhalde. Bazı Anadolu takımları 5 lira bilet parası verip takımını tribünde desteklemezken, kendilerini TS ile rakip görüp Ts'ye çamur atmalarını çok manidar buluyorum.

Bu edebiyatları çok okuduk. Yazımla ne alakası var anlamıyorum. Bir trabzonlunun her konunun altına benzer iliştirmeler yapmasını ben kendimce ego tatmini olarak yorumluyorum. Magazinsel bi konu yazsakta bir Trabzonlunun yorumunun sonunda benzer bir düttürü görürdük. Madem bu tür gerçekler varsa onları tekrar tekrar dillendirmenin anlamsızlığı altında ezilmiyor musunuz? Ayrıca bu ligde her takım birbirinin rakibidir. Haaa TS’nin muhakkak rakipsiz olduğu alanlar vardır. Örtülü ödenek paylarında rakipsiz olabilir mesela.
Arkadaşım bu edebiyatları bırak,gerçeklerle yüzleş biraz. Benim derdim takımın adı değil. Bu destek BJK’ya,Kayserispor’a vs. yapılsaydı yine yazardım. Size denk gelmesini ben manidar buluyorum asıl.
Nitekim zamanında BJK’ya Federasyonun yaptığı kıyaklar konusunda da yazılar yazdık. Eğer Sivasspor şampiyonluğa oynadığı senelerde bu tarz bir haber çıksaydı Sivasspor hakkında, sizin camianızda neler olabileceğini,nasıl sesler çıkacağını bir düşün,azıcık empati yap,zor değil sanırım. Bu sitede çok üstelenmiyor bile bu konu. Çünkü benim memleketimin insanı başına gelene razı oluyor. Tarih hep böyle yazar bunu. Başkaldırmaz,ses çıkarmaz. O sebepten ezilir hep.İhale kapamaz,yatırım kapamaz,mütahit olamaz,sessiz bir çoğunluk. Bak bunlarda benim özeleştirim,bizim kadar olamayan iller kadar baskı yapamayıp İktidara,biz dünyada bilmem kaç milyon kişiyiz diyenlerin şehirinde doğdum ben. Ama Sivaslıların çoğunluğunun susması bizim gibi istisnaların olmadığı anlamınada gelmez.

Trabzonspor şu an ligde fena sayılmayacak bir konumda. Bunu TS'nin oynadığı futbol ile de görebilirsiniz zaten. Bırakın ligi, ligden önce Liverpool karşısında oynadığı futbol ile ilgili olarak o zaman ki gazete başlıklarını ve yorumları okumanı öneririm.

TS şuan da ligin en az gol yiyen takımı ve en fazla gol atan ikinci takımı. Deplasmanda hiç yenilmemiş bir takım. Gs'yi, Fener'i, Bjk'yi sahasında, Bursa'yı deplasmanda yenmiş bir takım.

Kazandığımız Bursa maçında bir golü verilmemiş Trabzonspor'un.

Belkide bu sezonun en iyi topunu oynayıp, Gaziantep'i sahadan sildiği maçta bir penaltı kazanmış ve bu penaltıyla ilgili bir kişi bile penaltı değil yorumu yapmamış, bırakın yorumu, tartışılması bile yanlış olur söylenmiş. Şayet sen bana bu penaltının penaltı olmamasıyla ilgili bir tane yorum bul, ben kafamı kesmeye hazırım...

Evinde kazandığı Bucaspor maçında Trabzonspor 1-0 öndeyken, Engin'e ceza sahası içerisinde rakip futbolcu diz koymuş fakat Engin bu dizi büyük bir darbe olarak göstertmiş ve kendisini yere atmıştır. Pozisyonun arkasında kalan Türkiye'nin en iyi hakemi Cüneyt Çakır da penaltı noktasını göstermiş. TS zaten önde iken, Bucaspor'dan gol yemesi imkansıza yakın iken kazanılmış haksız bir penaltıdan bahsediyoruz. Ki bu penaltıda eyyam aramak ne kadar doğru olur, herkes elini vicdanına koysun bakalım.

Son ibb maçında TS'nin iki adet penaltısı verilmemiş. Elin almanı Markus Merk bunu söylemiş, yılların yorumcusu Erman Toroğlu söylemiş. O söylemiş bu söylemiş..Erman Toroğlu, Umut'un düşürülüşüne kesin penaltı derken, Markus Merk ben vermem ama hakem yanlış karar verdi söyleyemeyiz dedi.

Arkadaşım yorum dahi yazmıyorum,sizin pencereden görünen bunlar. Sizide bilen bilir bizide. Burada vicdan muhasebesine girme aktif pasif dengen şaşar. Zaman kaybetmemek adına yukardaki yazdılarına sadece “he he öyledir kesin” diyorum.

Trabzonspor kulübü, wikileaks belgelerinde söylendiği gibi örtülü ödenek almış bir takım olsaydı 100 trilyon borcumuz olmazdı. Epey bekledim ve ondan sonra yazdım diyorsun ama araştırman sıfırın altında kalmış. Sadece çekememezlikten çamur atmışsın...

Bütün bu yazdıklarım ne bir iddiadan ibaret, ne kendi yorumumu içeriyor, ne de başka birşey. Yazdıklarım tamamen ispatlı, gerçek şeyler. Senin yazdıkların gibi kişisel görüş ve yorumlar değil, yanlış bilgiler falan da içermiyor.

Aslında sana yapılacak en güzel şey, seni hiç dikkate almamak, bunu da çok iyi biliyorum fakat öyle çamurlar atmışsın ki, öyle yalan iddialarda bulunmuşsun ki cevap vermek istedim.

Bu iddialara kayıtsız şartsız inanmayıp, hatta ağır buluan gerçek Sivassporlu kardeşlerime teşekkürü bir borç biliyorum ve Rıza hoca ile ligde başarılar diliyorum...

Son olarak ben TS taraftarından bu olayın üstüne gitmesini isterdim. Sahte baharlar çabuk geçer. Anlıyorum epeydir çok ayakaltı oldunuz ve o kendi dünyanızda yaşadığınız hayal dünyanız iyiden iyiye flu oldu. Bu tarz sahte renkler,pofpoflanmalar,şişiril meler ruhunuzu okşuyor. Ama eğer siz: “Bunlar neyin nesidir? Bu takımı kuran yönetim devletten destek almış mıdır? Aldıysa hesabını versin bakalım.” Diye yaklaşsaydınız olaya,gözümde büyük bir camia olurdunuz. Ben zaten bunların iddia olduğunu ancak kimsenin araştırmadığını dillendirmediğini söyledim. Bu durumdan yakındım. Ama eğer bu iddialar doğru ise sen haram paralarla kurulmuş bir takım için burada bu edebiyatı yapmış oluyorsun. Çünkü ben benim vergimden TS takımına geçmiş olabilecek bir kuruş var ise bile haram ediyorum.

Aynı haber benim takımımım için çıksaydı yemin ediyorum aynı konuyu açardım,yönetimime yazı yazardım. Ezbere böyle birşey yoktur demek bizim harcımız değil. Mükemmellik detaylarda gizlidir. Bence benim gibi düşünen binlerce Yiğido vardır, ve buda bizi biz yapan bizi farklı kılan düşünce sistemidir. Şerefsizce şampiyon olacaksak ben küme düşme taraftarıyım.
Alt 17.12.2010, 15:37   #19
Kibrisli
Tecrübeli Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 949 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 794 Kibrisli isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
basayev58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
''Ben ülkeyi 3 F ile yönetiyorum.. Futbol, Fiesta (Eğlence) ve Fado (Din)''İspanya’nın ünlü Diktatörü Franco

Bu satırları kaleme almadan önce epeyce bekledim. Görmeden,alel acele birşeyler yazarak ilerde pişman olmuyayım diye düşündüm. Ancak bugün itibari ile görüyorum ki gerçekleşenler tahmin ettiklerimden farklı değil.

Hepimizin bildiği bir atasözüdür: “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.” Ateşin olduğu kesin olmasına kesinde, ateşin dumanı gözleri kör ediyor anlaşılan. Dünyayı sarstı Wikileaks belgeleri...Türkiye gündeminede düştü. ABD yetkilileri yalanlamadı. İlginçtir Türkiye belgelerinde birde Süperlig takımının adı geçiyordu. Peki hangi takım ve konunu bizi ilgilendiren tarafı nedir?
Önce haberi aynen aktarayım.
“08/06/2005 tarihli Edelman'ın siyasi işler danışmanı John Kunstadter tarafından kaleme alınan,"gizli" ibareli notun 7. maddesinde, Devlet Bakanı Faruk Nafiz ÖZAK, milli görüş kökenli bir Trabzon'lu olarak rapor ediliyor ve sakin, itaatkar, ağırbaşlı olarak nitelendiriliyor.
Raporun devamında AKP'nin ve Başbakan Erdoğan'ın mevcut popüleritesini korumak adına sporun da kullanıldığı ve bu çerçevede 2004 yerel seçimlerinde AKP'nin Trabzon'da yaşadığı bozgunun tekrarlanmaması adına Devlet Bakanı ÖZAK'ın Trabzonspor seçimlerine müdahil olarak uzun süre kendisinin de yönetiminde görev aldığı ve 1996 yılına kadar 2.5 yıl başkanlığını da yaptığı Trabzonspor'un başına AKP çizgisine yakın bir başkan seçilmesini sağladığı ve aynı zamanda Trabzonspor'a Başbakanlığın örtülü ödeneğinden karşılanarak futbolcu alımında kullanılmak üzere milyonlarca dolar ayırıldığını ifade ediyor.”(www.milliyet.com.tr)

Bu ülkede futbolun siyasi emeller için kullanıldığını biliyorduk. Ama bu seferki diğerleri kadar masum değil diye düşünüyorum. Konuyla ilgili bir aydır ilk günlerki haberler dışında en ufak bir aksiyon yok. Kimse konu hakkında konuşmuyor. Trabzonspor’un parlak sezonundan bahsedenler bu konuyu teğet bile geçmiyorlar. Futbol Federeasyonu veya devletin denetleme kurumları konuyu irdelediler mi bilmiyorum. Gerçi Başbakan’ın örtülü ödenek yetkisi vardır. Ancak ortada büyük bir adaletsizlik var.

Aslında yapbozun parçalarını birleştirdiğimizde olay apaçık orata çıkıyor. Başbakan’ın 2004 yılı seçimlerinde ülke genelinde kazandığı zafere Trabzon’da yaşanılan hezimet dolayısıyla sevinemediğini ve bunu annesiyle paylaştığı o zaman medyaya yansımıştı. Bu seçimler spor-siyaset ilişkisinde düğmeye basılma tarihidir kanımca. Bu tarihten sonra bakan F.Nafız Özak konuyla ilgili çalışmalara başlamış ve fikir ayrılıkları olduğu için Nuri Albayrak yönetimini Sadri Şener’i destekelyerek safdışı bırakmıştır. Sonrasında Trabzonspor için refah dönemi başladı malumuz. Sadri Şener’i ne zaman ekranda görsem “kaynak yaratma(!)” başarısını anlattığına şahit oluyordum hep. Bakınız HES ihalesinin Trabozunspor’a peşkeş çekilmesinin ardından Sadri Şener yorumu:
Yaratılan kaynakla sarsıcı transferlerde yapılmıştı. Galatasaray’ın çokca peşinde koştuğu Gökhan Ünal’ı Trabzonspor transfer etmişti. Hatta Wolfsburg’dan alınan Marcelinho o sezon Avrupa’da devre arasında yapılan en pahalı 8. Transfer olarak kayıtlara geçmişti.

Bu yazdıklarım azçok medyada ve azçok futbolla ilgilenenler tarafından bilinenlerdi. Ancak Wikileaks belgelerinde gördük ki Trabzonspor bununla da yetinmemiş. Örtülü ödenekten- ki bu ödenekte sizin benim,Bursalının,İzmirlinin,Si irtlinin ..vs. payı vardır- aldıklarıyla yolunu bulmuş.

Bu noktada ben kendi takımım adına ne kadar isyan ediyorsam diğer Anadolu takımları adınada isyan ediyorum. Parasızlıktan ligden çekilen Erzurumsporluların devletin gözünde Trabzonsporlulardan farkı olmamalı. Futbolu holiganizm sınırlarında yaşamadıkları için Erzurumlular bir sonraki seçimde siyasi kararlarına futbolu alet etmeyecekler büyük ihtimalle. Bunu bilen iktidarın Erzurumspor’u görmezden gelmesini anlayabiliriz. Ama sonuçta kabul edemesekte,adalet anlayışımıza uymasada holigan olan,tehditkâr Trabzonlular bu çirkeflikleriyle takalarını yürütmüş oluyorlar. Yani bu takım başarılı olmazsa, Fenerbahçeli başbakandan hesap sorulur tehdidine boyun eğmiş iktidar. Trabzonlular daha çok övünebilirler. Onlara heryer Trabzon cidden,Tüm Türkiye genelinde vergiler onlara akıyor zira.
Yıllardır üç İstanbul sosyetesinin yanında besleme olarak gerek basından, gerek Federasyondan nemalanan Trabzonspora çekilen bu peşkeşler için hesap sorulmalıdır. Sorulmayacağını bildiğim halde,sorulmalıdır diyorum,temenni ediyorum ve bu satıları okuyanları düşündürmek adına şu soruları soruyorum:
-Konya,Sivas,Kayseri,..vs. takımlar iktidarı destekledikleri için cezalandırılmış mı oluyorlar? -Trabzonspor devletten destek alıyorsa,halkın vergilerinden örtülü haraç alıyorsa, Trabzonspor için Trabzon PEŞKEŞSPOR diyelim mi?
-Yattara’nın parasını devlet ödediyse, gelecek yıllarda bu topçu iktidara muhalif diğer illere mi gönderilecek? Misal Eskişehirspor,misal Antalyaspor,misal İzmir takımları mı ilerde desteklenecek futbolla ülke yönetmek için? Yoksa Trabzon’a has bir güzellik mi bu yapılanlar?
-Bize Her Yer Trabzon kitaplarında görecek miyiz örtülü cukkaları?
-Maç sonrasında kolbastı oynayan Trabzonspor topçularına ekstradan prim verilecek mi örtülü ödenekten? Adına örtülü prim diyebiliriz.
-Bu sene şampiyon olursa hazmedebilecek mi Trabzon camiası? Şampiyonluğu geçtim bu ligde ceza almadan, örtülü ödenek destekleri yanına kâr kalacak şekilde devam etmeyi hazmedebilecek mi?

Son olarak diyorum ki;
Sivasspor’lu cefakar gençlerin,Yiğidoların deplasmana gitmek için harçlıklarıyla aldıkları mazottan kesilen vergiyi örtülü ödenek olarak Trabzonspor’a peşkeş çekenleri babam dahi olsa AFFETMEM,HAKKIMI HELAL ETMEM..!!!
Kardeşim ellerine, diline sağlık... Görüşmek üzere....
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Kibrisli'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.12.2010, 15:48   #20
balmandol
Tecrübeli Yiğido

balmandol - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

217 Mesajına 386 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 balmandol isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

SAYIN BASAYEV....Güzel yapmışın bi sürü döküman sunmuşun epey zahmet verip yazmışın emeğine sağlık..Yalnız bunlar pek inandırıcı gelmiyo bana.Ö.Faruk ÖZAK zamanında çok iyi bi kadroyla Trabzon Şampiyonluğu eliyle Fenerbahçe'ye vermedimi..? Bu biirrrrr
Benim gördüğüm kadarıyla şu anki bakanlık ve TFF ve hatta Beden Terbiyesi herkese eşit miktarda sunumda bulunuyor..Bu ikiiii
Yalnız atladığınız bişey var Sn.Basayev ben bir SİVASSPOR fanatiği olarak trabzonspor'un bu yılki kadrosunda ve yürüdüğü şampiyonluk yolunda torpil yapılacak bi durumda hiç görmedim..Gerçekten kaliteli va şampiyonluğu hakedecek kadroya sahipler.Bu yüzden torpilmiş,paraymış hakmış v.s. geç kardeşim bunları..Ama şu var İSTANBUL TAKIMLARI OLANA KADAR BEN ANADOLU TAKIMLARINDAN BİRİNİN ŞAMPİYON OLMASINI İSTERİM.
Kaldıki bu durumda orayla-şurayla,o takım bu takım değil KENDİ TAKIMIMIZA SAHİP ÇIKALIM YETER...
balmandol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
futbolu, peŞkeŞspor, türk