Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: “Neden İstanbul Takımı Tutuyorlar ki?”
Alt 12.07.2012, 19:41   #11
kamışlı58
Tecrübeli Yiğido

209 Mesajına 321 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 594 kamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: “Neden İstanbul Takımı Tutuyorlar ki?”

Alıntı:
omerfaruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Arkadaşlar ben İstanbulda yaşayan bir Sivassporluyum.Sivasspor 1.lige yükselene kadar Galatasaray taraftarıydım ve her maçına giderdim.Artık benim için sadece Sivasspor var.Sivasspor Sivaslıların kendi takımlarını tutmasına fırsat verecek bir çok başarıya imza attı aslında.Ama İstanbul gibi Sivaslıların çok olduğu bir kentte dahi 1500-2000 kişilik deplasman tribünlerini dolduramıyoruz.Bunun tek bir nedeni var,organizasyon eksikliği.Ben Sivasın her maçına sivaslı olmayan 4-5 arkadaşımla giderim.İstanbulda o tribünlerin dolması için derneklerin organize olması lazım.Her mahallede sivaslıların derneklerinin olduğu İstanbulda bu işi üstlenecek kimse yok.Futbol milyon eurolar vererek yapamayacağımız reklamı yapabilmemiz için bir fırsattır.İstanbuldaki Bursaspor kupa maçına çok güzel organizasyonlar yapıldı ve o tribünler doldu.Bu deplasman tribünlerinin her maç dolabileceğinin bir göstergesi.Lütfen artık bir dernek şu konuyla ciddi şekilde ilgilensin lütfen...
nezama birlik beraberlik olduki tek eksigimiz başarırsak kimse önümüzde duramaz
kamışlı58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.07.2012, 23:03   #12
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 764 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Aslında sorunun cevabı oldukça basit bir yerden başlıyor...Detaya ayrıntıya gerek yok....Nasıl şehrinin takımına sahip cıkılmalı diyorsak adamlar Türkiyenin metropolü İstanbulun semtleri semtlerinin takımlarına sahip çıkmışlar sonra alavere dalavere işlerle bu takımlara rant sağlanmış devamında şike şaibeler ve nihayetinde 20 milyonlara varan taraftar kitleleri....Futbol 20 yıl önceki futbol değil..20 yıl evvel bir Anadolu kulubü ist takımalrıyla belki ekonomik anlamda yetişme şansı olabilirdi ama şahsi fikrimdir bu kadar para dönen bir yerde bunun olması imkansız..Belki bazı otariteler sürpriz niteliğinde bir takımı sivriltsede bu o yıl içerisinde hapsolur...Türkiyede bu büyütülmüşlerin yanına yakınına yaklaşacak bir kulup yok ..Ukalalık olmasın belki Bursaspor iste yakınlığından metropol oluşundan ve sanayi kenti oluşundan hareketle yaşadığı şampiyonluğu tekrarlıyabilirse belki kendisine Anadoluda bir taraftar kitlesi oluşturabilir...En kuvvetli aday mantıken bu görünüyor..İçerik olarak güzel bir yazı dizisi olmuş.Teşekkür ediyorum...
Alt 13.07.2012, 23:55   #13
kara
Tecrübeli Yiğido

kara - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 kara ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Güzel bir yazı olmuş ama anlayan nerde bir tutturmuşlar istanbul takımı ya adam tuttuğu yetmiyor gibi geri kafalılar birde çocuklarınıda istanbul takımlarını aşılıyorlar ben ne kadar böyle sivaslı karşıma çıktıysa hep kızdım eleştirdim ama kafaları almıyor adamların kalın kafalılar.
kara isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.07.2012, 00:44   #14
migroArmis
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 764 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
58fil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Güzel bir yazı olmuş ama anlayan nerde bir tutturmuşlar istanbul takımı ya adam tuttuğu yetmiyor gibi geri kafalılar birde çocuklarınıda istanbul takımlarını aşılıyorlar ben ne kadar böyle sivaslı karşıma çıktıysa hep kızdım eleştirdim ama kafaları almıyor adamların kalın kafalılar.
Buna kızma kardeşim...Bursada 20 yıl önce böyleydi...Bursada üc buyukler cirit atıyordu...Ama inanın bu işe gönül verenler Bursanın futbol kültürü buna teslim olmadı...Son beş yıldır Bursada doğan tüm çocukları yeşil beyaz battanıyeyle sarıyorlar kafası futbola basan cocukların hepsınde Bursaspor formaları var...Bunun için zaman gerekiyor...Canı gönülden inanıyorum ki Sivas şehri en kısa sürede bunun farkına varacaktır....Bu tarif edilemez bir duygu..Ama bunun olması için sadece taraftar yetmiyor kentın dınamıklerı burokrası ılerı gelenler her kım warsa acilen bir oluşumu başlatması gerekiyor..Sivasspor bu Anadoluda bizim şampiyonluk meşalemizi yakan takım yakan şehir ...Ben daha ne diyeyim ki....
Alt 14.07.2012, 02:20   #15
aslanefe58
Yiğido

85 Mesajına 145 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 599 aslanefe58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bu tür yazılar duygusal yazılar. saygı duyuyorum ancak bu konu çok derinliği olan bir konu. bi kere herşeyden önce futbolun % 80'i eğlencesi. yenilgide bile bi eğlence var aslında. diyelim ki sivasspora deli gibi aşık ve üç büyüklerden de birine sempati duyan birisin. farzı misal peş peşe iki hafta önce sivassporun bir maçına gittin sonra da sempati duyduğun istanbul takımının maçına. sivasta sadece çekirdek yiyen 'laaa oluuummm nasıııı topa vuruyon laaaaa' diye öküz gibi bağıran adamlar görürsün belki gollerden sonra en fazla üç dakka futbolun coşkusunu yaşarsın hepsi o kadar...ancak bir istanbul takımının sempatizanıysan gittiğin tribünde hayatın boyunca unutamayacağın bir futbol şöleni izlersin...sonuç mu üçüncü hafta sivassporun sempatizanı istanbul takımının aşığı olursun...bugün bir bursa bir eskişehir bir trabzonlu kesinlikle memleketini sivaslılardan çok sevdiğinden değil tam da bu anlattığım futbolun görsel zevkinden dolayı istanbul takımını tutmaz buna ihtiyaç duymaz...çok üzülerek söylüyorum ki sivaslı olupta futbolun kendisine aşık olan insanlar için maalesef bir istanbul takımını tutmak hala bir ihtiyaçtır...önce bu ihtiyacın bizzat sivaslılar tarafından kırılması gerekir...
aslanefe58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı aslanefe58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 14.07.2012, 03:14   #16
migroArmis
Usta Yiğido

Alıntı:
aslanefe58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bu tür yazılar duygusal yazılar. saygı duyuyorum ancak bu konu çok derinliği olan bir konu. bi kere herşeyden önce futbolun % 80'i eğlencesi. yenilgide bile bi eğlence var aslında. diyelim ki sivasspora deli gibi aşık ve üç büyüklerden de birine sempati duyan birisin. farzı misal peş peşe iki hafta önce sivassporun bir maçına gittin sonra da sempati duyduğun istanbul takımının maçına. sivasta sadece çekirdek yiyen 'laaa oluuummm nasıııı topa vuruyon laaaaa' diye öküz gibi bağıran adamlar görürsün belki gollerden sonra en fazla üç dakka futbolun coşkusunu yaşarsın hepsi o kadar...ancak bir istanbul takımının sempatizanıysan gittiğin tribünde hayatın boyunca unutamayacağın bir futbol şöleni izlersin...sonuç mu üçüncü hafta sivassporun sempatizanı istanbul takımının aşığı olursun...bugün bir bursa bir eskişehir bir trabzonlu kesinlikle memleketini sivaslılardan çok sevdiğinden değil tam da bu anlattığım futbolun görsel zevkinden dolayı istanbul takımını tutmaz buna ihtiyaç duymaz...çok üzülerek söylüyorum ki sivaslı olupta futbolun kendisine aşık olan insanlar için maalesef bir istanbul takımını tutmak hala bir ihtiyaçtır...önce bu ihtiyacın bizzat sivaslılar tarafından kırılması gerekir...
Ben kendi yorumumda her şeyi anlattığımı sanıyordum..Ama sizinkisini okuyunca epey eksik yazdığımın farkına vardım...Kesinlikle harika eksiksiz bir yorum yapmışsınız.teşekkürler..
Alt 14.07.2012, 14:03   #17
Del Piero
Usta Yiğido

Del Piero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

545 Mesajına 955 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 956 Del Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz sein

3 büyütülmüş istanbul takımlarına karşı yaşasın anadolu
Alt 27.07.2012, 09:07   #18
mustafa koçak
Yeni Yiğido

mustafa koçak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mustafa koçak FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

3 büyüklerin tutulması tek kelime ile ''YALAKALIKTIR'' İHANETLİKTİR'' Sivasta neden 3 büyükler cirit atıyor diyoruz ama bir numaralı hatayı yönetimin destek vermemesinden kaynaklandıgını düşünüyorum. 2 hatayı ise herkesin ayrı bir telden çalması farklı grupların birleşmemesinden kaynaklı buluyorum hepimizin DAVASI aynı arkadaşlar belli ne için ugraştıgımız !

Oglumda onun ogluda onunda oglu SİVASSPORLU olarak kalıcaktır !!!!! 1967
mustafa koçak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.07.2012, 10:04   #19
xremix
Yiğido

xremix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

100 Mesajına 186 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 684 xremix Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Nedenmi ? Türk insanı her zaman güçlünün yanında olmuştur..!!
bize eskiler hep mazlumun zayıfın yanında olduğumuzu söylemişti,ama bunu hiç bir türlü göremedim,siyasette,futbolda,d ünya politika sında hep güçlünün yanında olmuştur ,ama hep ezilmiştir...!!
xremix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı xremix'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.07.2012, 10:16   #20
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 775 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
xremix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Nedenmi ? Türk insanı her zaman güçlünün yanında olmuştur..!!
bize eskiler hep mazlumun zayıfın yanında olduğumuzu söylemişti,ama bunu hiç bir türlü göremedim,siyasette,futbolda,d ünya politika sında hep güçlünün yanında olmuştur ,ama hep ezilmiştir...!!
Çok doğru.Güçlünün yanında yer alarak kendi güçsüzlüğünü,zafiyetini kapatmaya çalışmak.Bi başka deyişle güce tapınmak.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
“neden, ki”, takımı, tutuyorlar, İstanbul