Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Stadyum Manifestomuz!
Alt 16.03.2011, 16:22   #231
zgR
Yiğido

zgR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

103 Mesajına 173 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 611 zgR FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Stadyum Manifestomuz!

su an stadyum konusunda son durum ne arkadaslar bilgisi olan varmi?durum ne olacak 25 bin kisilik icin temel atilacakmi?yada durduruldumu?pek takip etme imkanim yok o yuzden soruyorum.simdiden tesekkurler.
zgR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.03.2011, 20:36   #232
kamışlı58
Tecrübeli Yiğido

209 Mesajına 321 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 585 kamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblick

35 binden küçük olanstadı istemiyoruz SİVASI TANIMAYAN ZAVALLILAR sivasın BÜYÜK SELÇUKLUNUN başkenti olduğunu bilmiyorlar herhalde böyle tarihi büyük bir selçuklu şehrine küçük stat yapılmaz
türkiyenin en güzel en nufuzlu kısa bir zamanda türkiyenin en büyük ili olacak kapasitesi olan bir şehre statların en güzeli yapılmalıdır
kamışlı58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.03.2011, 10:13   #233
ready
Usta Yiğido

ready - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.153 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ready ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

25 bin kişilik stadı yaparlar sanki çok büyük bir iş yapmışlar gibi onuda seçim yatırımı olarak kullanırlar ey sivaslılar stadınız hayırlı olsun diyerek seçimde de oyları kaparlar yine seçimlerde sivası kalesi gibi gören zihniyet istedigi amaca ulaşır...sivaslının huyudur asar keser amma iş icraate geldigi zaman sesi çıkmaz
Alt 24.03.2011, 10:24   #234
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 955 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Bu şehirde yaşayan insanların temel olarak anlayışlarında bazı çok önemli noktalar artık değişmeli. İnsanlar talep etmeyi, hakkını istemeyi, kıyas yapmayı, kendisini daha iyi ve yüksekte olanla mukayese edip, kendisi için daha iyi, güzel ve hayırlı olanı istemeyi bilmeli. Bu anlayış bu şehirde gelişmeli. Kaderci, pasif, pısırık, sessiz, koyun gibi güdülen insanlar olmaktan çıkmalı bu şehrin insanları!

Bu şehire stadyum sözü verilmiş, üzerinden üç yıl geçmiş. Adliye sarayı sözü verilmiş altı yıl sonra bina yarı yarıya küçültülerek ancak temeli atılabilmiş. Bölge hastanesi yapacağız demişler dört-beş yıl evvel, önce 1200 yatak kapasiteli olacak denilmiş, sonra 900'e düşmüş rakam, sonra 600'e kadar indirilmiş. Kültür şehri olduğu iddiasındaki bir şehir üç yıldır kütüphanesiz. Yıkılan kütüphanenin yerine daha iyisi daha büyüğü bir türlü konulamamış. Sivas ölçeğindeki bir çok şehir 2. ve 3. Organize Sanayii Bölgelerini kurmuşlar ama Sivas'ta Demir Çelik bölgesine kurulacağı söylenen 2. OSB tam 15 yıldır kurulamamış.

Sevgili dostlar stadyum konusu Sivas halkı için bir testtir, bir turnusol kağıdıdır. Bugün bu konuda iradeni, isteğini açık bir şekilde ifade etmekten aciz kalırsan, özellikle seçim döneminde senden oy istemeye gelen her bir kişinin yakasına yapışıp 'kardeşim ben şehrime en güzelini istiyorum, ben de bu ülkenin eşit haklara sahip bir vatanaşıyım, Gs taraftarı gibi ben de on numara bir stadyumda maç izleme hakkına sahibim, bu hakkımı istiyorum, başka şehirlere 35-40 bin kapasiteli stadyumlar yapılırken bana 25 bin kişilik stadyum yapıp beni kandıramazsın, başından savamazsın!' demezsen sen kaybedeceksin, Sivas kaybedecek!

Stadyum konusunda uysal koyun olursan, stadyumun uğrayacağı akıbetin benzeri senin şehrinin beklediği diğer tüm yatırımların başına gelecek. Lütfen bu testi başarıyla tamamla, bu sınavı kaybetme! İradeni, kişiliğini, 'oy'unu başkalarının ipoteğine verme. Sen 'sen' ol, şehrini düşün! Kolay lokma olmadığını, olmayacağını göster. Sana hizmet etmeyenleri cezalandırmasını bil.

Son olarak, sen koyun olursan sana da senin gibi vali gönderirler, sen kendin gibi vekil, belediye başkanı seçersin! O halde lütfen koyun olma!!!

Kalksam ve Dirilsem...
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı BOUN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.03.2011, 11:55   #235
ready
Usta Yiğido

kim ne derse desin sivaslı yine seçim zamanı geldigi zaman meydanı dolduracak vaatlerini yerine getirmeyen insanları ve onların zihniyetinde olanları Ankaraya vekil olarak gönderecektir seçim zamanı bittigi zaman yine vuslat bahara kalacak biz ise yine burda yazıp tutacagız herşey yine aynısı gibi devam edecek sivası ne yaparsa yapsınlar oy sandıgı gibi gören zihniyet yine istedigi başarıyı elde edecektir..bir imza kampanyası düzenlenir daha 5 bin kişi bile olmamıştır söz lafa geldigi zaman yedi milyon sivaslıdan bahsederiz..bir başka kentlerin siyasi ve bürokratı olsun o şehre atandıgı zaman veya seçildigi zaman o şehrin kalkınması için bişeyler yapıyor.. bizimkiler ise bir magaza açılışı nerde geyik muhabeti var onun peşinde koşuyorlar sivasa daha yapıcı,ileri görebilen vizyon ve misyon sahibi insanlar ve siyasiler görmek dilegiyle biz göremesekde torunlarımız görebilir
Alt 24.03.2011, 12:43   #236
Yigido 058
Yeni Yiğido

11 Mesajına 18 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 511 Yigido 058 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kardesim bu site'de yazmayla olmaz. Televizyona cikmasi lazim. Ben sahsen Hollanda'da kaliyorum. Sivas'da olsam carsida meydanda brosur felan dagitirdim insanlara ki internette imza kampanyasina katilsin diye.
Yigido 058 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.03.2011, 13:03   #237
HababamHa
Usta Yiğido

HababamHa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

480 Mesajına 1.017 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 733 HababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISI

Milli maçta stadı dolduralım ve öyle bir yoğunluk olsunki ne oturacak yer kalsın nede ayakta duracak yer kalsın.Sonra hep bir ağızdan topluca bağıralım bu stad bize yetmiyor 25.000 kişilik değil daha büyük stad istiyoruz diyelim,Biz diyelim bizleri mutlaka birileri duyar..
Alt 28.03.2011, 19:09   #238
sevda58
Usta Yiğido

sevda58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

614 Mesajına 1.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 740 sevda58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

az once tv58'in haberine gore, spor kompleksi icin TOKI ile anlasilmis, stad 30 bin kisilik olacakmis, ve temeli haziranda atilacakmis, ne kadar dogrudur orasi tartisilir...
Alt 28.03.2011, 19:25   #239
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 955 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu şehirde yaşayan insanların temel olarak anlayışlarında bazı çok önemli noktalar artık değişmeli. İnsanlar talep etmeyi, hakkını istemeyi, kıyas yapmayı, kendisini daha iyi ve yüksekte olanla mukayese edip, kendisi için daha iyi, güzel ve hayırlı olanı istemeyi bilmeli. Bu anlayış bu şehirde gelişmeli. Kaderci, pasif, pısırık, sessiz, koyun gibi güdülen insanlar olmaktan çıkmalı bu şehrin insanları!

Bu şehire stadyum sözü verilmiş, üzerinden üç yıl geçmiş. Adliye sarayı sözü verilmiş altı yıl sonra bina yarı yarıya küçültülerek ancak temeli atılabilmiş. Bölge hastanesi yapacağız demişler dört-beş yıl evvel, önce 1200 yatak kapasiteli olacak denilmiş, sonra 900'e düşmüş rakam, sonra 600'e kadar indirilmiş. Kültür şehri olduğu iddiasındaki bir şehir üç yıldır kütüphanesiz. Yıkılan kütüphanenin yerine daha iyisi daha büyüğü bir türlü konulamamış. Sivas ölçeğindeki bir çok şehir 2. ve 3. Organize Sanayii Bölgelerini kurmuşlar ama Sivas'ta Demir Çelik bölgesine kurulacağı söylenen 2. OSB tam 15 yıldır kurulamamış.

Sevgili dostlar stadyum konusu Sivas halkı için bir testtir, bir turnusol kağıdıdır. Bugün bu konuda iradeni, isteğini açık bir şekilde ifade etmekten aciz kalırsan, özellikle seçim döneminde senden oy istemeye gelen her bir kişinin yakasına yapışıp 'kardeşim ben şehrime en güzelini istiyorum, ben de bu ülkenin eşit haklara sahip bir vatanaşıyım, Gs taraftarı gibi ben de on numara bir stadyumda maç izleme hakkına sahibim, bu hakkımı istiyorum, başka şehirlere 35-40 bin kapasiteli stadyumlar yapılırken bana 25 bin kişilik stadyum yapıp beni kandıramazsın, başından savamazsın!' demezsen sen kaybedeceksin, Sivas kaybedecek!

Stadyum konusunda uysal koyun olursan, stadyumun uğrayacağı akıbetin benzeri senin şehrinin beklediği diğer tüm yatırımların başına gelecek. Lütfen bu testi başarıyla tamamla, bu sınavı kaybetme! İradeni, kişiliğini, 'oy'unu başkalarının ipoteğine verme. Sen 'sen' ol, şehrini düşün! Kolay lokma olmadığını, olmayacağını göster. Sana hizmet etmeyenleri cezalandırmasını bil.

Son olarak, sen koyun olursan sana da senin gibi vali gönderirler, sen kendin gibi vekil, belediye başkanı seçersin! O halde lütfen koyun olma!!!

Tekrarlıyorum:

Kalksam ve Dirilsem...
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı BOUN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 29.03.2011, 09:06   #240
ready
Usta Yiğido

sivasın kaderindenmidir yoksa bizim şehirden vekilerin becerisizliklerindenmidir nedir her seçimde iktidar partisine vekil yeri gelir bakan bile çıkarttıgımız olmuştur başka şehirlerin vekileri olsun bürokratik yönetici belediye başkanı olsun harıl harıl çalışırken bizim memleketimize bakıyoruz sivasa şu kadar yatırım yaptık diye övünüyorlar acaba diyorum bizim gözlerimizde mi bir bozukluk var o kadar yatırımı yapıyorlar da insanlar halen işsizlikden yakınıyorlar bir belediye başkanına bakıyoruz her seçimde atatürk caddesinin kaldırım taşlarını degiştirmek istasyon caddesindeki agaçları sökmek mi belediye başkanlıgı yapmak oluyor ve buna ragmen halen bazı vatandaşımız körüne körüne bu olaylrı yapan siyasi görüşü desteklemeye devam ediyor.. Tv ekrarına çıkıpda 20.000 kişilik stad sivasa yeter diyen bi zihniyet spordan gelmiş olmasına ragmen sivasımızın millet vekilimi yoksa başka şehrin vekilimi anlamak mümkün degil Artık sivas halkıda uyanmalı sivasın kalkınmasına yönelik elinden geleni yapmıyorsa o insanları seçimde dersini vermesi lazım bir kayseriye bakalım birde sivası kıyaslayalım kayseride her iktidar döneminde iktidar partisine vekil çıkarıyorlar adamlar tabiri caizse kayseri için yırtınırken benim memleketimin vekili yalandan palavralar atarak yeniden ankaraya vekil olarak gitmenin hesabını yapması benim içimi acıtıyor...Sivasa en iyi hizmeti şehirde sorunları kim giderirse o siyasi görüş bizim görüşümüz olmalı

Etiketler
manifestomuz, stadyum