Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Süperlig > Milli Takım Hakkında

Milli Takım Hakkında Milli Takım Hakkında Yorumlar

Seçenekler Arama Stil

--->: MİLLİ TAKIMIMIN ÜZERİNİZDEN ELLERİNİZİ ÇEKİN
Alt 22.11.2007, 04:17   #21
albina58
Usta Yiğido

363 Mesajına 804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 890 albina58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart --->: MİLLİ TAKIMIMIN ÜZERİNİZDEN ELLERİNİZİ ÇEKİN

Ersun yanal,milli takımın başına geçdiği günden,gidene kadar hem futbol federasyonun başına haluk ulusoy,hemde milli takımın başına fatih terim gelmesi için,sahada oynana futboldan,masa başına binbir türlü hile entrika yapıldı.
Ersun yanal'ın milli takımda gençleştirme operasyonu karşısında milli takım içerisinde alet olanlar,terim takımın başına geçdiği günden sonra bu diet borcunun karşılığını almak uğruna milli takımı çiftlik yapdılar zira bu gurupdan gurup birincisi olmamak için aptal olmak gerekirdi,dahası ise sadece iki ay evvel değişmez gibi gösterilen,geçmişinden diet borcu alacağı olanlar kuyruk acısıyla hemen emekli edildiler,son iki maç kadrosu gençleştirme operasyonu olarak karşımıza çıkıyor bundan ise hem gurupdan çıkmak hemde fatih terimi tanrı yapmak.
O zaman gençleştirme operasyonu yapan ersun yanal niçin kovuldu,iki ay evvel bu takımın değişmezleri olarak lanse edilen veya inadım inat diyerek,hakan şükür,ibrahim üzülmezi veya o haftanın en iyi kadrosuna girdi diye ayhan akman'ı hatta kendi takımlarında ilk onire giremeyen tuncay şanlı gibi oyuncuları oynatarakneyi ispatlamaya çalışdı.
Sadece medyatik olmak veya futbol federasyonu içindeki oliğarşilerini tatmin etmek için -ülke puanımızı-puanlar karşılığında gelecek paraları-dahası ise temaşa oyunundaki zevk alma duygularımızı ulus olarak hepden öldürdü.
Bir hafta basını kullanarak kin kusmak,diğer hafta basını kullanarak duygu sömürüsü yaparak tiyatro oynamak,maalesef yakışmıyor.
Yinede şakşakcılık yapan basınla beraber bunları tez elden unuturuz,unuturuz liğde liderliğe koşan takımımızı görmezden gelen basını,görmezden geliriz şansa-tesadüfen kazanılar bir iki galibiyet sonrası çıkdığımız bir üst tura kalmayı.
Hep beraber bakalım,bir yıl sonrası hangi futbolcular milli takım kadrosuna seçilecek,takımın iskeleti olacakmı?
koca bir hayır,niyemi,''durdum divana uydum imama'' mantığı ile giden terim,elinden tek geleni yapmaya yani:''Yürüyün be aslanlarım,çıkın kırın parçalayın '' diplomasına güveniyor.
Alt 22.11.2007, 05:42   #22
İ_N_F_İ_A_L
Yiğido

İ_N_F_İ_A_L - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6 Mesajına 6 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 642 İ_N_F_İ_A_L FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

3 büyüklerin hizmetkarımı yada birilerine mi yaranmak istiyor.unutma terim efendi!! sivas'ta bir söz vardır kıyakçılığın sonu ayakçılıktır diye.
Alt 22.11.2007, 07:36   #23
rguler
Tecrübeli Yiğido

rguler - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

11 Mesajına 19 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 765 rguler FAZLA SÖZE GEREK YOKrguler FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Thai Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Milli takımımızın Avrupa Şampiyonasına gitmesini ecel terleri dökerek, kalbim sıkışarak tanık olmanın buruk sevincini yaşıyorum. Ama maç içinde ve sonrası görüntülerde bazı noktalar gewrçekten çok canımı sıktı. Neler mi bunlar
1. Bu takım sanki ulusoy ve fatih terim takımı halkine gelmiş gibi bir görüntü veriyor. Oyuncu tercihlerinde zaten saha içinde belli olan bu durum artık her alana yansımış. Ulusoy maç bitiyor ağlıyor, duygu sömürüsü yapıyor, sen ağlamayacaksın ağlama hakkın yok. Sn Fatih terimin kızları eşi ekrana yansıyor maç biter bitmez, bize ne onlardan, 70 milyonun takımı mı yoksa terim ailesinin mi...
2. Trabzona başkan adayı olan bir insanın takımla birlikte futbolcularla yanyana koridorlarda ne işi var, hayretler içinde izledim. bu kişi federasyonda görevli mi ki bu yerlere rahatça girebiliyor. Maçın bence en önemli ayrıntılarından biri budur.
3. Bosna kalemize gelmedi, gelse bu hale düşmüş bir takıma gol atması içten bile değildi. Maçın dostane (!!!!) geçtiğini gözlerimle gördüm, bu yüzden bu maçın sonucunu başarı saymak kafamızı kuma gömmektir.
4. Milli takımda oynamak için 4 zübüklerde oynamak gerekliliğini bu akşam da ispat eden bir Milli Takım hocası, yönetimi kesinlikle sorgulanmalıdır. Arda oyundan çıkana kadar topu ezdi, olumlu tek hareket yapmadı, yerine aldığı Tuncay topu görünce şaşırmasına rağmen oyuna girebiliyordu. Neden Mehmet Yıldız gibi bir oyuncu oyuna alınmaz bunu açıklayacak bir futbol otoritesi varsa alnını karışlarım, Mehmet Yıldız ın youna alınmaması futbola ve bu ülkeye saygısızlıktır, işini bilmemezliktir...
4. Bu maçın ali sami yen yerine adam gibi desteğin olacağı Bursa, İzmir,,Ankara, Sivas, Kayseri gibi bir şehirde oynamak gerekirdi. İstanbulun en kötü zeminine sahip ( maçta şut atamıyordu oyuncularımız , en kötü tribünlerine sahip, en az seyirci kapasiteli stadında bu maçı oynamak bir rezalettir, bir fiyaskodur, bir işini yapmamazlıktır, işine saygısızlık ve 70 milyona saygısızlıktır.
5. O anons yaptırmaya çalışan ve bunu yapayım derken oyuncuları strese sokan,ayaklarının dolaşmasına sebep olan insanı ve onu o işle görevlendiren zatı merak ediyorum. İnsan psikolojisinden bu kadar anlamayan, yönetim kültürüne sahip olmayan bu kişiler takıma en çok zarar veren kişilerdir.
Çok kızgınım, bize bu zor anları yaşatmaya, bu sıkıntıları çektirmeye kimsenin hakkı yok......Ersun Yanal ı gönderen medyamız sus pus olur şimdi, kafasını kuma gömer ve Sn Fatih Terimi göklere çıkarır.
Yazık oluyor ülkeme, ülkemi benden daha çok sevdiklerini milli maç ayarlamakla kimse ispat etmeye kalkışmasın istiyorum...
Sadece futbol izlemek istiyorum, kirlenmemiş HAK VE ADALET duygularının her şart ve zeminde önde tutulduğu bir MİLLİ TAKIM istiyorum....

Bu konuları nekadar abarttığınızın farkındamısınız!
arda tek hareket yapmadı demişsiniz ben yanlış görmüşüm heralde golü sizmi hazırladınız yoksa.hamite ara pasını veren başka bir futbolcumuydu.
bu yazınızdan ben şahsen şu sonucu çıkarıyorum finallere gitmemize üzülmüşsünüz.keşke yenemeseydikde fatih terim gitseydi der gibi bir yazı olmuş.unutmayın biz türküz ve sahaya çıkan tüm futbolcularda bizim gururumuz başında kimin olduğu veya kimin oynadığı önemli değil.sonuçta finallere kalan bir takımımız var bunun keyfini çıkaralım. saygılar.
Alt 22.11.2007, 07:45   #24
zaralım 58
Usta Yiğido

zaralım 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

151 Mesajına 195 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 850 zaralım 58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

kim nederse desin TERİM'in cimbom sevdası bitmek bilmez.adam son dakikada tuncay'ı koyuyor varmı böyle birşey karşı karşıya net pozisyonu kaçırıyor üstelik kendi liginde ne durumda herkes biliyor.SEMİH'e gelince evet sahada bomboş geziyor ve üstelikte birşey yapmak için çabalamıyor bilene, maçta bana göre 3 kişi vardı,MEHMET AURELİO,NİHAT,EMRE
zaralım 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
-->: MİLLİ TAKIMIMIN ÜZERİNİZDEN ELLERİNİZİ ÇEKİN
Alt 22.11.2007, 07:55   #25
Abdullah DuMaN
Usta Yiğido

Abdullah DuMaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.168 Mesajına 9.556 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1501 Abdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz sein
Standart -->: MİLLİ TAKIMIMIN ÜZERİNİZDEN ELLERİNİZİ ÇEKİN

Alıntı:
Thai Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ulusoy demeç veriyor Ligtv de:
" Avrupa şampiyonasına gitmeyi en çok fatih terim için istedim. Eğer maç sonunda hocadan istifa kağıdı gelse idi yırtar atardım, çünkü terimle gönül bağımız var."
bu takım bu federeasyon kim için var herşeyi açıklıyor işte........
DOĞRU SÖYLEMİŞ YANİ.....................

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....
Abdullah DuMaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.11.2007, 08:02   #26
RECEP_YÜKSEL
Usta Yiğido

RECEP_YÜKSEL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

485 Mesajına 1.354 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 898 RECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekannt

Alıntı:
zaralım 58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
kim nederse desin TERİM'in cimbom sevdası bitmek bilmez.adam son dakikada tuncay'ı koyuyor varmı böyle birşey karşı karşıya net pozisyonu kaçırıyor üstelik kendi liginde ne durumda herkes biliyor.SEMİH'e gelince evet sahada bomboş geziyor ve üstelikte birşey yapmak için çabalamıyor bilene, maçta bana göre 3 kişi vardı,MEHMET AURELİO,NİHAT,EMRE
*********NOT GÖKHAN GÖNÜL**********
Alt 22.11.2007, 08:08   #27
puar
Usta Yiğido

puar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

357 Mesajına 678 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1210 puar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblick

herşeyi bir kenara atın bence 2008 avrupa şampiyonasına katıldıkya benim için oda yeter...

şunuda demeden gecemeyecem bu takımda hayrettin banko oynaması gereken isim onu terim harici herkez görüyor.
puar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.11.2007, 08:39   #28
uuurozturk
YASAKLI ÜYE

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 uuurozturk Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Milli takımın ismini ulusoy-terim olarak değiştirsinler adamlar kendilerinin malı gibi görüyorlar. Seçtikleri stadında, oyanttıkları futbolcularında, alıp turşularını kursunlar. Milli takıma sadece lig 2 ncisi takımdan futbolcu çağırmamışlar demesinler diye futbolcu çağıran anlayışa sadece .............. diyorum.
uuurozturk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.11.2007, 09:55   #29
OLCAY_58_AKKUS
Tecrübeli Yiğido

OLCAY_58_AKKUS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

203 Mesajına 443 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 742 OLCAY_58_AKKUS FAZLA SÖZE GEREK YOKOLCAY_58_AKKUS FAZLA SÖZE GEREK YOKOLCAY_58_AKKUS FAZLA SÖZE GEREK YOK

Fatih Terim bu takımın başında kalırsa Milli takımdan hiç bir şey olmaz.Adam takmış gözüne at gözlüğünü sahada trip yapıyor poz veriyor.Fatih hoca Ben seni büyük hoca sanardım adaletli sanardım oyuncuya değer verdiğini zannederdim.Çoooooooooooo k yanılmışım.Sen hoca falan değilsin Düzenin adamı olmuşun.Mehmet yıldız gibi bir forveti neden oynatmadığını anlamak mümkün değil,Yusuf Şimşek gibi bir virtiözü neden oynatmadığını anlamak mümkün değil.Milli takımı bırak hocaaa sen buralara göre değilsin artık bize hoca lazım hoca.Oyuna aldığın adamlara bakıyorum.Tuncay,gökdeniz,sabr i,Tuncay takımında oynayamıyor maç eksiği var form düşüşü yaşıyor.Gördük top bile süremiyor.Sabri daha Galatasarayda oynamaya başlamadı ayrıca oynadığını varsayalım Hamit ve Gökhan var zaten 3 ncü bir sağ kanata ne gerek var.Gökdeniz oyuna giriyor girer girmez topu rakibe veriyor anında atak yiyoruz allahtan adamlar gol amak istemediler.Yanlışlıklar diz boyu.Bırak Fatih terim Milli takımı
Alt 22.11.2007, 09:59   #30
puar
Usta Yiğido

puar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

357 Mesajına 678 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1210 puar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblick

Bu kadar sıkıntılara rağmen grubu geçtik...Aksini düşğnmek bile istemiyorum...
taraftarıda gördük seyirciden ne farkları vardı yediniz milli takımı ulusoy efendi...
puar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla