Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Süperlig > Süperlig

Süperlig BURADA SÜPERLIG TAKIMLAR HAKKINDA YORUMLARINIZI YAZABILIRSINIZ

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Şike kararı 22 Ağustos'ta
Alt 15.08.2011, 00:08   #21
mucahitbaba58
Usta Yiğido

mucahitbaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

426 Mesajına 707 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 853 mucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Şike kararı 22 Ağustos'ta

Alıntı:
şarkışla 58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ben demiştim .............
kaynak ?ben bir yerde boyle bir aciklamaya rastlamadim
Alt 15.08.2011, 03:03   #22
V1CT0RY
Usta Yiğido

V1CT0RY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

86 Mesajına 186 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 938 V1CT0RY FAZLA SÖZE GEREK YOKV1CT0RY FAZLA SÖZE GEREK YOKV1CT0RY FAZLA SÖZE GEREK YOK

Sabah Saat 10.00 da Etik Kurulu Raporunu TFF Başkanına Sunacakmış.Muhtemelen Öğleden SOnra TFF Başkanı Açıklama Yapacaktır...

Ağırlıklı Görüş ise Etik Kurulun Karar Alabilecek Meziyette Bulgulara Ulaşamadığı , Mahkemelerin İşleyiş ve Bulgularına Paralel Olarak Dosyanın Tekrar Açılabileceği...

Bugün Bekleyip Göreceğiz...
Karar 17:30'da açıklanacak
Alt 15.08.2011, 12:40   #23
babapiton
Usta Yiğido

babapiton - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.318 Mesajına 3.345 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 837 babapiton FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Karar 17:30'da açıklanacak

Türkiye Futbol Federasyonu, şike soruşturmasıyla ilgili olarak alacağı kararları saat 17:30'da basın toplantısıyla açıklayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu bugün Swissotel'de toplanacak. TFF Etik Kurulu'nun şike soruşturmasıyla ilgili raporunun değerlendirilmesi beklenen toplantı, saat 15.30'da başlayacak.

TFF'den yapılan açıklamada, yönetim kurulu toplantısının ardından saat 17.30'da Swissotel Asuka Salonu'nda basın toplantısı düzenleneceği bildirildi.

GELİŞMELERİ BURDA PAYLAŞALIM....
babapiton isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Karar 17:30'da açıklanacak
Alt 15.08.2011, 12:42   #24
dedebey
Yeni Yiğido

20 Mesajına 35 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 622 dedebey FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Karar 17:30'da açıklanacak

hadi hakkımızdan hayırlısı inşallah en az ceza ile kurtuluruz yoksa işimiz zor
dedebey isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Şike kararı 22 Ağustos'ta
Alt 15.08.2011, 14:19   #25
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1295 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft

allah im sana geliyorum bugun mu o aciklama !!!!!! hani 22 agustostu
Alt 15.08.2011, 15:24   #26
ZiDaNe58
Usta Yiğido

ZiDaNe58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

723 Mesajına 1.502 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 726 ZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekannt
Standart Tarihi toplantı başladı!

Tarihi toplantı başladı!

TFF Yönetim Kurulu bugün 15.30'da toplanıp küme düşürme/düşürmeme kararını verecek. Ya da "Adli yargıyı bekliyoruz" diyerek topu taça atacak

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun şike soruşturması kapsamında kulüplerle ilgili kararını açıklamak üzere yapacağı toplantı başladı.

TFF Etik Kurulu'nun şike soruşturmasıyla ilgili raporunun değerlendirilmesi beklenen toplantı, Swissotel'de yapılıyor. Yönetim kurulu toplantısının ardından da saat 17.30'da Swissotel Asuka Salonu'nda düzenlenecek basın toplantısıyla kararın açıklanması bekleniyor.

3 Temmuz'da başlayan operasyon ile ilgili olarak halen 31 kişi tutuklu bulunuyor. Operasyon kapsamında Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Eskişehirspor, Sivasspor, İstanbul Büyükşehir Belediye, Manisaspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği, Mersin İ.Y. ve Giresunspor kulüplerinin isimleri geçmişti.

Futbol Federasyonu saat 17:30'da kararını basın toplantısıyla açıklayacak.

"EN KÖTÜ KARAR BİLE..."
Herkes kararı beklerken kulislerde TFF Yönetim Kurulu'nun futbol deyimiyle "topu taça atarak" bir karar almayacağı, "Adli yargıyı bekliyoruz" diyerek soruşturmanın TFF bacağının şimdilik noktalanacağı da konuşuluyor. Yönetim Kurulu içinde yer alan bazı üyelerin ise "En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir" diyerek federasyon yargı sistemi içerisinde bir sonuç çıkmasından yana oldukları ifade ediliyor. Bu durumda "suç unsuruna rastlanmaması" da bir karar. "Şike/teşvik var" denilirse verilecek karar için de farklı iddialar ortaya atılıyor. İşte gündemdeki üç farklı senaryonun özeti:

Üç kulüp küme düşürülecek
Futbol Federasyonu Etik Kurulu'nun hazırladığı rapor son derece sert ve kesin ifadeler içeriyor. Talimatlara göre şikeye ve teşvik primine teşebbüs de, "Müsabaka sonucunu hukuka ve spor ahlakına aykırı etkileme" kapsamında değerlendirildiği için operasyonda adı geçen kulüplere, eylemleri teşebbüs aşamasında kalmış olsa da ağır cezalar geliyor. Bu senaryoda, Fenerbahçe ve Sivasspor'un düşürüleceği, geçen sezon Bank Asya 1. Lig'de yer alan Giresunspor'un da İkinci Lig'in yolunu tutacağı ifade ediliyor. Yönetim Kurulu'nun kararını açıklamasının ardından, PFDK da kişilere verilecek hak mahrumiyetlerini görüşmeye başlayacak.

Savunma alınmadan olmaz
Etik Kurulu'nun raporunda bir önemli noktada şüphelilerin savunmalarının alınamamış olması. Bu durumda TFF Yönetim Kurulu, düşürme kararı verse dahi itiraz halinde Tahkim Kurulu'nun bunu "Savunmalar alınmamış" diyerek onaylamayacağı ifade ediliyor. Bu durumda Tahkim Kurulu önce şüphelilerin savunmalarını alacak. Bu süreç uzun zaman alacağından karar için daha önce Recep Öztürk, Durmuş Bayram ve Umut Koçin dosyalarında olduğu gibi adli yargı sürecinin bekleneceği de öne sürüldü.

Sadece kişilere ağır ceza
Federasyon Başkanı Aydınlar, "Karar kurallara uygun olarak ve futbola en az zarar verecek şekilde alınacak" demişti. "Futbola en az zarar verecek" formulün kurumlara (kulüplere) dokunulmadan kişilerin cezalandırılması olacağı da konuşuluyor. Bu da, adı geçenlere sürekli hak mahrumiyeti cezası olarak yorumlanıyor.

TALİMATLAR NE DİYOR?
FDT 55: Müsabaka sonucunu etkileme
1. Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek veya buna teşebbüs etmek yasaktır. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik pirimi verilmesi de bu kapsamdadır.

2. Bu hükmü ihlal eden kişiler, bir yıldan üç yıla kadar müsabakalardan men veya hak mahrumiyeti cezasıyla; kulüpler ise küme düşürme cezasıyla cezalandırılır. İhlalin ağırlığına göre küme düşürme cezasına ek olarak puan indirme cezası da verilebilir.

FMT 55: Müsabaka sonucunu etkileme
1. Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek veya buna teşebbüs etmek yasaktır. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik pirimi verilmesi de bu kapsamdadır.

2. Müsabaka sonucunu etkileme iddialarını inceleme ve gerekli araştırmayı yapma yetkisi Etik Kurulu'na aittir.

3. Etik Kurulu, hazırlayacağı raporu TFF Yönetim Kurulu'na sunar. TFF Yönetim Kurulu, rapora ve sair delillere dayanarak vicdani kanaatine göre karar verir.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?
Yönetim Kurulu ve/veya PFDK kararlarına bir hafta içinde Tahkim Kurulu'na itiraz edilebiliyor. Tahkim Kurulu, gerek görürse savunma, belge, bilgi isteyecek, yargılamanın duruşmalı yapılmasına karar verecek. Tahkim Kurulu Talimatı'nın 13. maddesine göre gerekçeli kararın başvuru tarihinden itibaren en geç üç ay içinde verilmesi gerekiyor.
ZiDaNe58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ZiDaNe58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: Tarihi toplantı başladı!
Alt 15.08.2011, 15:28   #27
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1295 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Tarihi toplantı başladı!

bugun ya turk futbolu olecek ya dirilecek bugun ya sivasspor olecek ya dirilecek bugun borsa tavan yapmsi zaten turkiye ekonomisi icin cok onemli futbol allah korusun basta istanbul tum turkiye sallanir diye korkuyorum su ramazan ayinda bol bol dua etmekten baska caremiz yok allah sivassporumuzun sonunu hayirli etsin

ama yuzde 60 adli yargiyi beklicekler
Alt 15.08.2011, 15:38   #28
Mustafa58Ağa
Tecrübeli Yiğido

101 Mesajına 172 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 538 Mustafa58Ağa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

beşiktaş 3.kaleci sorunu korcan ile çözebilir serbest kalınca şuan bjk'nin kalecisi 4.kaleci olma ihtimali var
Mustafa58Ağa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Tarihi toplantı başladı!
Alt 15.08.2011, 17:16   #29
berduh
Yiğido

berduh - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

107 Mesajına 235 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 berduh ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Federasyonumuzun aldığı kararlar şöyle:

Soruşturma gizli olarak yürütülmektedir. Gizliliğe dair ek kısıtlama kararı getirildi. Belgelerin paylaşılması soruşturmanın selayetini etkileyecektir. Savunma hakkı tanınmadan yapılacak disiplin uygulaması adil yargılanma hakkını ihlal edecektir.

Söz konusu soruşturmada kulüplerin şüpheli sıfatını taşımamaları nedeniyle federasyonca yapılacak disiplin cezasında savunma hakkınının kullanılmasını engelleyecektir. Belgelerin federasyona tesliminin ardından soruşturmanın kapsamı genişlemiştir ve halen de sürmektedir. Bu hususlarla ilgili belge federasyona ulaşmamıştır. Bu belgelerin de federasyona ulaşması gerektiği açıktır. Bu aşamada karar verilmesi için gerekli delilin tamamına erişmeden vicdani kanaata varılması mümkün değildir.

Bu aşamada bir hüküm verilmesi hakkaniyete uygun olmayacaktır. Hukuka uygun olması için gizlilik kararının kaldırılması şarttır. İddianamenin kabul edilmesi durumunda tüm iddiaları bütün detaylarıyla inceyeleyebilecek ve savunma haklarını kullanabileceklerdir. Gizlilik kararı kalkmasına müteakip savunmalar alınacak ve Etik Kurul'dan nihai karar istenecek ve hukuka uygun karar verilecektir. Tutukanan aşağıdaki kişilerin tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilmesine karar verilmiştir.

O isimler: Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoüğlu, İlhan Ekşioğlu, Tamer Yelkovan, Cemil Turan, Serdal Adalı, Tayfur Havutçu, Ahmet Ataş, İbrahim Akın, İskender Alın, Mecnun Otyakmaz, Ahmet Çelebi, Korcan Çelikay, Bülent UIygun, Ümit Karan, Ömer Ülkü, Coşkun Çalık.

ÖZDEMİR VE KOÇ, AYDINLAR İLE GÖRÜŞTÜ

Fenerbahçe yöneticisi Nihat Özdemir ve Ali Koç, saat 15:45 civarında Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki binasına gelerek Başkan Mehmet Ali Aydınlar ile görüşmek istedi. Sarı-lacivertli iki yönetici daha sonra Lütfi Arıboğan ve Başkan Mehmet Ali Aydınlar tarafından karşılandı. Fikir alış verişi yapıldı. Mehmet Ali Aydınlar Etik Kurulu'nun raporunu görüşeceklerini belirtti.

TFF Yönetim Kurulu toplantısının ardından saat 17.00 önce Başkan Mehmet Ali Aydınlar ve ardından Göksel Gümüşdağ, federasyonun resmi araçları ile Swissotel'e geldiler. Özel çalışma odasında Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki binasında yapılan toplantının değerlendirmesini yaptı.

şimdi öncelikle iddianame beklenecek. oradan da mahkeme sonucunu bekleyecekler. Kısacası acilen forvet transferini bitirip lige iyi bir başlangıç yapmamız gerek.
Alt 15.08.2011, 17:19   #30
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 903 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Şu anda birşey olmadı. Ama ilerde olmayacak anlamına da gelmiyor. Şu mesele kökten çözülene kadar rahatlama yok bize.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
1730da, açıklanacak, ağustosta, başladı, karar, kararı, tarihi, toplantı, Şike