Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Kartal Avcısı Kamanan Olacak
Alt 20.11.2009, 17:14   #21
gül5858
Usta Yiğido

gül5858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

662 Mesajına 1.291 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 688 gül5858 FAZLA SÖZE GEREK YOKgül5858 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Kartal Avcısı Kamanan Olacak

Kamanan süper bir oyuncu lakin Sivasspor'da oyun sistemi düşük defans olduğu sürece o bir işe yaramayacaktır kim atıcak ona o pası defanstan.

Ben Türküm, Türk esir olmaz.
Ben Türküm, Türk Devletsiz olmaz.
Ben Türküm, Türk Bayraksız olmaz.
Ben Türküm, Türk Ezansız olmaz.
Ben Türküm, Türk Hürriyetsiz olmaz...
gül5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı gül5858'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.11.2009, 20:06   #22
efendigardaş
Yiğido

77 Mesajına 101 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 593 efendigardaş FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

KAMANAN ÇOK İYİ TOPÇU BİRAZ ŞAHSİ OYNAMAYI BIRAKIRSA ERMANLA İYİ BİR İKİLİ OLUŞTURURLAR...***
efendigardaş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.11.2009, 20:36   #23
abdullah58
Tecrübeli Yiğido

abdullah58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

144 Mesajına 227 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 730 abdullah58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

i.toraman yine haftaya sivas macinda asiri derecede motivasyonla oynuyacak
hemide her macta bize karsi ölümüne oynuyor
insallah bu haftaki fener macinda cezali duruma düser
abdullah58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda abdullah58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 20.11.2009, 21:24   #24
sivaslitaner58
Usta Yiğido

sivaslitaner58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

227 Mesajına 303 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 764 sivaslitaner58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

tek kamanan degil tum takim avci olacak her macta
sivaslitaner58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.11.2009, 22:45   #25
izmirliyiğido35
Usta Yiğido

izmirliyiğido35 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

258 Mesajına 427 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 719 izmirliyiğido35 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

..........her zaman arkanızdayız..........
Alt 21.11.2009, 01:00   #26
tekdoktirin
Usta Yiğido

263 Mesajına 343 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 778 tekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISI

KAMANAN SÜPER ASLINDA ZAMAN ZAMAN DÜŞÜŞLER OLUYOR AMA ENİYİ LERDEN BİRİSİ ATAR ARABACI TAKIMINA BENCE
tekdoktirin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.11.2009, 11:37   #27
Alişan
Tecrübeli Yiğido

Alişan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

131 Mesajına 172 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 736 Alişan Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Kamanan gerçekten çok etkili olabilecek bir futbolcu daha çok genç niye yedek kaldı bende anlamadım ama şu bir gerçek geleceği çok parlak olan bir futbolcu umarım sivasımız kamananı yetiştirdikten sonra bilica gibi satışını yapmaz yapsa bile kamanan yurt dışında bir takımda oynarsa geleceğin büyük futbolcularından olabilir umarım hocamız bunun farkındadır
Alişan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.11.2009, 22:02   #28
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 767 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

TUR - Sivasspor - Y.Kamanan - Interview
« Sivas, ce n’est clairement pas New York »
Didier Drogba FC Barcelone Ligue des Champions Olympique lyonnais
20 novembre 2009
Printemps 2009. L’inconnu Sivasspor se glisse au milieu des cadors du championnat turc. Un vrai buzz complètement retombé depuis. Son attaquant français Yannick Kamanan, 28 ans, se démène encore dans ce coin pas très drôle de Cappadoce.
En mai, Sivasspor bousculait les gros bras du championnat turc pour le titre et cette année, vous jouez le maintien. C’est quoi le binz ?
Tout a mal commencé : beaucoup de changements, un mauvais départ et des blessures. Avec tout ça, l’équipe ne s’est pas mise ne place. On a changé d’entraîneur il y a trois, quatre matches. Le nouveau ? Je ne peux pas te dire son nom, c’est compliqué, je sais juste que c’est un Turc qui a longtemps vécu à l’étranger. Maintenant, on essaie de recoller les morceaux, de grappiller des points à droite à gauche. Mais le maintien, c’est du bla-bla, on n’en parle pas encore. Bon, il y a du stress au club mais vu que je ne parle pas turc, je ne pige pas trop ce qui se dit.

T’es plutôt Galatasaray ou Fenerbahçe ?
On vient de jouer contre Fenerbahçe et c’est solide. Mais je préfère Galatasaray. Ce n’est pas encore le Barça mais avec Rijkaard comme entraîneur, ça joue bien. C’est bon d’avoir un mec pareil en Turquie, un gros calibre, il n’a plus rien à prouver ni à apprendre.

Quatre buts en championnat, tu t’en sors pas mal !
Bah l’équipe pioche donc j’ai du mal à poursuivre ce que j’avais commencé l’année dernière. De ce côté-là, je suis déçu. Les matches de Sivasspor ne passent pas à la TV donc je passe inaperçu mais bon, c’est comme ça. J’ai un contrat jusqu’en 2011 mais je ne joue plus autant avec le nouvel entraîneur. Pour l’instant, ça va mais j’en envie de jouer. Peut-être que je partirai ou peut-être que c’est le club qui ne voudra plus de moi.

Anderlecht vous a sorti en préliminaire de la Ligue des Champions avant d’en prendre huit contre Lyon. Dégoûté ?
On est passés loin, faut pas se mentir. Mais bon, ça reste une bonne expérience pour un club comme Sivasspor. Dans la foulée, on prend Donetsk, le vainqueur de la Coupe de l’UEFA, pour notre entrée en Europa League. Mais franchement, c’est du bonheur pour un joueur comme moi.

Avant Sivasspor, tu es passé par Dijon, Ostende, Schaffhouse et Herzliyya. De toi à moi, quelle ville est la plus glauque ?
Sivas, ce n’est clairement pas New York. Y a pas grand-chose à faire. Le mec qui signe ici ne doit pas s’attendre à passer sa vie en boîte ou dans les bars. Ici, on est hors du temps. T’as l’impression de vivre en 1850. Mais Schaffhouse, c’est vraiment triste, Ostende aussi. Heureusement que je suis casanier. Ma femme et ma fille me suffisent. Et pour la communication, on a un dirigeant belgo-turc qui parle français. Moi, je cause trois mots de turc.

On s’est moqué de Jérôme Leroy quand il est parti jouer en Israël. Et toi, t’as trouvé ça comment ?
Tu sais, je fais partie de ces joueurs qui essaient de gratter un contrat ici et là pour rester dans ce milieu. Mes potes en Israël disent que le niveau a baissé. Le championnat a quand même attiré quelques Français : Fabrice Fernandes, Rudy Haddad et Jérôme. Pierre Ducrocq et Olivier Tébily devaient aussi venir.

Tu as débuté au Mans avant de faire le tour d’Europe. T’as gardé contact ?
Carrément, surtout qu’on avait une sacrée génération : Yohann Pelé, Frédéric Thomas, Laurent Bonnart, Greg Cerdan et Yohann Hautcoeur. Et j’ai croisé Didier Drogba. Il avait déjà une détermination qu’il n’a jamais perdue depuis. C’était déjà la classe mondiale sauf que les gens avaient du mal à le voir. Nous, les joueurs, on a vu tout de suite qu’il allait mal finir (rires). En plus, il est resté simple. Aujourd’hui, j’ai son numéro de portable mais j’ai du mal à le joindre.

Mickaël Osganian

http://www.sofoot.com/sivas-ce-n-est...4-article.html

Google Tercüme

"Sivas, bu açıkça New York değil"

Bahar 2009. Bilinmeyen Sivasspor Türk ligden en iyi isimleri arasında yer notları. Gerçek bir vızıltı tamamen düştü. Fransız forvet oyuncusu Yannick Kamanan, 28, hala bu alanda çok komik değil Kapadokya uğraşıyor.
Mayıs ayında, Sivasspor türk lig başlığın büyük kol ve oyun devam bu yıl Hustled. Ne Binz nedir?
Tüm kötü başladı: çok değişiklik, kötü bir başlangıç ve yaralanan olmadı. All That grubu, takım sadece koyun değil. Orada antrenör değişti üç, dört maç vardır. Yeni? Onun adı karmaşık, ben biliyorum o bir Türk olan uzun yurtdışında yaşamış ve size söyleyemem. Şimdi, parçalarını toplamak için, sağa sola noktaları için scrabbling deneyin. Ama bakım blah-blah olduğunu henüz bilmiyorum. Şey, stres kulüpte fakat ben türk don't speak's, çok fazla alamazsam ne söylenir.

Sen yerine Fenerbahçe veya Galatasaray mi?
Biz sadece Fenerbahçe karşı sağlam oynadı. Ama Galatasaray tercih ederim. Henüz değil ama Barca teknik direktörü Rijkaard, iyi çalış. Türkiye'nin, büyük kalibreli, bunu kanıtlamak için ya da öğrenmek ilgisi yok gibi bir adam olması güzel.

Dört gol, bir çok yapıyoruz!
Bah ekibi bu yüzden pick it Geçen yıl ne başlamıştır devam etmek zor. Bu şekilde, ben hayal kırıklığına uğrattı. Sivasspor maçları TV yüzden gitmiyorum ama fark edilmeden hey, nasıl's geçmektedir. Ben 2011 yılına kadar sözleşmesi var ama çok yeni teknik direktörü ile oynamak değildir. Şimdilik, gidiyor ama oynamak istiyorum. Belki veya belki de artık beni kim isteyebilirsiniz kulübün gidersiniz.

Anderlecht dışarı Şampiyonlar Ligi ön yılında Lyon karşı sekiz çekmeden önce. Tiksinti?
Biz uzağa, yalan olmamalı gitti. Ama, hey, hala Sivasspor gibi bir kulüp için iyi bir deneyimdir. Bu arada, We Shall Donetsk, Avrupa Birliği içine bizim giriş için UEFA Kupası şampiyonu. Ama açıkçası, bu mutluluk benim gibi bir oyuncu için.

Sivasspor önce Dijon, Oostende, Schaffhausen ve Herzliyya iletilir. Sizi bana, ne şehir daha karanlık olduğu için?
Sivas, bu net değil New York'ta. Yapacak çok değil. Adam işaret burada bir kutu veya barlarda hayatının harcamaya kim sanmıyoruz. Burada, zaman ötesidir. Sen 1850 yılında yaşamak gibi mi. Ama gerçekten Schaffhausen, Oostende olarak sad. Neyse ben evden çıkamayan am. Karım ve kızım yeterli. Ve iletişim için kim Fransızca bilen Belçikalı bir Türk-lideriydi. Ben türk üç kelime soru.

O İsrail çalışmaya sol Jerome Leroy Alay. Ve sen, nasıl olsun ki?
Sen, ben kimse burada ve bu ortamda kalmak için bir sözleşme scrape çalıştığınızda bu oyuncuların biliyorum. İsrail Arkadaşlarım bu düzeyi düşmüştür söylüyorlar. Lig hala bazı Fransızca: Fabrice Fernandes, Rudy Haddad ve Jerome çekti. Pierre Ducrocq ve Olivier Tébily da gelmişti.

Sen Le Mans de Avrupa turu yapmadan önce başlamıştır. Hala temas konum?
Özet olarak, özellikle biz kutsal bir nesil: Yohann Pele, Frederick Thomas, Laurent Bonnart Greg Cerdan ve Yohann Hautcoeur vardı. Didier Drogba ve ben bir araya geldi. He he Kaybedilen hiç bir kararlılık vardı. Dışında insanların sorun görürken vardı Zaten dünya sınıfı oldu. Biz oyuncular, hemen bu kötü (gülüşmeler) sonunda gördü. Ayrıca, o basit kalmıştır. Bugün, ben onun cep numarası var ama ulaşmak zor.
50sekiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.11.2009, 12:58   #29
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 767 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Kamanan: "Oynatılmazsam giderim"
Sivasspor'un golcü futbolcusu Yannick Kamanan, Yiğidolar'dan ayrılabileceği sinyallerini vermeye başladı. Sivas'ın bugüne kadar futbol oynadığı şehirler arasında en kötüsü olduğunu vurgulayan Kamanan, ilk 11'de yer bulamamaya devam etmesi durumunda takımdan ayrılacağını vurguladı.

Goal.com

Yannick Kamanan, Sivassporluları kızdıracak açıklamalar yaptı. Kırmızı-beyazlı takıma bu sezon başında transfer olan ve şu âna kadar rakip fileleri 4 kez havalandıran Fransız santrfor, yedek bekletilmeye devam edilecek olursa bu takımdan ayrılabileceğini söyledi.

Fransa'da yayın yapan SoFoot adlı derginin internet sitesine konuşanan Kamanan, bu sezon her şeyin kötü başladığını ve bir türlü de düzelemediğini belirtti. Adını bile telaffuz etmekte zorlandığını ifade ettiği yeni teknik direktör Muhsin Ertuğral'la, sezon başında yaşadıkları puan kayıplarını telafi etmeye çalıştıklarını ifade eden 28 yaşındaki futbolcu, "2011 yılına kadar sözleşmem var. Ama yeni hoca geldiğinden beri pek oynama şansı bulamıyorum. Şimdilik durum idare eder; ama ben oynamak istiyorum. Belki giderim, belki de zaten kulüp artık beni istemez" şeklinde konuştu.

Bülent Uygun'un görevde olduğu süre boyunca birçok maça ilk 11'de çıkma şansı edinen Kamanan, Muhsin Ertuğral'ın göreve geldiği Gençlerbirliği maçından bu yana toplam dört 90 dakikanın hiçbirisinde ilk 11'de yer bulamadı.

"Sivas'ta 19 yüzyıl yaşanıyor"

Bugüne dek futbol oynama şansı bulduğu şehirler arasında en kötüsünün Sivas olduğunu ifade eden Kamanan, "Sivas'ın bir New York olmadığı açık. Burada yapacak fazla bir şey yok. Burada sözleşme imzalayan adamın, hayâtını diskolarda barlarda geçirmeyi beklememesi gerekiyor. Burada zamanın dışındayız. 1850'lerde yaşamak gibi birşey. Neyse ki ben evcil biriyim. Karım ve kızım bana yetiyor" dedi.
50sekiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.11.2009, 09:28   #30
hiko58
Usta Yiğido

hiko58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

425 Mesajına 728 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 835 hiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
50sekiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kamanan: "Oynatılmazsam giderim"
Sivasspor'un golcü futbolcusu Yannick Kamanan, Yiğidolar'dan ayrılabileceği sinyallerini vermeye başladı. Sivas'ın bugüne kadar futbol oynadığı şehirler arasında en kötüsü olduğunu vurgulayan Kamanan, ilk 11'de yer bulamamaya devam etmesi durumunda takımdan ayrılacağını vurguladı.

Goal.com

Yannick Kamanan, Sivassporluları kızdıracak açıklamalar yaptı. Kırmızı-beyazlı takıma bu sezon başında transfer olan ve şu âna kadar rakip fileleri 4 kez havalandıran Fransız santrfor, yedek bekletilmeye devam edilecek olursa bu takımdan ayrılabileceğini söyledi.

Fransa'da yayın yapan SoFoot adlı derginin internet sitesine konuşanan Kamanan, bu sezon her şeyin kötü başladığını ve bir türlü de düzelemediğini belirtti. Adını bile telaffuz etmekte zorlandığını ifade ettiği yeni teknik direktör Muhsin Ertuğral'la, sezon başında yaşadıkları puan kayıplarını telafi etmeye çalıştıklarını ifade eden 28 yaşındaki futbolcu, "2011 yılına kadar sözleşmem var. Ama yeni hoca geldiğinden beri pek oynama şansı bulamıyorum. Şimdilik durum idare eder; ama ben oynamak istiyorum. Belki giderim, belki de zaten kulüp artık beni istemez" şeklinde konuştu.

Bülent Uygun'un görevde olduğu süre boyunca birçok maça ilk 11'de çıkma şansı edinen Kamanan, Muhsin Ertuğral'ın göreve geldiği Gençlerbirliği maçından bu yana toplam dört 90 dakikanın hiçbirisinde ilk 11'de yer bulamadı.

"Sivas'ta 19 yüzyıl yaşanıyor"

Bugüne dek futbol oynama şansı bulduğu şehirler arasında en kötüsünün Sivas olduğunu ifade eden Kamanan, "Sivas'ın bir New York olmadığı açık. Burada yapacak fazla bir şey yok. Burada sözleşme imzalayan adamın, hayâtını diskolarda barlarda geçirmeyi beklememesi gerekiyor. Burada zamanın dışındayız. 1850'lerde yaşamak gibi birşey. Neyse ki ben evcil biriyim. Karım ve kızım bana yetiyor" dedi.
vallahi sivaslılar hiçte kızmasınlar. niye kızacaklarki. bakın başka bir futbolcu bir kez lig maçına çıktı ben burada yaşayamam dedi ve gitti. bülent yugun antremanlarda kaleyi tutturamayan futbolculardan camiye yardım parası topluyormuş. sanki futbolcuların hepsi müslüman. yani biz sapı samanı birbirine karıştırıyoruz. süper lige çıkmşısız hala eğlence yerlerimiz yok. hala tutucu ve muhafzakar tavrımız dğişmiyor. si,vaslı olarak süper ligde kalıp kalmamak konısında bile kesin bir kararımız yok. zaten kimseninde umurunda değil. burada yazan arkadaşlar sadece küçük bir gurubuz. dolaşın bakın sivasta süper ligde kalıp kalmamayı kaç kişi önemsiyor.kaç tane esnaf eyvah düşmasin diyecek. hiç birisi sadece ve sadece günü yaşatıp ne kadar kazanırız diye düşünüyorlar. ne elleri ceblerine gidiyor ne bişey. koskoca şirket sivasspora 5.000 lira vermiş yardımlar toplanırken.düşünün bir kez. kazandıkları ise trilyon.biz ne kadar üzülürsek üzülelim pekde umursayan yok. dinsel fikirlerin ön plana geçtiği bir şehir görüntüsü almış olan sivasta ne eğlence yerlerinin açılmasına nede çok iyi futbolcuların gelmesine imkan var. ama eskişehirde bir anadolu takımı ama her futbolcu gitmek istiyor. nedenini iyi bilmek lazım.

Etiketler
avcısı, kamanan, kartal, olacak