Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Diğer Konular

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

--->: SİVASLI NE KADAR BİRLİK İÇİNDE
Alt 03.02.2007, 11:15   #21
SONMEZ
Usta Yiğido

SONMEZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

171 Mesajına 428 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 885 SONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz sein
Standart --->: SİVASLI NE KADAR BİRLİK İÇİNDE

Bazı arkadaşlarımız yakın çevrelerinden veya kendi köy derneklerinden
bazı örnekler dile getirmişler.
Tenkit değil; tesbit için,
ben de kendi köyümüzden bir örnek vereceğim:
Bizim köyümüz, Zaranın, tarihi ve konum itibariyle önemli bir yeri olan
şirin bir köy. Köyümüzün etrafında da, adeta güneşin etrafında gezegenlerin
olması gibi, beşer-onar hanelik 10 tane mezrası vardır.
Rahmetli babam, Köyümüzün merkezinden, Annem de mezraların içerisinde
en yeşil olanı ve doğa harikası olan bir mezrasından.
İşdamı olan küçük kardeşim, yıllar önce mezramızın kanalizasyon altyapısını, yaptırdı, camiisinin yapılmasında finansmanın büyük bir bölümünü karşıladı. Sadece köy ortasındaki çeşmeden su akarken,
imece usülü, çetinderenin suyunu evlerin içerisine alınmasında da aile olarak büyük desteklerimiz olmuştu.

Geçtiğimiz yaz, mezramıza bir ev yapalım dedik. Köyümüz mezramız şenlensin
yazları gittiğimizde sağlıklı kalabileceğimiz bir ortamımız olsun dedik ve yaptık.

Aman Allahım... Eşşek gaçtı palan düştü...!
Bir haset, bir çekememezlik, bir tafralar aman aman...
Yukarıda saydığım hizmetler olurken, mali desteğimiz had safhadayken ''ağam-paşam'' iltifatları...
Sayenizde artık dışarda değil de evimizin içinde hacet gideriyoruz, kışın sayenize hacetlerimiz üşümüyor, babanız nurda yatsın... falan filan...
Ev yaparken, (arsası kendi yerimiz) yok ucu benim harmana geliyor, yok benim basmalık daralıyor, yok benim ahır yolum kapanıyor...vs.vs
(Enteresandır: bunu diyenler de asıl bizim araziyi zaptedenler haaaa.. )

Sonunda evi yaptık ama, birileri de yarıldı. Ama bu durum işte bizim Sivaslılar olarak karakteristik yapımızı ortaya koyuyor.

Haa aklıma gelmişken söyleyeyim:
Eski adı YSE olan kurumda çalışan dayımız Müh. İ.Hakkı BAŞEĞMEZ 'i de
köyün yolunu babasının hayırına yaptırırken kendi köylülerimiz şikayet etmişlerdi...!!!
(O da, biz de, yaptıklarımızı, Allah rızası ve babamızın hayırına yaptırmıştık...!
Gerisi horata...!)
SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 03.02.2007, 11:19   #22
PRoFeSSioNaL
Usta Yiğido

PRoFeSSioNaL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

114 Mesajına 192 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 921 PRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer AnblickPRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer AnblickPRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer AnblickPRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer AnblickPRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer AnblickPRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer AnblickPRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer Anblick
Blinzeln --->: SİVASLI NE KADAR BİRLİK İÇİNDE

Alıntı:
RüStüElmaS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Recep gardaşımızın çok önemli bir konuya değinmdiği için, yazma mecburiyeti hissetiğimi belirtmek istiyorum.

İlk olarak ben şöyle maziyi dönmek istiyorum.

Bende gurbette Almanya' da yaşamaktayım.

Recep gardaşımın buu sorusunu ben kendi kendime yıllar önce defalarca sordum. Fakat maalesef içinden çıkamadım.

Çevreme bakıyorum, konuşuyorum, tartışıyorum. Herkes bişeyler yapmak istiyor fakat icraate gelince, destek yetersizdi.

Ortalama 8 sene önce, ben internette araştırmalara başladım. Sivas ve Sivasspor hakkında bilgiler edinmek istiyordum.
Araştırmalarımda maalesef çok az bilgi bulabiliyordum. Sivas ve Sivasspor adına sağlam bir site bulamamıştım.

Sene 2001, Sivasspor 3. ligdeydi. İlk olarak amatörce bir Sivasspor sitesi yaparak başladım bu işe. Seneler süren bir çalışmalarımız sonucu Sivasspor.com bugünkü durumuna geldi ve Sivaslıların en büyük buluşma noktası haline gelmiştir.
Taki Sivasspor 1. lige çıktığında, çok güzel tebrik mesajlarının yanında, ardniyetli kişilerin mesajlarıda beni yıldırmamıştır. Çünkü ben bu yola başkoymuştum.
Kesinlikle sürekli reklam teklifleri gelmesine rağmen, kesinlikle hiç kimseden ufak bir maddi yardım dahi almadan yoluma devam ettim.

2003 senesinde Sivasspor.com sitemizin misafir defterinde bir hemşerimiz, neden her şehrin varda bizim Sivaslıların Almanya' da bir derneği yoktur diye yazmıştı.
Bu benim çok hoşuma gitmişti ve hemen bana artı bir güç gelmişti.
Derhal çevremdeki arkadaşlara haber verdim, uzun uzun konuşup, anlaşıp bir dernek kurduk.

Böylece Almanya Sivaslılar Kültür ve Dayanışma derneğini kurmuş olduk ve derneğimiz halen Sivaslılar adına çok güzel faaliyetler yapmaktadır.

Bizlerin ve çocuklarımızın Sivas'ımızı memleketimizi unutmaması için, böylesine birlik ve beraberlik çalışmalar yapmamız gereklidir.

Maalesef bu çalışmalarımızı gören bazı ardniyetli kişiler, bu işlerin altında hep bir bir maddi ve manevi çıkar düşünerek sürekli çamur attılar.
Ama herşeye rağmen, ben yılmadım ve yılmayacağımda.
Çünkü ben herşeye rağmen iyiniyetli Sivaslıların birlik ve beraberlik içinde olacaklarına tüm kalbimle inanmış biriyim.
Rüştü abim inşallah biz burda ve maçlarda birlik olup bu sorunun kafamızda soru işareti bırakmasına gerek duymayacağız
Biz bu soruyu silip
cevabını kafamıza kazıyacağız
yeterki biz buna inanalımm
Alt 03.02.2007, 11:19   #23
FurkaN
Usta Yiğido

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

525 Mesajına 1.026 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1008 FurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: SİVASLI NE KADAR BİRLİK İÇİNDE

Sivas'ta yükselene yetişme çabası yoktur, yükselip , sıyrılıp gideni aşağıya çekme gayesi var. Sivas'ta hasetli, çekememezlik ve bunların temel kaynağı olan dedikodu bitmediği sürece Sivas'ta birlik, beraberlik olmaz. Şöyle etrafınıza bir bakın nerede Sivaslı çoksa orada dedikodu çoktur. Dedikodunun olduğu yerde ise birlik, beraberlik olmaz. Sivas'ın erkekleri en az kadınları kadar dedikodu yapar. Kayserililer kendi memleketlerinde hep yatırım yapmışlardır onlarda asla bir İstanbul sevdası olmadı ve bu sayede Türkiye'de marka oldular. Bizde ise eline biraz para geçen, biraz zenginleşen hemen İstanbul'a gider. Sorsanız coğrafi koşulları öne sürer. Aynı şartlar Kayseri'de de var ama milliyetçilik onlarda onlar kendi insanlarını kalkındırıyor. Bizde olamaz mıydı? Bir İstikbal veya Bellona... Biz ancak İstanbul'da ki zenginlerimizle övünürüz ama birgün olsun Sivas'a yatırım yaptıklarını görmedim. Ama söze gelince çok güzel memleket milliyetçiliği edebiyatı yaparlar. Biz böyleyiz işte sadece sözde, fiiliyatta hiçbir şey yapmayız biraz zenginleşenin ya hırsızlık yaptığını ya da birilerini kandırıp paralarının üstüne konduğunu düşünürüz. Hiç ama hiç alnının teriyle kazandığı aklımıza gelmez... Ne zamanki dedikoduyu bitiririz o zaman bizde ilerleriz... Kahvehanelere bakın memleketimizin halini görün...
Alt 03.02.2007, 19:47   #24
Erol58_34
Yeni Yiğido

Erol58_34 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesajına 1 kez Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 657 Erol58_34 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Bu tür Sivaslıların birliği için uğraşan uğraşan insanları desteklememiz gerek.Yoksa diğer arabozucular sürekli arabozmaya devam edecektir.Eğer bizler önlemini almassak,ileride kontrol edilemeyecek duruma gelecek ve maalesef kötüniyetli insanlar galip gelecektir.
Alt 03.02.2007, 20:25   #25
tayfun5883
Acemi Yiğido

18 Mesajına 40 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 661 tayfun5883 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

sivas zaten günden güne geriye gidiyor tek bir uğraşımız var bu şehirde o da sivasspor sivassporda olmasa halimiz duman
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 03.02.2007, 23:26   #26
RECEP_YÜKSEL
Usta Yiğido

RECEP_YÜKSEL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

485 Mesajına 1.354 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 888 RECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekannt

BU KONUYA YAZI YAZAN HERKEZE TŞK EDİYORUM AMA DAHA ÇOK BEKLERDİM İLGİYİ VE ÇOK GÜZEL YAZILAR OKUDUM EVET BİR SÖKÜĞÜ DİKEBİLİRMİYİZ YOKSA O SÖKÜĞÜ KOPLE SÖKÜP ATARMIYIZ İNŞALLAH SÖKÜĞÜ DİKENLERDEN OLUR VE SEVGİMİZLE KALPLERDE YER EDERİZ SAYGILAR
Alt 04.02.2007, 00:41   #27
gülkız
Yiğido

125 Mesajına 249 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 699 gülkız COK SEVILEN BIR KISIgülkız COK SEVILEN BIR KISIgülkız COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: -->: SİVASLI NE KADAR BİRLİK İÇİNDE

Alıntı:
musab58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sivas'ta yükselene yetişme çabası yoktur, yükselip , sıyrılıp gideni aşağıya çekme gayesi var. Sivas'ta hasetli, çekememezlik ve bunların temel kaynağı olan dedikodu bitmediği sürece Sivas'ta birlik, beraberlik olmaz. Şöyle etrafınıza bir bakın nerede Sivaslı çoksa orada dedikodu çoktur. Dedikodunun olduğu yerde ise birlik, beraberlik olmaz. Sivas'ın erkekleri en az kadınları kadar dedikodu yapar. Kayserililer kendi memleketlerinde hep yatırım yapmışlardır onlarda asla bir İstanbul sevdası olmadı ve bu sayede Türkiye'de marka oldular. Bizde ise eline biraz para geçen, biraz zenginleşen hemen İstanbul'a gider. Sorsanız coğrafi koşulları öne sürer. Aynı şartlar Kayseri'de de var ama milliyetçilik onlarda onlar kendi insanlarını kalkındırıyor. Bizde olamaz mıydı? Bir İstikbal veya Bellona... Biz ancak İstanbul'da ki zenginlerimizle övünürüz ama birgün olsun Sivas'a yatırım yaptıklarını görmedim. Ama söze gelince çok güzel memleket milliyetçiliği edebiyatı yaparlar. Biz böyleyiz işte sadece sözde, fiiliyatta hiçbir şey yapmayız biraz zenginleşenin ya hırsızlık yaptığını ya da birilerini kandırıp paralarının üstüne konduğunu düşünürüz. Hiç ama hiç alnının teriyle kazandığı aklımıza gelmez... Ne zamanki dedikoduyu bitiririz o zaman bizde ilerleriz... Kahvehanelere bakın memleketimizin halini görün...
Sana sonuna kadar katılıyorum arkadaşım.Herşeyi ne güzel özetlemişsin.Özellikle şahsi çıkarları için memleket milliyetçiliği yapanlara felaket sinir olurum.Mesela bazıları Sivasspor hakkında orda burda konuşurlar,orda burda yazı yazarlar kendi rantları için ama ciğerleri beş para etmeyen insanlardır aslında.Hemşehrim sıfatını yakıştırmak istemezsin,bu bir olur iki olur sonra Sivaslıyım diyene şüphe ile bakmaya başlarsın.Bu da zamanla kopukluğa neden olur.Alınterinle,emek vererek para kazanırsın,bu tip insanlar kapalı kapılar arkasında seni çekiştirirler.Kayserililerin bir sözü vardır:Fincanın kulpu kırılmış,adamın biride demiş ki Sivasa götür kulp takarlar.İşte böyle şeylerin söyletilmesine neden olurlar.Ha birde birlik beraberliğin yolu çalışmaktan geçer,çalışmayı sevmekten geçer.Kayseri bu kadar iyi durumdaysa insanı çalışmayı seviyor ama maalesef Sivasın insanının çoğu çalışmaktan kaçıyor,armut piş ağzıma düş istiyorlar.En basit bir işi-parasını versen dahi-yapmaktan yüksünüyorlar.Ondan sonra varsa yoksa dedikodu,dediki demişlerle mahalle arasındaki kocakarıları geçerler.
gülkız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
-->: SİVASLI NE KADAR BİRLİK İÇİNDE
Alt 07.02.2007, 20:34   #28
korkut030
Yeni Yiğido

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 korkut030 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Böse -->: SİVASLI NE KADAR BİRLİK İÇİNDE

evet ne kadar birlik içindeyiz bakın belli oluyor yazıda bile birlik olamamışız 25.000 üyesi olan site 28 kişi yorum yapmış ne kadar birlik içindeğiz diimi )))))))))
korkut030 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 07.02.2007, 21:22   #29
Gazimurat
Yeni Yiğido

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Gazimurat Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

sivaslı gardaşlarım yukarıdaki bütün yazıları okudum.
sağolun var olun bu konu ile ilgili iki satır yazmanız bile sizlerin sivasa nekadar bağlı olduğunuzun bir göstergesidir. bizler sivasta yaşamasakta kalbimiz hep sivas için çarpıyor.
istanbulda yaşayan sivaslı iş adamlarımız sivas için duyarsız değil sivasa gidip birçok yatırım yapan iş adamları var ancak bu bizim sivasın havasındanmıdır suyundanmıdır bilinmez dışarıdan gelen iş adamlarını hiç istemiyorlar. adam fabrika kuruyor malını almıyorlar satmıyorlar istanbuldaki iş adamları ne yapsınlar. Bu konuları bir çok iş adamından duymuşluğum var hele bir tanesi sivasa yaptığı yatırımın sivaslılar tarafından nasıl batırıldığını anlattı. Bu anlatılanlar acı ama gerçek bance sivastaki hemşerilerimizin özellikle sivas esnafının kendisine bir çeki düzen vermesi lazım Paşa Camii arkasındaki sebze halinin esnaflarının ise eğitimden geçirilmesi gerektiği kanısındayım abartısız söylüyorum 50 den fazla il gezdim ama bizim sivasın esnafı kadar yobazını görmedim son zamanlarda düzelme var ama yetersiz sivas dışardan gelen iş adamlarını kucaklamasını bilmeli sen ben davasından vaz geçmeli diyorum sivası ve sivaslı gardaşlarımı seviyorum hepinize kucak dolusu selamlar gönderiyor saygılar sunuyorum
Gazimurat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 07.02.2007, 22:16   #30
1967_CLUB_10UR
Tecrübeli Yiğido

1967_CLUB_10UR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

9 Mesajına 14 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 752 1967_CLUB_10UR SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR1967_CLUB_10UR SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR1967_CLUB_10UR SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR1967_CLUB_10UR SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR1967_CLUB_10UR SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR1967_CLUB_10UR SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Daumen runter --->: SİVASLI NE KADAR BİRLİK İÇİNDE

sivas gelişmiş gelişmemiş kimib umrunda..millet kesesini başka yerde dolduruyor sivas dururken ..bu gün yeni hale gittim esnafın çoğu kepenk indirmiş hem soğuklardan hemde sırf köy yolları kapalı köylü kente gelemiyor diye.yabancı yatırımcılara arsa veriliyor cazibe merkezi yapılmaya çalışılıyor sivas niye kendi insanımız buralara uğramıyor!!!