Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > İzmirli Yiğidolar

İzmirli Yiğidolar İzmirli Yiğidoların Buluşma Alanı

Seçenekler Arama Stil

Cevap: PEŞKEŞSPOR ve TÜRK FUTBOLU
Alt 17.12.2010, 23:16   #31
kağanhan58
Acemi Yiğido

kağanhan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

74 Mesajına 129 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 606 kağanhan58 COK SEVILEN BIR KISIkağanhan58 COK SEVILEN BIR KISIkağanhan58 COK SEVILEN BIR KISIkağanhan58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: PEŞKEŞSPOR ve TÜRK FUTBOLU

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ayrıca bir İstanbul takımını şampiyon olarak görmektense bin kez Bursa'yı ve bir kez Trabzon'u şampiyon olarak görmeyi tercih ederim. Oluşturdukları şehir kimliğine ve sevdasına saygı duyuyor ve örnek alınması gerektiğini düşünüyorum.
ben böyle kendini beğenmiş ve ahlak namından yoksun bir takımı asla şampiyon görmek istemem hocam 1 defa değil çeyrek defa bile..git onlara da sor yüzde 90 sivas kümeye derler hadi ordan şampiyonluk neyinize derler bu ahlak fakirleri
kağanhan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.12.2010, 23:18   #32
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 766 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Diğer takım taraftarları ile girilen çatışmalardan çıkardığım sonuçlar ve edinidiğim dersler özetle şu şekildedir:

Velev ki iddialarımız doğru olsun (ki doğruluk payı içeren bir çok iddia var, atalarımız ateş olmayan yerden duman çıkmaz demişler), kendi kulübümüz için harcayacağımız enerji ve oluşturacağımız sinerjiyi başkaları için boşuna harcıyoruz, veya başkaları ile ilgili iddialara verdiğimiz önemi kendi kulübümüzün geleceği ve menfaatleri için göstermiyoruz.

Belki de haklı bir şekilde sahip çıkanımız -Trabzon veya Bursa gibi- olmadığı için, siyasi, ekonomik vb bir çok yönden kendimizi Anadolu'nun terkedilmiş gariban çocukları olarak görmeye alıştığımız ve hep kendimizi himayeye muhtaç hissettiğimiz içindir ki, Bursa'yı veya Trabzon'u sahiplenen, destek çıkan birilerini gördüğümüzde bas bas bağırıyoruz. Aslında bu çığlıkların altında Trabzon'dan veya Bursa'dan kaynaklanan neferet değil, onlara birileri sahiplenip destek çıktığı ve aynı konumda olmadığımız için yetim kalmış bir çocuk gibi 'baba' hasreti çekiyoruz. Yalan mı??? Yorumların, feryat figanların derininde yatan ifade şu: 'Ey birileri, lütfen, lütfen, lütfen bize de sahip çıkın, bizi de ezdirmeyin, bize de haksızlık yapılmasına engel olun! Lütfen.....' Sahip olamadığımız himayeye sahip takımlara vurarak bu çığlığımızı ifade ediyoruz.

Koskoca bir şehir, dışarıya verdiği 4 milyon civarındaki göçle birlikte yeryüzüne dağılmış 5-6 milyonluk bir kitlenin içerisinden Sivasspor'a sahip çıkacak nitelikli bir insan olarak sadece sevgili Mecnun Odyakmaz'ın çıkması, ikinci bir alternatif veya yedeğinin olmaması bu yaşadığımız trajedinin göstergesi değil mi?

Son olarak, Sivasspor varlığını başka takımlara düşmanlık veya muhalefet üzerine inşa etmemelidir. Bu yola tevessül eden taraftarları kardeşçe uyarıyorum. Sivasspor varlığını ve dolayısıyla biz taraftarları olarak varlığımızı kendi başarılarımız üzerine inşa etmeliyiz! Bilmem anlatabildim mi? Ayrıca bir İstanbul takımını şampiyon olarak görmektense bin kez Bursa'yı ve bir kez Trabzon'u şampiyon olarak görmeyi tercih ederim. Oluşturdukları şehir kimliğine ve sevdasına saygı duyuyor ve örnek alınması gerektiğini düşünüyorum.
Israrla anlatmak istediğimiz sizin anlattıklarınızdır.Tribünde büyüdüğüm için Sivas ve anadolu hakkında Bursaspor taraftarının ne düsündüğünü herkesten iyi biliyorum ve bunu anlatmaya çalısıyorum kaç yıldır.Abartmadan söylüyorum ki Bursaspor taraftarı açık ve net olarak Anadolu bütünlüğünü isteyen ve bu olusumun içinde Ankaragücü ve Sivası bir parça öne çıkarmıs bir taraftar grubudur..
Alt 17.12.2010, 23:48   #33
Alibeyoglu
Yeni Yiğido

3 Mesajına 4 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Alibeyoglu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

türk futboluna sayisiz yildizi kazandiran taraftari ile türk futbolunun en önde gelen klübü yersiz asilsiz suclamalari basarinin karsisindaki kiskancligin bir göstergesidir maglumuz lig baslamadan bütün futbol oterideleri tarafindanda trabzonsporun en kuvvetli sampiyonluk adayi oldugu defalarca belirdilmisdir
trabzonspora yöneldilmis asilsiz bu suclamalari kepazelik olarak görüyorum sivas gibi türkiyenin birliginde ön önde yer alan ilimiz insanlarina bu tür aciklamalar kesinlikle yakismiyor
Alibeyoglu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.12.2010, 23:50   #34
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1441 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Evvela bende bu sözlere Aykut Kocaman'ın bir kaç çizim demeçleri ile cevap vermek istiyorum. bugün Hürriyette kaleme geçilmiş. Diyorki Muhterem '' Trabzona verilen son üç penaltının mercek altına alınması gerekiyor'' Çok doğru tesbit edilmiş ve ince dokunmalar var. -Ki bende Aykut Kocaman a katılıyorum. Özellikle ikili mücadele vasfı taşıyabilecek ve Ceza saha sı dışında bile verilmeyecek fauller nedense Trabzona bu sene her şekilde Penaltı olarak dönüyor. İ.Belediye hocası Sayın Abdullah Avcı sanki demeye çalışmış ve kelamdan çıkan sözler kaleme dökülmemiş gibi. Ben Bursayı bu platformdan ayrı tutmak istiyorum. Ayrıca Bursa seyircisinin yüzde 90 nını... Çünkü onların eline geçirdiği fırsatı bizde elimize geçirdik ve bazı kirli oyunlarla (Bursalı arkadaşlar belki detaylarını bilmezler) ellerimizle hediye ettik... Ama onlar bu durumu lehlerine çevirmesini bildiler. Her sezonda yaşanır bu tarz hakem hataları ve şaibe kokan durumlar. Bu bizim lehimizede olmuştur Bursa lehinede A takımınada B takımınada. Ama bu sene o leh'ler adeta toleransa dönüştü. Curling sporunu bilirsiniz. Topların önü açılır süpürülür ve topa hız kazandırarak karşı topa vurup hem sayı hemde rakibe dezavantajlar sağlar. Adeta bu sene Trabzon a hem federasyon hemde Hakem komitesi Curling oynatıyor. Hiç bir Bursalı kardeşlerimiz yanlış anlamasınlar fakat özellikle bu leh ve sempati bu sene Trabzondan yana Toleransa döndü... Nasıl dönmesinki, ellerinde Siyaset diye bir malzeme var, HES diye bir proje var (hayata geçiyor) erkekseniz yapmayın yoksa ben size siyaseten şamarı vururum diyor. Seneye Kasımpaşa düşmezse Şampiyon olsunda sen seyreyle tiyatroyu. Yok o kadar demeyin dahada beteri var. 2 sezon sonra Siirtden de bir atak bekliyorda olabiliriz. Latife bir yana önümüze bir A4 kağıdı konmuşsa ve bunun rengi beyazsa Trabzonlu Mor derse mordur Siyah derse siyahdır.
Haa ne yapmalı derseniz hiç bir şey yapamazsınız. Türkiyede gündem değiştirmek kadar basit ve kolay bir şey yok. Trabzon Şampiyon olur 3 gün sonra ''Van minüt'' versiyon II çıkar geçer gider. Ama olan yine midemize aklımıza olur.

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda adres58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 17.12.2010, 23:55   #35
migroArmis
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 766 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Alibeyoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
türk futboluna sayisiz yildizi kazandiran taraftari ile türk futbolunun en önde gelen klübü yersiz asilsiz suclamalari basarinin karsisindaki kiskancligin bir göstergesidir maglumuz lig baslamadan bütün futbol oterideleri tarafindanda trabzonsporun en kuvvetli sampiyonluk adayi oldugu defalarca belirdilmisdir
trabzonspora yöneldilmis asilsiz bu suclamalari kepazelik olarak görüyorum sivas gibi türkiyenin birliginde ön önde yer alan ilimiz insanlarina bu tür aciklamalar kesinlikle yakismiyor
Türkiyenin en önde gelen kuluplerinden biri dersen katılırım sana....en önde gelen kulubu olma ihtimali yok..Ama bu yıl bende Trabzonsporun güzel futbolunu izleyenlerdenim..belki bir kaç bedava penaltı veya yanlı tutum lehinize sonuçlanmıs olsada bu yıl bu noktaya hakederek geldiğinize inanıyorum..Allah daim etsin...Bu arada kepazelik falan demissin bence biraz ağır olmus ..burası bir taraftar sitesinin platformu herkez fikrini beyan ediyor ve buna herkesin hakkı war..burada kepazelik olmaz tartısma ortamı olur..Kaldıki bizim gibi rakip takım taraftarlarının sözüde dinleniyor..biraz daha ılıman yaklasmak gerek bence ..saygılar..
Alt 18.12.2010, 00:08   #36
migroArmis
Usta Yiğido

Alıntı:
adres58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Evvela bende bu sözlere Aykut Kocaman'ın bir kaç çizim demeçleri iel cevap vermek istiyorum. bugün Hürriyette kaleme geçilmiş. Diyorki Muhterem '' Trabzona verilen son üç penaltının mercek altına alınması gerekiyor'' Çok doğru tesbit edilmiş ve ince dokunmalar var. -Ki bende Aykut Kocaman a katılıyorum. Özellikle ikili mücadele vasfı taşıyabilecek ve Ceza saha sı dışında bile verilmeyecek fauller nedense Trabzona bu sene her şekilde Penaltı olarak dönüyor. İ.Belediye hocası Sayın Abdullah Avcı sanki demeye çalışmış ve kelamdan çıkan sözler kaleme dökülmemiş gibi. Ben Bursayı bu platformdan ayrı tutmak istiyorum. Ayrıca Bursa seyircisinin yüzde 90 nını... Çünkü onların eline geçirdiği fırsatı bizde elimize geçirdik ve bazı kirli oyunlarla (Bursalı arkadaşlar belki detaylarını bilmezler) ellerimizle hediye ettik... Ama onlar bu durumu lehlerine çevirmesini bildiler. Her sezonda yaşanır bu tarz hakem hataları ve şaibe kokan durumlar. Bu bizim lehimizede olmuştur Bursa lehinede A takımınada B takımınada. Ama bu sene o leh'ler adeta toleransa dönüştü. Curling sporunu bilirsiniz. Topların önü açılır süpürülür ve topa hız kazandırarak karşı topa vurup hem sayı hemde rakibe dezavantajlar sağlar. Adeta bu sene Trabzon a hem federasyon hemde Hakem komitesi Curling oynatıyor. Hiç bir Bursalı kardeşlerimiz yanlış anlamasınlar fakat özellikle bu leh ve sempati bu sene Trabzondan yana Toleransa döndü... Nasıl dönmesinki, ellerinde Siyaset diye bir malzeme var, HES diye bir proje var (hayata geçiyor) erkekseniz yapmayın yoksa ben size siyaseten şamarı vururum diyor. Seneye Kasımpaşa düşmezse Şampiyon olsunda sen seyreyle tiyatroyu. Yok o kadar demeyin dahada beteri var. 2 sezon sonra Siirtden de bir atak bekliyorda olabiliriz. Latife bir yana önümüze bir A4 kağıdı konmuşsa ve bunun rengi beyazsa Trabzonlu Mor derse mordur Siyah derse siyahdır.
Haa ne yapmalı derseniz hiç bir şey yapamazsınız. Türkiyede gündem değiştirmek kadar basit ve kolay bir şey yok. Trabzon Şampiyon olur 3 gün sonra ''Van minüt'' versiyon II çıkar geçer gider. Ama olan yine midemize aklımıza olur.
Söyledikleriniz doğru..Futbolda siyaset warmıdır elbette vardır...Lobisi olan takımla olmayan takımın arasında elbette çok büyük farklar olur..bu lobide genelde siyasetten ve siyasetçilerden olusur çoğu zaman..Sahip olduğum bir fikir war ki paylasmak isterim kisisel fikrimdir..Trabzon değil bu sene önümüzdeki 10 yıl sampiyon falan olamaz bunun gerekcesini burada yazamam sayfalar yetmez..eğer bu sampiyonlukta kasdedilen sey lobi ve siyaset yardımıysa süper ligde Trabzondan üstün 5-6 takım sayarım size..ama gözlerden kaçan bir sey war.Trabzona verilen haksız penaltılar weya yanlı tutum bence çok büyütülüyor..bunun nedenide istanbul takımlarının basarısızlığını örtme cabasıdır..bunuda basını kullanarak yapıyorlar.Neden kendileri(ist takımları)sampiyonluğa kosarken bunları anlatmıyorlar neden bas bas bağırmıyorlar..ben mewcut fedarasyonun tüm zamanların en tarafsız(hataları olsada)olduğuna inanıyorum.açıkçası Trabzondan çok fazla hoslanmam ama simdi oldukları pozisyonda oynadıkları futboluda görmek gerekir..ama her ne olursa olsun ben Trabzonun bunu basaracağını sanmıyorum...
Alt 18.12.2010, 05:06   #37
Alibeyoglu
Yeni Yiğido

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Türkiyenin en önde gelen kuluplerinden biri dersen katılırım sana....en önde gelen kulubu olma ihtimali yok..Ama bu yıl bende Trabzonsporun güzel futbolunu izleyenlerdenim..belki bir kaç bedava penaltı veya yanlı tutum lehinize sonuçlanmıs olsada bu yıl bu noktaya hakederek geldiğinize inanıyorum..Allah daim etsin...Bu arada kepazelik falan demissin bence biraz ağır olmus ..burası bir taraftar sitesinin platformu herkez fikrini beyan ediyor ve buna herkesin hakkı war..burada kepazelik olmaz tartısma ortamı olur..Kaldıki bizim gibi rakip takım taraftarlarının sözüde dinleniyor..biraz daha ılıman yaklasmak gerek bence ..saygılar..
güzel kardesim konunun basligina bakarsan o kelime ona uygun geliyor
güzel kardesim o penaltilar dünyanin gelmis gecmis en iyi hakemleri arasinda gösterilen markus merkin onayini almis penaltilardir ayrica yillardir türk futboluna basari ile hizmet vermis türk futbolunun krali hakan süküründe onayini almis penaltilardir anliyorum sizi siz yillardir alismisiniz erman toroglu gibi ahmet cakar gibi cikarlara hizmet eden yorumculara eski hakemlere simdi dürüstce yorum yapan dünyaca ünlü almanyanin en iyi hakemi markus merkin yorumlari isinize gelmiyor tabi ben punu puan farkinin acilmasinin getirdigi piskolajiye bakiyorum bursasporun sampiyon oldugunda 10 metrelik ofsayti görmeyen hakemleride gördük biz fenerbahce ve trabzonspor maclarinda adeda hakem tarafindan trabzonsporun sampiyonlugunun elinden calindigi yillarida yasadik biz gönül isterki burada suan trabzonspor aleyinde yapilan acimasizca sorumlari sizle o dönemdede yapsaydiniz inanin anlardim sizi diger tarafdan ibb trabzonspor macinda oyundan atilmasi gereken ibb oyuncularda vardi.gelin basariyi taktir edelim cikarlari degil futbola deger verelim bütün futbol oterileri tarafindan oyun üstünlügü kabul edilen ve milli takima sayisiz futbolcu veren trabzonsporu karalama kampanyasindan vazgecelim
Alt 18.12.2010, 05:11   #38
Alibeyoglu
Yeni Yiğido

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Söyledikleriniz doğru..Futbolda siyaset warmıdır elbette vardır...Lobisi olan takımla olmayan takımın arasında elbette çok büyük farklar olur..bu lobide genelde siyasetten ve siyasetçilerden olusur çoğu zaman..Sahip olduğum bir fikir war ki paylasmak isterim kisisel fikrimdir..Trabzon değil bu sene önümüzdeki 10 yıl sampiyon falan olamaz bunun gerekcesini burada yazamam sayfalar yetmez..eğer bu sampiyonlukta kasdedilen sey lobi ve siyaset yardımıysa süper ligde Trabzondan üstün 5-6 takım sayarım size..ama gözlerden kaçan bir sey war.Trabzona verilen haksız penaltılar weya yanlı tutum bence çok büyütülüyor..bunun nedenide istanbul takımlarının basarısızlığını örtme cabasıdır..bunuda basını kullanarak yapıyorlar.Neden kendileri(ist takımları)sampiyonluğa kosarken bunları anlatmıyorlar neden bas bas bağırmıyorlar..ben mewcut fedarasyonun tüm zamanların en tarafsız(hataları olsada)olduğuna inanıyorum.açıkçası Trabzondan çok fazla hoslanmam ama simdi oldukları pozisyonda oynadıkları futboluda görmek gerekir..ama her ne olursa olsun ben Trabzonun bunu basaracağını sanmıyorum...
cok celiskiye düsüyorsun maden trabzonsporun öyle bir gücü vardi neden 26 sene sampiyon olamadi bursasporda lobisi ilemi sampiyon oldu? kiskancik senin beynini isgal etmis ne yazik ki trabzonspor bursasporun sampiyonlugunda pay sahibi oldu hata yapmis trabzonspor
Alt 18.12.2010, 05:45   #39
Alibeyoglu
Yeni Yiğido

yigido lakabini almissiniz o halde yigidolara yakisani yapin

site yönedimini sporun amacina hizmet edmeyen sporda dostluk gardaslik ilkesine aykiri olan tamamiyle kurundular üzerine kurulu olan bu basligi kapatmasini rica ediyorum
Alt 18.12.2010, 13:07   #40
MaXiMuM
Usta Yiğido

MaXiMuM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.190 Mesajına 2.682 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 770 MaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
Alibeyoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
yigido lakabini almissiniz o halde yigidolara yakisani yapin

site yönedimini sporun amacina hizmet edmeyen sporda dostluk gardaslik ilkesine aykiri olan tamamiyle kurundular üzerine kurulu olan bu basligi kapatmasini rica ediyorum
T harflerine alerjin var sanırım T yerine D yazmışsında, o zaman Trabzon derken de Drabzon yaz da anlayalım
MaXiMuM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
futbolu, peŞkeŞspor, türk