Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Eğlence

Eğlence Bu Bölümde eglenebilirsiniz

Seçenekler Arama Stil

Cevap: ♦__Maç Anıları__♦
Alt 03.02.2011, 09:19   #31
karşıyakalı
Tecrübeli Yiğido

karşıyakalı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

325 Mesajına 593 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 615 karşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOKkarşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: ♦__Maç Anıları__♦

buda ilk maça gidişimle ilgili.muhtemelen ilk yada ortaokuldayım.bizim ev şimdiki vali konagının orda etembeyin parkının yanunda.öndeki caddeden gelin arabaları paşa fabrikasına giderler günlerden pazar bi sürü dügün var bizimde gelin arabasının önünü kesme ekibimiz tabi ki.neyse o gün şanslı günümüzdü iyi para yaptık sıra paraları harcamaya geldi.6 -7 kişiyiz mahalledeki arkadaşlar sinemaya gidecez yalçın sinemasına 3 filim birden devamlı matina.baktık filimleri begenmedik yıldız sinemasına bakmaya gidiyoruz yolda yanımızdan bi taksi geçti kırmızı beyaz bayraklarla süslenmiş bagırıyolar sivasspor falan diye.anladıkki maç var dedim hadi oglum sinemayı boşverin maça gidelim hem bi biletle iki kişi gireriz kalan parayıda harcarız daha çocuguz.arkadaşları ikna ettim ve gittik maça önce kapıdaki adama sorduk pazarlık yaptık abi 7 kişiye 3 bilet alsak olurmu.adam tamam dedi.zaten taraftarın çogu koca koca adamlar beleş girerken 7 tane çocuga 3 bilet çok bile.neyse 3 bilet aldık kalan paraya baktık biraz var ordan baktık köfteci var girişin orda .hiç unutmuyorum 2 tane tam düremeç aldık.çekildik kenara açtık ve 2 ekmegi 7 ye böldük içindekileri paylaştık pek adil olmadı ama bu paylaşım hakkımıza düşeni ööle bi yedikki aç kurtlar gibi..girişte kenardaki çeşmelerden suyumuzuda içtik ve içeri girdik hangi maçtı sonuç ne oldu hiçbirini hatırlamıyorum ama artık bu maçtan sonra devamlı maçlara gider olmuştuk
karşıyakalı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda karşıyakalı'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.02.2011, 09:27   #32
karşıyakalı
Tecrübeli Yiğido

Tecrübe Puanı: 615 karşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOKkarşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOK

buda ilk hatırladıgım maç.yine orta okul yılları falan harçlıkları hafta boyunca biriktiriyorumki hafta sonu maça gidecem.bi kaç hafta biriktirdik ve bilet parasına ulaştık.ilk maça gidecegim artık.neyse pazar oldu gittim stada aldım biletimi maç giresunspor maçı giresun açık ara farkla lider bizde ikinciyiz.maç 1-1- bitti ve o sene giresun 2 lige çıkmıştı bizdeki şampiyonluk hevesleride sonraki yıllar a kalmıştı
Alt 03.02.2011, 09:28   #33
ZiDaNe58
Usta Yiğido

ZiDaNe58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

723 Mesajına 1.502 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 725 ZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekannt

m.yıldızın runjeye 30 küsür metreden kafayla atdıgı gol manisanin 7 haftalık galibiyet serisine son verdigimiz ve sırıl sıklam oldugumuz maç ve gsyi turkiye kupasi yarı final maçında penaltılarla saf dışı bıraktıgımız maço penalti atıslarnda kalpten gidecem diye cok korkmustm bu maclar unutulmazlarm arasındaki ilk sıralarda yer alanlar.
ZiDaNe58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı ZiDaNe58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.02.2011, 09:37   #34
karşıyakalı
Tecrübeli Yiğido

ve artık üniverste ögrencisiyiz antalyada okuyorum . darıca gençlerbirligi sivasspor maçı.var hafta sonu.gebzede maç.sivasspor maçı oldummu dürtüyorlar sanki maça git diye sınav falan yok ortam uygun maça gitmek için hemen bir plan yaptım aradım evi dedim istanbuldan bi kitap almam lazım istanbula gidecem para yollayın.iş kitap olursa hiç para olmazmı hemen geldi para gittim istanbula .maçı 2-1 kazandık ve döndüm tekrar antalyaya
Alt 03.02.2011, 09:45   #35
karşıyakalı
Tecrübeli Yiğido

sivasspor süper lige çıktı çıkalı kombine alırım ama 3 ligdeki o parasız pulsuz aç karına izledigimiz maçlar hem daha heyecanlıydı hemde taraftar daha istekli ve coşkuluydu.deplasmana gittigimiz ilçelerde bayram ederdi esnaf.maç biletleri hemen 5 katına satılmaya başlardı sivasspor taraftarına.taraftar o zamanki adıyla birinci lig hayalleriyle yanıp tutuşurdu.ve yaşlı amcalar derlerdiki 'ölmeden şu sivassporun birinci lige çıktıgını bi görsem başka bi şey istemiyorum tek bi sefer bile çıksında hemen geri düşsün'çok şükür bu günlere geldik kimsenin hayal edemeyecegi başarılar yakaladık şampiyonlar liginde ön eleme oynadık uefa intertoto ne varsa gittik avrupa kupalarına.ama taraftar artık istekli ve coşkulu degiller.insan hasret kaldıgı şeye olan ilgisi kavuşunca bitermişya bizimkide böyle oldu galiba.
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı karşıyakalı'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.02.2011, 09:52   #36
karşıyakalı
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
HAYALKAFE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Arkadaşlar bu bölümde gerek eski günlerdeki Sivassporumuzun maçlarında gerekse şu an veya hafta hafta maçlarda yaşadığımız ilginç olayları, anıları veya güzellikleri bu konu başlığı altında paylaşarak hoşça vakit geçirebileceğimizi düşündüm ve böyle bir konu açtım, yani kısacası maksat muhabbet...İlginç olaylar yaşayan veya anıları olan arkadaşlarımızın yorumlarını bekliyorum,
hayalkafe teşekkür edrim bu konuyu açtıgın için beni tekrar eski günlere götürdün yazarkan kah duygulandım gözlerim doldu kah gülümsedim ve o anları tekrar yaşadım.her şeye ragmen iyikide yaşamışım bunları ve daha yazmadıgım onlarca anılarımı
Alt 03.02.2011, 09:59   #37
PETKOVİC
Usta Yiğido

734 Mesajına 1.477 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 718 PETKOVİC FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
izmirliyigido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
O zaman şöyle düzeltme yapalım. Yanlış anlama kardeşim niyetim seni haksız çıkartmak veya başka bir sebep değil. Amacım doğru olan bir tek doğruyu herkese ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak olduğu için bunları yazıyorum. Hatıralar zamanla bizi yanıltabilir ama yazıtlar hep doğru kalır.

Senin dediğin o maç 3.Ligde iken değil 1983-84 Sezonunda Amatör Ligde mücadele ettiğimiz ve 2.Kademe maçlarında Trabzonspor Amatör'ün Şampiyon olupta Profesyonel Ligler Statüsü gereği o zamanlar Profesyonel Liglerde 2 tane aynı isimde takım oynayamayacağı için çıkmayıpta bizim 3. Lig'e çıktığımız maçtı.

Ve o maçı da Artvin Hopaspor maçını da 2-1 almıştık.

Doğru diyorsun benim dediğim maçta farklı tarihte ki, 1998-99 Sezonun da 3. Ligde Şampiyon olduğumuz maçta Ünyaspor'u son 3. hafta da sahamızda 3-2 yenmiştik. Sen 3. Ligde Şampiyon olduk deyince ben bunu anladım. Senin dediğin Amatörde ki yıllarımızdı.

Zaten pek yakında Sivasspor'un bugüne 2.Ligde, 3.Ligde, Amatör de, Yükselme Grubun da, 1. Ligde ve Süper Ligde oynadığı toplam 1380'e yakın tüm maçları, golleri, skorları, tarihleri, Teknik Direktörleri vs vs vs herşeyiyle SİTEMİZDE paylaşacağım. Bunun altyapısını hazırlıyoruz. Abdullah YİĞİT kardeşime de saygılarımla tabiki onunda arşivi vardır ama bende ki arşivin kimsede olacağını tahmin etmiyorum.

Selam ve sevgilerimle kardeşim.

AYK
evet ünye maçıydı
PETKOVİC isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2011, 10:04   #38
karşıyakalı
Tecrübeli Yiğido

bide bizim kaleci şakir vardı iyi kaleciydi.sivasspor amasya maçıydı yanılmıyorsam maç 1-1- bitmişti ve o zamanki bir yönetici maç bitiminde sahaya girerek (skorbort tarafındaki kaledeydik )taraftarın önünde kaleci şakiri tokatlamıştı.ve şakir gözyaşları içinde soyunma odasına dogru gitmişti. çok kötü bir durumdu kendi yöneticinden taraftar önünde dayak yemek
Alt 03.02.2011, 10:10   #39
karşıyakalı
Tecrübeli Yiğido

aksarayspordan BİLBAY bi oyuncu almıştık.adam forvet oynuyordu sırf adamın isminden dolayı merak ettigimizden maça gitmiştik adamı görmek için
Alt 03.02.2011, 10:47   #40
öğretmen
Acemi Yiğido

23 Mesajına 41 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 599 öğretmen FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

3. ligden beri sivassspor un içerdeki tüm maçlarını takip ettim.unutamadığım maç sebat maçıydı ilk yarı 1-o önde girmiştik içeri ikinci yarı bize 2 gol atıp yenmişlerdi.şampiyonluk gitmişti. o maçı hiç unutamam maçın bitmesini hiç istememiştim.sebat gol attığında dörteylül başıma yıkılmış gibiydi.maç bitiminde şok olmuştuk kimse stadı boşaltmıyordu.staddan çkarken hüngür hüngür ağladığımı hatırlıyorum. 3 gün kendime gelemiştim.bu sevda başka bişey dörteylüle gitmek 40 yıldır özlenen sevgiliye kavuşmak gibi güzel. dörteylülde yenmek taraftarın güldüğünü görmek anlatılmaz bir duygu.orda yenildiğmizde ise sivas 8.0 şiddetinde depremle sallanmış gibi. rabbbim bize dörteylülde mağlubiyet yaşatmasın çok zoruma gidiyor
öğretmen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı öğretmen'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
♦maç, anıları♦