Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

YILDIZI SATMIYORUM
Alt 24.12.2007, 11:33   #31
Abdullah DuMaN
Usta Yiğido

Abdullah DuMaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.168 Mesajına 9.556 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1491 Abdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz sein
Standart YILDIZI SATMIYORUM

Yıldız’ı satmıyorum Gökhan’ı alsınlar!..

SİVASSPOR Teknik Direktörü Bülent Uygun, “Bazı yöneticiler. Eğer bir forvet oyuncusu için çok fazla para harcayacaklarsa Mehmet Yıldız değil de Gökhan Ünal’ı alacaklarını söylediler. Sivasspor’un başarısında en fazla katkıya sahip olan futbolcum için böyle konuşulduğu için bundan sonra kim ne verirse versin Yıldız’ı satmayacağım” dedi...

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....
Abdullah DuMaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
-->: YILDIZI SATMIYORUM
Alt 24.12.2007, 11:36   #32
ceza_tolga_rep
YASAKLI ÜYE

ceza_tolga_rep - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

117 Mesajına 179 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISIceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISIceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISI
Standart -->: YILDIZI SATMIYORUM

en güseli hocaM.mehmet giderse biraz zorlanırız uefa için..
ceza_tolga_rep isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
--->: MEHMET`İ SATABİLİRİZ
Alt 24.12.2007, 15:00   #33
ertor58
Tecrübeli Yiğido

ertor58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

185 Mesajına 567 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 772 ertor58 FAZLA SÖZE GEREK YOKertor58 FAZLA SÖZE GEREK YOKertor58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: MEHMET`İ SATABİLİRİZ

SATMAYIN MEHMETİ SEZON SONU SATARIZ ŞAMPİYON OLALIM ONDAN SONRA SATARIZ. HATTA AVRUPAYA SATARIZ. DAHA ÇOK KAZANIRIZ. DEVRE ARASI GİDERSE KAZIK YERİZ.
Alt 24.12.2007, 15:43   #34
veysel
Usta Yiğido

veysel - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

270 Mesajına 402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 885 veysel COK SEVILEN BIR KISIveysel COK SEVILEN BIR KISIveysel COK SEVILEN BIR KISIveysel COK SEVILEN BIR KISI

abilerim gitmesi bizim icin hic iyi olmaz en yildiz futbolcumuz.
ben gitmesini sanmiyorum.
veysel isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
"Mehmet Yıldız'ın 2-3 günü var"!
Alt 26.12.2007, 20:40   #35
samet yıldız
Usta Yiğido

samet yıldız - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

320 Mesajına 553 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 871 samet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblick
Standart "Mehmet Yıldız'ın 2-3 günü var"!

"Mehmet Yıldız'ın 2-3 günü var"!

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, 70 milyon insanın artık 4 büyüklerin dışında bir takımın şampiyon olmasını istediğini söylerken, Sivasspor'dan şampiyonluk beklemenin ise hayal olduğunu belirtti. Uygun, Mehmet Yıldız'ın transferi ve bir çok konuda konuştu..

İHA muhabirine özel açıklamalarda bulunan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, 4 büyükleri ligde şampiyon yapabileceğini söyleyerek, "Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmak isteyenle de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanacağıma inanıyorum. Kendimi o yönde en iyi şekilde geliştirmeye çalışıyorum. Hedeflerimi hep o yönde belirleyip, en iyi şekilde sistemler üretip, en iyi tarzı benimseyip, hep o yönde çalışıyorum. Dolayısıyla bizim bir şeyleri istememizden ziyade bizimle birlikte bir şeyleri isteyenleri bulmak önemli olan. Siz başardıkça da zaten istenen adam durumuna geliyorsunuz. Kimse size başarmadan bir şeyler vermiyor. Biz de doğal olarak birçok başarıyı elde ettikten sonra düşündüğümüz kurguyu, olguyu, takımı oluşturup inşallah hayal ettiğimiz bu hedeflerimize zaman geldiğinde varmak için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

"DEVRE ARASINDA 4 BÜYÜKLERDEN TRANSFER TEKLİFİ GELİRSE KABUL ETMEM"

Devre arasında 4 büyüklerden gelebilecek bir transfer teklifini kabul etmeyeceğini ifade eden Uygun, "Ben şu anda herhangi bir şekilde herhangi bir takımdan gelen hiçbir teklifi kabul etmem. Çünkü bizim felsefemizde herhangi bir şekilde ağabeyimizi veya dostumuzu bırakıp gitmek yok. Hazır olmadığımız, orası için daha yaşamamız gereken tecrübeleri yaşamamız gerektiğini düşündüğümüz bir ortamda oraya hazır olmadığımızı hissedip de oraya bir an önce gitmenin hayallerini kuran bir insan değiliz. Dolayısıyla öncelikle hedefimizi gerçekleştireceğiz. Sonra bu hedefleri gerçekleştirdikçe tamamen orada başarıları elde edebilecek potansiyele sahip olduğumuzda o zaman o göreve zaten yönetim kurulları takdir edecektir" diye konuştu.

Takımdaki her futbolcuyu değerini bulduğunda satabileceklerini söyleyen Uygun, "Biz her futbolcuyu satarız, ama asla adam satmayız. Dolayısıyla benim takımımda ben dahil olmakla beraber herkesin alternatifi var. Bizde bir tek yönetim kurulu, formamız ve taraftarımızın alternatifi yok. Dolayısıyla onun dışında olabilecek her transfere sıcak bakarız. Yeter ki değerini bulsun, değerini bulmadığı sürece de hiç kimseyi muhattap bile kabul etmeyiz" ifadelerini kullandı.

"Mehmet Yıldız'ın transferi 2-3 gün içinde gerçekleşirse gerçekleşecek, gerçekleşmezse Mehmet Yıldız sezon sonuna kadar takımda kalacak" diyen Uygun, "Mehmet Yıldız'ın ismi şimdiye kadar hep 3 büyüklerle anıldı. Galatasaray'ın yaptığı teklif biraz daha iyi, ama 2-3 gün içinde bu transfer netleşmezse biz de kendisini satmayı düşünmüyoruz, çünkü transfer dönemi zaten kısa. Ligler de yakın zamanda başlıyor ve ona orantılı olarak da yeni gelen arkadaşlar takıma adaptasyon sorunu yaşayacağı için bunu yaşatmamak adına bu transfer 2-3 gün içinde gerçekleşirse gerçekleşecek, gerçekleşmezse de Mehmet Yıldız sezon sonuna kadar takımda kalacak" ifadelerini kullandı.

"KISITLI BÜTÇESİ VE KADROSUYLA SİVASSPOR'DAN ŞAMPİYONLUK BEKLEMEK HAYAL"
Kısıtlı bütçesi ve oyuncu kadrosuyla Sivasspor'dan şampiyonluk beklemenin hayal olduğunu belirten Uygun, "Benim kadromda 14 tane futbolcum var ve bu 14 futbolcudan Petkoviç, Yasir, Balili ve Sedat gibi milli takımda oynayabilecek kapasitedeki futbolcularım sezonu kapattı. Benim 12 milyon YTL gibi kısıtlı bir bütçem var ve benim kısıtlı bir oyuncu kadrom var. Bu şartlarda şampiyonluğu beklemek hayal olur, ama 70 milyon insan 4 büyüklerin dışında Anadolu'dan bir takımın şampiyon olmasını istiyor. Gerçekten Anadolu'dan şampiyon bir takımın çıkması bütün Anadolu takımlarının hedeflerinin büyümesini, bununla orantılı olarak da birçok sistemin değişmesini sağlayacaktır. Ama bazı gerçekler var. Yani 4 büyükler söz konusuysa gerisi teferruat kalıyor. Siz 8 sayfalık spor gazetesini açtığınızda bunun 7 sayfasının 4 büyüklere 1 sayfasının Anadolu'daki diğer takımlara ayrıldığını görüyorsunuz. Anadolu'dan bir takımın şampiyon olmasını hayal etmekle birlikte 70 milyon insandan herkes 4 büyük takımdan birini tutuyor ve nüfus kağıdında yazdığı yeri ikinci takımı olarak tutuyor. 4 büyüklerin revaçta olduğu bir ortamda, diğer takımlarda oynayan futbolcuların 4 büyüklere gitmek istediği bir takımda Anadolu'dan bir takımın şampiyon olması hayal. Bu şartlarda da 'Şampiyon olacağız' dediğin zaman sezon sonunda da 'Bülent hoca şampiyon olacağız' dedi, 'Olamadı işte gördünüz mü?' diyecekler. Ama ben gerçekleri görmek zorundayım. Hayatımı hiçbir zaman hayalperest olarak yaşamadım. Galatasaraylısı, Beşiktaşlısı, Trabzonsporlusu ve Fenerbahçelisi 'Siz şampiyon olun, siz başarın gibisinden' dua ediyor. İnşallah biz de bunu başarırız ve Türk futbolunda bir devrimi gerçekleştirmiş oluruz" dedi.

Kocaelispor'da forma giyerken güçlü bir bütçeye ve arkalarında taraftar desteğine sahip olmalarına rağmen ligin bitimine 6 hafta kala şampiyonluk stresiyle şampiyonluğu kaybettiklerini hatırlatan Uygun, "Kocaelispor'da futbol oynarken bu başarıyı yakalamıştık. Ama biz bu başarıyı yakaladığımızda o kadrodaki 11 futbolcunun 9'u o sene içinde 4 büyüklere transfer oldu. Başımızda Sefa Sirmen gibi bütçesi 4 büyüklerin bütçesine sahip bir belediye başkanı ve aynı zamanda kulüp başkanı vardı. Arkamızda bizi çılgınlar gibi destekleyen taraftar olmasına rağmen ligin bitimine 6 hafta kala şampiyonluk stresiyle biz bu şampiyonluğu kaybetmiştik. Bu elde ettiğiniz başarıdan dolayı da futbolcunuza 4 büyüklerden teklifler gelebiliyor. 4 büyüklerden sonra futbolcuya "Aman oğlum sen bizim takıma geleceksin ya, bizim maçta seyirciyi tahrik etme! Sezon sonuna kadar da sakatlanma' gibisinden sözler söyleniyor ve vaatler veriliyor. Takımın 3 topçusuna böyle bir şey söylediğinde çok iyi durumda olan futbolcu geri adım atıyor. Oto kontrol sistemi devreye giriyor. İşte 4 büyükler yıllarca Anadolu takımlarıyla oynadı. Diyorum ki ben şampiyon olmak istemiyorum. Ya da 'Her futbolcu satılıktır, ama adam satmam' diyorum. Futbolcu isteyen gelecek benimle muhattap olacak. Sonra isteyip almamazlık yapmayacak. İstediği zaman alacak. Mademki istiyorlarsa basacak parayı alacaklar. Bu kulüp 100 milyon dolar borçlara sokulduysa aynı şekilde de herkesin bir değeri var. Almıyorsa da o futbolcuyla değil benimle görüşecek. Benim futbolcumun kafasını karıştırmayacak. Benim taraftar topluluğum önünde benim duygularımla oynamayacak. İşte bunları yaptı 4 büyükler bize yıllarca. Anadolu takımları da hepimiz de yedik bunu. Şimdi ben de tam tersini yapıyorum. Piyonları oynuyorum, kalem var, şahım var, bunun sonunda da mat edebilirim" diye konuştu.

"HEDEFİM MİLLİ TAKIM'I ÇALIŞTIRMAK"

"Hakan Şükür gibi bir futbolcunun Sivasspor'da oynamasını isteriz" diyen Uygun, "Hakan Şükür bir idoldür. Hakan Şükür, dünyada bir stil ve tarz yaratmıştır. Hakan Şükür, bugün Sivas'a gelmeyi kabul etsin ben Sivas'ın girişinde onu omuzlarıma alır, tesise kadar omuzlarımda getiririm. Böyle bir futbolcunun bizde oynamasını isteriz. Ama Sivasspor'un Hakan Şükür'ü transfer edebilecek gücü zaten yoktur. O Galatasaray'ın bir idolüdür ve Galatasaray ile özdeşleşmiştir. Hakan Şükür istesin, ben bu takımın menajeri olarak ona bu görevi hemen devrederim. Çünkü o bu ülkeye çok hizmet etmiştir ve daha da hizmetleri sürecektir. İleride de çok iyi bir teknik direktör olacağına inandığım bir dostum, arkadaşımdır" ifadelerini kullandı.

Uygun, Fatih Akyel ile ilgili henüz bir anlaşma sağlamadıklarını da kaydetti.

Hedefleri ile ilgili de değerlendirmede bulunan Uygun, "Benim antrenör olarak hedefim Sivasspor'u şampiyon yapmak, daha sonra UEFA'da başarılı olmak ve Şampiyonlar Ligi başarılarının ardından milli takım antrenörlüğü yapmak. Ama benim esas başarmak istediğim şey Antalya'da yüz dönümlük arazinin 50 dönümünü tam teşeküllü spor sağlık hastanesi ve rehabilitasyon merkezi, diğer 50 dönümüne de sporcu huzur evi gibi tatil köyü kurmak ve bunları da ama teknik direktör olarak ama Futbol Federasyonu Başkanı olarak, ama spordan sorumlu bakan olarak, ama o inşaatta çalışan bir amele olarak Allah'ın izniyle yapmayı başaracağım. Çünkü ben onu yaptığım zaman sporda bir başarı elde etmiş olurum. Bunun yanı sıra sporcuların askerliğiyle ilgili Genelkurmay Başkanımızın sağlamış olduğu bir kolaylık var, Türk sporuna hizmet olsun diye böyle bir taslak hazırlanıyor. O da çıkacak. Sonraki hedeflerim sporcuların sağlık sigortaları ve sendikalaşma. Futbol Federasyonu tarafından kesilecek bir yüzde 5 gibi miktarın emeklilik maaşı gibi ilerleyen yıllarda futbolcuların yaşamlarını idame ettirebilmeleri için gerekli önlemler. İşte ben bunları başardığımda Türk sporuna bir nebze hizmet ettiğimi düşünüyorum. Bunu başarmak için de var gücümle çalışıyorum" dedi.
samet yıldız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
--->: "Mehmet Yıldız'ın 2-3 günü var"!
Alt 26.12.2007, 20:52   #36
zaralım 58
Usta Yiğido

zaralım 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

151 Mesajına 195 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 841 zaralım 58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart --->: "Mehmet Yıldız'ın 2-3 günü var"!

bülent hocamız çok dobra konuşmuş vede katılıyorum gerçekten büyük destek lazım her maçta stadyum dolmalı,parasal konudada sıkıntı olmamalı
zaralım 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
--->: MEHMET`İ SATABİLİRİZ
Alt 27.12.2007, 13:47   #37
yigidomustafa58
Usta Yiğido

yigidomustafa58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

715 Mesajına 1.156 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1124 yigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISI

SİVAS için hayırlısı neyse o olur inşallah

Bak gülüm senin toprağında bu çiçek yetişmez,benim toprağımda da sen solup gidersin

yigidomustafa58
Mustafa SALTIK
yigidomustafa58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla