Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Orduspor maçı final gibi bir maç
Alt 03.11.2012, 00:35   #41
Buraq58
Usta Yiğido

Buraq58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

353 Mesajına 541 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 744 Buraq58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Orduspor maçı final gibi bir maç

Ordusporda güçlü bir ekip şuana kadar 1 kere yenildiler bizden ustunler ama bizimde yenemicemiz anlamına gelmez
Alt 03.11.2012, 08:21   #42
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 962 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Sivas taraftarı biraz bilinçli olmalı. Diğerlerinden farkını ortaya koymalı. Üç-beş hafta işler sıkıntılı gidince yönünü ve düşüncelerini değiştirip, anlık kararlar veren bir topluluk olmaktan tamamen uzaklaşmalı. Rıza Hoca konusunda siteye her girişimde yapılmış olan, hocanın gitmek zorunda kalacağına/gitmesine yönelik tehditvari taraftar yorumlarını üzülerek okuyorum.

Kısa vadeli düşünme, anlık-tepkisel kararlar verme, ve bu ifade şekli bize yakışmıyor. Sivas taraftarı düşünce yapısını ve karar verme mekanizmasını olabildiğince çok eski zamanlardan başlatıp önündeki daha uzun vadeli zaman dilimi için cevaplar üretebilmeli.

Rıza hocanın bu takımı çukurdan çekip çıkarttığını, ezilmiş ruh halini üzerimizden attığını, başkan içerideyken yani zor günümüzde tek başına saha içi ve saha dışı mücadele ettiğini unutmayalım. Her takımın inişli çıkışlı günleri olur. Bizim de oluyor nitekim. İş bu halde hocaya yüklenip karalamak, teknik kadro, yönetim, futbolcu ve diğer taraftarların moralini daha da bozmak zorda olan durumu daha da kötüleştirecektir. Biraz akıllı olup akıllı yorum yapalım.

Yapılacak olan eleştirilerin oynanan futbol ile sınırlı kalıp, bunun dışına çıkmaması Sivassporumuzun menfaatinedir!

Şahsen başkanımıza ve Rıza hocamıza sonuna kadar güveniyorum. Sivasspor'un kupa kaldıracağı günlerin de birgün geleceğine olan inancım tamdır. Güzel günleri başkanımızla, hocamızla ve hep birlikte yaşayacağız. Üzerimize düşen her zaman destek olmaktır, üzerimize düşeni yapalım. Gerisi Allah kerim!...

Kalksam ve Dirilsem...
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı BOUN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.11.2012, 09:30   #43
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

257 Mesajına 394 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 731 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bazıları Rıza Hocanın gitmesini istiyor Bu insanlar nankör olan gerçeği görmek istemeyen insanlardır Rıza hoca her ne olursa olsun başarılıdır zaten kısıtlı transferlerle ne yapabilirdiki İstikrar için aynı zamanda Sivaslı birinin teknik drektör olması her zaman için iyidir Rıza Çalımbay bizim için büyük nimettir Rıza Çalımbay bizde olmasaydı inanın Beşiktaşta olurdu bundan eminim o yüzden Kıymetini bilelim kötü sonuçlar olacaktır ama bunu aşacağını düşünüyorum biraz sabır Lig çetin kimse kusura bakmasın Ligde Şu anda Sivasın durmas epey uzun sürede mucizedir çoğu büyük şehirlerin takımı yokken biz varız ayrıca bu takım nerelerden geldi bunuda unutmayın geçen maça gitmiştim adamlar destek için değil eleştirmek için gelmiş verdiği 10 lira para sanki takımın kurucusu veya Hepsi birer teknik drektör.maça destek için gidelim Taraftar kültürümüz olsun.
H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda H_Turan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.11.2012, 11:01   #44
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

408 Mesajına 994 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 504 Serdar63972 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
H_Turan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bazıları Rıza Hocanın gitmesini istiyor Bu insanlar nankör olan gerçeği görmek istemeyen insanlardır Rıza hoca her ne olursa olsun başarılıdır zaten kısıtlı transferlerle ne yapabilirdiki İstikrar için aynı zamanda Sivaslı birinin teknik drektör olması her zaman için iyidir Rıza Çalımbay bizim için büyük nimettir Rıza Çalımbay bizde olmasaydı inanın Beşiktaşta olurdu bundan eminim o yüzden Kıymetini bilelim kötü sonuçlar olacaktır ama bunu aşacağını düşünüyorum biraz sabır Lig çetin kimse kusura bakmasın Ligde Şu anda Sivasın durmas epey uzun sürede mucizedir çoğu büyük şehirlerin takımı yokken biz varız ayrıca bu takım nerelerden geldi bunuda unutmayın geçen maça gitmiştim adamlar destek için değil eleştirmek için gelmiş verdiği 10 lira para sanki takımın kurucusu veya Hepsi birer teknik drektör.maça destek için gidelim Taraftar kültürümüz olsun.
Aynı mantık ve mantalite de değilim sizinle, ki ne güzel diyor koyun kurt ile gezerdi fikir başka başka olmasa derken.
Bir defa destek için gitmek noktasında hem fikirim ama hatalı olan yerde de taraftar olarak tepkiyi koymak gerekli. teknik direktör dediğiniz adamlar uzaydan gelmiyor. Rıza hoca da uzaydan gelmedi. Ama uzaylı gibi doğa'nın oynadığı futbola sesini çıkarmıyorsa taraftar tepkisini ortaya koymalı. Neymiş efendim destek verelim morali bozulmasın. Destek verdiğimiz morali bozulmasın diye içimize haykırdığımız zamanda ne yaptığını gördük. Biz verdiğimiz 10 lira yüzünde gırtlağımızı patlatmıyoruz. İçimizdeki SİVAS sevgisidir staddaki ruhsuzluk karşısında kıçımızı yırtmamız. Destekde her zaman çekirdek çıtlayıp bakalım ikinci yarı ne olacak demek değildir.
Serdar63972 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda Serdar63972'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.11.2012, 11:10   #45
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

408 Mesajına 994 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 504 Serdar63972 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sivas taraftarı biraz bilinçli olmalı. Diğerlerinden farkını ortaya koymalı. Üç-beş hafta işler sıkıntılı gidince yönünü ve düşüncelerini değiştirip, anlık kararlar veren bir topluluk olmaktan tamamen uzaklaşmalı. Rıza Hoca konusunda siteye her girişimde yapılmış olan, hocanın gitmek zorunda kalacağına/gitmesine yönelik tehditvari taraftar yorumlarını üzülerek okuyorum.

Kısa vadeli düşünme, anlık-tepkisel kararlar verme, ve bu ifade şekli bize yakışmıyor. Sivas taraftarı düşünce yapısını ve karar verme mekanizmasını olabildiğince çok eski zamanlardan başlatıp önündeki daha uzun vadeli zaman dilimi için cevaplar üretebilmeli.

Rıza hocanın bu takımı çukurdan çekip çıkarttığını, ezilmiş ruh halini üzerimizden attığını, başkan içerideyken yani zor günümüzde tek başına saha içi ve saha dışı mücadele ettiğini unutmayalım. Her takımın inişli çıkışlı günleri olur. Bizim de oluyor nitekim. İş bu halde hocaya yüklenip karalamak, teknik kadro, yönetim, futbolcu ve diğer taraftarların moralini daha da bozmak zorda olan durumu daha da kötüleştirecektir. Biraz akıllı olup akıllı yorum yapalım.

Yapılacak olan eleştirilerin oynanan futbol ile sınırlı kalıp, bunun dışına çıkmaması Sivassporumuzun menfaatinedir!

Şahsen başkanımıza ve Rıza hocamıza sonuna kadar güveniyorum. Sivasspor'un kupa kaldıracağı günlerin de birgün geleceğine olan inancım tamdır. Güzel günleri başkanımızla, hocamızla ve hep birlikte yaşayacağız. Üzerimize düşen her zaman destek olmaktır, üzerimize düşeni yapalım. Gerisi Allah kerim!...
Bende çalışıyorum işimi yapıyorum maaş alıyorum. Hatalı olduğum yerlerde karşı taraf altını çiziyor diyorki kardeş buraları hatalı tasarlamışsın. Şimdi ne Rıza Hoca nede Başkan hatasız insanlar değil. Önemli olan birilerinin bunu bir şekilde ifade etmesi. Sizi tanımıyorum ama sizin gibi düşünen arkadaşlar neticesinde bu adamlara gitmiyor herhalde bilgi. Mesela Rıza hocanın oturduğu koltuktan yeni yaptığı transferleri izlemeyi istiyorum bende. Çünkü herhalde tribunden televizyondan hocanın koltugundan gorundugu gibi gorunmuyor galiba. Birileri de geçen hafta ilan etti DOĞA DIŞARI diye. Belki hoca farkında değildi farketti belki farkındaydı ama ALDIM BIR DEFA OYNATMASAM ADAMA SORMAZLAR MI ALDIRDIN NE DIYE OTURTUYORSUN diye düşünüyordu. Onun için gerekli yerde gerekli tepkiyi vermeli. Yoksa biz koyun sürüsü değiliz.
Serdar63972 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 03.11.2012, 12:42   #46
yiğido baba
Yeni Yiğido

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yiğido baba FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Lächeln Cevap: Orduspor maçı final gibi bir maç

orduyu yıkacaz başka yolu yordamı ve de yorumu yok vesselam evel allah ın iznile
yiğido baba isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 03.11.2012, 12:44   #47
yiğido baba
Yeni Yiğido

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yiğido baba FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Serdar63972 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Aynı mantık ve mantalite de değilim sizinle, ki ne güzel diyor koyun kurt ile gezerdi fikir başka başka olmasa derken.
Bir defa destek için gitmek noktasında hem fikirim ama hatalı olan yerde de taraftar olarak tepkiyi koymak gerekli. teknik direktör dediğiniz adamlar uzaydan gelmiyor. Rıza hoca da uzaydan gelmedi. Ama uzaylı gibi doğa'nın oynadığı futbola sesini çıkarmıyorsa taraftar tepkisini ortaya koymalı. Neymiş efendim destek verelim morali bozulmasın. Destek verdiğimiz morali bozulmasın diye içimize haykırdığımız zamanda ne yaptığını gördük. Biz verdiğimiz 10 lira yüzünde gırtlağımızı patlatmıyoruz. İçimizdeki SİVAS sevgisidir staddaki ruhsuzluk karşısında kıçımızı yırtmamız. Destekde her zaman çekirdek çıtlayıp bakalım ikinci yarı ne olacak demek değildir.
maçı almak başka ne olacak
yiğido baba isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 03.11.2012, 14:59   #48
A.Turan Korkmaz
Usta Yiğido

A.Turan Korkmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

777 Mesajına 1.838 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 679 A.Turan Korkmaz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
...

Oynanan kötü futbolu ve sorumlularını belli sınırlar dahilinde eleştirmek maça gitmek kadar sorumluluğumuzdur.
Bu maça beklendiği gibi;
Attila,Uğur,Navratil,Rajnoch(E rhan),Ziya,Kadir,Mehmet Nas,Doğa,Erman,Kamil,Eneramo gibi bir kadroyla başlayıp rakibi önce durdurup ikinci yarı Pedriel,Abdulkadir ve Atıf değişiklikleriyle sonuca gidilebilir. Daha doğrusu normal bir takım bunu yapar,yapabilir. Sivassporumuz ise bu verdiğim kadroyla topa hakim olamıyor,oyunu çeviremiyor,topu rakibe verince de devreye 1-0,2-0 yenik giriyor. Dakika 60'da klasik oyuna müdahaleler başlıyor ama maçı çeviremiyorsun.
İşte benim şahsen yaşamaktan bıktığım bu senaryodur. Rıza hoca'ya temel eleştirimiz de tam da buradadır. Takım gereken dirençli oyunu,sertliği gösteremiyor. Bunda oyuncuların kabahati kadar,oyun sistemini hazırlayan ve kenardan yönetenlerin de payı var. Son iki lig maçımıza bakalım:
Bizim takımın,Akhisarspor'un işini daha ilk yarıda bitirmesi gerekiyordu. Antalyaspora karşı da daha dirençli oynaması ve en az bir puanla dönmesi lazımdı. Niye olmadı? Hocamızı çok seviyor sayıyoruz o ayrı.
Topa basmayan,kaçak güreşen,hırs göstermeyeni,sorumluluk almayanı ilk 11e almayacaksın diyoruz. Yanlış mı? Sakatlıklar mazeret değil,alırsın A2'den üç oyuncu,papucun pahalı olduğunu görür birileri. Profesyonel futbolcu sahada gezemez. Maçta kendisini kaybedemez. Tribünlere top vuramaz. Kendine oynamaz,takımla takım için oynar. Sahada sorumluluk alır,ekstra işler yapar. Burada teknik olarak bakarsanız oyuncuda konsantrasyon kaybı var . Rıza hoca da önümüzdeki maç için 'Final maçı ' tabirini aslında bu birkaç futbolcumuzu motive edebilmek için kullanmak zorundaydı.
Zamanında tedbirler alınsaydı, bizim takım Bursa maçı itibariyle oturmuş olacaktı,şu an da Antalyaspor yerine Türkiye'de Sivasspor konuşuluyor olacaktı. Benim yandığım budur.
Aslında mesele şahıs olarak futbolcularda yada hocada veya maçlarda,rakip takımlarda falan değil,düşüncede. Sivassporumuzun bir süreden beri ısrarla vites küçültmesi bekleniyor. Belki bana öyle geliyor.
Orduspor bu sezona şampiyonluk parolasıyla başlamıştı. Bilmem anlatabildim mi?
A.Turan Korkmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 03.11.2012, 21:38   #49
Gangstayigido
Yiğido

59 Mesajına 90 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 557 Gangstayigido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bence yarinki kadromuz söyle olmali :

atilla
ugur..erhan...navratil..ziya
.....kadir.....rajnoch.....
pedriel...............grosicky
...aatif...
.abdulkadir(eneramo bence formsuz takima hic katkisi yok ondan dolayi cok gol kaciriyor abdulkadir dikkatinizi cekerim kupa macinda istekli, bursa macinda ve akhisar macinda oyuna girdi sivas baski kurdu ve goller atti, o sansi hak etti)
Gangstayigido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 03.11.2012, 21:49   #50
cemahmety
Usta Yiğido

444 Mesajına 750 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 591 cemahmety FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Eneramo 11 başlamalı ama geçen haftaki performanslarını sergilerse Abdülkadir son 25 30 dakika oynamalı bu şansı girdiği maçlarda oyunu ve takımını hareketlendirmesiyle haketti. (Gerç Faty'nin de hakettiğini konuşmuştuk oynadığı maçta çokkötü oynamıştı ama Abdülkadir sonradan gireceği için özellikle yenik olursak bu riski almamızda sıkıntı olmaz.) Umarım yenik olmayız o da ayrı mesele tabi.
cemahmety isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
final, gibi, maÇ, maçı, orduspor