Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Bunlar Nasıl Sivaslı ?
Alt 21.02.2011, 14:07   #41
güneşyurdu
Tecrübeli Yiğido

güneşyurdu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

288 Mesajına 518 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 726 güneşyurdu Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: Bunlar Nasıl Sivaslı ?

BOŞVERİN YİĞİDOLAR CANINIZI SIKMAYI ŞU SIRALAR DUYGULARIMIZ ÇOK KABARIK DİKKATLİ OLALIM.
ALTIN YERE DÜŞMEYLE PASLANMAZ.
güneşyurdu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 21.02.2011, 14:09   #42
MaXiMuM
Usta Yiğido

MaXiMuM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.190 Mesajına 2.682 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 MaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer Anblick

Bu konuyu sadece Zara odaklı tartışırsak bir yere varamayız. Sorulması gereken ve çözüm bulunması gereken konu şu : Sivas'lı neden sadece Sivasspor'u tutmuyor ?
MaXiMuM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 21.02.2011, 14:13   #43
velibircan
Usta Yiğido

velibircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

501 Mesajına 1.274 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 808 velibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Birşey diyeceğim... Ben Hem Sivas'ta hem de deplasmanda elimden geldiği kadar maç izleyen, Sivasspor taraftarı demekten daha ileri bir sevdalısıyım... Sivaslıyım, Sivasspor'luyum... Ancak her Sivaslının Sivasspor'u tutması zorunlu değil tabii ki... Zaralıdır Zaraspor'u tutar, Divriği'lidir Divriğispor'u tutar, 4 Eylül Belediye'yi tutar, Sivasspor'u tutar ya da İstanbul takımlarından birisini tutar... İçerisinde başka renkler, üzerlerinde başka formalar taşıyanlar, resimlerini dolu dolu başka paylaşım sitelerinde paylaşabiliyor ise, FB ya da BJK dün gol attığında deliler gibi sevinebiliyor ise bu tartışma boşadır... Adamlar Sivasspor taraftarı değilse formayıda almak zorunda değillerdir... Kimse de almadılar diye onları ayıplayamaz... İki farklı olay anlatacağım size,iki farklı deplasman...

1.'si 2009 yılında galiba Manisa Deplasmanına gitmiştik orada bir çocuk maç sonunda yanıma gelip "Sivas'tan mı geldiniz" diye sordu yok dedik İzmir'den geldik dedik, tuh dedi noldu deyince Sivas yolu üzerinde bir köyde oturduğunu söyledi geçerken bırakırdınız dedi... Sonra Sivas'ın neresindensin diye sorduk Sivaslı değilim Manisalıyım ama Sivasspor taraftarıyım... bu adam Sivaslı olmadan taraftar...

2.'si ise bu sene Bursa deplasmanına gittim maç sonunda 3-4 tane "Sivaslı" yaşıtım Beşiktaş diye tezahurat yaptı tek tepki gösteren de bendim gidin BJK maçına ne işiniz var burada o zaman burası Sivasspor tribünü dedim sonra bir kaç kişi destek oldu bana sustular... Bunlar da güya Sivassporlu, Sivaslı... Aynı şeyi şampiyonluk maçı olan Ali Sami Yen'deki GS deplasmanında da yaşadım, FB atkısı açan bir çocuğa koca stadda tek tepki veren bendim daha sonra insanlar tepki verdi...

Demek istediğim bakmayın nereli olduğuna Sivaslıdır Sivasspor'u tutmaz, Zarasporludur ya da BJK'Lı GS'lidir... Sivasspor'lu olduğuna dair bir iddiası yoksa sadece Sivaslı olduğu halde formayı almadı diye eleştiremeyiz, tuttuğu takımın formasını alır...

Bir Sivaslı Kendisine ana avrat küfür eden gs bjk fb taraftarlarının , Hatta ve Hatta " Sivaslı ayılar İstanbulda ne arar " diye bağıran istanbul takımlarının taraftarlıgını halen yapıyorsa Bırakın Sivas kimliğini Şahsiyetini bile sorgulamak lazım...

zaralılar oldu olası zaten kendilerini ayrıksı göstermeye calısıyorlar ama bomboş bir hayal İstanbulda 3 4 milyon sivaslı var derler hep Hadi ordan hadi Fb macına gelen 100 kişi inönüye giden 200 300 kişiyi gordukden sonra Sivaslının İstanbulda bir ağırlıgını gormedım...Ki Koskoca istanbulun her ılcesınde Sivaslılar hep nufus bakımından ilk 3 de ama nedense tek bir belediye başkanı var...

Niye diye sormak lazım ? Niye elin karadenizlileri başkan cıkartıyorda Sivaslılar cıkartamıyor diye Çünkü Sivas kimliğiden utananlar Çünkü İstanbula A dan Z ye her alanda asimile olanlar Çıkıp Sivaslıyım Yerine İstanbulluyum diyorlar...

Sizler böyle ne varki istanbul takımını destekleyemezler mi diye ortalarda gezerseniz Elin Trabzonsporlusu olimpiyat stadını doldurur Bizim Sivaslılarda 100 200 kişi maça gider...
Karadenizliler Doğudan Gidenler İStanbulu hakimeyetlerine Alsınlar Bizde Aynı Kayseriyi izlediğimiz gibi izleyelim..
O yüzden habere şaşırmadım Aslını İnkar Eden NAnkördür...

Ben Sivaslıyım Onurluyum Gururluyum !
başkasını bilmem

Emre
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı velibircan'a Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2011, 14:22   #44
karyola
Tecrübeli Yiğido

206 Mesajına 277 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 708 karyola FAZLA SÖZE GEREK YOKkaryola FAZLA SÖZE GEREK YOK

sivastaki insanlar artık tıksinmiş lanet etmis sivasspor dan gurbettekinden nasıl ovgu beklıyoz .
karyola isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 21.02.2011, 14:41   #45
ahmetcelik
Acemi Yiğido

ahmetcelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

57 Mesajına 94 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 713 ahmetcelik FAZLA SÖZE GEREK YOKahmetcelik FAZLA SÖZE GEREK YOK

Asagi tükürsem sakal yukari tükürsem biyik !

Sivas zarar verecek herseyden kacinmak lagzi.

Sivasli olarak bir organize yapiyorsan iyi etüd yapman lagzim.

Gencleri neler kizdirmis, bunu acaba ordakiler bilerekmi yapti?

Zara il olursa Sivas a zarari ne olur? ( ben zarali degilim Ilbeyliyim)

Sivas da hangi ilce kendi ilce topraklari icin calismiyorki ?

hepsi kendi Bölgesi icin calisiyor, köyler arasinda bile rekabet var (Örnek : Yildizeli, Kümbet Köyü).

Bölgeler arasi rekabet kalkinma getirir yenilik getirir.

Sivasspor devler liginde oynuyor Sivas a hareketlilik getirdi, Sivas lilik anlayisi güclenmeye basladi.

Herkes dogruyu bulamaz.

Herkes güzeli göremez.

Ama ne Zara ya ne baska bir Ilcemize veya köylerimize böyle kansiz falan diye mesaj atmaniz BÜYÜK AYIP.

Biz Oguz Türkleri edep nedir haya nedir bunu iyi biliriz, SEVGILI GENCLER:

Kas yapiyim derken göz cikarmayin !

Bu Topraklarda dogmus bu topraklarda yasamis herkes SIVASLI dir hic biri bunu inkar etmez.

Gereksiz ve yersiz tartismalar cikarmayin.

Evet arkadasin hisedigi ve gördügü benide rahatsiz eder.

ama bu sekilde asalayici sekilde hakaret cok ayip.

BEN ZARA, DOGANSAR, IMRANLI, SUSEHRI, GÜRÜN, AKINCI, GÖLOVA, HAFIK, DIVRIGI, ULAS, KANGAL, ALTINYAYLA,SARKISLA,GEMEREK, YILDIZELI VE KOYULHISAR la ILELEBET GURUR DUYUYORUM.

Kimsenin Sivasliligi tartisilmaz, kimsenin yigitligi tartisilmaz.

Ecdadimizin kemikleri sizlamasin.

Herkes MEMLEKETI icin elini tasin altina koyacak bundan hic süphem yok.

HER SEY VATAN ICIN, HER SEY SIVAS ICIN.

Lütfen kardeslerim bir daha düsünün BAGISLAMAK BIR ERDEMLIKTIR.

El öpmek ile agiz kirlenmez. !!!!!!!

Tekrar söylüyorum HER SEY SIVAS icin EN Büyük SIVASSPOR.

Senlik benlik olmasin, selami uzun da bir gün hatasini görür ama o bizim INSANIMIZ hata yapti linc etmeyelim evet hatasini gördügümüz zaman hatirlatmak iyi bir sey belki Selami bey bunda kendine bir ders cikartir.

Sivas icin büyük düsünmeyen Siyasetci veya Mülki amir istemiyoruz.

Bu topraklar yillardir ihmal edildi hakini istiyor, hemde söke söke alacagiz.

Siyasetcilerin en babasi Tayip Erdogan ister ise bir TV programinda karsilikli konusalim ve Sivasin hakini nasil söke, söke alinabildigini bütün türkiyeye isbat edebilirim, bu kadar idaliyim.

Selami Bey ve digerleri bir yerlerin hesabini yapiyor.

Benim gibi HALK tan gelen ALLAH dan baska hic kimseye borcu yok.

Fazla Siyaset yapmadan, kisa kesiyim.

ARKADASLAR BUNDAN SONRA DIKKAT LI OLUN LÜTFEN.

YIGITLIK ne demek iyi idrak edin.

Sevgi ve Saygilarimla
ahmetcelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda ahmetcelik'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.02.2011, 14:47   #46
Kibrisli
Tecrübeli Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 949 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 782 Kibrisli isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Bana gelen cevaplara genel olarak bir cevap veriyorum... "Bir Sivaslı Kendisine ana avrat küfür eden gs bjk fb taraftarlarının , Hatta ve Hatta " Sivaslı ayılar İstanbulda ne arar " diye bağıran istanbul takımlarının taraftarlıgını halen yapıyorsa Bırakın Sivas kimliğini Şahsiyetini bile sorgulamak lazım..." harika bir cümle yerden göğe kadar katılıyorum artı diğer sözlerde benim düşüncelerimden farklı değil, Sivaslı adam Sivasspor'u tutmalı, tutmalı... evet tutmalı da eğer tutmuyorsa bu formayı da almak zorunda değil... Sivasspor taraftarlarının çoğunda başarı endeksli taraftarlık var... Benim çevremde toz kondurmayan, laf söyletmeyen, deplasmana beraber gittiğim insanların üzerinde şimdi FB, BJK formaları görüyorum, bu insanlar taraftar değil demek ki... Aslında FB, BJK, GS taraftarıymış... Bu adamdan Sivasspor forması almasını beklemeyin... Sivasspor taraftarı olmalı diyoruz da ne yapıyoruz bunun için? Burada bana yazan ya da forma almadı diye kızanların kaçı Sivas'tan kalkıp deplasmana gidiyor... Mevlana'dan kalkıp maça 4 Eylül'e gitmek kolay.... Vazgeçtim Ankara, Trabzon, Bursa deplasmanlarından,Kaçı Kayseri deplasmanına gitti ... Kaçı İstanbul'dan kalkıp bir Manisa deplasmanına geldi? Kaçı her sene orjinal formasını alıyor bu takımın da o adamlara laf atıyor? Benim demek istediğim biz önce taraftar olmayı bilelim, taraftar kültürü olmadan o adamın da bu formayı alma zorunluluğu yok ki adam Sivasspor'luyum demiyor zaten, öyle bir iddiası yok... Ha ben giderim o yemeğe, Sivasspor'luyum derim, zenginimdirde açık artırma başlar almazsam o zaman haklısınız... Ama adamlar Sivasspor'luyum demiyor, imzasız bir forma getirilmiş değer mi diyor, belikde Sivas'a gidince 10 tane alıp dağıtayım kulübe yardımım olur ne farkı var bu formanın diyor...

Son sözüm Sivaslı adam Sivasspor taraftarı olmalı ama bunun içinde hem şehir olarak bizlerin hem de kulübün üzerine düşen görevler var... Başarı, Pazarlama, Satış bunlar önemli tanıtım önemli bir kulübün Basın Sözcüsü itici, çok ve boş konuşan birisi ise, yeni sezon formaları sezonun sonu gelmiş hala gelmediyse, ürünler hani üzerinde takımın logosu olmasa el bezi olarak kullanılacak kadar kalitesizse nasıl taraftar oluşturacağız... Ondan sonra da vay efendim nasıl satılmaz forma...
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı Kibrisli'a Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2011, 14:49   #47
velibircan
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 808 velibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblick

Bende Zaralıyım...Bizim Zaralıların Sevmediğim Huylarından Biride Budur...Zarayı Ayrı Bi Yermiş Gibi Başkalaştırmak...Bir Ara Bunu En İyi Suşehri Yapıyordu, Ama Son Dönemlerde Zara'da Daha Şiddetli Olmaya Başladı...Elbette burada Çoğumuzun Bir İlçesi Var Herkes İlçesine Sahip Çıkar gözetir Fakat Böyle Bir Başkalaştırma Zarar Verici Birşey...

İstanbulda Suşehrili Arkadaşlar Ben Sivaslı Değilim Suşehriliyim Derlerdi son zamanlarda Zaralılardada Başladı...Sorunun Doğru Cevabı Şöyle Olacak : Nerelisin ? Sivas Neresinden : Zara

Zaralı İş Adamları Gecesine Gelince Şunu Dicem; Bizi temsil Eden Sivasın Oylarıyla Millet Vekili Olan Vekillerimiz Bile Bu Takıma Sahip Çıkmazken Sivasımın Godamanlarımı Sahip Çıkacak

Veli
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı velibircan'a Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2011, 15:01   #48
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Olayın özünü, Sivas'lı profilini ahmetçelik, kıbrıslı ve Velibircan kardeşimiz özetlemiş. Bu mu olmalı, hayır ama eğer gerçek bu ise yapacak birşey yok.

Olayı, Zaralılar bunu yaptı mantığına çekersek yanlış yapmış oluruz.

Olay, organizede yapılan yanlışlığın günyüze çıkarılarak, bir daha böyle bir yanlışlığa gidilmemesidir. Zaten kim ne derse desin, herkes hür iradesi ile istediğini zaten yapıyor, tutuyor, takip ediyor. Olmaması gerken ya da gönlümüzden geçen Sivaslı isen Sivassporlu olmalısın, ama olmuyorsa yapacakda birşey yok.

Kırıcı, incitici sözlerden kaçınılmalıdır. Hepimiz özünde yine Sivaslıyız, (hatta Sivassporluyuzdur).
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda ankastre'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.02.2011, 15:04   #49
velibircan
Usta Yiğido

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Burada bana yazan ya da forma almadı diye kızanların kaçı Sivas'tan kalkıp deplasmana gidiyor... Mevlana'dan kalkıp maça 4 Eylül'e gitmek kolay.... Vazgeçtim Ankara, Trabzon, Bursa deplasmanlarından,Kaçı Kayseri deplasmanına gitti ... Kaçı İstanbul'dan kalkıp bir Manisa deplasmanına geldi? Kaçı her sene orjinal formasını alıyor bu takımın da o adamlara laf atıyor? ..

kendi adıma soyleyım yeri geldi manisaya da gittim Yeri geldi 3 5 tarafımızın olduğu Diyarbakıra Trabzona ve sayısız deplasmana gittim...
Diğer forma konusuna da cevabım :

Antepe şampiyonluk maçına Giderken 46 kişilik araba 55 kişi olduğu halde beni arayip 8 kişi gelıyoruz diyen ismini cismini bilmediğim (aralarında eskısehırlı adanademisporlu ankaragüclü vs Sivaslı olmayan) insanlar gerekirse bagajda gidicez diyenler gidip o gün Sivasspor forma atkı alıp geliyorsa Sivaslı olup Sivassporluyum diye gecinen İşadamları imza yok diye Sivasspor formasını ortada bırakamaz...O forma Yırtıkda olsa 10 senelik forma da olsa İçinde ufak bir sivas veya sivasspor Sevgisi olan herkes onu ortada bırakmaz...

emre
Alt 21.02.2011, 15:11   #50
Kibrisli
Tecrübeli Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 949 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 782 Kibrisli isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
velibircan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
kendi adıma soyleyım yeri geldi manisaya da gittim Yeri geldi 3 5 tarafımızın olduğu Diyarbakıra Trabzona ve sayısız deplasmana gittim...
Diğer forma konusuna da cevabım :

Antepe şampiyonluk maçına Giderken 46 kişilik araba 55 kişi olduğu halde beni arayip 8 kişi gelıyoruz diyen ismini cismini bilmediğim (aralarında eskısehırlı adanademisporlu ankaragüclü vs Sivaslı olmayan) insanlar gerekirse bagajda gidicez diyenler gidip o gün Sivasspor forma atkı alıp geliyorsa Sivaslı olup Sivassporluyum diye gecinen İşadamları imza yok diye Sivasspor formasını ortada bırakamaz...O forma Yırtıkda olsa 10 senelik forma da olsa İçinde ufak bir sivas veya sivasspor Sevgisi olan herkes onu ortada bırakmaz...

emre
Gardaş sende yukarıda öyle yazıyon burda böyle... Sivassporluluk bu durumda, Sivas'ın vekili FB beresi ile maça gelirken, takım kötü gittiğinde takımı bırakan iyi gittiğinde daha büyük Sivassporlu yokmuş gibi davranan bunca insan varken o formayı almalarını beklemek yanlış mı yoksa her türlü almalı mı? Anlayamadım bi türlü düşünceni... Sen deplasmana gidiyorsun, formanı alıyorsun tam bir Sivassporlusun ve Sivassporluluğun, taraftar kültürünün, stadın durumunu görerek almalını beklememelisin çünkü bende yıllardır bu takımın peşinde ordan oraya giden birisi olarak böyle bir beklentim yok çünkü acı gerçekleri görüyorum...
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
bunlar, nasıl, sivaslı