Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Maçlar

Maçlar Oynanan / Oynanacak / Ertelenen Maclar Hakkinda Yorumlar / Haberler .

Anketimiz: Sivasspor-Trabzonspor Maçı
Sivasspor Kazanır 3.245 75,57%
Berabere Biter 104 2,42%
Trabzonspor Kazanır 945 22,01%
Katılımcı sayısı: 4294. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: TSL/SİVASSPOR-Trabzonspor Maçı Tahmin ve Yo
Alt 22.04.2009, 16:34   #501
Yiğiter
Usta Yiğido

Yiğiter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.256 Mesajına 2.834 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1156 Yiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: TSL/SİVASSPOR-Trabzonspor Maçı Tahmin ve Yo

Gurbetas illa ki yaz diyorsun..

Konya size yenildi "bu sene şampiyon Anadolu'dan " dedi,onlar sizi yendi siz onlara "Konya kümeye " diye bağırdınız..
Denizlispora aynen..

Kendinizi centilmen taraftar mı sanıyorsunuz..
Evet haklısın pardon..Sahasını 5 maç kapattıracak kadar centilmen işte!

Futbol nasıl oynanırsa güzel olur sorusunun cevabı tek midir de sen güzel top oynuyor diyorsun..Güzellik göreceli kavramdır..
Sen rahat rahat izlediğin tek maçını söyle bana..
Ben sana bir sürü sayayım kendilerimizinkinden..

Azıcık futbol mantığını olan biri şu cümleyi rahatça kurabilir..

"sezon boyu son maça kadar şampiyonluk yarışı vermiş,tatil yapmadan 4 tane intertot maçı yapmış,sonra tekrar tecrübesiz oyuncularla şampiyonluk yarışına girmiş,Galatasaryla ve fenrbahçeyle çok çok zorlu kupa maçları ve lig maçları yapmış bir takımın futbol olarak zevk vermiyor olması normaldir"

Ama ne dedim azıcık futbol mantığı lazım..

Bülent Hoca da bir insan ve kendine ait düşünceleri var..O düşüncelerinin ifade etmekte özgürdür..anayasa ona bu hakkı veriyor..Sen kim oluyorsun da ket vuruyorsun!
Alt 22.04.2009, 16:36   #502
mnt3
Tecrübeli Yiğido

mnt3 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

236 Mesajına 400 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mnt3 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

[QUOTE=Gurbetates;507005]Bu yukarıda bahsettiğim olayın Trabzonspor la alakalı bir kısmı.Birde genel şeyler var.

Örneğin Bülent uygunun en az10 tane saçma sapan röportajı var.Yaptığı röportajlardaki saçmalıkları burada örneklemeye kalksam forumda sayfalar yetmez.En son açıklamasındaki BİRA-LAİLA muhabbeti bile kendisinin antipati toplamasına yetecek bir cümledir.Ozaman Konya şuan şampiyonlar ligi şampiyonu olsun.Eğer bu iş din ve mühafazakarlıkla oluyorsa?Bu ve bunun gibi 10 larca açıklaması var.İsterseniz bir sonraki mesajımda arşivlerden tek tek çıkarabilirim.

Mesela Sivas fener maçında sivas milletvekilinin fenerbahçe atkısıyla oturması bir çok şeyi özetler.Size soruyorum Trabzonsporda böyle birşey olurmu ?Yada fenerde yada gs de yada bjk de..?

Başka bir örnek..Bülent uygun benim hedefim Fenerbahçede teknik direktörlük yapmak demedimi?Sedat benim idealim büyük takımlarda oynamak fenerde oynamak demedimi?

Yani siz sanıyorsunuzki insanlar Sivasspor konusunda bazı önyargı ve antipatik durumlara boşu boşuna giriyor.Alakası yok okadar çok sebebi varki.

GELELİM HAKEM HATALARINA

Benim kişisel olarak en fazla kızdığım noktada bu.Bülent uygun klubeyi tekmeleyip kırıyor.Gerekçeye bakıyoruz hakemşn saha içerisindeki 1-2 gereksiz sayılabilecek kartı..Maç sonundada açıklama hakem skandaldı!

Sonraki hafta sivas başkanı açıklama yapıyor "Bizi şampiyon yapmıyacaklar" Hakem hatalarına dikkat edilsin..Şu hakemin şu maça verilmesi anlamlı cart curt...

Yahu insanda biraz yüz olur be kardeşim.Geçen hürriyet gazetesi şuana kadarki hakem hatalarını istatistik olarak çıkarmış.Sonuç ne biliyormusunuz?Sivasspor hakem hatalarından en çok puan kazanan takım.Ve eğer hakem hatalarından puan kaybedilmeseymiş şuan Trabzonspor 10 puan farkla birinci imiş..

Bursa maçı gençler maçı daha hatırlayamadığım en az 4-5 maçda ciddi anlamda ofsayt,penaltı , ve saçma sapan kartlarla sivassporun en az 13-14 puan kazandığı bukadar aşikarken senin başkanın hala hakem derse orda duracaksın arkadaşım.Bu başka birşeydir.bu ciddi bir kurnazlık ve hakemleri baskı altına almaya çalışmaktır.Sen böyle yaparsan ben sivasspor a semapti duyamam..

Gelelim taraftar konusuna..

Sahanıza gelipte küfür yemeyen bir takım yok.Anadolu anadolu deyip daha geçen antalyaya küfürler yağdıran sırf sivasa karşı dirençli oynuyor diye kümeye diye bağıran bir taraftar topluluğundan ben herşeyi beklerim.Daha dün fener bu sene şampiyon anadoludan diye bağırıyor.Ona bile taraftarınız fenere ne küfürler etti maç sonunda..Sivas daha yeni bir takım taraftar ve bilinçlik konusunda ciddi yollar katetmesi gerekiyor.Bunu anlamamak sizi hiçbirzaman ileriye taşımaz.

Gelelim futbola..

Evimde ligtv olduğu için tüm maçları izlerim.Sivas maçlarınıda izlerim.Bana bir sivassporlu sivas bu oyunla liderliği hakediyor desin ben futbol izlemeyi bırakayım.Yapmayın arkadaşlar.daha dün 8 eksikli fenerbahçeye karşı bile eh işte oynayan bir sivas hangi maçında ayağı yere basarak oynamış.Rakibi sürekli agresif ve oynatmamaya yönelik futbolla bir maç içinde 3 pozisyona girerek 1 maç yenersin 2 maç yenersin ancak 3. sü olmaz.Hakem hataları ancak seni kurtarır ancak onlarda bir noktadan sonra tıkanınca yenememeye başlarsın.Günümüzün futbolunda sivassporun futbol anlayışının zamana ihtiyacı var.Teknik anlamda ciddi eksiklikleri var.Ama herkese göre sivas süper oynuyor.Kimse onları şampiyon yapmayacak.Ondan sonra insanlar neden sivasa antipati duyuyor..

Son olarak burada Trabzonsporu aşağılayan arkadaşlar.Bence önünüze bakın.Sizi yöneten insanlara biraz tepki gösterin.Başta başkanınız olmak üzere teknik direktörünüz ve futbolcularınızın açıklamaları ve tavırlarına biraz tepki gösterinki dışarıdaki insanların sivasspor konusunda antipatisi daha fazla yaygınlaşmasın..Taraftarınızda sahasına gelen her takımı küfürle uğurlamasınki yarın öbürgün sivasspor şampiyon olsun denebilsin..Ayrıca unutmayın ben LAZ değilim çünkü ben Trabzonluda değilim.Çünkü Trabzonspor sadece Trabzonlulara ve lazlara hitap eden bir takım değil anadoluda bir çok şehirde taraftarı olan bir takım.Sivas kendi içinde bile bir çok istanbul takımını tutan,sırf sivas lider diye zoraki sivası destekleyen insanlarla dolu.Önce gerçek bir taraftar kitlesi oluşturmak lazımki ondan sonra böyle liderlikleri kaldırabilecek zemin,yönetici,teknik direktör, ve futbolcu olabilsin..

Saygılar.[/QUO

sivasspor foumuna öncelikle hoşgeldin.ben bir sivaslı ve sivasspor taraftarıyım.sivas ve sivasspor ile ilgili bazı tespitlerine katılıyorum.özellikle de sivasspor taraftarının bilinç düzeyi ile ilgili olarak.sivasspor 4 yıldır süper ligde oynuyor,taraftarımız her geçen gün bilinçleniyor.ama senin ,her gelen takıma küfür ediliyor düşüncene kesinlikle katılmıyorum.
trabzonspor ile sivasspor taraftarı arasında yaratılmaya çalışılan gerginlik konusunda ise buna sebebiyet veren trabzonda sahaya atlayıp mehmet yıldız a yumruk atan trabzonpor taraftarının olayların baş tetikçisi olduğunu kabul edebilirseniz tartışabiliriz.
mnt3 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda mnt3'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 22.04.2009, 16:41   #503
Çaykaralı
Yeni Yiğido

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Çaykaralı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

...................edit....... .........
Çaykaralı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 22.04.2009, 16:43   #504
bortecine
Yiğido

bortecine - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

102 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 bortecine isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Sayın yetkili yazdığım gerçekleri burada editlemeyin? yanlış bir şey varsa düzeltin.

Konu bortecine tarafından (22.04.2009 Saat 17:00 ) değiştirilmiştir..
bortecine isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 22.04.2009, 16:44   #505
hunter
Acemi Yiğido

hunter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

45 Mesajına 57 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 731 hunter ist jedem bekannthunter ist jedem bekannthunter ist jedem bekannthunter ist jedem bekannthunter ist jedem bekannthunter ist jedem bekannt

inşallah biz alacaz SİVAS 2:1 trabzon
hunter isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 22.04.2009, 16:44   #506
LosTie58
Usta Yiğido

LosTie58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

182 Mesajına 249 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 755 LosTie58 FAZLA SÖZE GEREK YOKLosTie58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

1 taraftara bakıp mı???Ne kadar Trabzonsporlu bu olayda kendilerini haklı görürse o kadar Trabzonsporluyu bu konuda yargılarım.Ayrıca başlatma kupana mupana her gelen aynı lafı edip duruyor,sıkıysa o şampiyonlukları günümüz futbolunda alında göreyim,milattan önceki zamanlarda değil,herneyse şimdi akşam akşam asabımı bozma benim.
Alt 22.04.2009, 17:10   #507
Yağızhan Sağnak
YASAKLI ÜYE

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Yağızhan Sağnak FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Editlenmiş mesaj...............
Yağızhan Sağnak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 22.04.2009, 18:31   #508
RECEP_YÜKSEL
Usta Yiğido

RECEP_YÜKSEL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

485 Mesajına 1.354 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 899 RECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekannt

1 OLSUN BİZİM OLSUN HANEMİZDE 3 PUAN OLSUN
Alt 22.04.2009, 18:53   #509
üçyıldız58
Usta Yiğido

562 Mesajına 1.236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 üçyıldız58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

inşallah şampiyon SİVASSPORUM olur biz olamassak trabzon olsun içlerinde sivası destekleyen aklı selim kişilerde var
eğer bu sene şampiyon anadoludan diyorsak trabzon şampiyon olmasında kim olursa olsun demek kendi savunduğumuz fikirlerle tezat düşer biz olalım olmadı trabzon olsun
üçyıldız58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda üçyıldız58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 22.04.2009, 19:01   #510
oNuR
Usta Yiğido

oNuR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

848 Mesajına 2.123 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 784 oNuR BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Gurbetates Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Gelelim taraftar konusuna..

Sahanıza gelipte küfür yemeyen bir takım yok.Anadolu anadolu deyip daha geçen antalyaya küfürler yağdıran sırf sivasa karşı dirençli oynuyor diye kümeye diye bağıran bir taraftar topluluğundan ben herşeyi beklerim.Daha dün fener bu sene şampiyon anadoludan diye bağırıyor.Ona bile taraftarınız fenere ne küfürler etti maç sonunda..Sivas daha yeni bir takım taraftar ve bilinçlik konusunda ciddi yollar katetmesi gerekiyor.Bunu anlamamak sizi hiçbirzaman ileriye taşımaz.

Antalya macında bende staddaydım.Ama senin yazını okuyunca acaba stadda değilmiydim diye düsünmeye basladım.Antalya ya küfürler yagdırmısız..4 Eylül stadında,rakip takımın kim olduğu fark etmez;hiç bir zaman topluca bir sekilde küfür edilmemiştir,edilmezde.Sivas tarafı topluca,sadece hakeme ...e hakem diye bağırır ve o maçtada öyle olmustu.Antalya takımına küfür edilmedi.Antalyaspor a Antalya kümeye diye bağırılmıştır..evet..Sebebinid e söyleyeyim;En ufak bir müdahelede 2-3 dk yerden kalkmayan,maçın bitmesini iple çeken antalyaspor futbolcularıdır.Aynı seyin sizin stadınızda yapıldığını düsündüm de bi an,en az 3-4 kisi sahaya inerdi..
oNuR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı oNuR'a Teşekkür Ediyor...
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
maçı, tahmin, yorumları