Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Toraman Sivas'ta
Alt 04.08.2014, 09:21   #51
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 641 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Toraman Sivas'ta

YAZMIYIM dedim ancak haksızlığa kayıtsız kalmamak adına yazmak icab etti,öncelikle ibrahim toramanla olumsuz görüş bildiren arkadaşların şunu bilmesini isterim,ibrahim toraman sivasa yada sivaslılara ne kötülük yaptı?ee efendim 58 giymemişde,bjk maçında hırslı oynamışda,bjk maçında sivaslıya küfür edilmişte,bırakın buişleri,fb maçlarındada,gs maçlarındada,ts maçlarındada,diğer anadolu deplasmanlarındada küfür yemiyormuyuz,şimdi fb den futbolcu almayın ozaman ,baronide sivasa hırslı oynuyor, belkide en iyi futbolunu oynuyor ,şimdi onu almaya kalkıyoruz,ziyayıyı yumrukluyan alex sivasa gelse ALLAH ın tek kulu yok gelmesin demez,aynı muameleyi rıza hocayada yaptınız takımı ligde bıraktı diye,takımın bugünkü iskeletini kurdu diye yapmadığınız pislik kalmadı,bu adamların suçu sivaslı olmakmı ?yada bjk yle anılmakmı?sivasspor meteliğe kurşun atarken antepe giden paf takımın deplesman masraflarını ibrahim toraman karşıladı hangimiz cebimizden 1 tl verdik ?,bu bile ne kadar adam gibi adam olduğunu gösterir,efendim disiplinsizmiş,ben ibrahim toramanın hiçbir hocayla tersleştiğini ,tartıştığını görmedim,kaldıki r.carlos gibi biriyle böyle işlere kalkacağınıda hiç sanmıyorum,takımda huzursuzluk çıkarırmış?bu güne kadar takım arkadaşlarıyla [ibrahim akın,sezer haricinde]kavga ettiğinide görmedim,onlardada ibrahim toraman haklıydı,futbolcu kavga etmez diye kuralmı var? ,haklı kavgayı herkes verir,bakıyorumda sivasın milleti bayaa bi şereflenmiş ,bu şehre yıllarca sosyal ,siyasal ,ekonomik ,sportif manada ihanet etmiş milyonlarca yaratık var saymıyım şimdi bunları yoksa sivasda adam kalmadığı piyasaya çıkar ,bu duruşunuzu keşke onlarada sergileseniz,ben ibrahim toramanın bjk de çok başarılı maçlar çıkarttığını,bjkllilerin birkısmı beğenmese bile,yıllarca milli takıma haksız şekilde alınmadığına inanıyorum,yerli statüsünde alabileceğimiz ,yerlinin yerlisi oyuncuyu bu kadar yermenin anlamı yok ,ibrahim toram babamın oğlu değil , tanımam etmem ,önemli olan sivassporun menfaatleridir,geriside teferruattır gelirse başımızın üstünde yeri vardır
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.08.2014, 13:13   #52
MOS-BY-58
Tecrübeli Yiğido

MOS-BY-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

91 Mesajına 163 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 MOS-BY-58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Güzel kardesim, I.Toraman'i ben de tanimam. Bugün X takimda profesyonel futbolcu olsam ve rakibim de Sivasspor olsa oynadigim takim icin tüm mücadelemi ortaya koyarim. Zaten bunu yapmayanin adamligindan süphe edilir. Icap eder belki -tabiyatim olmasa da- rakibe sert faul yapabilirim veya kavga da edebilirim.
58 giymek isterim ama sevdigim baska numaralari da giyebilirim. Hatta kirilir hemsehrilerime kirilabilir ve onlara tepki olarak 58 numarayi da cikarabilirim. Buraya kadar hersey normal. Memleket sevgisi ve memlekete baglilik plaka numarasiyla ölcülecek kadar da basit de degildir.

Ben ve gördügüm kadariyla cogunluk I.Tormaman'in Sivasspor'a karsi hirsli veya sert oynamasina birsey demiyor (en azindan ben ). Zaten adam baska türlü oynayamiyor ki, oyun tarzi o.

Lakin cirkeflikle, yalakalikla yukarida bahsedilen özellikler arasinda "bence" cok bariz farkliliklar var. Ben kendisini salt Sivasli diye severdim ama kisiligini gözlemledikce, hele de Sivasspor maclarindaki tavirlarini görünce hemsehrim olmasindan dolayi bulunan "olumlu" ön yargilarim olumsuzlasti.

I.Torman'in hic bir hocayla ya da pek sürtüsmedigini düsünüyorsun. Olabilir. Ben sahsen oyun tarzini begenmesem de, Allah icin kendisinin gercekten cok iyi ve formda oldugu dönemler oldu. Ama dikkatini cektiyse, 2007-2008'lerden sonra, o kadar hoca degismesine ragmen hicbiri kendisini "artik" milli takima almadi. Yabanci hocalar da dahil. Cok elestirildikleri halde hicbiri almadi. Sence sebebi sadece basit bir haksizlik mi?

Tabi bizler takimlar icinde neler oldugunu, nelerin örtbas edildigini bilemeyiz. Yalniz bir takim kaptaninin ta Almanya'dan kamptan kovulacak sekilde olaylara karismasini da iyi degerlendirmek gerekir bence. Kaldi ki girdigi kavga ve tartismalarda da hakli bir tarafini ben göremedim.

Parayla adamlik ölcülmesini de anlayamadim. I.Toraman Sivasspor PAF takimina yardim etti diye kimse gebe olmak zorunda degil. Kimse de cikip ya bu adam Sivas'a Sivasspor'a da yeterince yardim yapmiyor diye adamligini yargilamiyor ki? Yardim yapmissa Allah razi olsun deriz ama bunun adamlik ölcüsü olmasi da biraz tuhaf. Yoksa yetim hakki yiyip (tabi ki bu kismin I.Tormanla alakasi yok, sadece fikrimi beyan etmem acisindan) her sadaka vereni bastaci etmek icap eder.

Önemli olan sivassporun menfaatleridir diyorsun ki cok dogru. Yalniz gerisi teferruattir deyip bazi gercekleri görmezden gelmek pek dogru degil. Zira, hayatin anlami teferruatlarda gizlidir.

Uzun lafin kisasi: ben kendi degerlendirmelerime göre -adamlik kriterlerini de katarak- bu arkadasin Sivasspor'un menfaatine olmayacagini düsündügümden alinmasini istemem. Nacizane fikrimdir.

Alıntı:
34MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
YAZMIYIM dedim ancak haksızlığa kayıtsız kalmamak adına yazmak icab etti,öncelikle ibrahim toramanla olumsuz görüş bildiren arkadaşların şunu bilmesini isterim,ibrahim toraman sivasa yada sivaslılara ne kötülük yaptı?ee efendim 58 giymemişde,bjk maçında hırslı oynamışda,bjk maçında sivaslıya küfür edilmişte,bırakın buişleri,fb maçlarındada,gs maçlarındada,ts maçlarındada,diğer anadolu deplasmanlarındada küfür yemiyormuyuz,şimdi fb den futbolcu almayın ozaman ,baronide sivasa hırslı oynuyor, belkide en iyi futbolunu oynuyor ,şimdi onu almaya kalkıyoruz,ziyayıyı yumrukluyan alex sivasa gelse ALLAH ın tek kulu yok gelmesin demez,aynı muameleyi rıza hocayada yaptınız takımı ligde bıraktı diye,takımın bugünkü iskeletini kurdu diye yapmadığınız pislik kalmadı,bu adamların suçu sivaslı olmakmı ?yada bjk yle anılmakmı?sivasspor meteliğe kurşun atarken antepe giden paf takımın deplesman masraflarını ibrahim toraman karşıladı hangimiz cebimizden 1 tl verdik ?,bu bile ne kadar adam gibi adam olduğunu gösterir,efendim disiplinsizmiş,ben ibrahim toramanın hiçbir hocayla tersleştiğini ,tartıştığını görmedim,kaldıki r.carlos gibi biriyle böyle işlere kalkacağınıda hiç sanmıyorum,takımda huzursuzluk çıkarırmış?bu güne kadar takım arkadaşlarıyla [ibrahim akın,sezer haricinde]kavga ettiğinide görmedim,onlardada ibrahim toraman haklıydı,futbolcu kavga etmez diye kuralmı var? ,haklı kavgayı herkes verir,bakıyorumda sivasın milleti bayaa bi şereflenmiş ,bu şehre yıllarca sosyal ,siyasal ,ekonomik ,sportif manada ihanet etmiş milyonlarca yaratık var saymıyım şimdi bunları yoksa sivasda adam kalmadığı piyasaya çıkar ,bu duruşunuzu keşke onlarada sergileseniz,ben ibrahim toramanın bjk de çok başarılı maçlar çıkarttığını,bjkllilerin birkısmı beğenmese bile,yıllarca milli takıma haksız şekilde alınmadığına inanıyorum,yerli statüsünde alabileceğimiz ,yerlinin yerlisi oyuncuyu bu kadar yermenin anlamı yok ,ibrahim toram babamın oğlu değil , tanımam etmem ,önemli olan sivassporun menfaatleridir,geriside teferruattır gelirse başımızın üstünde yeri vardır
MOS-BY-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda MOS-BY-58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.08.2014, 14:14   #53
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 774 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

geçmişteki yaşadığımız tatsızlıklara göre değerlendirmek istemiyorum bu transferi
Yorumların hepsini okuduktan sonra tek diyeceğim bir şey kaldı
Ibrahim kadro dışı kaldığı için geçen yıl oynamadı
O eksikliği ilk haftalarda hissedilecek belki ilk yari boyunca
Utakayı hatırlayın gaziantep maçına kadar pek ortalıkta gözükmedi
Sakatlıklarla boğuştu
Yani anlayacağınız 25 hafta kadar bi verim alamadık
Ibrahim için de aynı şey olmasından çekiniyorum
Onun için ilk 11de ümitin oynamaya devam etmesi ama ibrahimin de her maçta sonradan oyuna alınması taraftarıyım
BöYlece daha kolay toparlayacak ve sakatlık problemi de yaşamayacaktır
Oyuncu değiştirmekte zorlanan carlos için de banko oyuna alacağı bir adam olur böylece
Ve form tutması da kolaylaşır
sivaslıadem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.08.2014, 14:28   #54
etlidöktürek
Tecrübeli Yiğido

etlidöktürek - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

358 Mesajına 704 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 537 etlidöktürek FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

O gün istda bütün tribunler koro halinde bagirmisti hiç unutmuyorum, sivasli ... Istda ne arar! diye ,resmen alay konusu olmustuk bunu ben istda bizzat yasadimve bunun ustune ibrahim in sivasspora karsi agresif tavirlari her maç tekrar etti, ben seni SEVMIYORUM be ibrahim, istersen şampiyon yap bizi ...yonetim ve teknik heyet begenmis almis elbette bir bildukleri vardir
Faydasi ve zarari olur olmaz hic umurumda degil..her sevgilinin bir kusuru vardir ya o da sensin ibrahim..ben seni sivassporuma yakistiramiyorum (BEN)
etlidöktürek isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı etlidöktürek'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.08.2014, 14:43   #55
mustafa_kavak58
Usta Yiğido

mustafa_kavak58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.059 Mesajına 1.583 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 966 mustafa_kavak58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Ibrahim Toramada son durum ney?
Kampa katilacak mi ?
yoksa toraman haberi yalanmi ?
Alt 04.08.2014, 16:31   #56
cetinsamet58
Yeni Yiğido

cetinsamet58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

17 Mesajına 29 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 375 cetinsamet58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İnsallah gelir Toraman sivasspor icin cok faydali olacak
Alt 04.08.2014, 19:00   #57
fark58
Yiğido

159 Mesajına 271 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 480 fark58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kadro genişliği açısından iyi bir transfer olur, geçen sezon Da Costa'nın 6 maçlık cezasında defans çökmüştü. Böyle bir durumda en azından iyi bir sigorta olur bizim için. Hayırlı uğurlu olsun...
fark58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.08.2014, 19:05   #58
asabibaba
Usta Yiğido

asabibaba - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

992 Mesajına 2.426 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 678 asabibaba FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kursad dedi ise İbrahim TORAMAN vatana millete hayırlı uğurlu olsun.Bundan sonra tartışmanın anlamı yok sahip çıkmalıyız.Artık o bir SİVASSPORLU...Konu kapanmış olması gerekir.(tartışma anlamında )
Alt 04.08.2014, 19:07   #59
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 773 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Toraman geçen seneden gelmeliydi 1 yılı heba etti.Çok güzel şeyler oluyor!Yönetim bizi duy hepinizi çok seviyoruz.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.08.2014, 20:34   #60
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 773 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

NTV Sporda haberi bulamadım.Kürşad diyorsa tamamdır.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
sivasta, toraman