Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Çalımbay: İki takım da kazanmak için oynadı
Alt 22.04.2013, 10:11   #61
ahmet ali
Yiğido

172 Mesajına 266 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 663 ahmet ali Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: Çalımbay: İki takım da kazanmak için oynadı

Alıntı:
poyrazer5858 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
kayseri bizim kardeş şehrimizdir. bir avuç kayseri taraftarının yaptığı terbiyesizlikleri bütün bir şehre mal etmemek lazım. böyle çirkef insanlar her şehirde var.
bugünkü maçta kayseri taraftarının bektaş amca konusunda gösterdiği inceliği maalesef bizim taraftar göstermemiştir.
Kardes, Kayseri bizim kardeş şehrimiz filan değildir....
Yıllar geçse de ortada 40 Sivas'lının katliamı var.... Bu hemşerilerimizin çocukları ,torunları sağ..... aradan asırlar geçmedi.. bu katliamı olmamış kabul etmek,hemen unutmak bu hemşerilerimize ve çocuklarına ve torunlarına haksızlık diye düşünüyorum
ahmet ali isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı ahmet ali'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Maçın Ardından
Alt 22.04.2013, 10:45   #62
Mete209
Yiğido

Mete209 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

184 Mesajına 384 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 488 Mete209 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Maçın Ardından

Kimler kardeş olmadı ki, İsrail ile İran bile kardeş oldular da biz Kayseri'yle mi kardeş olmayacağız?

Gelenek-görenekleriyle, iklimiyle, dağı-taşıyla, insan yapısıyla... birbirine en çok benzeyen iki kent neden bu husumeti devam ettirsin ki?

Birkaç kendini bilmez taraftarın fiillerini tüm halka mal edemeyiz. 40 yıl önce de bu kendinibilmezler yüzünden başlamadı mı bu husumet?

Lütfen bilinçli olalım beyler! Sivas-Kayseri arasındaki ilişkiler ne kadar iyi düzeyde olursa hem Sivas'a hem Kayseri'ye o kadar çok faydası dokunur. Elin Eskişehirlisi, Mersinlisi, Diyarbakırlısı, Bursalısı gelipte herhangi bir olayda Sivas'ı desteklemez.Biz her zaman birbirimize muhtacız. Bu husumeti anlamsız yere devam ettirmenin hiçbir manası yok!
Mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Mete209'a Teşekkür Ediyor...
Alt 22.04.2013, 11:36   #63
poyrazer5858
Acemi Yiğido

99 Mesajına 194 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 449 poyrazer5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
poolat58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bi de dalga geçer gibi yorum yapma üç kuruşluk aklınla... eviden dışarı çıkmaz kıçım donacak diye kapının önündeki maça gitmezsin...dostundan düşmanından haberin olmaz..gelip birde burda canı pahasına o maça gidenlerle dalga geçmeye kalkarsın. bilgisayar başında tarfatlık yapmaya, her gördüğün sakallıya dede demeye devam et sen...sen bi kayseriye gelde maçtan sonra seni formayla sadece 10 dk bi gezdireryim o zaman görürsün anyayı da konyayıda dostu da ezbere konuşmayın ezbere...
muhatapların tarafından ciddiye alınmak istiyorsan önce üslubuna dikkat edeceksin.
her şehir de iyi insanlar da bulunur kötü insanlarda. o şehirdeki kötü insanlara bakarak bir şehri düşman ilan etmek insafsızlıktır. ben bu fikri savunuyorum. bana katılmak zorunda değilsin.şimdi ben bu fikri savunuyorum diye bana çemkirme hakkını nereden buluyorsun.
saygı görmek istiyorsan saygılı olacaksın, öyle kabadayı ağzıyla esip kükremeyeceksin.
poyrazer5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.04.2013, 13:16   #64
Çılgın Türk
Usta Yiğido

Çılgın Türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

611 Mesajına 1.051 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 667 Çılgın Türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Mete209 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kimler kardeş olmadı ki, İsrail ile İran bile kardeş oldular da biz Kayseri'yle mi kardeş olmayacağız?

Gelenek-görenekleriyle, iklimiyle, dağı-taşıyla, insan yapısıyla... birbirine en çok benzeyen iki kent neden bu husumeti devam ettirsin ki?

Birkaç kendini bilmez taraftarın fiillerini tüm halka mal edemeyiz. 40 yıl önce de bu kendinibilmezler yüzünden başlamadı mı bu husumet?

Lütfen bilinçli olalım beyler! Sivas-Kayseri arasındaki ilişkiler ne kadar iyi düzeyde olursa hem Sivas'a hem Kayseri'ye o kadar çok faydası dokunur. Elin Eskişehirlisi, Mersinlisi, Diyarbakırlısı, Bursalısı gelipte herhangi bir olayda Sivas'ı desteklemez.Biz her zaman birbirimize muhtacız. Bu husumeti anlamsız yere devam ettirmenin hiçbir manası yok!
Sana yüzde yüz katiliyorum.
Malesef sitede bazi kisiler ve hatta yerel spor kanalinda ve özellikle bir yerel gazetede bazilari ortami germek icin elinden gelen herseyi yapiyor. Bu kisilerin parali asker oldugundan adim gibi eminim.

Ortami geren kisilerin özellikle Baskana en ufak elestiri yapmadigini görebilirsin.

Fantom düsmanlardan Örnekler: IBB, Gaziantep, Trabzon, Kayseri vs.
Kaybedilen sampiyonlugun faturasi IBB cikartiliyor. Halbuki o sene IBB kümede kalma savasi veriyordu.

Bir taraftarin takimina destek cikmasi kadar dogal birsey yok AMA bazilari bilincli olarak her gün yeni düsmanlar yaratmalarina karsiyim.
Sonucta bu sadece bir SPOR ölüm kalim savasi degil.

Sen gecen sezon gidip Samsun'u Samsun'da yenip onlarin küme düsmesine sebep olmadin mi? Simdi bütün Samsun'lular da Sivas'a mi düsman olsun yani? istenen bu mu? IBB'nin gelip seni yenmesi kadar senin de gidip Samsun'u yenmen kadar dogal birsey yok.
Çılgın Türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.04.2013, 13:17   #65
shang
Usta Yiğido

shang - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

534 Mesajına 894 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 764 shang COK SEVILEN BIR KISIshang COK SEVILEN BIR KISIshang COK SEVILEN BIR KISIshang COK SEVILEN BIR KISI

zevkli bir maç oldu rıza hocaya şöyle bi pankart biz açamadık maalesef önümüzde bir türlü yenemediğimiz ama yendiğimiz takdirde ligden büyük ihtimalle düşüreceğimiz bir takım var belediyeyi mutlaka yenmeliyiz bu sezonun en önemli maçı budur
shang isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.04.2013, 13:45   #66
poolat58
Usta Yiğido

poolat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

952 Mesajına 2.168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 732 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok

Alıntı:
ygdgnçlk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
yok taraftar grupları şöyle yok taraftar grupları böyle nedir bu ya yeter artık siz taraftar gruplarının çektiği sıkıntının 10 da birini çekseniz stadın daha önünden geçmezsiniz be kayseriden kırık camla Sivas'a kadar gelen bizim arkadaşlarımızdı Allah bilir şimdi hepsi hasta olmuştur bilip bilmeden konuşmayın maçtan önce taşlanan da yine taraftar gruplarıydı sen bir ağız dalaşını yazmışsın buraya biz deplasmanda yaşadıklarımızı yazsak ağzınınız açık kalır onun için boşver..
kardeşim ben sizi kötülemek anlamında birşey söylemedim...sizin çektiklerinizi bilmezmiyim...deplasman yollarındaki çilenizi kısıtlı imkanlarla hazırlanan pankartları alınınan meşaleleri bunların hepsini biliyorum..benim ordaki lafım hiçbir sıkıntıya katlanmayıp çile çekmeyip de bir de ezbere konuşanlaradır...
poolat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.04.2013, 13:53   #67
poolat58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 732 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok

Alıntı:
muhatapların tarafından ciddiye alınmak istiyorsan önce üslubuna dikkat edeceksin.
her şehir de iyi insanlar da bulunur kötü insanlarda. o şehirdeki kötü insanlara bakarak bir şehri düşman ilan etmek insafsızlıktır. ben bu fikri savunuyorum. bana katılmak zorunda değilsin.şimdi ben bu fikri savunuyorum diye bana çemkirme hakkını nereden buluyorsun.
saygı görmek istiyorsan saygılı olacaksın, öyle kabadayı ağzıyla esip kükremeyeceksin.
baksen uslüpdan bahsedene bak..önce sen değilmiydin dalga geçercesine karşılıkveren...alaycı bir tavırla..sen beni anlamıyorsun anlayamayacaksın da..benim bir şehri düşman falan ilan ettiğim yok..bunu anlayamayacak kadar dar düşünüyorsun...kayserili ayrı, kayserisporlu ayrı... ve kayserisporlularında %70 inden fazlası sivasspor taraftarını sevmiyor sevmeyecek de...sen diyorsun ki bir kaç kendini bilmez yüzünden bütün kayserilileri düşman ilan edemezssin...ben de diyorumki birkaç duyarlı kayserili için bütün kayserisporluları dost ilan edemezsin. bu tarihe ve ordaki 40 şehide ihanettir. ayrıca o pankartı açan HORANTA taraftar grubuna teşekkür ederim..
Alt 22.04.2013, 14:09   #68
nightmare58
Tecrübeli Yiğido

nightmare58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

251 Mesajına 468 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 670 nightmare58 FAZLA SÖZE GEREK YOKnightmare58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Ferhat06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kayserisporun HORANTA grubunun Rıza hocaya yapdığı bu jest çok güzeldi.İnşallah iki komşu şehrin takımları arasında bu yeni bir Kardeşlik Geleneği anlayışının başlangıcı olur.
Kayseri'nin diğer taraftar gruplarından ziyade kardeşlik tohumları atmış olan bu güzel davranışı sergileyen ve iyi niyet taşıyan kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Umarım "KARDEŞLİĞİN BAŞLANGICI" olur.
nightmare58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda nightmare58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 22.04.2013, 14:29   #69
poyrazer5858
Acemi Yiğido

99 Mesajına 194 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 449 poyrazer5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
poolat58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
baksen uslüpdan bahsedene bak..önce sen değilmiydin dalga geçercesine karşılıkveren...alaycı bir tavırla..sen beni anlamıyorsun anlayamayacaksın da..benim bir şehri düşman falan ilan ettiğim yok..bunu anlayamayacak kadar dar düşünüyorsun...kayserili ayrı, kayserisporlu ayrı... ve kayserisporlularında %70 inden fazlası sivasspor taraftarını sevmiyor sevmeyecek de...sen diyorsun ki bir kaç kendini bilmez yüzünden bütün kayserilileri düşman ilan edemezssin...ben de diyorumki birkaç duyarlı kayserili için bütün kayserisporluları dost ilan edemezsin. bu tarihe ve ordaki 40 şehide ihanettir. ayrıca o pankartı açan HORANTA taraftar grubuna teşekkür ederim..
ikimiz arasındaki tartışmanın nasıl başladığını hatırlataytım sana:

"kayseri bizim kardeş şehrimizdir. bir avuç kayseri taraftarının yaptığı terbiyesizlikleri bütün bir şehre mal etmemek lazım. böyle çirkef insanlar her şehirde var." bu sözlerimde herhangi birini aşağılmaya çalışma, alaycı bir üslup var mı. bir de benim bu sözlerime sen nasıl cevap verdiğine bak:

" bilip bilmeden kalvye başından yorum yapma kadirhas dan biraz önce geldim, hersene yaşadıklarımızı bilmiyorsun konuşma..." böyle üst perdeden, had bildiren buyurgan bir üslup.. benim alaycı tepkim senin bu üslubunaydı. her neyse aramızda bir iletişim kazası oldu. konuyu daha fazla uzatmayıp, tadında bırakalım.
poyrazer5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.04.2013, 14:36   #70
poolat58
Usta Yiğido

Alıntı:
ikimiz arasındaki tartışmanın nasıl başladığını hatırlataytım sana:

"kayseri bizim kardeş şehrimizdir. bir avuç kayseri taraftarının yaptığı terbiyesizlikleri bütün bir şehre mal etmemek lazım. böyle çirkef insanlar her şehirde var." bu sözlerimde herhangi birini aşağılmaya çalışma, alaycı bir üslup var mı. bir de benim bu sözlerime sen nasıl cevap verdiğine bak:

" bilip bilmeden kalvye başından yorum yapma kadirhas dan biraz önce geldim, hersene yaşadıklarımızı bilmiyorsun konuşma..." böyle üst perdeden, had bildiren buyurgan bir üslup.. benim alaycı tepkim senin bu üslubunaydı. her neyse aramızda bir iletişim kazası oldu. konuyu daha fazla uzatmayıp, tadında bırakalım.
ayen öyle tadında bırakalım...zaten o köpekler için burda tartışmaya birbirimizi kırmaya değmez..

Etiketler
ardından, Çalımbay, icin, kazanmak, maçın, oynadı, takım, İki