Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Diğer Konular

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Seçenekler Arama Stil

-->: --->: -->: --->: SERBEST KÜRSÜ
Alt 15.02.2008, 12:50   #691
FurkaN
Usta Yiğido

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

525 Mesajına 1.026 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1016 FurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: --->: -->: --->: SERBEST KÜRSÜ

Alıntı:
puar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bencede allah sabır versin...neyse o yolda başrılar diliyorum.
Evet rakipleri çok o yolda bu yıl son kez düzenleniyor galiba İnter- Toto onlarda orada şampiyon olur Avrupa hasretini dindirir oradan Uefa'ya gelirler ya bi Rum takımı çıkar yada bi Romanya takımı çıkar ve beklenen son... Game Over...
Alt 15.02.2008, 12:51   #692
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

716 Mesajına 1.358 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1050 altuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblick
Pfeil -->: SERBEST KÜRSÜ

Trabzonspor bu durumdayken inter totoya katılamyı hayal ediyorsa biz neden şampiyonlar liğine katılmayalımki demekki niyet etmek işin yarısı diğer yarısınıda onlar getireceğinden eminler galiba!!!

altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda altuntas58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
--->: -->: SERBEST KÜRSÜ
Alt 15.02.2008, 12:54   #693
puar
Usta Yiğido

puar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

357 Mesajına 678 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1208 puar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblick
Standart --->: -->: SERBEST KÜRSÜ

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Trabzonspor bu durumdayken inter totoya katılamyı hayal ediyorsa biz neden şampiyonlar liğine katılmayalımki demekki niyet etmek işin yarısı diğer yarısınıda onlar getireceğinden eminler galiba!!!
onların ligin başından beri kurduğu hayel. yapacak bişeyleri yok ersun hocada demiş avrupaya gitmenin en kısa yolu diye. tabi intertotota rum yunan takımı karşısına çıkmazsa
puar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
-->: SERBEST KÜRSÜ
Alt 15.02.2008, 22:46   #694
Yiğiter
Usta Yiğido

Yiğiter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.256 Mesajına 2.834 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1152 Yiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: SERBEST KÜRSÜ

arkadaşlar nurullah sağlam hocanın konyadan ayrıldıktan sonra,antepsporla anlaşmadan önce bizimle alakalı bir yazısını buldum..kaynak www.nalcacı.com forumları
Nurullah Sağlam (SİVASSPOR)

--------------------------------------------------------------------------------

Selam sevgili okurlar. İlk defa düşüncelerimi kağıda dökerek paylaşma fırsatı bu... Bu kadar zor olacağını gerçekten hiç tahmin etmemiştim. Okurken eleştirmek çok kolaymış. Öncelikle yazılarını okurken, eleştirdiğim insanlardan özür dileyerek başlamak istiyorum yorumuma... Onlara şu anda gerçekten büyük saygısızlık yaptığımı düşünüyorum. Bu yüzden her ne kadar hata yaparsam da, şimdiden beni mazur görün ve bir gün yazmak size de nasip olursa siz de benim gibi birilerinden özür dilemek zorunda kalmayın.

İlk yazımda Anadolu`nun efendisi gibi görünen ama sadece bununla yetinmeyen İstanbul takımlarına da efendilik yapma uğraşı içinde olan bir ekip görüntüsü çizen Anadolu`nun mütevazi ekibi "Sivasspor"u kaleme almak istedim. "Ekibi" diyorum çünkü takımdan öte olmuşlar... Başkanı, teknik heyeti ve futbolcuları bir üçgeni birbirine bağlayan sağlam kirişlerin görevini üstlenmişler ve birbirine sıkı sıkı omuz dayamışlar. Aralarına hiç bir nifağın girmemesinin asıl nedeni de bu olsa gerek.

Dışarıdan bakan bir gözle, Sivas ekibinin bu sene yola çıkarken, diğer takımlara göre avantajı birbirini tanıyan futbolcu topluluğunun yanı sıra aralarındaki uyum, sahada özellikle bir ekibin uygulaması gereken defans prensiplerini neredeyse kusursuzca uygulama çabası içerisinde olmaları. Önde Mehmet Yıldız`ın bir gladyatör gibi savaşı geriden komutanlarının uğraşına had safhada destek veren sahadaki diğer 10 savaşçı...

Futbol hayatının en verimli dönemini geçiren Muhammed`in ekibe eklediği katkı temaşa zevkin yönelik oyunu ve gözleri okşayan frikikleri ne, teknik heyetin çok uzun zamandır gerek bir abi olarak daha sonra ise bir teknik adam olarak takımın başında olmanı ve aynı anlayışın, aynı futbol mantelitesinin uzun zamandır devam ederek pekişmesini eklersek, onları bu başarıya taşıyan ana nedenlerin bir bölümünü sıralamış oluruz diye düşünüyorum. Farklı bir parantez de Odyakmaz başkana açmak gerekir.

Ekonomik koşulların Anadolu takımları için zorluğunun had safhada olmasına rağmen antrenörüne tam yetki, tam destek olması, takımın haklarını her alanda en iyi şekilde koruması ve yağız bir Anadolu beyefendisi gibi dimdik durması bu başarının arkasındaki en büyük nedenlerden biridir.

Ya Bülent hoca, bu şartlarda bu kadar büyük işleri başarabilmek inanın şapkadan tavşan çıkarmaktan daha zor. Bence Sivas halkı imparator gibi eski kavramları bırakıp, Bülent hocayı "sihirbaz" diye çağırmalı. Çünkü eldeki şartlarda bugün bu durumda olmak gerçekten sıradışı bir sihirbaz yeteneği gerektirir.

Futbolcuların inançlı ve kararlı mücadelelerinini bu kadar zamandır hala ilk maçtaki kadar inatçı bir şekilde devam ettirmeleri ana unsurlardan tabi ki. Hem onları nemde onları bu kadar motive etme başarısını gösteren tüm yönekici, teknik adam ve yardımcılarını yürekten tebrik etmek lazım.

Tabi onlara hizmet eden kulüp persoleni işin perde arkasında. Onlara da tebrikleri "es" geçmemek gelazım. Bu periyotta onları motive eden yerel basının ve taraftarın da hakkını vermek gerekir. Umarım basındaki şampiyonluk hakkındaki demeçleri sadece dikkatleri üzerine çekmemek için veriyorlardır. Çünkü yardımcı antrenörlük döneminde Gaziantepspor`da şampiyonluğa benzer bir tarzda yakınlaşmıştık. Kaçırmamızın nedeni ise yeteri kadar inanmamaktı.

Haydi Yiğidolar! Zaman, inanç ve kararlılık zamanı... Yolunuz açık, şansınız bol olsun.
-->: SERBEST KÜRSÜ
Alt 15.02.2008, 22:59   #695
FurkaN
Usta Yiğido

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

525 Mesajına 1.026 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1016 FurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: SERBEST KÜRSÜ

Alıntı:
yigiter187 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
arkadaşlar nurullah sağlam hocanın konyadan ayrıldıktan sonra,antepsporla anlaşmadan önce bizimle alakalı bir yazısını buldum..kaynak www.nalcacı.com forumları
Nurullah Sağlam (SİVASSPOR)

--------------------------------------------------------------------------------

Selam sevgili okurlar. İlk defa düşüncelerimi kağıda dökerek paylaşma fırsatı bu... Bu kadar zor olacağını gerçekten hiç tahmin etmemiştim. Okurken eleştirmek çok kolaymış. Öncelikle yazılarını okurken, eleştirdiğim insanlardan özür dileyerek başlamak istiyorum yorumuma... Onlara şu anda gerçekten büyük saygısızlık yaptığımı düşünüyorum. Bu yüzden her ne kadar hata yaparsam da, şimdiden beni mazur görün ve bir gün yazmak size de nasip olursa siz de benim gibi birilerinden özür dilemek zorunda kalmayın.

İlk yazımda Anadolu`nun efendisi gibi görünen ama sadece bununla yetinmeyen İstanbul takımlarına da efendilik yapma uğraşı içinde olan bir ekip görüntüsü çizen Anadolu`nun mütevazi ekibi "Sivasspor"u kaleme almak istedim. "Ekibi" diyorum çünkü takımdan öte olmuşlar... Başkanı, teknik heyeti ve futbolcuları bir üçgeni birbirine bağlayan sağlam kirişlerin görevini üstlenmişler ve birbirine sıkı sıkı omuz dayamışlar. Aralarına hiç bir nifağın girmemesinin asıl nedeni de bu olsa gerek.

Dışarıdan bakan bir gözle, Sivas ekibinin bu sene yola çıkarken, diğer takımlara göre avantajı birbirini tanıyan futbolcu topluluğunun yanı sıra aralarındaki uyum, sahada özellikle bir ekibin uygulaması gereken defans prensiplerini neredeyse kusursuzca uygulama çabası içerisinde olmaları. Önde Mehmet Yıldız`ın bir gladyatör gibi savaşı geriden komutanlarının uğraşına had safhada destek veren sahadaki diğer 10 savaşçı...

Futbol hayatının en verimli dönemini geçiren Muhammed`in ekibe eklediği katkı temaşa zevkin yönelik oyunu ve gözleri okşayan frikikleri ne, teknik heyetin çok uzun zamandır gerek bir abi olarak daha sonra ise bir teknik adam olarak takımın başında olmanı ve aynı anlayışın, aynı futbol mantelitesinin uzun zamandır devam ederek pekişmesini eklersek, onları bu başarıya taşıyan ana nedenlerin bir bölümünü sıralamış oluruz diye düşünüyorum. Farklı bir parantez de Odyakmaz başkana açmak gerekir.

Ekonomik koşulların Anadolu takımları için zorluğunun had safhada olmasına rağmen antrenörüne tam yetki, tam destek olması, takımın haklarını her alanda en iyi şekilde koruması ve yağız bir Anadolu beyefendisi gibi dimdik durması bu başarının arkasındaki en büyük nedenlerden biridir.

Ya Bülent hoca, bu şartlarda bu kadar büyük işleri başarabilmek inanın şapkadan tavşan çıkarmaktan daha zor. Bence Sivas halkı imparator gibi eski kavramları bırakıp, Bülent hocayı "sihirbaz" diye çağırmalı. Çünkü eldeki şartlarda bugün bu durumda olmak gerçekten sıradışı bir sihirbaz yeteneği gerektirir.

Futbolcuların inançlı ve kararlı mücadelelerinini bu kadar zamandır hala ilk maçtaki kadar inatçı bir şekilde devam ettirmeleri ana unsurlardan tabi ki. Hem onları nemde onları bu kadar motive etme başarısını gösteren tüm yönekici, teknik adam ve yardımcılarını yürekten tebrik etmek lazım.

Tabi onlara hizmet eden kulüp persoleni işin perde arkasında. Onlara da tebrikleri "es" geçmemek gelazım. Bu periyotta onları motive eden yerel basının ve taraftarın da hakkını vermek gerekir. Umarım basındaki şampiyonluk hakkındaki demeçleri sadece dikkatleri üzerine çekmemek için veriyorlardır. Çünkü yardımcı antrenörlük döneminde Gaziantepspor`da şampiyonluğa benzer bir tarzda yakınlaşmıştık. Kaçırmamızın nedeni ise yeteri kadar inanmamaktı.

Haydi Yiğidolar! Zaman, inanç ve kararlılık zamanı... Yolunuz açık, şansınız bol olsun.
Gerçekten etkileyici bir yazı... Teşekkürler Nurullah hoca gözümdeki yeri daha da sağlamlaştı sevdiğim bir teknik direktördü daha da sevdim...
Alt 15.02.2008, 23:06   #696
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1040 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick
Standart --->: SERBEST KÜRSÜ

işin sırrı son paragrafta hocam !!!
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
YUH SİZE ! ! !
Alt 16.02.2008, 08:33   #697
Dağcı
Usta Yiğido

Dağcı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 134 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 875 Dağcı BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Ausrufezeichen YUH SİZE ! ! !

'Şu an darbe yapmamız doğru değil'

ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Eruygur'un yönettiği panelde "Türkiye'de hukuk dışına çıkılacak günler yakın" denildi, "Şimdi darbe zamanı değil. Başörtü krizi ellerinde patlamalı" yorumu yapıldı.

ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un yönettiği Hukuk ve Siyaset Okulu panelinde çarpıcı açıklamalar yapıldı. Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Sekreteri Birol Başaran, Türkiye'de hukuk dışına çıkılacak günlerin yakın olduğunu savunurken, Eruygur ve katılımcılar bu sözleri dakikalarca ayakta alkışladı.

HUKUK VE ASKERİ MÜDAHALE

ADD Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un yönettiği “Demokratik yaşam ve sivil toplum kuruluşlarının rolü" konulu panele, Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Sekreteri Birol Başaran ile Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Gülseven Yaşer konuşmacı olarak katıldı. Birol Başaran, panelde hukuk ve askeri müdahaleye ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. haber7

ŞU ANDA YÖNETİMİ ELE ALAMAYIZ

Başaran, ülkesini seven Atatürkçü insanların "rejim elden gidiyor, mahvolduk, her şey kötü" şeklindeki düşüncelerinin sonucunda, "Orduyu çağıralım, darbe yapsın" dediğini aktardı.

Şu anda askeri darbenin zamanı olmadığını ifade eden Başaran, "Beş yıl boyunca AKP hükümetinin bütün vatan hainliklerini ve ülkeyi satmasını gördükten sonra yönetimi şu anda elimize alırsak krizi de elimizde buluruz. Hem de onları mağdur konumuna getiririz" diye konuştu. Bu nedenle ordunun rahat bırakılması gerektiğini ileri süren Başaran "Türk ordusu ne yaptığını bilir" dedi.

Başaran, başörtüsü düzenlemesi konusunda da sivil demokratik güçler olarak ellerinden geldiği kadar direnmeleri gerektiğini kaydederek, "Başörtüsüyle ilgili ortaya çıkan krizi onların elinde patlatmalıyız" dedi.

HUKUKUN DIŞINA ÇIKILABİLİRMİŞ

Başaran, bazı dönemlerde hukukun dışına çıkılabileceğini de savundu. Bu iddiasını Atatürk örneği vererek haklı göstermeye çalışan Başaran şunları söyledi: "Bazı durumlarda hukukun askıya alınmasının zararı yoktur. Bunlardan bir tanesi de Atatürk'ün yaptığı devrimdir. Atatürk çok hukuka bağlı olsaydı, gidip padişahın karşısında selam durması gerekirdi ki bir saatten sonra, yok buraya kadar, padişahı tanımıyorum, dedi. Hukuk dışına çıktı ve ülkesini kurtardı. Ülke zora düştüğü zaman hukuk dışına da çıkılabilir." haber7

Başaran'ın bu sözleri Şener Eruygur ve panele katılanlardan dakikalarca alkış aldı.

SON İMAMI DA YÖK'E ATADILAR

Türkiye'nin önemli kurumlarının yavaş yavaş ele geçirildiğini öne süren Başaran, "Yüksek Seçim Kurulu'nun AKP'ye yakın olduğunu düşünüyorum. Yapılan seçimlerden de şüpheliyim. AKP'nin yüzde 46,7 oy aldığına inanmıyorum" ifadelerini kullandı. Başaran, RTÜK ve YÖK'ün de AKP'nin eline geçtiğini savunarak, "Başbakanlığa ardından da Çankaya'ya bir imam atadılar. En son YÖK'ü de kaybettik. Onun da başına bir tane imam getirdiler. Zaten bütün kurumların başına imam getiriyorlar" diye konuştu.

Bugün

Ne demek kurumları ele geçiriyorlar; burası Türkiye ve o makamlara gelenler de bu ülkenin evlatları, halkın içinden gelen halktan birileri.

Bu ülkenin kurumlarının başına bu ülkenin insanlarının gelmesinden daha doğal olan nedir?

Demek ki şimdiye kadar buralarda Türklerden başka birileri vardı şimdi bu kurum ellerinden gidiyor. (içimizdeki ermeni ve dönmeler, sabetayist ve masonik guruplar)

Konuşmalardan anladığımız bu.

"Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur."
Muhsin YAZICIOĞLU
Dağcı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Dağcı'a Teşekkür Ediyor...
--->: SERBEST KÜRSÜ
Alt 16.02.2008, 09:16   #698
Arif Coşkun
Usta Yiğido

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

138 Mesajına 217 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 932 Arif Coşkun isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Arkadaşım ben şunu anlıyorum bu yazıdan, Demekki ABD ve onun yerli işbirlikçileri nasıl ne yapmak gerekiyorsa yaptırılıyor, yapılıyor.Hani nerede Atatürk'ün tam bağımsız türkiyesi? Ne hale getirdiler.Birilerinin elinde oyuncak olduk adeta. Onlar darbe yapın diyecek yapılacak yapmayın diyecek yapılmayacak.Operasyon yapın diyecek yapılacak yapmayın diyecek yapılmayacak.Vatansever görüneceksin parça parça ülkeyi satacaksın sırf para gelsin diye.Para öyle gelmez.Para iş sahası yaratırsın,yeni fikirler geliştirirsin işsizliği en az seviyeye çekersin. Ya bu ülkeye ne zaman çalmayan, çırpmayan çalışanın,yoksulun yanında yer alan gerçekten vatansever biri gelecek.? Ülkemizde neler oluyor millet kuzu kuzu izliyor,gündem saptırılıp farklı şeyler düşünmesi sağlanıyor.Huzursuz bir toplum olduk,herkes gergin.Bu ortamı rahatlatacak, insanları mutlu edecek kimin işi? Elbette yöneticilerin... eeeee...bekliyoruz artık.
Alt 16.02.2008, 09:21   #699
puar
Usta Yiğido

puar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

357 Mesajına 678 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1208 puar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblickpuar ist ein wunderbarer Anblick

Üç kuruşllu dünya neyi neden niçin paylaşamıyoruz.
puar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.02.2008, 09:22   #700
Dağcı
Usta Yiğido

Dağcı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 134 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 875 Dağcı BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Provokasyona dikkat!

Ankara'daki Hacı Bayram Esnafı; "Bugüne kadar görmediğimiz açık-saçık kadınlar, uzun saçlı ve kulağı küpeli gençler gelip, çarşaf, sarık ve cübbe almaya başladılar...
Biz bir provokasyon olmasından endişeliyiz... Emniyet yetkilileri ilgilenirse, kendilerine bilgi veririz" dediler. Başörtüsü serbestisinin Meclis gündemine geldiği günden itibaren çarşaf, sarma sarık ve cüppe satışlarının hiç olmadığı kadar arttığına dikkat çeken Hacı Bayram esnafı, provokasyon kaygısı taşıyor.

"Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur."
Muhsin YAZICIOĞLU
Dağcı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Dağcı'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
abdülkadir, adac, ahlaklı, anorthosis, aŞik, chelseade, famagusta, gazİyİ, gezelim, görelimde, halk, israil, kahrolsun, kaybettİk, kazası7, kul, kÜrsÜ, protesto, serbest, sivas, sivasta, sporcu, sİvasli, trafik, trt1de, Ölü, Şaİrİmİz