Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Yiğido Gençlik

Seçenekler Arama Stil

Cevap: TFF protesto ve dev meşale organizasyonu
Alt 10.02.2011, 12:04   #71
Sivaslibey
Tecrübeli Yiğido

Sivaslibey - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

274 Mesajına 526 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 790 Sivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: TFF protesto ve dev meşale organizasyonu

Alıntı:
YiğidoGençlik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
iyide bunun ts ile ne alakası var bu tepki Sivasspor a sezon başından beri yapılanlarla ilgili sesimiz az da duyulsa biz üstümüze düşeni yapalım da gerisi önemli değil..
Ts ile nemi alakasi var, biz cumartesi Trabzon ile oynuyoruz alakasi burda, ve protestoda bu hafta sonu yapilacak yanlissam düzelt.

Medya o kadar Trabzonspora sahip çikiyorki, maç baslayana kadar, sadece TS konusulur bu maçta, Sivasspor'umuzu konusmazlar.

Bariz golümüzü yediler Bursa maçinda, hiç bir Allah'in kulu tv veya gazetelere çikipta bu golü konusmadilar bile, gereke duyup görmediler bile.

Trabzon'a karsi bizi hiç konusmazlar bile.

Ben destek olmak istiyorum, köstek degil.

Ama bence maç disindaki protestolar anlamsiz kalir, sadece ve sadece orda bulunacak taraftar kendini tatmin eder.

Protestolar 90 dakika içinde olmasi gerekiyor, ki herkes görsün ve duysun.

Bak bir sonraki mesajim ajansspor.com'dan alinan bir haber. Ben Sivasspor hakemi hakkinda yazilani okuyunca sok oldum, inan aglayasim geldi. Bizi kimse sallamiyor bile. Cunku gerektigi zaman, gerektigi yerde, isyanimizi ortaya koyamiyoruz !!!
Sivaslibey isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Sivaslibey'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 10.02.2011, 12:06   #72
Sivaslibey
Tecrübeli Yiğido

Tecrübe Puanı: 790 Sivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer Anblick

Huzurlarınızda By Hakem !..
Hakem Tribünü, By Hakem'in kaleminden başladı.. Çok konuşulan Beşiktaş-Kardemir Karabükspor maçı için ne yazdı, diğer hakem performanslarını nasıl yorumladı ?..

Bugüne kadar başka yerlerdeydik. Bugünden sonra siz değerli Ajansspor okurlarıyla satırlarımızı paylaşacağız. Türkiye’de skor değil sporseverlerin artmasını ilke edinmiş, fair play ilkelerini önde tutmaya çalışan, hakemlerin de insan olduğunu hatırlatan, az da olsa onların sesi olmaya çalışan, herkesi empatiye davet eden, bazen düşündüren, bazen ağlanacak halimize güldüren yazılarımızı sizlerle paylaşacak olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Sizlerin de katılımlarıyla hepimizin birbirimizi daha iyi anlayacağımızı düşünüyoruz. Bazen dinlemeye, bazen anlamaya, bazen de anlaşılmaya ihtiyacımız oluyor.

HAFTANIN DEĞERLENDİRMESİ
Çok konuşulan bir haftayı geride bıraktık.
Kuşkusuz haftanın en çok konuşulan maçı Beşiktaş- Kardemir Karabükspor maçı oldu. Ligimizin kalbur üstü hakemlerinden Sayın Kamil Abitoğlu, kendi tecrübesine yakışmayacak hatalar yapınca bir anda hedef tahtasına konuverdi. Lisansını yırtanlar, en az bir yıl maç vermeyenler, bu saatten sonra kimseyi vereceği kararın doğruluğuna inandıramaz, en iyisi bıraksın diye tavsiyelerde bulunanlar televizyonlarda boy gösteriyorlar. Bizim de onlara bir tavsiyemiz olacak. Hakemi teknik açıdan eleştirin ama kendinizi hakim yerine koymayın. Bırakın hakemiyle ilgili kararı MHK ve Federasyon versin. Bu sezonun formda hakemlerinden Sayın Abitoğlu’nu hata yaptı diye asacak değiliz. MHK, hakemine sahip çıksın. Tabi ki bir süre dinlendirsin ama asla kaybetmesin.

Maçtaki hataların en vahimi Emenike’ye yapılan hareket ve verilmeyen penaltı. O yüzden Beşiktaşlı dostalrımız hakemi bitirmek için uğraşmaktan vazgeçsinler. Kaleci Hakan’ın Emenike’ye yaptığı hareket tartışmasız penaltı ve kırmızı kart. Keza İbrahim Toraman’ın Emenike’ye yaptığı hareket tartışmasız kırmızı kart. Ayrıca İbrahim Toraman’ın bu pozisyondan sonra en az üç tane daha ihtarlık hareketi var. Ceza alanı içinde yine İbrahim Toraman’ın Emenike’yi ittiği bir pozisyon var. Beşiktaş maçı 11 kişi tamamladı. Bunlar sıralamada önde olan pozisyonlar. Belki bunlarda doğru uygulama yapılsaydı bambaşka bir maç seyredebilirdik. Ama olmadı.

Simao’ya yapılan hareket ceza alanı dışında değil içinde. Dolayısıyla serbest vuruş değil, penaltı gerektiriyor. Hakem hatalı karar vermiş. Çizgiyi geçti geçmedi tartışması yaşanan pozisyonda top çizgiyi geçmiş ve içeride zıpladıktan sonra oyun alanına dönmüş. Tartışmasız gol. Hakem ve yardımcı hakem pozisyonu süzememiş. Yardımcı hakemin bu pozisyondan 15 dakika kadar önce bir sakatlık geçirdiğini hatırlatmak isterim. Maça devam etti. O pozisyonda hızla kaleye inemeyişi sakatlığı yüzünden olabilir. Yardımcı hakem maça devam edemese yerine dördüncü hakem yardımcı hakemlik yapacaktı. Dördüncü hakem Mustafa Öğretmenoğlu belki de son 4-5 yıldır hiç yardımcı hakemlik yapmadı. Oyuna dahil olmak zorunda olsa acaba nasıl bir yardımcı hakemlik yapardı. Ya o meşhur çizgi tartışması yaratan pozisyon Sayın Mustafa Öğretmenoğlu yardımcı hakemlik yaparken başına gelseydi. O zaman ne olurdu MHK’nin hali? Var mı MHK’nin yardımcı hakemin sakatlandığı durumda uygulayabileceği bir B planı?

Saydıklarımızın tamamı çok ciddi hatalar. Tamamı maçın sonucuna doğrudan tesir eden hatalar. Sezon başından beri belki de en çok siyah beyaz hatanın yapıldığı maç oldu. Sayın Abitoğlu iyi gününde değildi, beklenenin çok altında bir performans gösterdi. Bir süre dinlendikten sonra eskisinden daha iyi bir performansla süper lige döneceğine eminim. Bu tür zor günler herkesin başına gelebilir.

Diğer maçların tamamı bu maçın gölgesinde kaldı. Sayın Hüseyin Göçek, liderin puan kaybettiği maçta baskı altında kalmadan iyi sayılabilecek bir performans gösterdi. Mustafa Yumlu’nun elle gol atma teşebbüsünü göremedi. İhtar gerekirdi. Aynı oyuncu daha sonra bir ihtar gördü. Ali Zituni’nin kaleci Onur’un degajını engellemesi bence Kenan’ın oyun alanı dışına çıkan topa vurmasına göre daha ağır bir hareket. Birisinde kaleci oyuncunun önünü kesmesi yüzünden bir türlü degajını yapamıyor. Bence ihtar gerekir. Diğerinde tamam oyuncu topa vurmuş ama anında yedek top geliyor, hiç bir zaman geçirici unsur yok. Belki biraz centilmenlik dışı ama ilki ihtar olmayıp ikincisi ihtar olunca sanki bir şeyler eksik oluyor. İlk yarıda Burak’a yapılan bir hareket var. Ağır çekimde Burak ayağının ucuyla topa dokunmuş ve sonra rakibi Burak’a temas etmiş görünüyor. Ağır çekim yanıltabilir. Ama eğer öyleyse bir penaltı gerektirir.

Sayın Cüneyt Çakır, Baros’un ihtarında haklı ama öncesinde Baros’a yapılmış bir faul var görünüyor. İptal edilen Batuhan golünde yardımcı hakem hatalı ama öyle bir maç ki aynı yardımcı hakem Cana’nın attığı golde, Eskişehirspor’un attığı ilk golde çok iyi performans gösterdi ve pek çok insanın ilk bakışta ofsayt dediği pozisyonlarda verdiği doğru kararlarla müsabakaya olumlu katkı sağladı.

Sayın Fırat Aydınus, Bursa maçında geçen haftanın gerginliğini üzerinden atmış gibiydi.

Sayın Kuddusi Müftüoğlu, Semih’e yapılan harekete penaltı vermekte haklı.

Kayserispor maçında Sayın Koray Gencerler’in maçı bu kadar uzatması şimdilik gündemde fazla yer işgal etmedi ama Ankaragücü’nün kendi iç tartışmaları olmasa bu olay bu kadar hafif geçilmezdi.

Gençlerbirliği ile Bucaspor bu ara iki akraba gibi oldu. Sayın Serkan Çınar’ın yönetimi hiç beğenilmedi. İyi bir ivme yakalamıştı, tavsiyem kaybetmesin.

Konyaspor-Gaziantepspor maçında İlker Meral iyi gözüktü. Yeni isimlere ihtiyaç var.

Trabzosnpor’un üst üste kaybettiği puanlardan sonra lig yarışı çok kızışacağa benziyor. Üç takımın oynayacağı her maç çok zorlu geçecek. Keza geriden gelen Kayserispor ve Beşiktaş’ın yetişebilmek için her maçı ölüm kalım maçı görerek oynayacakları kesin. Kasımpaşaspor’un işi bu saatten sonra çok zor. Ligden düşecek diğer iki takım için çetin bir mücadele olur. Zevkli bir lig bizi bekliyor. Trabzonspor’un bu haftadan başlayacak şekilde ibreyi tekrar terse döndürebilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Takımda, sanki aradaki puan farkını eritti rahatladı gibi bir hava var. Stresleri azaldı. Belli ki açık ara önde olmak takıma yaramadı. Fenerbahçe, çok formda. Bursaspor, Kenny Miller takviyesiiyle gol yollarında daha rahat. Beşiktaş, defans yapamadığı her maç puan kaybetmeye aday. Kayserispor, sessiz ve derinden gidiyor. Bu hafta oynayacakları maç onların kaderini belirler.

Alkışların en büyüğü her zaman olduğu gibi amatör kümelerin isimsiz kahramanlarına.

http://www.ajansspor.com/futbol/supe...by_hakem_.html
Alt 10.02.2011, 12:07   #73
Sivaslibey
Tecrübeli Yiğido

Ne demek gibiydi, rezalet üstü bir yönetim ortaya koydu, adami herkes övecek resmen !!!
Bu Konuda Sivaslibey'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 10.02.2011, 12:27   #74
hakan5837
YASAKLI ÜYE

9 Mesajına 31 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 hakan5837 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
onun huzuruna çıkıp ne kadar adaletsiz olduklarını anlatmak istiyoruz yoksa Atamız başımızın tacı..
Cahile söz anlatmaktansa deveye hendek atlamak iyidir.. atalarınız böyleder
hakan5837 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.02.2011, 12:41   #75
hakan5837
YASAKLI ÜYE

9 Mesajına 31 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 hakan5837 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Sivaslibey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ts ile nemi alakasi var, biz cumartesi Trabzon ile oynuyoruz alakasi burda, ve protestoda bu hafta sonu yapilacak yanlissam düzelt.

Medya o kadar Trabzonspora sahip çikiyorki, maç baslayana kadar, sadece TS konusulur bu maçta, Sivasspor'umuzu konusmazlar.

Bariz golümüzü yediler Bursa maçinda, hiç bir Allah'in kulu tv veya gazetelere çikipta bu golü konusmadilar bile, gereke duyup görmediler bile.

Ama bence maç disindaki protestolar anlamsiz kalir, sadece ve sadece orda bulunacak taraftar kendini tatmin eder.

Bak bir sonraki mesajim ajansspor.com'dan alinan bir haber. Ben Sivasspor hakemi hakkinda yazilani okuyunca sok oldum, inan aglayasim geldi. Bizi kimse sallamiyor bile. Cunku gerektigi zaman, gerektigi yerde, isyanimizi ortaya koyamiyoruz !!!
Acı söz insanı dinınden tatlı söz insanı yılanın deliginden çıkarır atalarımzın sozü bunu herkes okusun
hakan5837 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.02.2011, 16:35   #76
YiğidoGençlik
Usta Yiğido

YiğidoGençlik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

587 Mesajına 1.806 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 720 YiğidoGençlik BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:

ANLATMAK İSTEDİĞİMİ ANLAMADIN GALİBA BEN SADECE TS YE YAPILAN BİR TEPKİ DEĞİL DİYORUM BU TEPKİ TFF VE MHK YE TS MAÇINDA ETKİSİNİ GÖSTERMEZSE ONDAN SONRA Kİ MAÇLARDA GÖSTERİR TS MAÇI İLE SEZON BİTMİYOR.DEDİĞİN GİBİ BİZ KENDİMİZİ TATMİN EDİYORUZ SİZDE KENDİNİZİ TATMİN EDECEK BİR ŞEYLER BULUN.BU USLÜP HİÇ DE HOŞ OLMAMIŞ BİLESİN.
YiğidoGençlik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.02.2011, 17:14   #77
Sivaslibey
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
ANLATMAK İSTEDİĞİMİ ANLAMADIN GALİBA BEN SADECE TS YE YAPILAN BİR TEPKİ DEĞİL DİYORUM BU TEPKİ TFF VE MHK YE TS MAÇINDA ETKİSİNİ GÖSTERMEZSE ONDAN SONRA Kİ MAÇLARDA GÖSTERİR TS MAÇI İLE SEZON BİTMİYOR.DEDİĞİN GİBİ BİZ KENDİMİZİ TATMİN EDİYORUZ SİZDE KENDİNİZİ TATMİN EDECEK BİR ŞEYLER BULUN.BU USLÜP HİÇ DE HOŞ OLMAMIŞ BİLESİN.
Arkadas ben baska dildemi konusuyorum ??? Anlamayan sensin, halen TS'den bahsediyorsun. Bu hafta Trabzonspor ile oynayacagimiz için Trabzon'u örnek aliyorum, gelecek hafta hangi takimla oynayacaksak o takimdan bahsederdim.

Kaldiki Buca maçinda protesto yapmaktansa Trabzon maçinda protesto yapki, yaptigin protesto daha çok ise yarasin, haykirisini daha çok kitle duysun, ama sen hala takilmis Trabzon'u savunuyorsun.

Banane Trabzon'dan, ben su an lig lideri olan takimdan bahsediyorum. Trabzon 10. sirada olsa bu polemige girmem bile senlen.

Ha kusura bakma ben kimseyi rencide etmek istemem, kimseye küfür etmedim, kimseyi kirdigimi düsünmüyorum.

Ben sadece burdan güzel insanlarimiz bir tepki koymak istemis ortaya ve bununda önderligini sen yapiyorsun Allah razi olsun diyorum senden ve gönüldaslarimdan, sadece bende yardim etmek için kendi fikrimi ortaya koydum, paylasmak istedim, elimden maalesef daha fazlasi gelmiyor, özürdiliyorum, belliki benim fikirlerim seni bir hayli rahatsiz etmis ama nedenini anlamadim.

Kötü bir sey söyledim ise affola.

Benim yakacagim bir mesale beni ne tatmin eder nede mutlu eder. Bizim sesimizi herkes duyarsa en azindan gerekli kisiler duyarsa o zaman tatmin olurum ancak.

Ben senin gibi Sivas'ta yasama sansina sahip degilim gardas. Gurbet'te, Fransa'dan ancak bu kadar geliyor elimden. Benim Paris sokaklarinda bir mesale yakmam, yada isyanimi haykirmam hiç kimseye bir fayda vermez inan buna.

Benimde bu çorbada bir tuzum olsun, bende elimi bir sekilde tasin altina sokayim dedim, sokmaz olaydim !!!
Alt 10.02.2011, 18:33   #78
YiğidoGençlik
Usta Yiğido

YiğidoGençlik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

587 Mesajına 1.806 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 720 YiğidoGençlik BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Arkadas ben baska dildemi konusuyorum ??? Anlamayan sensin, halen TS'den bahsediyorsun. Bu hafta Trabzonspor ile oynayacagimiz için Trabzon'u örnek aliyorum, gelecek hafta hangi takimla oynayacaksak o takimdan bahsederdim.

Kaldiki Buca maçinda protesto yapmaktansa Trabzon maçinda protesto yapki, yaptigin protesto daha çok ise yarasin, haykirisini daha çok kitle duysun, ama sen hala takilmis Trabzon'u savunuyorsun.

Banane Trabzon'dan, ben su an lig lideri olan takimdan bahsediyorum. Trabzon 10. sirada olsa bu polemige girmem bile senlen.

Ha kusura bakma ben kimseyi rencide etmek istemem, kimseye küfür etmedim, kimseyi kirdigimi düsünmüyorum.

Ben sadece burdan güzel insanlarimiz bir tepki koymak istemis ortaya ve bununda önderligini sen yapiyorsun Allah razi olsun diyorum senden ve gönüldaslarimdan, sadece bende yardim etmek için kendi fikrimi ortaya koydum, paylasmak istedim, elimden maalesef daha fazlasi gelmiyor, özürdiliyorum, belliki benim fikirlerim seni bir hayli rahatsiz etmis ama nedenini anlamadim.

Kötü bir sey söyledim ise affola.

Benim yakacagim bir mesale beni ne tatmin eder nede mutlu eder. Bizim sesimizi herkes duyarsa en azindan gerekli kisiler duyarsa o zaman tatmin olurum ancak.

Ben senin gibi Sivas'ta yasama sansina sahip degilim gardas. Gurbet'te, Fransa'dan ancak bu kadar geliyor elimden. Benim Paris sokaklarinda bir mesale yakmam, yada isyanimi haykirmam hiç kimseye bir fayda vermez inan buna.

Benimde bu çorbada bir tuzum olsun, bende elimi bir sekilde tasin altina sokayim dedim, sokmaz olaydim !!!
konuyu nereye taşımak istediğini anlamış değilim hangi yorumumda ts yi savunmuşum Allah aşkına bi göster ben senin fikrine zaten saygı duyuyorum herkesin ki ne duyduğum gibi ama insanlar emek veriyor senin kullandığın lafa bak ''ancak kendinizi tatmin edersiniz'' böyle fikir vereceksen verme arkadaşım.Ayrıca söylediğin şey çok saçma ts yi savunsam neden ts maçından önce yapalım mantıklı ol..
YiğidoGençlik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.02.2011, 18:44   #79
üçyıldız58
Usta Yiğido

562 Mesajına 1.236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 üçyıldız58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bence önce bir arkadaşların yaptığı protosto görülsün amacına ulaştımı ulaşmadımı bakılsın
sonra herkesin eleştirmekde, tebrik etmekde en doğal hakkı
şahsen ben bile olsam bir işe kalkışmıssım daha bismillah demeden eleştiri oldunmu hayal kırıklığı yaratır
toplu bir eyleme geçmeden fikir sorula bilir herkesde fikrini söyleyebilir buda herkesin en doğal hakkı
ayrıca neden bizim sitemizde fikirler hep tartışmaya yol açıyor anlamış değilim
birbirimize karşı çok tahammülsüzüz kaybettiğimiz noktada bu
üçyıldız58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı üçyıldız58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 10.02.2011, 21:07   #80
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1071 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Sivasspor´un basrisina engel olmak isteyenleri ,Allah´a havale ediyorum.Allah onlari bildigi gibi yapsin.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
dev, meşale, organizasyonu, organızasyonu, protesto, tff