Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Menejer Özkan Doğan ile çok özel!
Alt 25.01.2008, 16:44   #71
anilolcay
Yiğido

anilolcay - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

146 Mesajına 302 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 anilolcay isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Menejer Özkan Doğan ile çok özel!

Evet Sevgili Genç Türk Haber okurları, bu hafta ki konugumuz lider Sivasspor’un gizli kahramanlarından transferden sorumlu menejeri Sayın Özkan Doğan oldu!

“Benim Türk futbolunun içerisine girmem Sayın Bülent Uygun’un sayesinde olmustur.”

Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

28.09.1976 Aksaray dogumluyum, evli ve bir erkek çocuk babasıyım. İlk orta ve lise eğitimimi İstanbulda tamamladıktan sonra aileminde yaşadigi Hollanda’ya yerleştim. Hollanda’da 1.5 yıl lisan eğitiminin ardından Erasmus - İnholland Select Studies Marketing Sport Management (spor pazarlama ve işletme) 4 yıllık üniversite eğitimimi tamamladım. Bu universite eğitimi sırasında uzmanlık olarak “profosyonel futbol” bölümünü seçtim ve çeşitli araştırmalar da bulundum.

Sivasspor’a başlamadan önce profosyonel anlamda neler yaptınız?

Üniversite yıllarında tanıştığım o zamanların başarılı menejeri şimdinin başarılı teknik direktörü Bülent Hoca, bana inandığını ve destek olacağını söyledi ve onunla birlikte bir yola çıktık.

Eğitimimi tamamladıktan sonra Hollanda Kulübü RBC Roosendaal da teknik menejer asistanlığı yaptım. Daha sonra Galatasaray spor kulübünde stajımı Sayın Bülent Tulun ( dönemin sportif direktörü ) ve Sayın Erol Gerçeker ( galatasaray avrupa müdürü ) in yanında Duseldorftaki Galatasaray Avrupa da tamamladım. Stajımın ardından kulüp için hizmet etmem istendi ve Galatasaray adona scout ve manager olarak görev yaptim. Bülent Tulun’un ayrılmasıyla da goörevimi bırakarak tekrar benim herşeyden önce ağabeyim Bülent Uygun’la bireysel manejerliğe başladım.

Sivasspor’a nasıl başladınız?

Benim dönüm noktalarımdan en önemlisi Bülent abimin sayesinde tanıma şerefine eriştiğim çok değerli insane baskanımız Sayın Mecnun Otyakmaz’dır. Başkanımdan cok şey öğrendim ve halen öğreniyorum. Hayatta herşeyin para, kariyer kısacasi material olmadığı en önemli şeyin insanıik değerleri ve dürüstlük olduğunu benimseyen gerçek bir liderdir Sayın Mecnun Otyakmaz…

Bülent Uygun teknik direktörlük görevine başladıktan sonra da Sivasspor kulübünün idari ve
transfer çalışmalarına yardımcı olmaktayım.

Başkanımın olduğu yerde benim için mevki makam kavramları yoktur. Bunun adı menejerlikte olabilir mazemecilikte…

Hayattaki en büyük hedefim başarı. Ama önce adam gibi adam olmak..

Türk Futboluna kazandırdığınız isimler kimlerdir?

Marcelinho ( Herta Berlin’den Trabzonspor’a ), Musampa (Mancester City’den Trabzonspor’a ), Nordin Wooter ( Panatinaikos’dan Sivasspor’a ), İvan Cvetkov ( Sparta Rotterdam’dan Sivasspor’a ), Herve Tum ( Strasburg’dan Bursaspor’a ), Karim Saidi ( Feyenoord’tan Sivasspor’a )

İleriki yıllarda hedefleriniz nelerdir?

Aldığım eğitim ile orantılı olarak çalıştığım ve bundan sonra çalışacağım kulüplerde kurumsal yapı ve o kulübün marka değerini üst seviyeye çıkararak profesyonel anlamda başarıyı yakalamaktır. Kurumsal açıdan başarılı olmayan kulüpler sportif olarak başarı sağlayabilir ancak bu sağlıklı olmaz ve geçici bir başarı olur. Kurumsal olarak başarıyı yakalamış kulüpler ise belli bir strateji ve program dahilinde sportif başarıyı uzun yıllar muhafaza ederler. Futbolun sector haline geldiği günümüzde ekonomik başarı tesadüfü sportif başarıdan çok daha önemli hale gelmiştir.

Bir diğer hedefim ise ülkemizdeki yabancı transfer kalitesinin üst seviyeye çıkmasına yardımcı olup scouting sistemi ile doğru transferler organize etmektir. Futbolcu sadece fizik ve teknik olarak değil bunların yanı sıra sosyal hayatı aile yapısı ve mental gücü ile başarılı olabilir. Bu bağlamda uzun süreli takip ve etüd etme yöntemi olan ve dünyanın önde gelen kulüplerininde kullandığı scouting sistemini hayata geçirmek uzun vadede ki en büyük hedefim.

Sizce kadronuz hedefleriniz için yeterli mi?

Futbol takımına bireysel olarak bakmamak gerekir, futbol bir ekip sporudur. Biz ekip olarak yeterli olduğumuza inanıyoruz zaten şu ana kadar ki sonuçta ortada. Bu arada başarı kavramı sadece teknik değil idari olarak da ekip olmak demektir. Başarı başkanından malzemecisine kadar uzanan bir unsurdur.

Sizce Sivas halkı Sivasspor’a yeterli ilgiyi gösteriyor mu? Taraftar hakkında ne söyleyebilirsiniz ?

Bence Sivas halkı gereken ilgi ve alakayı gösteriyor. Evimizde oynadığımız maçları yaklaşık 10 - 15 bin seyirciye oynuyoruz. Maddi açıdan ise babkanımızın önderliğinde çesitli kampanyalar organize ediyoruz. Örnegin mesaj kampanyası, sadece faturalı hatlardan SİVAS yaz 5058 e mesaj at kulübüne destek ol. Başarılı olunduğu sürece bu ilgi daha da büyüyecek ve sinerji olarak tüm takımımıza yansıyacaktır inşallah.

Son olarak öncelikle Genç Türk Haber Ailesi’ne ve tüm Sivasspor taraftarlarına teşekkür eder, Başta başkanımız Sayın Mecnun Otyakmaz olmak üzere Teknik Direktörümüz Sayın Bülent Uygun ve tüm Sivasspor Yönetimine, Futbolcu kardeşlerime, bu başarıda emeği geçen herkese sevgi ve saygılarımı sizin aracılığınız ile gönderiyorum.

Biz de Sizlere teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz.

GENÇTÜRKHABER
anilolcay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı anilolcay'a Teşekkür Ediyor...
--->: Sivassprumuzun gizli kahramanı röpörtajı
Alt 25.01.2008, 16:58   #72
Buraq58
Usta Yiğido

Buraq58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

353 Mesajına 541 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 737 Buraq58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Sivassprumuzun gizli kahramanı röpörtajı

Ellerine Sağlık Okuya Kadar Gözüm Çıktı Ellerine Sağlık...
Alt 25.01.2008, 17:03   #73
EyüphanAydın
Usta Yiğido

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.269 Mesajına 946 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1265 EyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yokEyüphanAydın Fazla söze gerek yok

Bülent Hocamızında Her Yerde Bir Eli Var
Ümitlerin bittiği yerde
Abdest al ve sabahı bekle...
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.01.2008, 17:19   #74
sivas_kangallı
Usta Yiğido

sivas_kangallı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

509 Mesajına 806 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 937 sivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYORsivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYORsivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYORsivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYORsivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

çok güsel röportaj olmuş paylaşım için saol..
Alt 25.01.2008, 17:21   #75
nuri_58
Usta Yiğido

nuri_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

582 Mesajına 801 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 938 nuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekannt

çok güzel röpörtaj olmuş paylaşım için tşk ederim...
___________________-
nuri_58
nuri_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.01.2008, 17:40   #76
alem_halil
Yiğido

alem_halil - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

114 Mesajına 210 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 658 alem_halil FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ya arkdaşlar bizim kulüp tam bi dayanışma kulübü olmuş gerçekten diğer kuluplerin kıskanacağı kadar var...böyle olduğu sürece başarıdan şüpem yok tur..emeğe geçen gardaşıma tşk ederim..
Renklerine kurbanım,
Bayrağına hayranım,
Canım Sivasspor'um...
alem_halil isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Menejer Özkan Doğan ile çok özel!
Alt 25.01.2008, 18:09   #77
ceza_tolga_rep
YASAKLI ÜYE

ceza_tolga_rep - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

117 Mesajına 179 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISIceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISIceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISI
Standart Menejer Özkan Doğan ile çok özel!

Evet Sevgili Genç Türk Haber okurları, bu hafta ki konugumuz lider Sivasspor’un gizli kahramanlarından transferden sorumlu menejeri Sayın Özkan Doğan oldu!

“Benim Türk futbolunun içerisine girmem Sayın Bülent Uygun’un sayesinde olmustur.”

Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

28.09.1976 Aksaray dogumluyum, evli ve bir erkek çocuk babasıyım. İlk orta ve lise eğitimimi İstanbulda tamamladıktan sonra aileminde yaşadigi Hollanda’ya yerleştim. Hollanda’da 1.5 yıl lisan eğitiminin ardından Erasmus - İnholland Select Studies Marketing Sport Management (spor pazarlama ve işletme) 4 yıllık üniversite eğitimimi tamamladım. Bu universite eğitimi sırasında uzmanlık olarak “profosyonel futbol” bölümünü seçtim ve çeşitli araştırmalar da bulundum.

Sivasspor’a başlamadan önce profosyonel anlamda neler yaptınız?

Üniversite yıllarında tanıştığım o zamanların başarılı menejeri şimdinin başarılı teknik direktörü Bülent Hoca, bana inandığını ve destek olacağını söyledi ve onunla birlikte bir yola çıktık.

Eğitimimi tamamladıktan sonra Hollanda Kulübü RBC Roosendaal da teknik menejer asistanlığı yaptım. Daha sonra Galatasaray spor kulübünde stajımı Sayın Bülent Tulun ( dönemin sportif direktörü ) ve Sayın Erol Gerçeker ( galatasaray avrupa müdürü ) in yanında Duseldorftaki Galatasaray Avrupa da tamamladım. Stajımın ardından kulüp için hizmet etmem istendi ve Galatasaray adona scout ve manager olarak görev yaptim. Bülent Tulun’un ayrılmasıyla da goörevimi bırakarak tekrar benim herşeyden önce ağabeyim Bülent Uygun’la bireysel manejerliğe başladım.

Sivasspor’a nasıl başladınız?

Benim dönüm noktalarımdan en önemlisi Bülent abimin sayesinde tanıma şerefine eriştiğim çok değerli insane baskanımız Sayın Mecnun Otyakmaz’dır. Başkanımdan cok şey öğrendim ve halen öğreniyorum. Hayatta herşeyin para, kariyer kısacasi material olmadığı en önemli şeyin insanıik değerleri ve dürüstlük olduğunu benimseyen gerçek bir liderdir Sayın Mecnun Otyakmaz…

Bülent Uygun teknik direktörlük görevine başladıktan sonra da Sivasspor kulübünün idari ve
transfer çalışmalarına yardımcı olmaktayım.

Başkanımın olduğu yerde benim için mevki makam kavramları yoktur. Bunun adı menejerlikte olabilir mazemecilikte…

Hayattaki en büyük hedefim başarı. Ama önce adam gibi adam olmak..

Türk Futboluna kazandırdığınız isimler kimlerdir?

Marcelinho ( Herta Berlin’den Trabzonspor’a ), Musampa (Mancester City’den Trabzonspor’a ), Nordin Wooter ( Panatinaikos’dan Sivasspor’a ), İvan Cvetkov ( Sparta Rotterdam’dan Sivasspor’a ), Herve Tum ( Strasburg’dan Bursaspor’a ), Karim Saidi ( Feyenoord’tan Sivasspor’a )

İleriki yıllarda hedefleriniz nelerdir?

Aldığım eğitim ile orantılı olarak çalıştığım ve bundan sonra çalışacağım kulüplerde kurumsal yapı ve o kulübün marka değerini üst seviyeye çıkararak profesyonel anlamda başarıyı yakalamaktır. Kurumsal açıdan başarılı olmayan kulüpler sportif olarak başarı sağlayabilir ancak bu sağlıklı olmaz ve geçici bir başarı olur. Kurumsal olarak başarıyı yakalamış kulüpler ise belli bir strateji ve program dahilinde sportif başarıyı uzun yıllar muhafaza ederler. Futbolun sector haline geldiği günümüzde ekonomik başarı tesadüfü sportif başarıdan çok daha önemli hale gelmiştir.

Bir diğer hedefim ise ülkemizdeki yabancı transfer kalitesinin üst seviyeye çıkmasına yardımcı olup scouting sistemi ile doğru transferler organize etmektir. Futbolcu sadece fizik ve teknik olarak değil bunların yanı sıra sosyal hayatı aile yapısı ve mental gücü ile başarılı olabilir. Bu bağlamda uzun süreli takip ve etüd etme yöntemi olan ve dünyanın önde gelen kulüplerininde kullandığı scouting sistemini hayata geçirmek uzun vadede ki en büyük hedefim.

Sizce kadronuz hedefleriniz için yeterli mi?

Futbol takımına bireysel olarak bakmamak gerekir, futbol bir ekip sporudur. Biz ekip olarak yeterli olduğumuza inanıyoruz zaten şu ana kadar ki sonuçta ortada. Bu arada başarı kavramı sadece teknik değil idari olarak da ekip olmak demektir. Başarı başkanından malzemecisine kadar uzanan bir unsurdur.

Sizce Sivas halkı Sivasspor’a yeterli ilgiyi gösteriyor mu? Taraftar hakkında ne söyleyebilirsiniz ?

Bence Sivas halkı gereken ilgi ve alakayı gösteriyor. Evimizde oynadığımız maçları yaklaşık 10 - 15 bin seyirciye oynuyoruz. Maddi açıdan ise babkanımızın önderliğinde çesitli kampanyalar organize ediyoruz. Örnegin mesaj kampanyası, sadece faturalı hatlardan SİVAS yaz 5058 e mesaj at kulübüne destek ol. Başarılı olunduğu sürece bu ilgi daha da büyüyecek ve sinerji olarak tüm takımımıza yansıyacaktır inşallah.

Son olarak öncelikle Genç Türk Haber Ailesi’ne ve tüm Sivasspor taraftarlarına teşekkür eder, Başta başkanımız Sayın Mecnun Otyakmaz olmak üzere Teknik Direktörümüz Sayın Bülent Uygun ve tüm Sivasspor Yönetimine, Futbolcu kardeşlerime, bu başarıda emeği geçen herkese sevgi ve saygılarımı sizin aracılığınız ile gönderiyorum.

Biz de Sizlere teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz.
ceza_tolga_rep isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ceza_tolga_rep'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
-->: Menejer Özkan Doğan ile çok özel!
Alt 25.01.2008, 18:10   #78
by_hunter
Usta Yiğido

by_hunter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

516 Mesajına 1.183 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 826 by_hunter FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: Menejer Özkan Doğan ile çok özel!

işte bi gizli kahraman daha gün yüzüne cıktı Özkan Doğan
by_hunter isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
--->: Menejer Özkan Doğan ile çok özel!
Alt 25.01.2008, 18:13   #79
sivasın1uşağıbg
Acemi Yiğido

sivasın1uşağıbg - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

52 Mesajına 66 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 623 sivasın1uşağıbg COK SEVILEN BIR KISIsivasın1uşağıbg COK SEVILEN BIR KISIsivasın1uşağıbg COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: Menejer Özkan Doğan ile çok özel!

sivası böyle gizli kahramanlar kurtacak inş.
sivasın1uşağıbg isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ALEX VE ROBERTO CARLOSA KİLİT
Alt 25.01.2008, 18:54   #80
by_hunter
Usta Yiğido

by_hunter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

516 Mesajına 1.183 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 826 by_hunter FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart ALEX VE ROBERTO CARLOSA KİLİT

Kırmızı beyazlılar, Fenerbahçe maçının hazırlıklarını bugün tesislerinde yaptığı çalışmayla sürdürdü. Hafif kar yağışının ardından havanın önceki günlere göre biraz daha yumuşadığı gözlendi. Önce kapalı sahada kısa süre çalışan Sivasspor, daha sonra şut çalışması ve çift kale maç yaptı. Bülent Uygun'un antrenmanda özellikle defans oyuncularıyla yakından ilgilendiği gözlendi.
ALEX'E KISKAÇ

Bülent Uygun, antrenmanın bitiminde zorlu maçla ilgili açıklamalarda bulundu. Sahalarında son derece önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını, maçtan da galibiyetle ayrılmak istediklerini belirten Bülent Uygun, şunları söyledi: “Şu ana kadar her şey çok iyi gidiyor. Sahaya çıkarak en iyi biçimde mücadele edip 3 puan alarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Fenerbahçe'nin önemli oyuncularına özel önlem alacağız. Dünya çapındaki bu oyunculara özel önlem almazsak ayıp olur.“ Bülent Uygun, soğuk hava konusuna da değinirken, “Her takım soğuktan etkilenmemek için gereken tedbirleri alacaktır. Biz de kendimize göre tedbirler alarak sahaya çıkacağız“ diye konuştu.

:“GALİBİYET İSTİYORUZ“

Sivasspor'un takım kaptanı ve golcüsü Mehmet Yıldız ise Fenerbahçe'nin gücünü çok iyi bildiklerini belirtti, “Biz elimizden gelenin en iyisini yaparak son dönemde yakalamış olduğumuz başarıyı devam ettirmek ve sahadan 3 puanla ayrılmak istiyoruz. Ben de gol atmak isterim ama gol atmam önemli değil. Golü gerekirse kalecimiz Akın atsın ama yeter ki kazanalım“ dedi. Hayrettin Yerlikaya ve Musa Aydın ise Fenerbahçe maçından iyi bir sonuçla ayrılmak istediklerini belirtti.

BAKLAVA İKRAM ETTİLER

Sivasspor'un antrenmanından sonra Askeri Dikimevi Komutanlığı personeli, kırmızı beyazlı futbolculara baklava ikram etti. Bülent Uygun, desteklerinden dolayı Dikimievi personeline teşekkür etti.

SAHADA KAR YOK BUZ VAR

Sivasspor'un Fenerbahçe'yi konruk edeceği 4 Eylül Stadı'nın zemininin karlı kaplanmaması için konulan brandalar da bugün kaldırıldı. Zeminin düzgün olduğu gözlenirken alt tabakaın buzla kaplı olduğu dikkati çekti. Stadı maça hazırlamak için de hemen çalışmalar başlatıldı. Tribünlerde karla dolan koltuklar da temizlendi.
by_hunter isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla