Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Bursaspor 0-1 Sivasspor
Alt 01.03.2013, 17:47   #71
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 762 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Bursaspor 0-1 Sivasspor

Alıntı:
SIVAS58FOREVER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ertuğrul Sağlam zamanında hakem desteği ile başarı yaşadı ve sonrasında biz Sivas'a benzemeyiz diye açıklama yaptı, yani başarımız daim olur Sivas gibi dağılmayız dedi ama büyük konuşmanın sonucunu da zaman gösterdi
Hakem desteği ile şampiyon olma düşüncesi sizin görüşünüz...Bizde saygı duyarız bu görüşünüze...Madem bu kadar eminsiniz bana şmpiyonluk sezonunda hakemle alınmış bir maçı söyleyiniz..Ama şunu unutmayınız ki futbolda pozisyon yorumları kişilere göre değişir...Hakemler bile kendi aralarında çelişkiye düşüyor...Siz hangi maçı kimi kriter alarak yorumluyorsunuz bilmiyorum...Ama bildiğim bir şey varki (sizi tenzih ederek söylüyorum ) bir olaya önyargılı yaklaşır bir şeyi görmek istemez ise insan neresinden bakarsanız bakınız gerçeği göremezsiniz..Sizin düşüncenizin yanında bende Bursasporun şampiyonluğunu hakederek aldığını düşünüyorum...Ertuğrul sağlamın Sivasa benzemeyiz demecine gelince...Geçmiş yıllarda böyle bir söylemin olduğunu hatırlıyorum...Yanlız bunu ortaya çıkaraıp temcit pilavı gibi gündeme getiren İstanbul basınıdır...Hatta ben o demecin Ertuğruldan ziyade başkanımız İbrahim YAZICI nında yaptığını hatırlıyorum..Ama buradaki söylem amacına ulaşmamış gibi görünüyor...Ben size izah edebilirim bunu....İbrahim başkan biz Sivasa benzemeyiz derken Sivasspor Anadoluda Bursaspordan önce şampiyonluğu kovalamış tek takım ünvnına sahipti..Ve bu soruyu başkanada ist basını sordu...Sivasa benzermisiniz diye...Nedenide şu idi...Sivas şampiyonluğu kovaladıktan sonra ligde büyük sıkıntılar çekti...Ve sanırım hala o sıkıntılar tam olarak çözülmüşte değil..Maddi manevi potansiyel anlamında biz Sivasa benzemeyiz demesi gayet normaldi...çünkü bu söylem doğruydu...Bunda kızılacakta gocunulacakta bir şey göremiyorum ...Sivasın altyapısı yok şehrin takımına katkısı yok sanayiisi yok ...Bunlar suçlayıcı kavramlar değil ..Ortadaki büyük gerçekler...Hiç kimse bunu alacı bir tavırla küçük düşürücü bir niyetle yapmamıştır..bunuda aynen bu şekilde sayın başkanımız izahta etmiştir zaten...Anlaşılmadıysa tekrar bilgi olsun diye yazmak istedim..Lütfen yanlış anlamlar çıkartmayınız...Saygılar...
Alt 01.03.2013, 17:51   #72
58g0kberk58
Yiğido

172 Mesajına 287 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 618 58g0kberk58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Harput0658 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Erman'ı göbekte Forvet arkasında oynatan Rıza Hocadır. Daha önceden Erman hep Kanat oynardı göbek oynatılmazdı. Ama Rıza hoca Ermanı Göbekte oynatarak daha fazla verim almayı başardı.
Kardeşim bir kanat oyuncusunu forvet arkasi oynatmakla bir beki forvet arkasi oynatmak ayni sey mi? Dedigim gibi umarim ben yanilirim hoca bunu devam ettirir ama ben bilincli yapmadigini dusunuyodum sadece
58g0kberk58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 01.03.2013, 20:13   #73
holigan
Yiğido

holigan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

132 Mesajına 239 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 683 holigan Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Ausrufezeichen Cevap: Bursaspor 0-1 Sivasspor

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Öncelikle merhaba;
Ben daha farklı bir pencereden bakıyorum duruma..İzin verirseniz bu konuda görüş belirtmek isterim...Bu gün oynanan Bursa-Sivas maçı futbol okullarında ders olarak okutulacak kadar açık bir prestij maçına en iyi örnektir..Ligin son şeklini almaya başladığı şu yoğun günlerde sonucu belli olmuş kupa maçlarında A2 deki futbolcuların denenmesi gerektiğini bırakın süper lig hocalarını amatördeki antronörler bile bunu bilir..Bu tip maçlarda asları oynatmayıp gençlere yer vermek hem gençleri görmek için iyi bir fırsat hem bu yenı yeteneklere tecrübe kazandırmak hemde as futbolcular 1 haftada olsa sakatlıktan korumak için iyi bir fırsattır..Örneğin bu maçta Enaramo v.b futbolcular sakatlansa idi lig maçında oynamaması Sivasspor için önemli bir kayıp olacaktı..Bu tamamen antronör yanlışıdır..Ayrıca Rıza Çalımbayın eleştrilmesinin kötü olduğunu sanmıyorum...Eleştri gereklidir..Şahsi fikrimde Rızanın çok iyi bir insan olduğu fakat Hocalığının süper lig için yetersiz olduğu yönündedir..Bu tamamiyle bir görüştür..Katılanda olabilir karşı çıkanda..Beni boşverinizde burada Rıza Hocaya karşı görüş beyan etmiş arkadaşların ''Sivaslılığı'' tartışılıyorki bunu anlamış değilim doğrusu...Sadece Rıza değil önceki konu başlıklarında da çok karşılaştım bu gibi durumlarla..Bir kişi görüşünü beyan ederken diğer kişi buna katılmıyor polimik devam ettiği zaman konu Sivasspordan çıkıyor ''Sivaslılık '' konuşulmaya başlanıyor..Elbetteki yiğidin harmanlandığı diyar olan şehriniz insanlarının yiğitliği mertliği dillerde dolanır...Ama bence iki konuyu karıştırmamak lazımdır...Burada bence herkes Sivasspor başarısı için çaba sarfediyor ve şuna eminimki her Sivaslıda Sivaslılığıyla onur duyuyor..Bu konuda sıkıntı olmadığına göre bizler ''Sivaslı olma'' konusundan daha önce burada çözülmesi gereken çok daha önemli durumları tesbit etmeli çözümler üretmeliyiz..Bakınız ;tribün......taraftarlık.....t ribünde show.....Sivastaki istanbul takımlarına olan yoğun ilgi........ve takımın durumu....Konuşulması ve çözümlenmesi gereken ne kadar çok şey var değilmi....saygılar..
arkadasim ben prensip olarak yorumlardan alinti yapip cvp vermiyorum ama sen misafir oldugun icin bir defaligina sana cevap vereyim.sen maci izlemedigini yazmissin yukarda ama buna karsilik heryere bir laf yetistirmeye calismissin güzelde yapmissin,benim merak ettigim seni bursa spor sitelerinde hic göremedim burada gecirdigin zaman kadar kendi takimina zaman ayirmiyorsun galiba.ikincisi riza hoca 1.lig seviyesinde olmadigini yazmissin,öyle bir büyük sözün altini doldurman gerekir bos bos konusana rütbe vermiyorlar burada,sivassporun oyuncularinin degeri bugün itibari ile ligin en masrafsiz ve ucuz takimi oldugunu biliyormuydun.ve bu futbolcu toplulugunu komple alip bursa spor yapsak acab bu ligde bir beraberlik cikaracaklarini umuyormusun alamaz birakin süper ligi ptt.liginde bile tutunamaz.riza calimbay takim olma ruhu yaratan ve bunu gittigi her klüpte gösteren cok ucuz bütcelerle büyük basarilar kazanan herseyden önce hikmet karaman gibi olmayan beyefendi bir hemserimizdir.antrönürlügünün yaninda karizmatik ve psikolojik bir savasci kimligi vardir,baskanimiz sayin mecnun odyakmaz beyefendi haksiz bir iftira yüzünden tutukevinde iken takimi bir komutan gibi her kulvarda savunan idare eden ve sorumlulugndan fazlasini üstlenen sivasimizin bir neferidir.ücüncüsü enaramo macta oynamadi heryere laf yetistireyim derken elmalari armutlara karistirmissin.macta asil takimdan sadece ziya ve ikinci yarida kadir girdi.yani zaten sans bulamayan bütünü ile yedek takim ile yendik bursayi alt yapidanda iki futbolcu oynatti hoca zaten. maci kaybetmenin üzüntüsü ile camur atmaya calisiyorsunuz ama o bir psikolojik üstünlük kuracak pazar günü simdi bir fayda göstermiyor olabilir ama asil mac günü favorisi olarak basliyacaginiz macin ibresini bize dogru cevirdi simdi favori biziz.dördüncü olarak riza calimbayi burada ki bütün sivassporlu hemserilerimiz elestiriyor yanlisinda ama hakaret etmiyor ve seviyeli bir sekilde görüs bildiriyor ama bazi sizintilar var burada cogu üyelerimiz ögrendi onlari artik cevap bile yazmiyor onlara tartismalarini elestirilerin seviyesini düsürüyor riza hoca düsmnligina cevirmeye calisiyorlar,takimdaki güzel gidisati baltalamak icin rakip taraftarlarin sitemize sizip oynadigi oyuna maalesef bilmeyen üyelerimiz düsüyor biz elestirenlere kesinlikle bizim gibi düsünmelerini istemiyoruz.biz bizi seviyoruz biz olmayanlarida seviyoruz ama bizi birbirimize düsürmeye calisanlari sevmiyoruz. yorumumdaki sivaslilik vurgusu sitedeki sivasli olmayip sivasliymis gibi olumsuz yikici kavga cikartacak yorumlar yazan bazi kendini bilmezleredir. kimsenin sivasliliginin ölcüsünü göremeyiz öyle bir güce sahip degiliz. sen canini sikma sivaslilar birbirini cok sever.besinci olarak kentimize ve yigidolarimiza samimiyetinle söyledigine inandigim sözlerin icin tesekkür ederim. herkes kendi kentiyle gurur duyar muhakkak sende övünüyorsundur bursali olmakla.ama sivasli olmak bizler icin tarif edilemez bir duygu ve gururdur.bize memleketimiz soruldugunda gözlerimiz dolar öyle kolay cikmaz sivas dudaklarimizdan besmele ile söyleriz arkadasim biz sehrimizin mübarek ismini.konu sivasliliga geldimi buralar yetmez bize rahat ol sen.kimse burda sivaslilik konusmuyor.son olarak bende önemli rakiplerimizin sitelerinde hep varim ama öyle kahpelik yapmak yok bizde sadece ne düsünüyorlar bizim icin ne yaziyorlar arastiriyorum.ama hic bir takimin taraftarlari bu tür sitelerde organize olup biseyler yapmiyor ve bu konularin tartisilmasi görüsülmesi gereken yer burasi degil diye düsünüyorum. tesekkür ediyorum renk kattigin icin sitemize.

ALEM-I CIHANDA KRALSIN YIGIDOM.....
holigan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda holigan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 01.03.2013, 21:03   #74
migroArmis
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 762 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
holigan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
arkadasim ben prensip olarak yorumlardan alinti yapip cvp vermiyorum ama sen misafir oldugun icin bir defaligina sana cevap vereyim.sen maci izlemedigini yazmissin yukarda ama buna karsilik heryere bir laf yetistirmeye calismissin güzelde yapmissin,benim merak ettigim seni bursa spor sitelerinde hic göremedim burada gecirdigin zaman kadar kendi takimina zaman ayirmiyorsun galiba.ikincisi riza hoca 1.lig seviyesinde olmadigini yazmissin,öyle bir büyük sözün altini doldurman gerekir bos bos konusana rütbe vermiyorlar burada,sivassporun oyuncularinin degeri bugün itibari ile ligin en masrafsiz ve ucuz takimi oldugunu biliyormuydun.ve bu futbolcu toplulugunu komple alip bursa spor yapsak acab bu ligde bir beraberlik cikaracaklarini umuyormusun alamaz birakin süper ligi ptt.liginde bile tutunamaz.riza calimbay takim olma ruhu yaratan ve bunu gittigi her klüpte gösteren cok ucuz bütcelerle büyük basarilar kazanan herseyden önce hikmet karaman gibi olmayan beyefendi bir hemserimizdir.antrönürlügünün yaninda karizmatik ve psikolojik bir savasci kimligi vardir,baskanimiz sayin mecnun odyakmaz beyefendi haksiz bir iftira yüzünden tutukevinde iken takimi bir komutan gibi her kulvarda savunan idare eden ve sorumlulugndan fazlasini üstlenen sivasimizin bir neferidir.ücüncüsü enaramo macta oynamadi heryere laf yetistireyim derken elmalari armutlara karistirmissin.macta asil takimdan sadece ziya ve ikinci yarida kadir girdi.yani zaten sans bulamayan bütünü ile yedek takim ile yendik bursayi alt yapidanda iki futbolcu oynatti hoca zaten. maci kaybetmenin üzüntüsü ile camur atmaya calisiyorsunuz ama o bir psikolojik üstünlük kuracak pazar günü simdi bir fayda göstermiyor olabilir ama asil mac günü favorisi olarak basliyacaginiz macin ibresini bize dogru cevirdi simdi favori biziz.dördüncü olarak riza calimbayi burada ki bütün sivassporlu hemserilerimiz elestiriyor yanlisinda ama hakaret etmiyor ve seviyeli bir sekilde görüs bildiriyor ama bazi sizintilar var burada cogu üyelerimiz ögrendi onlari artik cevap bile yazmiyor onlara tartismalarini elestirilerin seviyesini düsürüyor riza hoca düsmnligina cevirmeye calisiyorlar,takimdaki güzel gidisati baltalamak icin rakip taraftarlarin sitemize sizip oynadigi oyuna maalesef bilmeyen üyelerimiz düsüyor biz elestirenlere kesinlikle bizim gibi düsünmelerini istemiyoruz.biz bizi seviyoruz biz olmayanlarida seviyoruz ama bizi birbirimize düsürmeye calisanlari sevmiyoruz. yorumumdaki sivaslilik vurgusu sitedeki sivasli olmayip sivasliymis gibi olumsuz yikici kavga cikartacak yorumlar yazan bazi kendini bilmezleredir. kimsenin sivasliliginin ölcüsünü göremeyiz öyle bir güce sahip degiliz. sen canini sikma sivaslilar birbirini cok sever.besinci olarak kentimize ve yigidolarimiza samimiyetinle söyledigine inandigim sözlerin icin tesekkür ederim. herkes kendi kentiyle gurur duyar muhakkak sende övünüyorsundur bursali olmakla.ama sivasli olmak bizler icin tarif edilemez bir duygu ve gururdur.bize memleketimiz soruldugunda gözlerimiz dolar öyle kolay cikmaz sivas dudaklarimizdan besmele ile söyleriz arkadasim biz sehrimizin mübarek ismini.konu sivasliliga geldimi buralar yetmez bize rahat ol sen.kimse burda sivaslilik konusmuyor.son olarak bende önemli rakiplerimizin sitelerinde hep varim ama öyle kahpelik yapmak yok bizde sadece ne düsünüyorlar bizim icin ne yaziyorlar arastiriyorum.ama hic bir takimin taraftarlari bu tür sitelerde organize olup biseyler yapmiyor ve bu konularin tartisilmasi görüsülmesi gereken yer burasi degil diye düsünüyorum. tesekkür ediyorum renk kattigin icin sitemize..
Evvela fikir beyanınız için teşekkür ederim ...Profil logomun Bursaspor olmuş olması beni burada hala misafir sanılmasına neden oluyor..2009 yılından itibaren sitenize ve takımınıza destek ve ilgimden dolayı burdayım...Şunu düzeltelim...Ben burada misafir değilim...Ve ayrıca çocukluk yaşlarından bu yana Bursaspor tribünlerinde olmakla beraber kendi sitemdede her daim varım...migroArmis nikini ben sadece burada kullanırım ve kendi takımıma sandığınızdan çok daha fazla zaman ayırıyorum gerek sanal alemde gerekse tribünde.....Umarım bu merakınızı giderir....Genel anlamda tesbitlerinizin bir çoğuna katılırken beni anlamadığınız yerleride gördüm...Maçı izlemediğimi söyledim lakin Eneramonun oynadığını iddia etmedim...Örnek vermek için aklıma ilk gelen Sivassporun önemli silahlarında biri olduğu için Enaramoyu kullandım...
Sivas Bursa maçının sonuçlarına gelince önceki yorumlarımı okuduysanız eğer benim için mağlubu olmayan maç diye nitelendirdiğim müsabakadır...Onun için bu maçın skoruna çok fazla takılmam...3 sonuçta benim lehimedir...
Ve nihayetinde her tarafa laf yetiştirmek gibi bir sendrom içerisinde değilim...Tek gayem tek amacım eksik bilgim varsa öğrenebilmek fazla bilgim varsa burada paylaşmak ve size inandırıcı gelmeyebilir ama Sivasspor menfaati için elimden zerre kadar bir şey gelebiliyorsa bunu yapabilmek...Burada kendimi sizlerden gördüğüm için bana göre yanlış gelen olguları '' özeleştri''yaparak hep beraber düzeltebilmek...
Rıza Hocanın insan olarak mükemmel hoca olarak yeterli bir hoca olmadığını savunurum...Bunun için bana göre oldukça sebebimde var...Size doğru gelmeyen düşünceler size doğru gelmiyor diye altı doldurulması da gerekmez ki kanımca altını dolduracak bir çok sebebimde var...Hepsi bir yana bu bir düşüncedir yorumdur görüştür...Boşta konuşsak doluda konuşsak ne rütbe beklentimiz var nede başka bir şey....Maçı kaybettik diye çamur atmak söyleminiz beni tebessüm ettirdi doğrusu...Kupada iddiası olmayan bir Bursaspor prestij maçı oynayan Bursaspor 6 tane A2 den futbolcu oynatan Bursaspordan maç kazanmasını beklemiyorduk zaten...Sonra kimin için kime çamur atacağım...Bursada benim Sivasta...Saygılar..
Alt 01.03.2013, 21:20   #75
Harput0658
Usta Yiğido

Harput0658 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

371 Mesajına 795 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 802 Harput0658 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
arkadasim ben prensip olarak yorumlardan alinti yapip cvp vermiyorum ama sen misafir oldugun icin bir defaligina sana cevap vereyim.sen maci izlemedigini yazmissin yukarda ama buna karsilik heryere bir laf yetistirmeye calismissin güzelde yapmissin,benim merak ettigim seni bursa spor sitelerinde hic göremedim burada gecirdigin zaman kadar kendi takimina zaman ayirmiyorsun galiba.ikincisi riza hoca 1.lig seviyesinde olmadigini yazmissin,öyle bir büyük sözün altini doldurman gerekir bos bos konusana rütbe vermiyorlar burada,sivassporun oyuncularinin degeri bugün itibari ile ligin en masrafsiz ve ucuz takimi oldugunu biliyormuydun.ve bu futbolcu toplulugunu komple alip bursa spor yapsak acab bu ligde bir beraberlik cikaracaklarini umuyormusun alamaz birakin süper ligi ptt.liginde bile tutunamaz.riza calimbay takim olma ruhu yaratan ve bunu gittigi her klüpte gösteren cok ucuz bütcelerle büyük basarilar kazanan herseyden önce hikmet karaman gibi olmayan beyefendi bir hemserimizdir.antrönürlügünün yaninda karizmatik ve psikolojik bir savasci kimligi vardir,baskanimiz sayin mecnun odyakmaz beyefendi haksiz bir iftira yüzünden tutukevinde iken takimi bir komutan gibi her kulvarda savunan idare eden ve sorumlulugndan fazlasini üstlenen sivasimizin bir neferidir.ücüncüsü enaramo macta oynamadi heryere laf yetistireyim derken elmalari armutlara karistirmissin.macta asil takimdan sadece ziya ve ikinci yarida kadir girdi.yani zaten sans bulamayan bütünü ile yedek takim ile yendik bursayi alt yapidanda iki futbolcu oynatti hoca zaten. maci kaybetmenin üzüntüsü ile camur atmaya calisiyorsunuz ama o bir psikolojik üstünlük kuracak pazar günü simdi bir fayda göstermiyor olabilir ama asil mac günü favorisi olarak basliyacaginiz macin ibresini bize dogru cevirdi simdi favori biziz.dördüncü olarak riza calimbayi burada ki bütün sivassporlu hemserilerimiz elestiriyor yanlisinda ama hakaret etmiyor ve seviyeli bir sekilde görüs bildiriyor ama bazi sizintilar var burada cogu üyelerimiz ögrendi onlari artik cevap bile yazmiyor onlara tartismalarini elestirilerin seviyesini düsürüyor riza hoca düsmnligina cevirmeye calisiyorlar,takimdaki güzel gidisati baltalamak icin rakip taraftarlarin sitemize sizip oynadigi oyuna maalesef bilmeyen üyelerimiz düsüyor biz elestirenlere kesinlikle bizim gibi düsünmelerini istemiyoruz.biz bizi seviyoruz biz olmayanlarida seviyoruz ama bizi birbirimize düsürmeye calisanlari sevmiyoruz. yorumumdaki sivaslilik vurgusu sitedeki sivasli olmayip sivasliymis gibi olumsuz yikici kavga cikartacak yorumlar yazan bazi kendini bilmezleredir. kimsenin sivasliliginin ölcüsünü göremeyiz öyle bir güce sahip degiliz. sen canini sikma sivaslilar birbirini cok sever.besinci olarak kentimize ve yigidolarimiza samimiyetinle söyledigine inandigim sözlerin icin tesekkür ederim. herkes kendi kentiyle gurur duyar muhakkak sende övünüyorsundur bursali olmakla.ama sivasli olmak bizler icin tarif edilemez bir duygu ve gururdur.bize memleketimiz soruldugunda gözlerimiz dolar öyle kolay cikmaz sivas dudaklarimizdan besmele ile söyleriz arkadasim biz sehrimizin mübarek ismini.konu sivasliliga geldimi buralar yetmez bize rahat ol sen.kimse burda sivaslilik konusmuyor.son olarak bende önemli rakiplerimizin sitelerinde hep varim ama öyle kahpelik yapmak yok bizde sadece ne düsünüyorlar bizim icin ne yaziyorlar arastiriyorum.ama hic bir takimin taraftarlari bu tür sitelerde organize olup biseyler yapmiyor ve bu konularin tartisilmasi görüsülmesi gereken yer burasi degil diye düsünüyorum. tesekkür ediyorum renk kattigin icin sitemize.
Biraz abartmissin be holigan çok ağır eleştirmişsin migroArmis öyle ortalık karıştıran biri değil. Rıza hoca için dediğin doğru. Bu kadro ile bu başarıyı elde etmek kolay değil.
Alt 01.03.2013, 22:00   #76
holigan
Yiğido

holigan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

132 Mesajına 239 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 683 holigan Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

arkadaslar beni yanlis anladiniz migroarmisi öyle nitelemedim LÜTFEN. ortaligi karistiriyor kelimesini onun icin kullanmadim,haddini bilene basimzin üstünde yer var uzun zamandir görüyorum arkadasi misafir nitelemsi sivasli olmamasindan kaynaklaniyor,birde profil resmi öyle hitap etmemize sebep oluyor,burada sadece benim diger sitelerden tanidigim hemde asker arkadaslarim var adanali en az 4 kisi,elazigli arkadaslar var,kirsehirliler var tokatlilar erzurumlular ve karslilar var sahsen tanidigim.kimseye biey dedigimiz yok harput canim kardesim bak senin nickinde harputmus.migroarmis kardesim senin riza hoca hakindaki görüslerin tabi seni baglar.saygi duymam ama biseyde demem nedi yebilirim,senden bir ricam var hatta senin gibi düsünenlerdende türkiyede bu bizim hali hazirdaki kadromuzu bu sekil oynatip kupada yari final ligde rahat bir konumda tutmayi basaracak hoca alternatifiniz varmi lütfen sadece isim rica edebilirmiyim.hatta sadece riza hocadan kaliteli bir kac isim söyleyebilirmsiniz.ayrica kalbini kirmak istemedim yanlis anlama hakkini helal et.

ALEM-I CIHANDA KRALSIN YIGIDOM.....
holigan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı holigan'a Teşekkür Ediyor...
Alt 01.03.2013, 22:22   #77
SIVAS58FOREVER
Yiğido

SIVAS58FOREVER - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

199 Mesajına 376 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 556 SIVAS58FOREVER FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Öncelikle merhaba;
Ben daha farklı bir pencereden bakıyorum duruma..İzin verirseniz bu konuda görüş belirtmek isterim...Bu gün oynanan Bursa-Sivas maçı futbol okullarında ders olarak okutulacak kadar açık bir prestij maçına en iyi örnektir..Ligin son şeklini almaya başladığı şu yoğun günlerde sonucu belli olmuş kupa maçlarında A2 deki futbolcuların denenmesi gerektiğini bırakın süper lig hocalarını amatördeki antronörler bile bunu bilir..Bu tip maçlarda asları oynatmayıp gençlere yer vermek hem gençleri görmek için iyi bir fırsat hem bu yenı yeteneklere tecrübe kazandırmak hemde as futbolcular 1 haftada olsa sakatlıktan korumak için iyi bir fırsattır..Örneğin bu maçta Enaramo v.b futbolcular sakatlansa idi lig maçında oynamaması Sivasspor için önemli bir kayıp olacaktı..Bu tamamen antronör yanlışıdır..Ayrıca Rıza Çalımbayın eleştrilmesinin kötü olduğunu sanmıyorum...Eleştri gereklidir..Şahsi fikrimde Rızanın çok iyi bir insan olduğu fakat Hocalığının süper lig için yetersiz olduğu yönündedir..Bu tamamiyle bir görüştür..Katılanda olabilir karşı çıkanda..Beni boşverinizde burada Rıza Hocaya karşı görüş beyan etmiş arkadaşların ''Sivaslılığı'' tartışılıyorki bunu anlamış değilim doğrusu...Sadece Rıza değil önceki konu başlıklarında da çok karşılaştım bu gibi durumlarla..Bir kişi görüşünü beyan ederken diğer kişi buna katılmıyor polimik devam ettiği zaman konu Sivasspordan çıkıyor ''Sivaslılık '' konuşulmaya başlanıyor..Elbetteki yiğidin harmanlandığı diyar olan şehriniz insanlarının yiğitliği mertliği dillerde dolanır...Ama bence iki konuyu karıştırmamak lazımdır...Burada bence herkes Sivasspor başarısı için çaba sarfediyor ve şuna eminimki her Sivaslıda Sivaslılığıyla onur duyuyor..Bu konuda sıkıntı olmadığına göre bizler ''Sivaslı olma'' konusundan daha önce burada çözülmesi gereken çok daha önemli durumları tesbit etmeli çözümler üretmeliyiz..Bakınız ;tribün......taraftarlık.....t ribünde show.....Sivastaki istanbul takımlarına olan yoğun ilgi........ve takımın durumu....Konuşulması ve çözümlenmesi gereken ne kadar çok şey var değilmi....saygılar..
Sen önce haddini asmadan konuşmayı öğren, Rıza Hoca süper lige fazla ise Bursayi yönettiği takım nasıl yendi? Ertuğrul Sağlam Rıza Hocadan daha kötü olmalı ki takımı yenildi. Sen buna cok icerlemissin sanırım, bu sitede kibar bir üslupla aklın sıra ortalığı karıştırmaya Rıza Hocayı eleştirenleri gazlamaya çalışıyorsun ama cok acemisin, çünkü Enaramo bu maçta sakatlansa ne olacaktı diye sacmalamissin, lütfen önce maçı izle sonra da kendi takımını kendi hocani elestir, sen kendi kapının onu dururken komşunun kapısının onune bakma. Bu sitede yazacaksan izlemedigin maç hakkında yorum yapma gafletine dusmeyeceksin, yazarlık yapmak araştırma yapmak gerektirir, çalışıp terlemeden araştırmadan maç yorumlamak dünyanın en saçma işidir, çünkü kim oynamış bilmiyorsun, hangi taktikle oynanmış bilmiyorsun ve oyuna dahi girmeyen adam yüzünden hocayı eleştirme gafletinde bulunuyorsun, eğer biraz delikanliysan önce kendi hocani elestir ama maçı izle ondan sonra elestir, aksi takdirde iftiraci konumuna dusersin
SIVAS58FOREVER isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 01.03.2013, 22:27   #78
SIVAS58FOREVER
Yiğido

Alıntı:
Hakem desteği ile şampiyon olma düşüncesi sizin görüşünüz...Bizde saygı duyarız bu görüşünüze...Madem bu kadar eminsiniz bana şmpiyonluk sezonunda hakemle alınmış bir maçı söyleyiniz..Ama şunu unutmayınız ki futbolda pozisyon yorumları kişilere göre değişir...Hakemler bile kendi aralarında çelişkiye düşüyor...Siz hangi maçı kimi kriter alarak yorumluyorsunuz bilmiyorum...Ama bildiğim bir şey varki (sizi tenzih ederek söylüyorum ) bir olaya önyargılı yaklaşır bir şeyi görmek istemez ise insan neresinden bakarsanız bakınız gerçeği göremezsiniz..Sizin düşüncenizin yanında bende Bursasporun şampiyonluğunu hakederek aldığını düşünüyorum...Ertuğrul sağlamın Sivasa benzemeyiz demecine gelince...Geçmiş yıllarda böyle bir söylemin olduğunu hatırlıyorum...Yanlız bunu ortaya çıkaraıp temcit pilavı gibi gündeme getiren İstanbul basınıdır...Hatta ben o demecin Ertuğruldan ziyade başkanımız İbrahim YAZICI nında yaptığını hatırlıyorum..Ama buradaki söylem amacına ulaşmamış gibi görünüyor...Ben size izah edebilirim bunu....İbrahim başkan biz Sivasa benzemeyiz derken Sivasspor Anadoluda Bursaspordan önce şampiyonluğu kovalamış tek takım ünvnına sahipti..Ve bu soruyu başkanada ist basını sordu...Sivasa benzermisiniz diye...Nedenide şu idi...Sivas şampiyonluğu kovaladıktan sonra ligde büyük sıkıntılar çekti...Ve sanırım hala o sıkıntılar tam olarak çözülmüşte değil..Maddi manevi potansiyel anlamında biz Sivasa benzemeyiz demesi gayet normaldi...çünkü bu söylem doğruydu...Bunda kızılacakta gocunulacakta bir şey göremiyorum ...Sivasın altyapısı yok şehrin takımına katkısı yok sanayiisi yok ...Bunlar suçlayıcı kavramlar değil ..Ortadaki büyük gerçekler...Hiç kimse bunu alacı bir tavırla küçük düşürücü bir niyetle yapmamıştır..bunuda aynen bu şekilde sayın başkanımız izahta etmiştir zaten...Anlaşılmadıysa tekrar bilgi olsun diye yazmak istedim..Lütfen yanlış anlamlar çıkartmayınız...Saygılar...
Siyaseten şampiyon oldunuz, hakem desteği ile bunu bütün Türkiye gördü, her maçta hakem desteği aldınız.

Avrupa ya gidince tek bir maç kazanamadan döndünüz, 4 er 5 er yediniz, Avrupa da kaç gol attınız? Hakem desteği yoktu Avrupada o yuzden mi atamadiniz? İyi oynayarak şampiyon olsaydınız Avrupada öyle rezil olmazdiniz, ondan sonra da biz Sivasa benzemeyiz tarzında haddini aşan açıklamalar yapmazsiniz
Alt 01.03.2013, 22:31   #79
migroArmis
Usta Yiğido

Alıntı:
arkadaslar beni yanlis anladiniz migroarmisi öyle nitelemedim LÜTFEN. ortaligi karistiriyor kelimesini onun icin kullanmadim,haddini bilene basimzin üstünde yer var uzun zamandir görüyorum arkadasi misafir nitelemsi sivasli olmamasindan kaynaklaniyor,birde profil resmi öyle hitap etmemize sebep oluyor,burada sadece benim diger sitelerden tanidigim hemde asker arkadaslarim var adanali en az 4 kisi,elazigli arkadaslar var,kirsehirliler var tokatlilar erzurumlular ve karslilar var sahsen tanidigim.kimseye biey dedigimiz yok harput canim kardesim bak senin nickinde harputmus.migroarmis kardesim senin riza hoca hakindaki görüslerin tabi seni baglar.saygi duymam ama biseyde demem nedi yebilirim,senden bir ricam var hatta senin gibi düsünenlerdende türkiyede bu bizim hali hazirdaki kadromuzu bu sekil oynatip kupada yari final ligde rahat bir konumda tutmayi basaracak hoca alternatifiniz varmi lütfen sadece isim rica edebilirmiyim.hatta sadece riza hocadan kaliteli bir kac isim söyleyebilirmsiniz.ayrica kalbini kirmak istemedim yanlis anlama hakkini helal et.
Size kırılmış olmam söz konusu değildir..Sadece cümleleriniz içerisinde yanlış anlaşılanları düzeltmek amacıyla cevap yazdım...İnanın bir çok şey sandığınız gibi değil..Hoca konusunda Şu çok mükemmeldir diyebileceğimiz hoca oldukça az...Ama şahsi kanaatim Mesut Bakkalı ben Sivastaykende çok beğenirdim..Şu sıralarda yaptığı işlerde ortada..Rızayı bir tek şu anlamda savunuyorum..Sivasın maddi sıkıntıları var iken malum olaylarda başkanınız cezaevindeyken hiç kimse takımı bu kadar sahiplenmezdi..Bu takdire şayan bir davranıştı..Burdanda şu kanaate bir kez daha varıyorum Rıza hakikatten karakterli bir yapıya sahip yeterli görmediğim olgu ise futbol bilgisidir..Ben Sivassporu hiç bir zaman günü kurtaracak hamlelerle değerlendirmedim.Aksine sezon başı nasıl şampiyon olur nasıl kadro lazımdır onu düşündüm..Rıza Hoca şu durumda iyi ama Şampiyonluk yolunda yeterli olmayacak kişidir..Umarım ben yanılırım umarım bu kadar insancıl karakterli bir kişi bu başarıda pay sahibi olur...Ayrıca şahsım hakkındaki ince düşünceleriniz içinde memnun oldum...
Alt 01.03.2013, 22:34   #80
SIVAS58FOREVER
Yiğido

Alıntı:
Burada kendimi sizlerden gördüğüm için bana göre yanlış gelen olguları '' özeleştri''yaparak hep beraber düzeltebilmek...
Güzel kardeşim özeleştiri kendini elestirmektir, sen öz eleştiri yapmak istiyorsan Bursa yi elestir, çünkü ancak o zaman özeleştiri yapmis olursun, SivasSpor u Sivas''lılar eleştirince özeleştiri olur,
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
bursaspor, sivasspor