Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Yiğidoya Polis Baskısı
Alt 19.10.2009, 19:05   #71
ready
Usta Yiğido

ready - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.153 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ready ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart Cevap: Yiğidoya Polis Baskısı

bir sözüm de sivas emniyetine içeri pet şişe almıyorsun sahaya atılır diye güzel benim aldıgım su 30 kuruş içerde satılan plastik bardak 1 ytl şimdi bu Allahdan revamı dışarda çay 50 kuruşa içiyoruz stad da 1.25 ytl güzel hemşehrim sivasın stadyumunda herşey ters adamlar gelir olay çıkarır koltuk kırar ona bişey yok sen bir arıza yaptıgın zaman polisler üstüne hücum eder vel hasıl kelam sivasda herşey bir garip
Alt 19.10.2009, 19:59   #72
xremix
Yiğido

xremix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

100 Mesajına 186 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 676 xremix Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
SAKARYA750 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Polis her zaman rakip taraftarı gözetim altına alır. 4 eylüle 1000 kişilik rakip taraftar gelse Sivas polisi de aynı şekilde onları korumak gözetim altında tutmak zorundadır. Sivas taraftarı Ankarada tribünde Gençlerbirliği taraftarında dayak yese o zaman da polis nerde dersiniz. Polis orda size zarar gelmemesi için sizi gözetim altında tutuyor. Neyse siz haklısınız polis olmasın biz herşeyi yapalım diyorsunuz. Sivas polisinede laf ediyorsunuz. En iyisi polis hiç olmasın
polis olmayacak tabiki..! halkına güvenecek devlet,devlette halkına,devlet halkın güya sağlığını korumak için yasak çıkarıyor ,ama vatandaşın neden çok sigara içtiğini neden sağlığını tehlikeye attığını hiç araştırmıyor neden araştırmıyor çünkü kendisi suçlu, işsizlik,eğitim,sağlık,ekonomi k önlemler almak yerine baskıcı ülkelerdeki gibi vatandaşın tek eğlencesini elinden almaya çalışıyor,bunun yerine ülkede ekonomik ve eğitim konusunda yeterli yatırımı yapıp vatandaşın refah düzeyi yüksek bir durumda olsa sigaradan uzak duracak,stresten uzak kalacak.
polis işine gelince,hali hzirda bir polis devletiyiz ,polis görevini yapacak devlet görevini yapacak,polis vatandaşın peşine düşüp sigara içerken ceza kesmeyecek ,asayişi sağlayacak...sigara içmek asayişsizlikse üretmeyecek ülkesinde.
polis in sigara içene ceza kesmek için kolunu başını kırarcasına (yaka paça) dışarı çıkramak kabul edilemez..
herkes görevini bilecek o stadda ki sigara içilmez tabelalarını kim gördü? nereye konulmuş gören varmı? sahanın içine futbolcuların göreceği yerde...
xremix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 19.10.2009, 21:19   #73
efendigardaş
Yiğido

77 Mesajına 101 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 594 efendigardaş FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

BİZİM TARAFTARI EFENDİ SESSİZ GÖRÜP YÜKLENİYORLAR TRÜBÜNDEN ADAM ALMAK İÇİN SİGARAYI BAHANE EDİP BOŞUNA GERGİNLİK YARATTILAR ÇOK AYIP ETTİLER ONLARIN YÜZÜNDEN MAÇ SEYREDEMEDİK...***
efendigardaş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 19.10.2009, 21:22   #74
TS58
Usta Yiğido

TS58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

213 Mesajına 329 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 TS58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

polisin Ankara'da SİVAS'lıya yaptığı çok ayıptı.Haydi Diyarbakır'da aynısını yapsın , HELAL OLSUN. Gerçek sivaslılar maçtaydık.
Alt 20.10.2009, 00:10   #75
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

716 Mesajına 1.358 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1044 altuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblick

mac boyunca kameraları üzerimize doğrultan devamlı cekim yapan enmiyet bizleri cileden cıkardı olaya bende şahit oldum uzun süre emniyeti protesto ettik ama alan kim
altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 20.10.2009, 00:28   #76
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

716 Mesajına 1.358 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1044 altuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
chatlaqyigido58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
burda konuşacağına git politikacı ol yada dizilerde senarist, böyle hayal ürünü malzemeleriin ancak orda iş yapar. senin gibi insanları iyi tanırım sanırım sende istanbul gazi mahallesinde oturan polisi taşlayan sivaslılardansın yani sivasdan kovulmuş gercek sivaslı olmayanlardan..

Öncelikle polis teşkilatımızın tamamını bu işten ayırmak isterim her polis kötü gibi algılanmasın sözüm büyük çoğunluğu teşkil eden polisreimize halk arasında polisimize yaklaşımımız albina58 kardeşimin yazdığı gibi ben dün ankaradaki mactan sonra notumu verdim bu teşkilar daha çok eğitimden gecemelidir stadyumdaki bütün sivaslıların nefretini kazandılar Sende sırf bu mesaja karşılık vermek için üyü olmuşsun sizin bahsettiğiniz adamı yani albina58 çok yakından tanırım hiçte sandığınız gibi birisi değil vatan sever canını bu vatan için seve,seve verecek onurlu şerefli bir türk evladı polis teşkilatının hepsi değil ama %50 arkadaşımızın tarifine tıpa tıp uyuyor polisin gecmişte ve günümüzde bariz örnekleri varken gercekleri kabul etmiyorsan size diyecek sözüm yok
altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 20.10.2009, 00:53   #77
SAKARYA750
Yiğido

SAKARYA750 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

68 Mesajına 93 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 652 SAKARYA750 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
xremix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
polis olmayacak tabiki..! halkına güvenecek devlet,devlette halkına,devlet halkın güya sağlığını korumak için yasak çıkarıyor ,ama vatandaşın neden çok sigara içtiğini neden sağlığını tehlikeye attığını hiç araştırmıyor neden araştırmıyor çünkü kendisi suçlu, işsizlik,eğitim,sağlık,ekonomi k önlemler almak yerine baskıcı ülkelerdeki gibi vatandaşın tek eğlencesini elinden almaya çalışıyor,bunun yerine ülkede ekonomik ve eğitim konusunda yeterli yatırımı yapıp vatandaşın refah düzeyi yüksek bir durumda olsa sigaradan uzak duracak,stresten uzak kalacak.
polis işine gelince,hali hzirda bir polis devletiyiz ,polis görevini yapacak devlet görevini yapacak,polis vatandaşın peşine düşüp sigara içerken ceza kesmeyecek ,asayişi sağlayacak...sigara içmek asayişsizlikse üretmeyecek ülkesinde.
polis in sigara içene ceza kesmek için kolunu başını kırarcasına (yaka paça) dışarı çıkramak kabul edilemez..
herkes görevini bilecek o stadda ki sigara içilmez tabelalarını kim gördü? nereye konulmuş gören varmı? sahanın içine futbolcuların göreceği yerde...
Kardeş başta polis olmayacak yazıyorsun sonra polis görevini yapacak yazıyorsun. Polis çok merkalıydıya şurda bir iki tane sigara içen bulsamda ceza yazsam diye. Ben kendim polisim ve bu işleri hepinizden iyi bilirim. Bir kişiye ceza yazmak için önce şikayet edilmesi gerek. Şikayet olmazsa polis bişey yapmaz en fazla uyarır ceza yazmak polisin işine gelmez çünkü karakola gideceksin tutanak tutacaksın vs işleri var. Ben 4 eylülde maçlarda 10 dk da bir sigara içiyorum ama ADAM gibi içiyorum ve kimse bişey demiyor... ''sigara içmek asayişsizlikse üretmeyecek ülkesinde.'' demişsin sigara içmek açık alanlarda serbest git orda iç her yerde yasak değil ki. Senin örneğin aynen şuna benziyor adam doğuştan hırsızsa anasına söyle doğurmasın o zaman.. Yazdıkların çok saçma ya yaşın küçük yada hiçbişey bilmiyorsun. Hayatta bazı şeyler yanlış olmalı ki doğruluğun anlamı ortaya çıksın. Herkesin karnının tok olduğunu düşün. Açlık olmazsa o tokluğun anlamını kimse bilmez.
SAKARYA750 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 20.10.2009, 01:08   #78
chatlaqyigido58
Yeni Yiğido

2 Mesajına 3 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 chatlaqyigido58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Öncelikle polis teşkilatımızın tamamını bu işten ayırmak isterim her polis kötü gibi algılanmasın sözüm büyük çoğunluğu teşkil eden polisreimize halk arasında polisimize yaklaşımımız albina58 kardeşimin yazdığı gibi ben dün ankaradaki mactan sonra notumu verdim bu teşkilar daha çok eğitimden gecemelidir stadyumdaki bütün sivaslıların nefretini kazandılar Sende sırf bu mesaja karşılık vermek için üyü olmuşsun sizin bahsettiğiniz adamı yani albina58 çok yakından tanırım hiçte sandığınız gibi birisi değil vatan sever canını bu vatan için seve,seve verecek onurlu şerefli bir türk evladı polis teşkilatının hepsi değil ama %50 arkadaşımızın tarifine tıpa tıp uyuyor polisin gecmişte ve günümüzde bariz örnekleri varken gercekleri kabul etmiyorsan size diyecek sözüm yok

Ben sivasta doğdum sivasta büyüdüm sivasın suyunu içip ekemeğini yedim gün geldi işimden dolayı sivastan ayrılmak zorunda kaldım bende bir polisim ve kendi memleketimde görev yapamıyorum ne zorluklarla çalıştıgımızı ancak polisler ve yakınları bilir arkadasını iyi tanıdıgını bu vatan için seve seve canını verecegini söylüyorsun bu vatan parça parça sevilmez askeri ayrı polisi ayrı sevilmez bugün en çok güvendigimiz adalet sisteminde bile çatlaklar ayrıksılar yokmu neden bazı insanların yüzünden tüm polisler aynı kefeye konuyo neden belden aşagı vuruluyor.
Burdaki en büyük yanlış zaten site editörlerinin yaptıgı bu haber yazacak başka bişey kalmadı mı? Herşey yolundamı takımımız kayıpsız yoluna devam mı ediyorda magazin haberi gibi bu haberi yapmışlar milleti polise sövdürüyorlar. bu siteyi yataktan kalkar kalkmaz açıyorum bakıyorum yeni bi gelişme varmı diye belki mesaj yazmıyorum ama sürekli takip ediyorum ama bu şekilde oldugu sürece girmem artık kimse kendisine sövülmesini istemez.
Sözüm ona arkadas eger sevmiyorsan polisi başın sıkışınca polis diye bağırma 155 i de arama. o arkadasın gibi insanlara söyleneck tek bi sıfat vardır o da nankör. Bizim gecemiz gündüzümüz belli değil çalışıyoruz birinin başına bir iş gelmesin diye tamam paramızı da alıyorz ancak bir kesim polis bişeyler yapıyor diye böyle ağır ithamlarda bulunmaya kimsenin hakkı yoktur.
Ya yediğin tabağı pislemeyeceksin yada pislediğin yerden yemeyeceksin...
chatlaqyigido58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda chatlaqyigido58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 20.10.2009, 01:18   #79
güçlü
Yeni Yiğido

6 Mesajına 16 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 güçlü FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
myway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
o stadda her hafta maç izliyorum bugunki gibi ...ankaragucu tribünlerinde neden olmuyor bu polisin gelip taraftar alması..madem öyle birde ankaragücü tribününden alın bakalım sigara içen birini? gücünüz Sivas a Sivaslıya mı yetiyor.. Standartsa tek taraflısını istiyoruz çift taraflısı işin rengini değiştiriyor...!
KARDEŞ GALATSARAY ANKARGÜCÜ MAÇINDA EN 50 KİŞİYE SİGARA CEZASI KESİLDİ...

BU SİZİN YAŞADIGINIZ OLAYLARI BİZ HER HAFTA YAŞIYORUZ İÇERİ PANKART SOKMAMIZ BİLE YASAK HATTA DAVUL BİLE EGER ANKARAGÜCÜ MAÇLARINA GELİYORSAN ANKARA EMNİYETİNİN BİZE TUTUMUNU İYİ BİLMEN GEREKİR
güçlü isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda güçlü'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 20.10.2009, 01:18   #80
SAKARYA750
Yiğido

SAKARYA750 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

68 Mesajına 93 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 652 SAKARYA750 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
albina58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Son sözümü ilk olarak söylemekte fayda vardır.
Ayı dan post,
Polis'den dost olmaz.

Yıllardır takip ederim,özellikle 1980 li yılların ortasından sonra aşiret reislerinin dayatmaları sonucu kürt polisler kum gibi kaynamaya başladılar.
Ondan sonrası da zaten Allah'lık oldu,her geçen gün bir haber kanalında çökertilen bir suç örgütü varsa ya yöneten yada içinde mensup polisler olmasın.ispatlı örnek mi,çökertilen bir suç örgütü,fırat Delibaş ve adamları.organize suçları,doğu ve g.doğudan getirtilen çocuklara kap-kaç yaptırmak,çek-senet ve benzeri adi suçların yanında uyuşturucu madde satmak. Yakalandığında çete başı fırat delibaş'ın evinde sokağı gözetleyen kamera sisteminden,elindeki iki ayrı cep tel.nun bir polis memuruna ait olması yanında,gizli odasında polis frekans yanının bulunması ve 24 saat takibi .

Bu sadece bizim konumuz dahilinde taraf olan polis teşkilatı hakkında açıklayıcı bir gerçek yanında diğer yandan genel kanı şudur ki,toplumda bir baltaya sap olamamış,kendini ifade edemeyen,toplumdan kopuk insanların son çare olarak sadece maddi gelir babında beline silah taktığında kendini adam sanan insan topluluğundan başka birşey bana ifade etmiyor ne yazıkki.

gerçi bir kaç zamana kadar polis devletliğinden zabıta devletliğine terfi edeceğiz,o zaman ne olacak belli değil ancak görünen şu ki:Bilinçli bir şekilde bir güdüm altına sokulmak istenen polis teşkilatı içerisinde son günlerde sokak aralarında gezen çingene karıların evlere vardığında açtıkları bohça gibi dosya açan hükümet in bilinçsiz politikalarına alet olan bu teşkilat,geçtiğimiz günlerde bursa da yaşanan olaylar içinde özellikle bir kaç üzerinde psikolojik baskı yaparak ileriki günlerde sportif olaylar ile gündem değiştirmeye zemin hazırlıyor olmayalar.

En üzüldüğüm nokta ise ister bu konu ile bağdaştırınız isterse bağdaştırmayınız,hemşerilerimi zin toplumun hiçbir bölümünde birlik ve beraberlik içerisinde olmamalarıdır.Bir Sivas'lı üç beş çapulcunun önünde çiil cücügü gibi dağılmamalıdır.
Bu yazının altınada 3-5 kuruşlukluk rüşvet bilmem ne yazmışsın. Yazdıklarına dikkat et. Bilgisayarı olan cahiller konuşur sa böyle olur işte. Senin genel olarak Polis diye yazdığın şey 10 000 lerce vatan evladından oluşuyor. Polis hiçbir zaman kafasına göre iş yapmaz. Diyelimki yaptı staddaki polis haksızdı. Sen bu yüzden tüm polis teşkilatına bu şekilde konuşamazsın. Heryerde bu şekilde insan çıkar. Polistede çıkar asker de de savcı hakim ne arasan hepsinde çıkar. 1 kişinin yaptığını 10000 lerce kişiye maletme. Ben Zonguldaktayım ve burda bir tanede değil 2 tane Sivaslı var. Bu Sivaslıları kimse sevmez bende sevmem çünkü 2 side adinin en önde gideni. Bende şimdi bu 2 Sivaslı yüzünden bu Sivaslıların hepsi bilmem ne mi diyeyim. Sizin çoğunuzun yaptığı şey de buna benziyor işte. Yanlış anlaşılmasın Bende Sivaslıyım
SAKARYA750 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı SAKARYA750'a Teşekkür Ediyor...
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
baskısı, polis, yiğidoya