Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Maçı yine mi tribünler yönetecek?
Alt 04.03.2011, 08:39   #1
Yusuf Çevik
Usta Yiğido

Yusuf Çevik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

778 Mesajına 1.676 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 783 Yusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yok
Standart Maçı yine mi tribünler yönetecek?

Çarşamba günü hakemlerin belli olmasından sonra,Teknik Direktör Rıza Çalımbay'ın bir hayli endişeli olduğunu gördüm.
Antrenman sırasında hakemin Fırat Aydınus olduğunu telefonla öğrenen Çalımbay'ın endişesi yüzüne ve konuşmalarına da yansıdı. Peki Rıza hoca neden bu kadar endişeli?

Fazla değil,3 hafta önce Bursaspor-Sivasspor maçında düdük çalan Aydınus,Sivasspor adına gerçekten çok ama çok kötü bir maç yönetti. Hatırlarsanız o maçtan sonra “ 60. dakikadan sonra düdüğünü tribünlere verdi,maçı tribünler idare etti” diye yazmıştım.İlk yarım saatte tam 15 kez Sivas aleyhine faul çalan hakem,özellikle Eneramo'nun her topu almasına veya rakibini geçmesine faul vererek dikkat çekmişti. İkinci yarının hemen başında Sivasspor'un attığı golü iptal eden hakem,skor 1-1 olduktan sonra ortada olan her pozisyonda Bursa lehine karar vermiş,kaleci Korcan'ada “ Vakit geçiriyorsun” diyerek sarı kart göstererek,televizyon başındaki Sivasspor taraftarına saç-baş yoldurmuştu. Maç berabere devam ederken,90. dakikada bir hava topuna kaleci Ivankov ve Bursalı futbolcu birlikte çıkmış,kaleci topu elinden kaçırmış,ancak ne gariptir ki faul vermişti. Mehmet Yıldız'da bu akıl almaz karara isyan etmişti.

Tabi sadece bu değil, Aydınus'un bir çok Sivasspor maçında yanlış düdükler çaldığına şahit olduk. Bütün bunları üst üste koyduğunuz zaman Rıza hocanın endişe duymasına hak vermemek elde değil.

Şunu bütün samimiyetimle söylüyorum,Sivasspor'un kazandığı maçlarda dahil bu sezon “ şu hakemde fena maç yönetmedi” dediğimiz hiçbir maç olmadı.

Şimdi denilebilir ki “ Sen oynada hakem kötü olsun vs.” İyi futbol oynamak her zaman maç kazandırmıyor. Ligin ikinci yarısında Sivasspor'un oynadığı 6 maçın neredeyse tamamında bunu gördük. Hakemler öyle yerde,öyle ince işler yapıyorki,bunu ancak maçı tekrar tekrar izleyince anlayabiliyorsun. Mesela,Fenerbahçe maçında hakemin gözü önünde Sivaslı futbolcuya yumruk atan Fenerli futbolcuya kırmızı kart gösterilmemesinin izahı olabilir mi?
Yıllardır futbol camiasının içerisindeyim ve şunu çok net gördüm “ Bir hakem maçı istediği sonuçla bitirir,hiç kimsede ona bir şey yapamaz”

Bir şeyide çok merak ediyorum! Neden acaba hakem hataları hep Sivasspor aleyhine oluyor? Biz ne zaman “ Eğer hakem şurada şu kararı verseydi maçı kaybederdik” diyeceğiz..

Abdullah Yiğit
Yusuf Çevik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 13 Kullanıcı Yusuf Çevik'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Maçı yine mi tribünler yönetecek?
Alt 04.03.2011, 09:08   #2
güneşyurdu
Tecrübeli Yiğido

güneşyurdu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

288 Mesajına 518 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 727 güneşyurdu Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: Maçı yine mi tribünler yönetecek?

yine aynısı olur...
güneşyurdu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2011, 09:09   #3
Yusuf Çevik
Usta Yiğido

Yusuf Çevik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

778 Mesajına 1.676 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 783 Yusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yok

Bizim hakemden felan korkmamamız lazım.

Çıkıp sahaya elimizden geleni yapacağız ve inşALLAH güzel bir galibiyet ile evimize döneriz...
Yusuf Çevik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2011, 09:19   #4
ccey
Yiğido

137 Mesajına 204 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 571 ccey COK SEVILEN BIR KISIccey COK SEVILEN BIR KISIccey COK SEVILEN BIR KISIccey COK SEVILEN BIR KISI

Gerçekten bursa maçında hakem bütün takdir haklarını bursadan yana kullandı, bursaya gelince en küçük hareket faul, sivasa gelince aklına ingiliz ekolü geliyor oynatacağı tutuyor, inşallah bunlar kasıtlı değil hatadır, bu maçta art niyetmi hata mı belli olur, hatırlarsınız ilk maçta kadirin bal gibi golü basit bir faul ile iptal edilmişti, zaten o maçtan sonra çöküş başladı
ccey isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2011, 09:26   #5
ZiDaNe58
Usta Yiğido

ZiDaNe58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

723 Mesajına 1.502 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 717 ZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekannt

Anlasıldı gene saç baş yoldurtduracaklar hakem bize bursa maçında oldugu gibi...bu macta hakemlede mucadele etmemiz gerekecek,ama hakeme ragmen puanlarla dönecegz insallah..Yazıklar olsun boyle federasyona.
ZiDaNe58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2011, 09:38   #6
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1586 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

Fırat Aydınus,Bu maçtada yanlı tutum gösterir maçı katlederse,Bursa naçından sonra sarfettiğimiz güzel sözleri yine sarfederiz olur biter.
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2011, 09:55   #7
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 626 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Kalemine sağlık Aptullah abi, tamda bizim duygularımızın tercümanı olmuşun
İnşallah bu önemli maçta hakem adam gibi maç yönetir.
Dediğin gibi şu ana kadar henüz hakemlerin Sivas lehine hata yaptıklarını görmedik
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2011, 09:57   #8
zgR
Yiğido

zgR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

103 Mesajına 173 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 612 zgR FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hakemin aydinus oldugunu duyunca beynimden vuruldum.yine kafayi yedirtmez ins.
zgR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda zgR'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.03.2011, 10:34   #9
dv9000
Yiğido

dv9000 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

32 Mesajına 39 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 552 dv9000 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben SIVASSPORUN galibiyetine inaniyordum ama simdi hayal kirikligina ugradim emek hirsizlari bolumune yazmistim boyle seref haysiyet bilmeyen adamlar mac yoneterek ailesine ekmek yediriyorlar
dv9000 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2011, 13:12   #10
sivasfutbol
Usta Yiğido

sivasfutbol - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

556 Mesajına 1.045 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 849 sivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz sein

Bir taraftar olarak bu hakem konusunda yönetimi göreve davet ediyorum federasyonu arayıp adil bir yönetim yapılması yönünde şimdiden ikaz edilmesi gerekiyor yoksa mecnun başkanında devre arasında hakem odasına ...
sivasfutbol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
maçı, tribünler, yÖnetecek