Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Gerçek Taraftarlardan Öneriler
Alt 17.12.2013, 14:21   #1
sawyer5892
Tecrübeli Yiğido

301 Mesajına 609 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 595 sawyer5892 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Gerçek Taraftarlardan Öneriler

Değerli sivasspor.com üyeleri taraftar olarak hepimizin sıkıntısı tribünlerimizin hareketsizliği, pasif oluşu, tezahürat ve bestelerdeki yetersizliği konusu yeni ortaya çıkan "teneke" muhabbetiyle uzayacak gibi görünüyor. Ancak olaylardan şikayetçi olmak, var olan bir durumu ortaya koymak, hayıflanmak en kolay olan yoldur. Evet bunlar ortaya konulmalı, üzerinde konuşulmalıdır ancak konuşulup tartışılacaksa bir sonuca bağlanmalı, bir çözüm üretilmeli ve bir amaca ulaşmalıdır. Bizler Yiğidolar olarak takımımızı ateşlemek ve her ne şartta olursa olsun desteklemek durumundayız. Bunun için bu konu altında fikirleri olan, yeni besteler tezahüratlar yazan ve eskiden tribünümüzde var olan ancak şimdi unutulmuş olan bestelerin buradaki Sivasspor'a gönül vermiş büyüklerim ve kardeşlerim tarafından paylaşılması için bu konuyu açıyorum. Umarım herkes fikirlerini beyan eder ve ortak bir akıl çerçevesinde takımımız için faydalı bir iş yapmış oluruz.
sawyer5892 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı sawyer5892'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Gerçek Taraftarlardan Öneriler
Alt 17.12.2013, 14:30   #2
ramazan5842
Yiğido

ramazan5842 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

155 Mesajına 319 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 553 ramazan5842 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Gerçek Taraftarlardan Öneriler

Sanki takımımız alt liglerdeyken seyirci yoğunluğu daha fazla idi.ben küçükken babam götürürdü beni ikinci lig maçlarına.sanki panayıra gidiyormuş gibi gelirdi bana.bayraklar,şapkalar,hediye ler dağıtılırdı.yerel sanatçılar konser verir,halk oyunları gösterileri falan bile yapılırdı.o kadar coşkulu olurdiki traftarlar.her hafta babama baskı yapardım maça götürsün diye.insan o günleri özlüyor.bu ligin kıymetini ne yazık ki bilmiyoruz.herkes elini taşın altına koyarsa neden göztepe,eskişihir,bursa,karşıy aka,a.demirspor gibi efsane taraftar topluluğu olmasın.inşallah bir gün olur.
Alt 17.12.2013, 14:33   #3
sawyer5892
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
ramazan5842 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sanki takımımız alt liglerdeyken seyirci yoğunluğu daha fazla idi.ben küçükken babam götürürdü beni ikinci lig maçlarına.sanki panayıra gidiyormuş gibi gelirdi bana.bayraklar,şapkalar,hediye ler dağıtılırdı.yerel sanatçılar konser verir,halk oyunları gösterileri falan bile yapılırdı.o kadar coşkulu olurdiki traftarlar.her hafta babama baskı yapardım maça götürsün diye.insan o günleri özlüyor.bu ligin kıymetini ne yazık ki bilmiyoruz.herkes elini taşın altına koyarsa neden göztepe,eskişihir,bursa,karşıy aka,a.demirspor gibi efsane taraftar topluluğu olmasın.inşallah bir gün olur.
çok doğru söylemişsin bende çocukluğumdan beri giderim maçlara babam elimden tutup götürürdü taş üzerinde otururduk koltuk falan ne arar o zamanlar ama bir heyecan vardı tribünde taraftarın takımdan beklentisi vardı şimdiki gibi boşvermiş değildi halkımız
Alt 17.12.2013, 15:12   #4
sıvaslıgenç
Tecrübeli Yiğido

sıvaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

239 Mesajına 404 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 667 sıvaslıgenç FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Öncelikle taraftarda ruh ve heyecan olacak öyle geriye düştümü sus pus olamayacak takımın itici gücü olacak.

Açık konusayım 21 yaşındayım içimdeki Sivasspor aşkı şu son 2 senedir kabardı ondan önce İstanbulda Sivasın maçlarını kacırmazdım çünkü tribünü seviyordum ancak Sivassporluyum diyemezdim kendime ancak nerede olursan ol memleketinin milliyetçisi olacaksın bunu anladım ve şu son iki senedir Sivassporun herşeyini takip ediyorum. Şunu da itiraf edeyim şu son iki seneden evvelde fanatik Fenerbahçeliydim ancak şu son iki senede Fenerbahçenin tek maçına gitmedim çünkü ben artık SİVASSPORLUYUM

Yukarıdada yazdım öncelikli olarak Ruh ve Heyecan olacak taraftarda .

Daha sonra Genç , Sivas aşığı , tribün ruhundan gerçek manada haberi olan bir amigo lazım.

Organizasyonlar yapılabilir maçlardan önce şehir halkını stada çekmek ve Sivassporu milletin kafasına yerleştirmek için.

Kendi bestelerimizi kendimiz yapmamız lazım kendimize özgü tribün oluşturmalıyız statta.

Ve kendimizi yedirmemeliyiz nasıl mı stada bayrak vb. şeyler sokturmuyormus polis sokacaksın kardeşim herkese serbestte bizemi yasak bunlar ? Biz sus pus olduğumuzdan yasak, görsellik ayrı bir heyecan katar millete.Pankart namustur tribünde.

Ve tüm tribünler birleşip tek yerde olmalıdır sinek vızıltısı gibi heryerden cılız sesler yerine tek yerden sağlam ses gelmelidir.

Ayrıca bir toplantı tertipleyip bu işten gerçekten anlayan kişiler gelirse bu can sıkıcı konuyu yüz yüzede görüşülebiliriz toplantıda.
sıvaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı sıvaslıgenç'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.12.2013, 19:00   #5
ihtiyar yiğido
Usta Yiğido

ihtiyar yiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.233 Mesajına 3.125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 808 ihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblick

Kuruldugu 1967 yilindan beri takip ediyorum o zamanlar coşkulu bir taraftar kitlesi vardi malesef şimdi süper ligde bu başariya ragmen eski heyacan yok buda bir taraftar olarak beni üzüyor
ihtiyar yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı ihtiyar yiğido'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.12.2013, 19:12   #6
sawyer5892
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
ihtiyar yiğido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kuruldugu 1967 yilindan beri takip ediyorum o zamanlar coşkulu bir taraftar kitlesi vardi malesef şimdi süper ligde bu başariya ragmen eski heyacan yok buda bir taraftar olarak beni üzüyor
peki abi o gunden bugune unutulan o zamanlarda tezahurat falan var mi aklinizda bu konuyu acmaktaki amacim onlari ogrenmek ve yenilerini ortaya koyabilmek
Alt 17.12.2013, 20:22   #7
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 643 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sivasda beklenen seyirci kalabalığının olmamasının ,stada gelenlerinde istenilen desteği verememesinin nedeni çoktur,aklımın erdiğince şunu söyleyebilirim,önce sivasın nüfus profiline bakmak lazım,ilçelerinin sivasa bağlılığına ve mesafe olarak uzaklıklarına bakmak lazım ,maçgünleri hangi ilçeden sivassporu desteklemeye otobüs kaldırılıyor ?,yaşlı kenti emekli kenti birşehrimiz var ,göç bu şehrin genç nüfusunu bu topraklardan kopartmıştır,50 60 yaşındaki adamlara niye bağırmıyorsunuz tezahurat yapmıyorsunuz demek haksızlık olur diye düşünüyorum,sonra eskiden böyle teknoloji yoktu,insanlar stada gidip üstünü aratıp ,soğukta üşüyüp maç seyretmek istemiyor, 2 3 tl verdimmi çayını içip maçını seyrediyor,gidiyimde tezahuratla takımı ateşliyim düşüncesi yok kimsede,bide bizim insanlarımızda memleket sevgisi ,şehir milliyetçilği yok ,türkiyede yaşıyıpta sivassporun renklerini bilmeyen,o nudageçtim süperligde sivasspor diye birtakımın olduğunu bilmeyen binlerce demiyorum milyonlarca sivaslı var ,ömründe hiç sivas maçına gitmemiş ,yüzbinlerce hatta milyonlarca sivaslı var ,tabii bunda yıllar önceki üzücü kayseri maçınında etkisi çok, insanlarımızın çoğu futboldan soğudu çocuklarınada böyle öğretti,eskiden çoçuklar mahalledeki arsalarda ,oda olmadı sokakta 2 taş koyup kale yapardı top oynardı ,şimdi bilgisayar gençliği nesli yetişiyor,daha çok nedenlerde varda ,özet olarak şunu diyorum ,sivasda ve diğer şehirlerde ,yabancı devletlerde hepsini toplasan taş çatlasa 200 bin kişiyi ilgilendiriyor sivassporumuz ,bu işler zorla olmuyor,insanın içinden gelecek,kanı ve mayası temiz olacak,çocukken babasından amcasından dayısından görecek sevecek alışacak,sivasda okullar sık sık ziyaret edilecek,sponsor bulunup sivasspor ürünlerinden hediyeler verilecek,çubuk yaşken eğilir ,sivasspor aşkı çocukken aşılanacak ,bilet fiyatları nerdeyse bedava ,eğer öğrenciler bizim 5 tl verecek gücümüz yok diyorlarsa sembolik olarak kale arkaları 1 2 tlden satılacak ,stad boş kalacağına belki maddi anlamda sivasspora katkısı olmayacak ancak ,enazından gençlere öğrencilere sivasspor sevgisi aşılanmış olacak başkada yolu yok
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.12.2013, 21:03   #8
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 993 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Bu lingte Yiğidogençlik var hata kimde sizce izleyin karar verin birde diğer takımların taraftar gurublarıyla karşılaştırın

https://www.facebook.com/photo.php?v...2&notif_t=like
Alt 17.12.2013, 21:49   #9
58megayigido
Tecrübeli Yiğido

58megayigido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

193 Mesajına 319 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 529 58megayigido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kimsenin aklinda beste yok
Alt 17.12.2013, 21:52   #10
nostalgiaplatz
Acemi Yiğido

51 Mesajına 100 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 472 nostalgiaplatz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Öncelıkle taraftarların Stadyuma giderken ettiği küfürlerin önüne geçilmelidir.
nostalgiaplatz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı nostalgiaplatz'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
gerçek, taraftarlardan, Öneriler