Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

SİVASSPORUN İCADI
Alt 24.01.2008, 07:33   #1
sinan-58
Usta Yiğido

sinan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

616 Mesajına 1.180 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1027 sinan-58 COK SEVILEN BIR KISIsinan-58 COK SEVILEN BIR KISIsinan-58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart SİVASSPORUN İCADI

Sivasspor'un icadı

Kırmızı-beyazlıların teknik patronu Bülent Uygun, kendisinin geliştirmiş olduğu yeni sistemin dalga dalga tüm dünyaya yayılacağını iddia ediyor

"Delice bir fikir ürettim. Maçın ilk devresi oynanırken yardımcılarım tüm detayları bilgisayara giriyor. 15 dakikalık arada bunları analiz ediyoruz"

"Kısa sürede rakibin açıklarını ve bizim aksadığımız noktaları belirliyoruz. Oynadığımız pek çok maçı 2-0 yenilgiden çevirmemizin tek nedeni bu"

Sivasspor'un hocası Bülent Uygun'a soru sormaya başlamadan önce çay denizine boğdu beni. O arada geleceğe dönük sözler çıktı ağzından. Baktım ki, "Ya federasyon başkanı ya da spor bakanı olacağım" diyor... Fotomaç kurmaylarının elime sıkıştırdığı sorgu planını erteleyip oradan başladım muhabbete.

-Ben sana şampiyon olacak mısın diye soracaktım tuttun 10 sene sonra federasyon yöneteceğim, spor bakanı olacağım diyorsun hocam. Hayırdır?
- İdeallerim için bunlar şart abi. Bu sene ya da ileride başarılı olabilirim. Ya da başka hocalar başarılı olabilir. Ama kalıcı eserler yapmalıyız. Sadece takımlarımız için değil tüm futbol dünyası için kalıcı eserler. Bugüne kadar televizyonlarda kahkahalar attık, hakemlere mahkemeler kurduk ama köklü şeylere hiç değinmedik. Örneğin Antalya'daki futbolcu huzur evi ve tatil köyü projesi artık hayata geçmeli. Sultanbeyli'deki tam teşekküllü sporcu hastanesi, rehabilitasyon merkezi. Futbolcu mukavelelerinde yazan yüzde 5'in kesilerek 45 yaşında emekli olmalarının sağlanması. Askerlik yaşının 38'e çıkması. Sendikalaşan ve vakıflaşan bir futbolcu camiası. Hakemlerimizin aylık maaşının 10 milyar olması, her iyi yönetilen maç sonunda 2.5 milyar prim almaları. Onların da 45 yaşında emekliliğe hak kazanması.

- Nereden gelecek bu paralar?
- 4 büyüklerden 400-500 milyar, Anadolu takımlarından 100'er milyar. 1-2 trilyon da federasyon verirse çözülür bu iş. Profesyonel hakemlik müessesi devreye girer. Onların da özel antrenörleri olur. Haftada 5 gün idmana çıkar, 1 gün dinlenir, 1 gün de maçını yönetir.

- Ne olacak o zaman
- Hakem hocaları eğitir, antrenör formda tutar. Böylelikle Avrupa'da maçlar yöneten, içeride sorun yaratmayan ve yaşlanınca şimdi adını vermek istemediğim bazı eski hakemlerimiz gibi yoksunluk çekmeyecek hakemlerimiz olur.

- Bu yüzden istiyorsun makamları yani
- Bunları yapmak şarttır. Federasyon başkanı ya da bakan olamazsam gider bu saydığım tesislerin inşaatında amele olarak bile çalışırım.

FENERBAHÇE FORMASI GiYiP ARALARINA DALDIM

- Hocam senin çocukların soyunma odasına Fener formasıyla daldım.
- Tepki bile görmedin değil mi? Hepsi hoşgörü abidesidir futbolcularımın.

- Sivasspor'un bu başarı tesadüf değilse nedir?
- 20 yıl boyunca futbol oynarken bir antrenör gibi düşündüm. Daha 18 yaşından başlayarak ileride iyi bir çalıştırıcı olmak için Yılmaz Vural'dan Giray Bulak'a, Güvenç Kurtar'dan Parreira'ya ve Fatih Terim hocamıza kadar hep iyi taraflarını not ettim. Davranışlarında beni ve arkadaşlarımı mutlu eden ya da üzen şeyleri bir kenara yazdım. Bu bir antrenör empatisi geliştirmemde yararlı oldu. Daha başlarken 20 yıllık antrenör kadar teorik deneyimim vardı.

- Vizyon dedikleri bu işte hocam. İleriyi dürbünle görmüşsün valla.
- Sonraki 5 senede de antrenör kursunu bitirdim. Coşkun hocanın, Çetin hocanın da yararlı yönlerini özümsedim. Sonra da sayın Fatih Terim hocamla saatler, günler boyu oturup antrenman metodu, sistemi, kendisinin Galatasaray'da, Milan'da, Fiorentina'da uyguladığı çalışma sistemleri ile ilgili bilgileri aldıktan sonra kendi adaletim doğrultusunda oynatacağım futbol ve uygulatacağım uygulatacağım taktiğe sevgimi de katarak futbolcularıma verdim. Başarıdaki ana tema bu işte. Genç yaşımda aldığım bu izlenimleri değerlendirmek yani.

- Hiçbir sihirbaz sihrini açıklamaz. Bu anlattıkların elbette önemli ama sihir sadece bu değildir hocam.
- Aslında bir sihir değil de icat var. Her hoca maç öncesi rakibi analiz edip oyun kuruyor. Ama rakibin önceki maçıyla sana oynayacağı performans aynı olmaz ki. Delice bir fikir ürettim. Maçın ilk devresi oynanırken yardımcılarım bilgisayara tüm detayları giriyor. 15 dakikalık devre arasında hızlı bir analiz yapıyoruz. Açıkları neler, neyin üstüne gidelim. Biz nerede aksıyoruz.

- Nasıl yani. 45 dakika bitiyor siz hurra bilgisayar başına. 5-10 dakikada analiz ve yeni taktik öyle mi?
- Aynen öyle. Pek çok maçı 2. devrede 2-0 yenilgiden çevirmemizin, berabere giderken 2-3 gol atmamızın sırrı bu. Göreceksin Savaş abi. Bu metot bütün dünyaya yayılacak.

- Sezon başında koyd u ğ u n hedef i n neresindesin?
- 6 puan önündeyiz. UEFA'yı hedeflemiştik devre lideri olduk.

- Tek bir insan başarısı değil bu.
- Değil elbette. Yardımcılarım, psikoloğum, doktorum, malzemecim ve arkamızda kaya gibi duran bir başkan bir yönetim. Seyircinin giderek taraftara dönüşmesi de kıvanç verici.

Mucizenin ipucları

- Bu takım kolej takımı gibi. Herkes neşeli, gırgır.
- Başkanımız Mecnur Otyakmaz'ın bir felsefesi var.

"Söz ağzımdan çıkana kadar beni ilgilendirir. Ağzımdan çıkınca artık ben verdiğim sözü ilgilendiririm."
-Onun böylesi tutarlı, duyarlı, mert yaklaşımı hepimizi çok etkiliyor. Başta oyuncular olmak üzere kulüpte hiç kimsenin

'-Ben ne olacağım?' kaygısı yok. Aynı şekilde ben de onlara yatırımlarından sağlık sorunlarına, ailevi meselelerinden kişisel dertlerine hep yanlarında ve yardımcı oldum. Bu onları olumlu etkiliyor tabii ki.

- Uğur saydığın şeyler var mı?
- Var. Yani uğur derken öyle totemlerim filan yok da her gün yataktan kalkarken de uykuya yatarken de dualar okurum

-Hangi dualar?
Elham okurum, kulhüvallah okurum. Bir de kendimi hesaba çekerim. Bugün Allah için, insanlık için, ülkem için, milletim için, ailem için, iş arkadaşlarım için ve kendim için ne yaptım. Orada çok acımasız olurum. Yenilenmemi ve pozitif enerji yüklenmemi sağlıyor bu.

- 'Şampiyon olamayız' diye diye bugüne kadar lider geldiniz. Taktik miydi bu?
- Ben Kocaelispor'da oynarken 3 büyüklerin bütçesi 20 milyon, bizim bütçemiz 15 milyon dolardı. Başımızda Sefa Sirmen gibi harika bir başkan, muhteşem tesisler, müthiş bir taraftar desteği vardı. O takımın 11 futbolcusundan 9'u büyük paralarla büyük kulüplere transfer oldu daha sonra. İşte öyle bir kadroyduk ve 4 puan öndeydik. Şampiyonluk havasına girince baş aşağı gittik. Engin bir tecrübeydi bu benim için. İlk yarıda takımıma da etrafa da şampiyon olm akzor diyordum. Şimdi ise şampiyonluk havasına girmemiz, özgüven içinde olmamız için taktik ve strateji geliştiriyoruz.

- Futbolcunun damarlarında dolaşıyor gibisin hocam.
- (Gülüyor) Bu çok önemli Savaş abi. Daha da önemli bir şey var. Ben bir açıklama yaptım arkadaşlarıma.

"Her türlü futbolcuyu satarım ama adam satmam" dedim.

- Ne demek şimdi bu?
- Bu futbol dünyasında manası derin laftır. Kocaelispor'da oynarken 4 büyüklerden o takıma gelen tüm futbolculara dışarıdan teklifler geldi.

- 'Oğlum kaç para alıyorsun burada?" diyor. '300 milyar abi' diyorsun. Gözünün içine baka baka 'O zaman sana yılda 3 trilyon. 4 sene mukavele' diyor

- Vay canına
- 'Senin Anadolu çocuğu olarak vizyonun, tecrüben ne ki?' abi diyorsun. 12 trilyonu düşünüp kafanda Ferrariler alıyorsun, iş kuruyorsun, evler, apartmanlar, dükkanlar.

- Valla ben de kurarım.
- Sonra da diyor ki; 'Aman oğlum bizim maçta dikkat et. Seyirciyi tahrik etme. Buraya geleceksin sonra içlerine kabul etmeleri zor olur.'

- İyi numara
- Dahası da var: 'Aman oğlum. Dikkat et sezon sonuna kadar sakatlanma sonra transferin olmaz' diyor. Kafan dağılıyor. Aklın seneye kazanacağım trilyonlarda. Kuracağın iş merkezlerinde. Futbolcu 5. vitesle giderken anında 2. vitese düşüyor. Böyle 3 tane adam olsa, takım bırakın şampiyonluğu çöküş trendine giriyor. İşte 4 büyükler böyle davranınca başkaları bu çemberi kıramıyor. Görünürde bunu onlar engellemiyor. Ama sistem böyle kurulduğu için engellenme kaçınılmaz oluyor.

- Bu kısır döngü hep mi sürecek? Yok mudur kurtaracak futbolun bahtı kara kaderini?
- Direnenler var. Kayserispor mesela. Başkanları bizim başkanımız gibi yiğitçe direniyor. Ama orada bile bazı futbolcular zaman zaman psikoza giriyor. Bu oyunlara karşı ben de böyle oyunlar geliştirdim. Televizyon ve gazetelere bakın her an 4 büyüklere yer verip Anadolu takımlarını 3-5 dakikaya, 3-5 satıra sığdırıyor.

- Derdin deryadan yüceymiş hocam.
- Hani doğru haber, objektif haber erdemdi. Futbol olunca abartı, asparagas, reyting haberi gırla gidiyor. Eski bakanımız Abdüllatif Şener, Belediye Başkanımız Sami Aydın, Valimiz Veysel Dalmaz ve eski valimiz Lütfullah Bilginin çabaları bu muhteşem tesisleri kazandırdı bize. Sistem adil olsa çok fazla şampiyon adayı olur. Bize ön yargıyla bakıp 'Şampiyon olamazlar' demeyi iş edinen bazı anlı şanlı yazarlar da kalemi bırakıp emekliliğini istemek zorunda kalır.

FENERBAHÇE BU MAÇTA BUZ MU KESER

- Türkiye'nin değil dünyanın en büyük takımlarından biriyle oynuyoruz. 5058 kampanyamızı destekleyecek. Tüm Sivaslılar başarımızı artık teyit edecek. Bu oyunu kazanmak için her türlü önlemi aldık. 6 eksik var ama...

- Alex'e özel önlem aldın mı hocam?
- Tüm Fener'e önlem almazsan fark yersin. Herkesin özelliklerini analiz edip strateji ve imha planı kuruyoruz. Küçükken basketbol oynadığım için oyuncuları saha içindeki gel gitlerini, takımı devamlı yenilemeyi, geri çekilip ani atak yapmayı bilirim. Oyunu okuyup anında taktik değiştiriyorum.

- Yaşar paşamızın fotoğrafları var duvarda.
- Büyükanıt paşam benim için çok değerli. Sevgimiz çok büyük. Askeri olmaktan gurur duyuyorum.

- Ama Paşa da sıkı Fenerli
- Ben de öyleyim. Yıllarca formasını giydim, gol krallığı yaşadım. Ama profesyonellik gereği o sevgiyi kalbimize gömüyoruz. - (gülerek)

Ama bak yarın öbür gün Fener'e hoca olarak gelirsin. Seyirciyi tahrik etme. Sonra kabullenmeleri zor olur.
- (gülüyor) Abi kaptın sen işi.

- Şaka bir yana bu soğuk buz kar özellikle Brezilyalıları Sudan Cumhurbaşkanı'ndan bile fena edecek.
- Onu da kendimize avantaj olarak görüyoruz. Umarım güzel bir maç olur.

- Ara transferde kimleri almak isterdin?
- İmkânım olsa Hakan Şükür, Servet, Aurelio, Gökdeniz ve Arda'yı almak isterdim. Alabilsem 'Şampiyon belli, ikinci kim?' diye sorardım.

- En iyi hoca kim?
- İnsanlık olarak da, bilgi, yetenek ve deneyim olarak da tek bir imparator tanırım. O da Fatih Terim hocamdır.
-->: SİVASSPORUN İCADI
Alt 24.01.2008, 07:37   #2
sinan-58
Usta Yiğido

sinan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

616 Mesajına 1.180 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1027 sinan-58 COK SEVILEN BIR KISIsinan-58 COK SEVILEN BIR KISIsinan-58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart -->: SİVASSPORUN İCADI

İŞTE MUCİZENİN İP UÇLARI
Alt 24.01.2008, 07:39   #3
Abdullah DuMaN
Usta Yiğido

Abdullah DuMaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.168 Mesajına 9.556 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1495 Abdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz sein
Cool İŞTE MUCİZENİN İP UÇLARI

Mucizenin ipucları

- Bu takım kolej takımı gibi. Herkes neşeli, gırgır.
- Başkanımız Mecnur Otyakmaz'ın bir felsefesi var.

"Söz ağzımdan çıkana kadar beni ilgilendirir. Ağzımdan çıkınca artık ben verdiğim sözü ilgilendiririm."
-Onun böylesi tutarlı, duyarlı, mert yaklaşımı hepimizi çok etkiliyor. Başta oyuncular olmak üzere kulüpte hiç kimsenin

'-Ben ne olacağım?' kaygısı yok. Aynı şekilde ben de onlara yatırımlarından sağlık sorunlarına, ailevi meselelerinden kişisel dertlerine hep yanlarında ve yardımcı oldum. Bu onları olumlu etkiliyor tabii ki.

- Uğur saydığın şeyler var mı?
- Var. Yani uğur derken öyle totemlerim filan yok da her gün yataktan kalkarken de uykuya yatarken de dualar okurum

-Hangi dualar?
Elham okurum, kulhüvallah okurum. Bir de kendimi hesaba çekerim. Bugün Allah için, insanlık için, ülkem için, milletim için, ailem için, iş arkadaşlarım için ve kendim için ne yaptım. Orada çok acımasız olurum. Yenilenmemi ve pozitif enerji yüklenmemi sağlıyor bu.

- 'Şampiyon olamayız' diye diye bugüne kadar lider geldiniz. Taktik miydi bu?
- Ben Kocaelispor'da oynarken 3 büyüklerin bütçesi 20 milyon, bizim bütçemiz 15 milyon dolardı. Başımızda Sefa Sirmen gibi harika bir başkan, muhteşem tesisler, müthiş bir taraftar desteği vardı. O takımın 11 futbolcusundan 9'u büyük paralarla büyük kulüplere transfer oldu daha sonra. İşte öyle bir kadroyduk ve 4 puan öndeydik. Şampiyonluk havasına girince baş aşağı gittik. Engin bir tecrübeydi bu benim için. İlk yarıda takımıma da etrafa da şampiyon olm akzor diyordum. Şimdi ise şampiyonluk havasına girmemiz, özgüven içinde olmamız için taktik ve strateji geliştiriyoruz.

- Futbolcunun damarlarında dolaşıyor gibisin hocam.
- (Gülüyor) Bu çok önemli Savaş abi. Daha da önemli bir şey var. Ben bir açıklama yaptım arkadaşlarıma.

"Her türlü futbolcuyu satarım ama adam satmam" dedim.

- Ne demek şimdi bu?
- Bu futbol dünyasında manası derin laftır. Kocaelispor'da oynarken 4 büyüklerden o takıma gelen tüm futbolculara dışarıdan teklifler geldi.

- 'Oğlum kaç para alıyorsun burada?" diyor. '300 milyar abi' diyorsun. Gözünün içine baka baka 'O zaman sana yılda 3 trilyon. 4 sene mukavele' diyor

- Vay canına
- 'Senin Anadolu çocuğu olarak vizyonun, tecrüben ne ki?' abi diyorsun. 12 trilyonu düşünüp kafanda Ferrariler alıyorsun, iş kuruyorsun, evler, apartmanlar, dükkanlar.

- Valla ben de kurarım.
- Sonra da diyor ki; 'Aman oğlum bizim maçta dikkat et. Seyirciyi tahrik etme. Buraya geleceksin sonra içlerine kabul etmeleri zor olur.'

- İyi numara
- Dahası da var: 'Aman oğlum. Dikkat et sezon sonuna kadar sakatlanma sonra transferin olmaz' diyor. Kafan dağılıyor. Aklın seneye kazanacağım trilyonlarda. Kuracağın iş merkezlerinde. Futbolcu 5. vitesle giderken anında 2. vitese düşüyor. Böyle 3 tane adam olsa, takım bırakın şampiyonluğu çöküş trendine giriyor. İşte 4 büyükler böyle davranınca başkaları bu çemberi kıramıyor. Görünürde bunu onlar engellemiyor. Ama sistem böyle kurulduğu için engellenme kaçınılmaz oluyor.

- Bu kısır döngü hep mi sürecek? Yok mudur kurtaracak futbolun bahtı kara kaderini?
- Direnenler var. Kayserispor mesela. Başkanları bizim başkanımız gibi yiğitçe direniyor. Ama orada bile bazı futbolcular zaman zaman psikoza giriyor. Bu oyunlara karşı ben de böyle oyunlar geliştirdim. Televizyon ve gazetelere bakın her an 4 büyüklere yer verip Anadolu takımlarını 3-5 dakikaya, 3-5 satıra sığdırıyor.

- Derdin deryadan yüceymiş hocam.
- Hani doğru haber, objektif haber erdemdi. Futbol olunca abartı, asparagas, reyting haberi gırla gidiyor. Eski bakanımız Abdüllatif Şener, Belediye Başkanımız Sami Aydın, Valimiz Veysel Dalmaz ve eski valimiz Lütfullah Bilginin çabaları bu muhteşem tesisleri kazandırdı bize. Sistem adil olsa çok fazla şampiyon adayı olur. Bize ön yargıyla bakıp 'Şampiyon olamazlar' demeyi iş edinen bazı anlı şanlı yazarlar da kalemi bırakıp emekliliğini istemek zorunda kalır.

FENERBAHÇE BU MAÇTA BUZ MU KESER

- Türkiye'nin değil dünyanın en büyük takımlarından biriyle oynuyoruz. 5058 kampanyamızı destekleyecek. Tüm Sivaslılar başarımızı artık teyit edecek. Bu oyunu kazanmak için her türlü önlemi aldık. 6 eksik var ama...

- Alex'e özel önlem aldın mı hocam?
- Tüm Fener'e önlem almazsan fark yersin. Herkesin özelliklerini analiz edip strateji ve imha planı kuruyoruz. Küçükken basketbol oynadığım için oyuncuları saha içindeki gel gitlerini, takımı devamlı yenilemeyi, geri çekilip ani atak yapmayı bilirim. Oyunu okuyup anında taktik değiştiriyorum.

- Yaşar paşamızın fotoğrafları var duvarda.
- Büyükanıt paşam benim için çok değerli. Sevgimiz çok büyük. Askeri olmaktan gurur duyuyorum.

- Ama Paşa da sıkı Fenerli
- Ben de öyleyim. Yıllarca formasını giydim, gol krallığı yaşadım. Ama profesyonellik gereği o sevgiyi kalbimize gömüyoruz. - (gülerek)

Ama bak yarın öbür gün Fener'e hoca olarak gelirsin. Seyirciyi tahrik etme. Sonra kabullenmeleri zor olur.
- (gülüyor) Abi kaptın sen işi.

- Şaka bir yana bu soğuk buz kar özellikle Brezilyalıları Sudan Cumhurbaşkanı'ndan bile fena edecek.
- Onu da kendimize avantaj olarak görüyoruz. Umarım güzel bir maç olur.

- Ara transferde kimleri almak isterdin?
- İmkânım olsa Hakan Şükür, Servet, Aurelio, Gökdeniz ve Arda'yı almak isterdim. Alabilsem 'Şampiyon belli, ikinci kim?' diye sorardım.

- En iyi hoca kim?
- İnsanlık olarak da, bilgi, yetenek ve deneyim olarak da tek bir imparator tanırım. O da Fatih Terim hocamdır.

KAYNAK : FOTOMAÇ

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....
Abdullah DuMaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı Abdullah DuMaN'a Teşekkür Ediyor...
BÜLENT UYGUN'UN İCADI
Alt 24.01.2008, 07:49   #4
Dağcı
Usta Yiğido

Dağcı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 134 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 872 Dağcı BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Daumen hoch BÜLENT UYGUN'UN İCADI

Bülent Hoca'yı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Yolun açık olsun...

"Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur."
Muhsin YAZICIOĞLU
Dağcı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Dağcı'a Teşekkür Ediyor...
--->: İŞTE MUCİZENİN İP UÇLARI
Alt 24.01.2008, 08:03   #5
divriği-ilhan
Yeni Yiğido

divriği-ilhan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

9 Mesajına 12 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 616 divriği-ilhan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: İŞTE MUCİZENİN İP UÇLARI

Bu kadar olgun konuşan bu kadar hayatı güzel okuyan ne yapmak istediği bilen bir innsan bende koyu bir fenerliyim ama bu maçta Sivas sporu destekliyicem, eline saglık bülent hocam böyle bir takım ruhu yarattığın için kalbimiz sizinle.

sivas yaz 5058 gönder
divriği-ilhan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı divriği-ilhan'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.01.2008, 08:20   #6
ibrahimovic7
Tecrübeli Yiğido

ibrahimovic7 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

431 Mesajına 669 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 691 ibrahimovic7 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

savaş ay yapmış bu haberi herkess bugün bi fotomaç alsın mutlaka fotomaçınızı alın s ivaslılar mükkemmel çook duygulanacaksınız sivasımızla çoooook gururduyacaksınız fotomaçınızı alın fener maçını bütün sivaslılar izlesinki sivasın gurur dolu gidişini tüm dünya görecek
-->: İŞTE MUCİZENİN İP UÇLARI
Alt 24.01.2008, 08:30   #7
Abdullah DuMaN
Usta Yiğido

Abdullah DuMaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.168 Mesajına 9.556 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1495 Abdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz sein
Standart -->: İŞTE MUCİZENİN İP UÇLARI

SAVAŞ AY A DA HELAL OLSUN AYNİ........................

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....
Abdullah DuMaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Abdullah DuMaN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.01.2008, 08:31   #8
özgühertaş
YASAKLI ÜYE

210 Mesajına 387 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 özgühertaş kann auf vieles stolz seinözgühertaş kann auf vieles stolz seinözgühertaş kann auf vieles stolz seinözgühertaş kann auf vieles stolz seinözgühertaş kann auf vieles stolz seinözgühertaş kann auf vieles stolz seinözgühertaş kann auf vieles stolz seinözgühertaş kann auf vieles stolz seinözgühertaş kann auf vieles stolz sein

bülent hocam bu takımı büyük başkan ve sen buralara getirdin.helal olsun size
özgühertaş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı özgühertaş'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.01.2008, 08:41   #9
sivas_kangallı
Usta Yiğido

sivas_kangallı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

509 Mesajına 806 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 941 sivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYORsivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYORsivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYORsivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYORsivas_kangallı SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

bülen hocaya ve başkanımıza teşekkür ederiz ..bu takımı onlar buraya getirdiler
Alt 24.01.2008, 08:42   #10
Rallim58
Gast

Başta başkanımız Mecnun Odyakmaz olmak üzere, yönetim kadrosuna; Teknik heyete ile takımımızı süper ligde liderliğe yükselterek bizleri onurlandıran, gururlandıran emektar futbocularımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bunu kamuoyuyla paylaşmak adına röportajla duyuruda bulunan adliye koridorlarının kurt gazetecisi, yıllanmış şarap Savaş Ay'a da teşekkür ediyoruz
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...