Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Wenger'e meydan okudu!
Alt 29.01.2009, 16:32   #1
muhsin koçak
Usta Yiğido

muhsin koçak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

416 Mesajına 603 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 816 muhsin koçak COK SEVILEN BIR KISImuhsin koçak COK SEVILEN BIR KISImuhsin koçak COK SEVILEN BIR KISI
Standart Wenger'e meydan okudu!

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun bomba açıklamalar yaptı! Arsenal teknik direktörü Arsene Wenger'e meydan okuyan Yiğido'nun hocası, şampiyonluk iddiasını yorumladı, F.Bahçe dahil büyük hedeflerini açıkladı! Bu arada İsrailli Balili, Türk vatandaşı olmak istediğini söyledi!

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Türkiye'deki yabancı hayranlığının yeni nesille birlikte değişeceğini belirterek, yerli teknik adamlarla daha büyük başarıların kazanılabileceğini söyledi.

Turkcell Süper Lig'de hafta sonu deplasmanda oynayacakları Kayserispor maçının hazırlıklarını Riva'daki Milli Takımlar Tesisleri'nde sürdüren lider Sivasspor'da teknik direktör Bülent Uygun İHA muhabirine kendi ve takımının hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sivasspor'un geçen sezon yakaladığı başarıyı bu sezon da devam ettirdiğini belirten Uygun, "Geçen sezon son maçımızı kaybederek 73 puanla şampiyonluğu kaçırdık. Bütçeleri kısıtlı olan bir takımın tekrar aynı başarıyı gösteremediği bir ortamda Sivasspor, başarısının hem tesadüf olmadığını, hem de bunu istikrara dönüştürebileceğini gösteren oyun anlayışıyla ilk yarıyı lider bitirdi. Dünyada böyle bir başarıyı hiçbir takım başaramadı. Şu anda hem şampiyonluk kovalayan hem de kupayı arzulayan bir Sivasspor var. Çok fazla imkan olmamakla beraber, verilen imkanları kendisine avantaj olarak dönüştürüp yoluna devam eden bir Sivasspor var" dedi.

Daha önce yaptığı, "Sivasspor, Trabzonspor ve Ankaraspor'un şampiyonluk şansı yüzde 60, üç büyüklerin şansı ise yüzde 40" şeklindeki açıklamalarının bazı insanlar tarafından yanlış anlaşıldığını kaydeden Bülent Uygun, "3 büyüklerin yaşadığı kaos; gerek sistem, gerek takım kurgusu anlamında yaşadığı sıkıntılar, gerekse sakatlıklar konusunda yaşadığı sıkıntıları göze olarak, böyle bir ortamda Anadolu takımları hiçbir sezonda yakalayamadığı şansı bu sezon yakaladı. Fakat, bu açıklamalarımı bazı beyinleri kıt olanlar anlayamıyor. Anlamayınca da saçma yorumlar yapılıyor. Bunları duyunca da üzülüyorum. At gözlüğüyle bakan, aynı mantaliteyle yürüyen bir futbol zihniyetine karşıyım. Bu anlamda Anadolu'dan şampiyon çıkma ihtimali en yüksek sezonlardan birini yaşıyoruz. Gerekli birlik ve beraberliği sağladığımız andan itibaren de bunu yüzde 60 başarırız" diye konuştu.

Türkiye'de eleştirinin çok çabuk yapıldığına dikkat çeken Bülent Uygun, "Başarılı olmamıza rağmen biz de eleştiriliyoruz. Başarılarımıza 'Tesadüf' deyip 5. ve 6. haftada hala devam eden Sivasspor'u görünce bunu hazmedemeyenler var. Aradan 1 sene geçti hala hazmedemeyenler var. Çünkü, 'düşse de biz de onu eleştirsek' diye bekleyenler var. Sevenimiz kadar sevmeyenlerimiz de var. Sistemi eleştiren var. Eleştirmek istedikten sonra bahane bulunur. Hayatım boyunca eleştirilerden hep kendime ders çıkarmaya çalıştım. O dersi de en güzel şekilde çalışan, yeri geldiği zaman ders alan, ders vermem gerektiği zaman da herkese haddini bildirebilecek kadar yürekli bir insanım. Hedeflerim arasında Anadolu takımını şampiyon yapmak var. Bir hedefim daha var; fakat bu bütçeler 4 büyüklerde bulunuyor o hedefim de UEFA Kupası ve Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kaldırmaktır. Milli Takım ile Avrupa ve Dünya şampiyonlukları yaşamak var. Bunları sadece hedef olarak görmüyorum. Çalışarak, üreterek, projeler hazırlayarak, bir âlim kadar okuyarak ve hayatım boyunca yaşadığım arifliği de en güzel şekilde kullanıp bu hedeflerimi başarmak istiyorum. İnşallah başarırım" dedi.

Bülent Uygun, Asker Bülent'in Fenerbahçe'ye komutan olarak ne zaman döneceğinin sorulması üzerine ise şunları söyledi:
"Futbol oynarken askerdim. Teknik direktörlüğe soyunduktan sonra hür general olduk. Hür general bir Yaşar Paşa var, bir de ben varım. Artık generalliğe yükseldik. Bu generalliği hangi ortamda nasıl yapacağım çok önemli. Başarıları benimle aynı frekansta olan, aynı sevgi ve kalpten istekle yaşayan yönetimlerle hangi takım olursa olsun, en büyük başarıları gerçekleştirmek isterim. Türkiye'de bir sistemsizlik var. Ekol problemi var. Böyle bir ortamda her kulübümüz birçok başarısızlık yaşayacaktır. Özellikle büyük kulüpler daha çok yaşayacaktır. Beklentiler üzerine herhangi bir hocayı getiriyorsunuz. O hoca, 5-6 transfer yapıyor. Eğer, o sezon tutmadıysa arkasından başka bir hoca getiriyorsunuz. O da 5-6 futbolcudan 3-4 tanesini beğenmiyor ve kendi istediği adamları aldırıyor. Neticede 50'şer milyon dolar borcu olan kulüpler ve durumu kötüye giden bir sistem oluşuyor. Değişmesi gereken kulübün kendi ekolü ve sistemidir. Bunu, sporun içinden gelmeyen yöneticilerin çok olduğu bir ortamda yaşanan bir kaos olarak değerlendiriyorum. Türk hocalarımız, mevcut şartlara göre, yapmak istediklerini en güzel şekilde uyarlayan, yaptığı transferlerle, davranışlarıyla takımını daha iyi yerlere götürmek düşüncesine sahipler. Fakat bu hocalarımıza 4 büyükler fazla şans vermiyor. Galatasaray, Sayın Fatih Terim'e bu şansı verdi, 4 senede 4 şampiyonluk ve 1 UEFA Kupası geldi"

Yurt dışında çalışan teknik direktörlerle, yerli teknik direktörleri de karşılaştıran Uygun, şöyle devam etti:
"Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, 1 milyar dolarlık takıma sahip olacak ve gelecek Sivasspor'u 3-0, 4-0 ya da 5-0 yendiği zaman dünyanın en büyük hocası olacak. Gelsin, Sivasspor ile beraber Arsenal'i 3-0, 5-0 yensin o zaman ben ona (dünyanın en büyük hocası) diyeyim. Buraya gelsinler, çalışsınlar da onları o zaman göreyim. Türkiye'de o kadar yetenekli hocalarımız var ki. Zaten Türk insanının geninde başarı ve yetenek var. Ama kendi kendimizin farkında değiliz. Yabancı hayranlığına bir tutulmuşuz gidiyoruz. Tutulup gidenler yolunuz açık olsun. Yeni nesil, bunu değiştirecek. Biz Türkler, dünyanın en iyileriyiz. Kalbimizde sevgi var, yeter ki en iyi olduğumuzu bilelim"

Geçen hafta Galatasaray ile oynadıkları lig maçının ardından yaşanan tartışmalara değinen Bülent Uygun, "Futbolda her türlü ortam olur. Kırm ünkü, 'düşse de biz de onızı kart gösterilir, hakem iki takıma da hata yapabilir. Bizim önem verdiğimiz konu, sevgi ve kardeşlik. Galatasaray'ı karanfillerle karşılayacağız. Kupaya devam da etsek, veda da etsek alkışlarla uğurlayacağız" ifadelerini kullandı.

Sivasspor'un İsrailli futbolcusu Pini Felix Balili de, Türk Vatandaşı olmak istediğini beklediğini belirterek, "6 yıldır Türkiye'de oynuyorum ve Türkiye'yi seviyorum. Çok yakın zamanda Türk Vatandaşlığı'na geçiyorum. Sivasspor'la geçen hafta sözleşmemi yeniledim. Benim için Türk vatandaşı olmanın önemi büyük. Artık Türk olmak istiyorum. Daha önce İsrail Milli Takımı'nda oynadığım için Türk Milli Takımı'nda oynayamam" dedi.

Galatasaray galibiyetiyle şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj sağladıklarını ifade eden Balili, "Bizim için sadece Galatasaray maçı değil her maçın ayrı bir önemi vardır. Daha önümüzde 17 maç var ve 17 maç da bizim için önemlidir. Şampiyonluk ve kupa yolunda devam etmek istiyoruz. Bu hafta oynayacağımız Kayserispor maçı zorlu bir maç olacak bizim için. Şu an için Galatasaray'la oynayacağımız kupa maçından çok önümüzdeki Kayserispor maçına odaklandık ve her hafta oynayacağımız maça konsantre oluyoruz.

İleriki bir maçı düşünmüyoruz. Sivasspor'da bu sezon hedefimiz daha büyük. Bu sene şampiyonluğa daha çok inandık. Bu sene Bülent hoca futbolcularla bir toplantı yaptı. Bize bu sene hedefin daha zor olduğunu ve daha büyük başarılara imza atmamızı istedi. Nitekim bu sene geçen seneye göre daha iyi durumdayız. Bu sene herkes şampiyon olacağımıza daha çok inanıyor. Şampiyonluk havasına girmek için daha erken. Bu hafta en önemli maça çıkacağız. Belki takımımızda Arda Turan gibi yıldız ve büyük bir isim yapmış futbolcu yok ama Sivasspor, kadrosundaki 23 oyuncudan her birinin takım için ayrı önemi var. Takımda herkes koşuyor, herkes çalışıyor. Yıldız simler yok ama takım halinde daha iyi oynayan futbolcularımız var. İsim yok ama herkes mücadele ediyor. Bu sene şampiyon olacağımıza daha çok inanıyoruz ve kupayı da kaldıracağımıza inanıyoruz" diye konuştu. Gazze'deki savaşı televizyondan büyük bir üzüntü içinde izlediğini anlatan İsrailli futbolcu, "Yaşanan olaylar gerçekten kötü ve Filistin halkı için tabi ki zor. Bu olay beni çok üzdü. Hiçbir yerde savaş olmasını istemiyorum. Şavaş, politikadır ama ben bunu anlamıyorum" derken Filistin halkı için düzenlenecek bir maçta çağrılması halinde seve seve yer alabileceğini sözlerine ekledi.

Kırmızı-beyazlı takımın başarılı futbolcularından Abdurrahman Dereli de ligin ikinci yarısına Galatasaray galibiyetiyle çok iyi bir başlangıç yaptıklarını belirterek, "Sonrasında kupa maçı oynadık. İstediğimiz bir sonucu elde ettiğimize inanıyoruz. Cumartesi oynayacağımız bir Kayserispor maçı var. Hedefimiz Galatsaray ve Kayserispor maçlarından puan alarak dönmekti. Birini gerçekleştirdik. Kayserispor maçından da galibiyetle dönmek istiyoruz. Şu an takımda şampiyonluk havasına girdiğimizi söylemek yanlış olur. Çünkü uzun bir maraton var önümüzde. Bundan sonra oynayacağımız her maçı hafta bazında değerlendirmemiz lazım. Her hafta galip gelmek için çalışacağız" şeklinde konuştu.

muhsin koçak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Wenger'e meydan okudu!
Alt 29.01.2009, 20:00   #2
merkez_emre
Usta Yiğido

merkez_emre - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 1.011 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 847 merkez_emre COK SEVILEN BIR KISImerkez_emre COK SEVILEN BIR KISImerkez_emre COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Wenger'e meydan okudu!

Sir Alex Bulent Uygun
Alt 29.01.2009, 20:09   #3
SS'li
Yiğido

68 Mesajına 123 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 626 SS'li FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bizim sivasspor olarak bir hatamız var:

Çok konuşuyoruz, herkese laf yetiştiriyoruz, herkese her şeyi ispatlama zorunda hissediyoruz kendimizi. Fazla göze batmadan sesiz sedasız bu işleri yürütmek bence daha doğru.

Az konuşarak çok iş yapsak bence daha doğru olur...
SS'li isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda SS'li'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.01.2009, 21:27   #4
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.268 Mesajına 2.761 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1241 yerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISI

Daha var hocam hele bir sen ülkede başarılı ol öyle bir gerisi gelsin....
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.01.2009, 21:42   #5
tanju_58
Usta Yiğido

tanju_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

297 Mesajına 667 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 873 tanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKtanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKtanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

bülent hocamızdan şimdiden uzun süreli bir kontrat bekliyoruz.ferguson,wenger felan uzun senelerdir takımlarının başındalar.finallerde kupalar kaybetmedilermi kaybettiler özellikle wenger uefada galatasaraya kaybetti bikaç sene öncede ş.liginde finalde kaybetti ama görevlerine devam ettiler.buna Türkiyemizdede bir örnek teşkil edecek teknik direktöre ihtiyaç var.şuan Türkiyedeki en kıdemli teknik adam Bülent Uygun hocamızdır.bunun devam etmesi lazım.uzun süreli planlarla şampiyonluklar ve ş.ligini Sivassporumuza yaşatacak bir kapasitededir hocamız...

Etiketler
meydan, okudu, okumak, wengere