Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

NAL TOPLATIYORUZ
Alt 28.04.2009, 14:31   #1
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1040 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick
Standart NAL TOPLATIYORUZ

"İstanbul ekiplerine nal toplatıyoruz"

Star gazetesinden Ali Sami ALKIŞ'ın Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ile yaptığı 28 Nisan 2009 tarihli röportajında, Yiğidolar’ı zirveye taşıyan genç hoca, ‘Biz mutlu sona ulaşırsak, Anadolu takımlarının ufku açılır. Fenerbahçe, Güiza’ya 17; Beşiktaş, Delgado’ya 14 milyon euro ödedi. Biz binli rakamlarla İstanbul ekiplerine nal toplatıyoruz!’ diye konuştu.

Fransa İhtilali’nden sonra nasıl hiçbir şey asla eskisi gibi olmamışsa; eli kulağındaki Anadolu İhtilali de, Türk futbolunu kökünden değiştirecektir. Tarihin değişmesine az kaldı. Devrimin ayak seslerinin artık iyice duyulduğu bu dönemde; Sivas Teknik Direktörü Bülent Uygun’un, hedefe yaklışırken ki duygularını, stratejisini, varsa başka hedeflerini öğrenmenin tam zamanı.

-Bülent hoca, geçen sezon asla şampiyonluk sözünü etmiyordunuz. Ama bu yıl çok açık ve kesin şekilde hedefi belirlediniz. Fark neden oluştu?

- Geçen sezon için çok yeniydik. Takım; şampiyonluk stresinden çok olumsuz etkilenebilirdik. Biz teknik heyet olarak inanmıştık ama, futbolcuların göstereceği reaksiyondan çekindiğimiz için, yüksek sesle söylemiyorduk.

-Bu yıl ne oldu?

-Deneyim kazandık. Zorlu maçların altından kalkma konusunda kendimizi geliştirdik. Bu yüzden bu tür maçların altından kolaylıkla sıyrılma pratiğimiz oluştu. Futbolcularımız şampiyonluk ruhunu hissetmeye başladı, talep eder oldular. Bu yüzden artık rahatlıkla ve büyük bir güvenle şampiyonluktan sözedebiliyoruz.

-Tarih yazmak üzere olan bir Sivas’a karşı, federasyonun bir ilgisi, desteği ya da moral verecek bir çabası oldu mu?

-Tam aksine, zorluk çıkartıyorlar. Maç saatlerinin değişmesini istiyoruz, bunu bile yapmıyorlar. Sivas-Trabzon maçı mı Pazar gecesi oynanır, seyircisiz G.Saray-Ankara maçı mı? Destek değil, köstek var.

-Bu sezonun ilk devresine kadar; sakinliğini koruyan biriydin? Ne oldu da; kulübeyi tekmeledin?

-Adamı çileden çıkartıyorlar. Beni, Ergenekon Terör Örgütü ile ilişkilendirmeğe çalıştılar. İnsan doluyor ve haksız bir hakem kararı karşısında bütün öfkesini açığa çıkarıyor. Bunlara dayanmak mümkün değil. Bazen soğukkanlılığınızı koruyamıyorsunuz.

-Seni Fatih Terim’e benzemeye çalışıyor diye eleştiriyorlar.

-Ben yalnız Fatih Terim’e değil, başarılı bütün hocalara benzerim. Çünkü hepsinin iyi yanlarını alıp benim yeteneklerimle harmanlıyorum. Ben basketbol koçu Aydan Siyavuş’tan bile bir şeyler aldım. Bu yüzden herkese benzeyebilirim. Bunların toplamından kendi stilimi çıkardım. Ayrıca Fatih Terim’e benzetilmek beni kırmaz; onurlandırır.

-Sivas’ın şampiyonluğu kime ne kazandırır?

-Sivas’tan çok önce bütün Türkiye’ye kazandırır. Tüm Anadolu takımlarına kazandırır. Hatta şimdi den kazandırıyor bile... Bakın Anadolu takımlarına, geçmişte sadece ‘İlk 5’e girmekten’ sözedenler şampiyonluğu dile getirmeye başladı. Şampiyon olursak, inanın bir çoğu peşimizden gelecek.

-Şampiyon olmanız halinde, Şampiyonlar Ligi’ne gireceksiniz. 4 Eylül Stadı buna hazır mı?

-Hazır değil... Ama biz çok modern bir stadın projelendirme çalışmalarını tamamladık. 2.5 sene içinde bitireceğiz. Bu sürede UEFA stadımıza onay vermezse, maçlarımızı İstanbul’da Olimpiyat Stadı’nda oynayacağız.

-Sivas’a yakın Kayseri var. O stat da Türkiye’nin en modern stadı. Orayı düşünmez misiniz?

-Hayır!

-Neden?

-Stat yeni ve çok modern ama, kapasitesi 33 bin kişilik. Biz İstanbul’da normal maçları 40 bin kişiye oynuyoruz. Şampiyonlar Ligi oldu mu full doldururuz. Büyük takımlar büyük statlarda oynar. Ayrıca Kayseri ve Sivas arasında geçmişten kalan olumsuz izlerin olası etkisinden de çekiniyoruz. En iyisi İstanbul...

-Şampiyon olmanız halinde, seni başka takımlar; ama özellikle Fenerbahçe isteyebilir. Gider misin?

-Ben rüzgara göre değişen adam değilim. Hedeflerim var ve hedeflerin gerçekleşmesi yetmez, kalıcı olması da şart. Şampiyon olsak bile, Sivas’ta işlerim bitmedi. Hiçbir şekilde, hiçbir koşulda, hiçbir takıma gitmeyeceğim.

Maç satanı asarım

‘Ligde puan cetveli kızıştığında çeşitli dedikodular her zaman ortaya çıkmıştır. Eğer ben Türkiye’de gerçekten maç satan birini bulursam, ayaklarını tersinden duvara asarım, herkese ibret olur. Böyle şeyler bizim bulunduğumuz camialarda kesinlikle yaşanmaz. Sivasspor olarak biz her futbolcumuzu satabiliriz. Ama kesinlikle adam satmayız! Bilica’yı 250 bin euroya aldık, 3 milyon euro veren herkese veririz. Fenerbahçe Daniel Güiza’ya 17, Beşiktaş Delgado’ya 14 milyon euro veriyor ama biz binli rakamlarla aldığımız oyuncularla şampiyonluğa yürüyoruz. ‘

Ligde kumpas var!

‘Türkiye Ligi’nde kumpas kurulmuyor diye kimse iddia edemez. Şikeler, teşvik primleri olmadı mı? Hepimiz biliyoruz. Ama biz bu kirliliğin uzağında kalmayı başardık. Önümüze bu tür pislikler çıktığında, temizlemesini bilecek gücümüz ve cesaretimiz var. Hedefe kilitlenmişsesniz, engellerin hiçbir önemi yoktur. Ben bir arifim ancak okuyarak alim oldum. Kendimi her konuda yetiştirmeye çalışıyorum. Bilmediğim konularda asla fikir yürütmem. Paraya da çok önem vermem. Bu nedenle seneye de Sivasspor’da kalacağım. Astronomik teklifler beni ilgilendirmiyor.’
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı SenSetik'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: NAL TOPLATIYORUZ
Alt 28.04.2009, 14:35   #2
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1040 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: NAL TOPLATIYORUZ

ben stadımız kabul edilmezse maçların kayseride oynanmasını ve biletlerin büyük bir bölümünün Sivasta satışa çıkmasını isterim.aksi halde büyük bir haksızlık yapılmış olur.

Bu durumada kimse tepkisiz kalmaz, haberiniz olsun !!!!
Lig maçlarında biz stadı nasıl doldurup takıma elimziden geldiğince destek verdiysek ve bu bizden beklendiyse; bizde başkandan maçların Sivas'a yakın bir yerde oynatılıp, izleme şansının elimizden alınmamasını İSTİYORUZ!!!

Taraftara sormadan kimse maçları İstanbul'a alamaz!!!! Bu bize yapılacak en büyük saygısızlıktır Sayın Bülent UYGUN!!!
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.04.2009, 14:39   #3
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1593 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

helal olsun koçum bülent hocam benim adam gibi adam delikanlıca bir konuşma helal sana hocam bizim gücümüz belli büyük takım büyük oynar büyük düşünür anlından öpülecek adam gibi adam bülent uygun
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.04.2009, 14:40   #4
58_babacan_58
Usta Yiğido

58_babacan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.073 Mesajına 2.126 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 939 58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

BU TARTŞMA İÇİN HENÜZ ERKEN HELE Bİ ÖNÜMÜZDEKİ 5 MAÇI KAZANALIM ONU SONRA DÜŞÜNÜRÜZ.
Alt 28.04.2009, 14:52   #5
Divriği58-
Usta Yiğido

Divriği58- - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

256 Mesajına 464 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 782 Divriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekannt

bu haberin kaynağı neresi acaba...... Şampiyonlar ligi SİVASDA OYNANMALI NE OLURSA OLSUN BU SİVASIN HAKKI ÇÜNKÜ
Divriği58- isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.04.2009, 14:56   #6
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1593 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

bülent hoca tabiki sivasta olmasını istiyor ama kabul görmezse ist en güzeli taraftar az olsun ama sivasta olsun olmassa olimpiyat en güzeli buda güzel bi fikir
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.04.2009, 15:09   #7
Shan58
Tecrübeli Yiğido

173 Mesajına 276 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 653 Shan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İstanbulda olimpiyat stadı tam dolar buda klup için oldukça iyi bir gelir.
60 bin kişi. bir kişi 20 YTL verse 1.2 Milyon TL para ederki bi futbolcunun bir senede alacağı paraya eşit.
şöyle 7 - 8 maç yapabilsek şampiyonlar liginde iyi para toplanır birde yayın gelirleri varki katılım bedeliyle birlikte en kötü 30 - 40 milyon TL para alır klup.
bu parayla jimnastikleri, cinconları 3 - 4 'e katlar bizim yönetim.
Shan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.04.2009, 15:18   #8
matrak58
Yeni Yiğido

1 Mesajına 1 kez Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0 matrak58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bence Ne oLURSA olsun Sivasta oynanmalı...
matrak58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.04.2009, 15:18   #9
LosTie58
Usta Yiğido

LosTie58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

182 Mesajına 249 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 751 LosTie58 FAZLA SÖZE GEREK YOKLosTie58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bülent hoca helal çok güzel konuşmuşsun ama birşeyler yapılsın edilsin maçları Sivas'ta oynayalım amaç zaten Barcelona'yı,Manchester'ı Sivas'a getirmek,bu takımların Sivas'a geldiğini düşünsenize (:
Alt 28.04.2009, 15:32   #10
spainloco
Yiğido

spainloco - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

77 Mesajına 127 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 spainloco isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

[QUOTE=Divriği58-;510252]bu haberin kaynağı neresi acaba...... Şampiyonlar ligi SİVASDA OYNANMALI NE OLURSA OLSUN BU SİVASIN HAKKI ÇÜNKÜ[/QUO TE]

Haberin Kaynağı star gazetesi..
spainloco isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
nal, toplatiyoruz