Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Amigo Hikmetin kendi kaleminden anıları I
Alt 02.08.2011, 18:03   #1
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1429 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft
Standart Amigo Hikmetin kendi kaleminden anıları I

1985-86 sezonu yani 12 yıl aradan sonra tekrar Adana Demirsporla maçmız vardı. 12. ayın sonları çok soguk bir kış mevsimiydi.
Ben amigo Hikmet ,Abdullah Yigit, Adnan, Mehmet, Ali ve Davulcu Necip çarşıda buluştuk, bir kahvede toplandık maç için konuşuyorduk aramızda karar verilmişti Adana Demirsporun kaldığı Madımak otelinin önünde Demirspor kafilesini rahatsız edecegiz. Dikilitaşta bir kahvenin anahtarını aldım. Soba yanıyordu ama kömür yoktu, tanıdıgım bir yerden 2 teneke kömür temin etttim. Onunla idare edecektik. Ama çok soguk vardı. Kömür bitti, kahvede eski kırık sandalyeler vardı onları bile kırıp yaktık o kadar soguk vardı.

Gece 12 civarları isimlerini yazdıgım arkadaşlarla madımak otelinin önüne geldik.davul zurna ile şamata yapıyorduk. Sesimizi duyan kafiledeki topcular camlara çımış ve bize bakıyorlardı. Uykularını kaçırmıştık soguk oldugu için fazla duramadık tekrar kahveye gidip oturduk sabaha karşı 03:00 de geri madımak oetelin önüne geldik. Davulu bu defa Adnan çalmaya başladı yine bir curcuna yarattık. O yıllar bu tür davranışlar her şehirde görülüyordu hatta tranzon-liverpol maçındada ts taraftarlar yapmıştı.A.demir spor idarecileriyle biraz olsun münakaşa yaptık ve oradan ayrıldık.

Madımak Otelinin ilerinde bir lokantaya gittik, sıcak çorbalarımızı içtik havada aydınlanmaya başlamıştı. Soguga ragmen gezmeye devam ediyorduk.bir de emniyetten bir araba durdu demekki hakkımızda şikayet varmış.memurlar bizi hakkkımızda şikayet var diye Selçuk Karakoluna getirdiler.Görevli memur anons geçiyordu suçluları ve suç aletleriyle birlikte yakaladık.Soruyor karşı taraf telsizde suç aletleri nedir diye;memur gardaşımda bir davul,birde zurna var diyor.Tekrar bir anons daha misafirlere çay ısmarlayın diyordu.Sabah 07:00 a kadar SELÇUK KARAKOLUNDA kaldık.bu arada bir hayli ısınmışmık. Çünkü karakol sıcaktı. Çay içtik dedigim saatte bizi bıraktılar.

Bir minibüs ayarladım,tekrar otelin önüne aynı kafile olarak geldik.Davul zurna çalarak aynı curcuna yı tekrarladık.Oradan ayrılarak şehir turuna başlamıştık.Herkesi uyandırıyorduk zaten davul zurna sesini duyup birde beni gördülermi anlaşılıyorki maçımız var.Herkes akın akın stada dogru gidiyordu.Stada girdigimizde gördükki az sayıda demir spor taraftarı gelmişti.Maç saatine yakın güneş açtı hava ısınıyordu zaten yigidolar rakip taraftarı görmesin daha çoşkulu takımımıza destek veriyordu.çektigimiz eziyetlere ragmen maçıda 2-1 yenerek istedigimiz galibiyeti alarak tüm sivaslı yigidolara hediye ettik.Çektigimiz eziyeti alıgımız bu galibiyetle herşeyi unutturmuş oldu.
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı adres58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Amigo Hikmetin kendi kaleminden anıları I
Alt 02.08.2011, 19:32   #2
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 625 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Amigo Hikmetin kendi kaleminden anıları I

Helal olsun hikmet abi sizlere. O maça küçüktüm gitmedim ama duymuştum. Hikmet abi,senden ricam bir daha "yarattık" cümlesini kullanmasan iyi olur,çünkü tek yaradan var
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.08.2011, 19:54   #3
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 945 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Lächeln Cevap: Amigo Hikmetin kendi kaleminden anıları I

Sağolasın Hikmet Abi.

Başka anılarınıda bekliyoruz ! Özellikle Vanspor'a kendi evimizde yenildiğimiz (1-2) ve 3.lige düştüğümüz o döneme ilişkin anılar olursa daha da iyi olur ...
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Kokomo'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 02.08.2011, 21:46   #4
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

alemdarlar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

369 Mesajına 799 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 737 alemdarlar Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: Amigo Hikmetin kendi kaleminden anıları I

Teşekkürler. Diğer konuya bu sayfanın linkini, bu konuya ise o sayfanın linkini koydun.

http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=32448

Etiketler
amigo, anıları, hikmetin, kaleminden, kendi