Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi? > Köşe Yazarları

Köşe Yazarları Köşe Yazarları

Seçenekler Arama Stil

Nefsi Müdafa !
Alt 30.12.2008, 16:49   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Nefsi Müdafa !

Sivasspor ligde büyük mücadeleler verip, alnının akıyla liderlik ve şampiyonluk kovalarken; futbolcu, hoca ve de yöneticilerin başlarına ilginç kadirlikler de gelmiyor değil. Mesela son oynanan Gençlerbirliği maçı ve statta görevli, adı da güvenlik (!) olan, sporcuların ve teknik heyetin güvenliğinden sorumlu olan bir kişinin Bülent Uygun'un şirin kızı Almina'ya çirkin tavrı ve bu tavra karşılık tepki veren, şu bildik ifadeyle "Nefsi müdafa" yapan Uygun'un TFF'den aldığı garip ceza...

Anlaşılır ve anlatılır gibi değil! Terbiyesiz kimse, cezayı da ona verin! Bu cezayı masa başında ona verenleri empati yapmaya çağırıyorum. İşte aşağıda okuyacaksınız; Sivasspor Taraftarlar Derneği bana bir tepki e-postası yollamış.

Kulüpleri adına yaptıkları bu örnek tavrı önemsediğim için bu yazıyı dikkatinize sunacağım. Virgülüne bile dokunmadan bana gelen e-posta'yı size naklediyorum. Bu bir kamuoyundan veya basından destek bekleme yazısı ise verdik gitti! -Okuyalım mı? Ankara'da oynanan Gençlerbirliği maçı sonrası bir güvenlik görevlisinin Bülent Uygun'un kızına tokat atması üzerine yaşanan olayların faturası "Dayak yiyen 10 yaşındaki kızın babası Bülent Uygun'a kesildi!" "Gelecek nesiller için, örf ve adetlerimiz için, insanlık için, baba yüreği için, çocuk kalbi için; Bülent Uygun'a verilen aklın ve mantığın kabul edemediği insanlık dışı cezayı kınıyoruz. Tepkimizi her platformda göstereceğiz!"

Bülent hoca, teknik direktör ancak öncesinde bir baba ve baba yüreği de çocuğunun darp edilmesine dayanmaz; hiç kimsenin yüreği de bunu kaldırmaz. Almina'ya yapılan bu çirkin hareket bütün çocuk kalpleri kırmış, bütün baba yüreklerini parçalamış ama ne hikmetise TFF yönetiminin aklı durmuş, kalbi katılaşmış olsa gerek ki (!) özür dileyecekleri yerde ceza vermişler.

Sivasspor.com ve Sivasspor Taraftarlar Dernekleri olarak bu haksız ve yanlı cezayı kabul etmiyor, TFF yönetimini protesto ediyoruz. Bu cezanın bir an önce kaldırılmasını ve Bülent Uygun ile ailesinden özür dilenmesini bekliyoruz. Bu haksız kararı protesto etmek için birçok adrese mailler atacağız. Ulaşabildiğimiz her aklı selim insanı bu protestoya davet ediyoruz. Şiddetin ve çirkinliklerin futbol sahalarından uzaklaşmasını isteyenler, "Spor Sevgi, Barış ve Kardeşliktir" ilkesinin bütün kaidelerine riayet etsinler. Çirkinliğe set olmak hepimizin görevi olacaksa TFF önder olsun. Tüm Sivassporlular olarak kamuoyuna saygılarımızla...

Altına bir yazı ve yorum eklemeye hacet bırakmayan maili olduğu gibi okudunuz. Son olarak dipnot düşecek olursak; "Bu aralar her şeyden özür dilemeyi bir marifet sayanlara bu maili de bir yerlere not edin lütfen!" diyoruz.

Cevdet Ünüvar
Fotomaç Gazetesi

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Nefsi Müdafa !
Alt 30.12.2008, 17:23   #2
delifisek58
Acemi Yiğido

delifisek58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

9 Mesajına 10 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 delifisek58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart Cevap: Nefsi Müdafa !

eyvallah iyi güzel yazmışsın ağzına kaleminize sağlıkta sivasspor başarıdan başarıya koşarken yazmadınız aklınız nerdeydide şimdi yazıyorsunuz sivaslılar olarak fotomaç gurubuna küskünüz ve protesto ediyoruz yiğidin hakkını yemeyin biraz 4 büyüklerden sonra 5.büyüğüde görsün gözleriniz sivas camiası gazetenizden soğudu alınmıyor artık
delifisek58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2008, 17:37   #3
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1265 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Sitemızde acılan bir konunun ulusal medyada yer bulması ne kadar ciddi bir site oldugumuzun kanıtı oldugunu düşünüyorum.

İnşallah Bülent Hocamıza verilen haksız ceza en kısa sürede kaldırılıp unutmaya yüz tutan değerlerimize az da olsa gereken saygıyı göstermiş oluruz...
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Besyo_cu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 30.12.2008, 17:38   #4
karahisarli
Tecrübeli Yiğido

191 Mesajına 286 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 670 karahisarli BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

yazara ve onu bu yaziya tesvik eden sivasli kardesime cok cok tesekkürler görevini yapmissin kardes saol senin gibi taraftarimiz bol olsun
karahisarli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2008, 18:06   #5
albina58
Usta Yiğido

363 Mesajına 804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 889 albina58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Haberin sitemizdeki başlığını gördüğüm anda,hemen bir tane fotomaç gazetesi aldım.Gazetenin 6.sayfasında,sol taraftaki sütunda sevgili cevdet ÜNÜVAR'ın yazısını ayrı bir zevk ile okudukdan sonra,www.sivasspor.com ve İstanbul Sivasspor Taraftarlar Derneğinin,Ortaklaşa olarak böylesi ciddi bir konuda,Türkiye ölçeğinde kanunlar ölçüsünde çok başarılı bir şekilde ses getirecek işlere imza attıklarını yakından gördüm.Bunu gerekli merci organlarına gönderen yetkililer başta olmak üzere,Fotomaç gazetesinin değerli yazarı Cevdet ÜNÜVAR'ı,bu haklı davada bizlere aracılık yaptığı için tebrik ederim.
Ayrıca,fotomaç gazetesinin,6.sayfasını bundan sonra tamamıyle SİVASSPOR'a ayırdığını,her gün SİVASSPOR haberlerini bulacağımız müjdesinide sayfanın altında okudum ve paylaşmak istedim,fotomaç gazetesini ise aldığı bu kararından dolayı ayrıca tebrik ederim.
Alt 30.12.2008, 18:17   #6
Cley
Usta Yiğido

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.297 Mesajına 3.046 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 934 Cley BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Ben de aldım bugun bi fotomaç. Sivasspora verdikleri destekten dolay fotomaça desteğe devam
Alt 30.12.2008, 18:35   #7
delifisek58
Acemi Yiğido

delifisek58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

9 Mesajına 10 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 delifisek58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

ne yani gerçekten sivas haberini vereceklermiymiş onumu yazmışlar
delifisek58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2008, 19:07   #8
yigidomustafa58
Usta Yiğido

yigidomustafa58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

715 Mesajına 1.156 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1133 yigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISI

ah bi anlasalar hemen cezayı basıyorlar hem yargısız infaz yapıyorlar hemde koruyunca ceza alıyor hocamız...

Bak gülüm senin toprağında bu çiçek yetişmez,benim toprağımda da sen solup gidersin

yigidomustafa58
Mustafa SALTIK
yigidomustafa58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2008, 19:15   #9
XXCakir58
Usta Yiğido

XXCakir58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

574 Mesajına 790 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 930 XXCakir58 FAZLA SÖZE GEREK YOKXXCakir58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

yazdiklarina katiliyorum, ama biraz gec olmadimi, sivasspor coktan beri cok güzel futbol sergiliyor.
Alt 30.12.2008, 19:47   #10
etzel1967
Usta Yiğido

483 Mesajına 869 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 798 etzel1967 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sayın yazara teşekkür ediyoruz...madem ki sivasspora her gün bir tam sayfa ayırıyorlar, o halde bu gazeteye destek olmak gerekir...
etzel1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
müdafa, nefsi