Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Kilitli Konular

Kilitli Konular Kilitlenmiş Konular

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Alt 05.11.2004, 02:09   #1
b1glord
Acemi Yiğido

b1glord - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2 Mesajına 3 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 b1glord ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Taraftar dedik ama sivasta az sayida bulunuyo..cogu arkadas seyirci..

Ben sadece YENiCERi hakkinda yorum yapip birakicam..
7 yada 8 sene once kurulmus..staddaki ilk yeri kapali olan, 2002-2003 sezonuna kadar gorevini basariyla yapan,o sezon icerisinde bir takim sorunlardan dolayi maclara gitmeme karari alan,ve bu sezonda topcularin istegi ve yonetimin gerekli destegi vermesiyle tekrar 4 eylul stadyumuna donerek acik tribunde yerini almis ve son maclarda tum yerel medyada kendinden soz ettiren bir taraftar toplulugudur..Hazir gecmisine donmuskende burdan naci abiyi melih abiyi mesut abiyi analim..paylari gercekten cok buyuktur..(yanlisim varsa duzelt veysel..)

Su an ise YENiCERi grubunda kafa eleman sayilabilecek 6 kisi var..bunlarin adini yazmaya gerek yok..zaten maca gelenler biliorlar..grup ise ortalama bi rakam solemek gerekirse(kapalidan beri bizimle olan)150-200 kisi kadar..ancak bu sayi biz acik tribune gectigimizde 300 u felan buldu..cefadan vefadan bahsedilio..her maca gidioz deplasman kacirmioz felan filan..bizim aramizdakilerin cogu universite ogrencisi..sivasli degiller yani..hepsi memleketlerinde olan burda hasret kaldiklari tribun ozlemlerini gidermek icin yanimizdalar...sivassporun fanatigi degiller yani..ama onemli olan destektir..sahadaki topcu icin bagiranin hangi takimli oldugu onemsizdir, yapilan tezahurattan gaz alabilmesi en onemli faktordur..cefayi bizde cekeriz, bu adamlarda ceker...yanliz adam sivasspor icin bi hafta sonunu verecek gidecek bagiracak sonucta deplasmandir belki mevzu olacak o riski tasiyacak bide ustune para verecek..sahsen ben olsam yapmam..imkan saglanio bize bizde basip gidioruz deplasmana nere olursa olsun farketmez..en buyuk ornegi yarin gece cikilacak mardin deplasmanidir..mardine gidip takimi desteklemek herkesin harci degildir..bizim farkimiz budur..

Ben maclara gittigim sure icinde yani bi 5-6 yildir felan ben gormedimki meydanda toplanilip organizeler tamamlanip yolu trafige kapatarak stada gitmeyi rakip takimin kaldigi otelin onunde bekleyip tezahurat yapildigini vs vs..bunlar yeniliktir..belki yapilmistir ama 5 kisidir 10 kisidir..goren solesin..biz bunlari en az 150 kisilik grupla yapioruz..bizim farkimiz budur.

Reis aga baskan felan filan..bunlar hikayedir uydurmadir..dedigim gibi belli kisiler vardir..aldiklari ortak kararlar dogrultusunda hareket edilir..kimse kafasina gore bisi yapmaz gerek mac oncesi gerek mac sonrasi..gerekse mac esnasi...illaki basta bizden yas olarak buyuk saygi duydugumuz biri vardir..ama onun adi bizde abidir..ne reisdir ne baskandir..ne agadir nede pasadir..

Lise donemi taraftari felan filan gibi soylentiler cikarmis bazi arkadaslar..güldüm gectim..nie dieceksiniz..cunku yazan arkadas her hafta bizim aramizda bizle beraber bagiran birisi..elinde kagit kalem gece boyunca yeni bi tezahurat pesinde kosan bi arkadas..madem oraya geliosun zevk aliosun bugun harbiden guzeldi tribun diosun nie elestiriyosun? hey baba hindi olurmuymus lise maclarinda olurmus ? arkadasin kendi takimi olan uefa kupasi sahibi takimin dahi kapali tribununde hey baba hindi tezahuratini ben hic o takimin maclarini izlememe ragmen biliosam kendisi benden cok cok daha ii biliodur..gerci orasida ortaokul tribunu canim..bahcelerde kereviz felan da duydum ben..ama tezahuratin yapilisi yanlistir..amigo ortaya cikip mikrofonla hey baba hindiiiiii die bagirirsa komik olur..aslinda biraz da burda hak vermiyo degilim..hak veriorum cunku bizle alakasi yoktur olayin..bizden ole bisey olmuycagini arkadas cok iyi bilio..o tribunde ayakta duran insanlarin her birinin tribun acisindan bizim seviyede oldugunu dusunursek orada neler olabilecegini cok cok cok daha iyi biliyo..

Davul meselesi cart curt..bursa macinda 3-5 tanesi geldi..heyt höytt bu davul bizim dedi aldi goturduler..arkasina 1967 taraftarlar dernegi ile davullari alanlar arasinda surtusme cikti..alakamiz yoktur..yanliz bi daha bizim oldugumuz yere oyle gelinecek olunursa, o haftaki gibi gitmeyecekleri bi gercektir..acik ve net..isteyen istedigi gibi anlayabilir..

Su an herkesin YENiCERiLERi konusmasi bizleri gururlandirmakta sayilari bir elin parmagini gecmicek BİR AVUC insani ise gocundurmaktadir..olay budur..aksini iddaa eden varmidir ? bence yoktur.. YENiCERi hakkinda da kimse ama hic kimse ileri geri konusma hakkina sahip degildir..bilmediginiz konularda yorum yapmak yerine once sormanizi siddetle tavsiye ederim..baya uzun oldu simdilik yeterli heralde..herkese saygilar sevgiler 8)
b1glord isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı b1glord'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.11.2004, 02:30   #2
b1glord
Acemi Yiğido

Alıntı:
mericcas Nickli Üyeden Alıntı
beyler beyler neden yazdıklarınıza siz bile inanmazken bizim inanmamızı bekliyorsunuz. serhan doğru söylüyosun kardeş takım iyi olunca herkes var takım kötü olunca hiç kimse yok. haklısın bu tribünün hakkı asla ödenmeyecek adamlarında birisin.
öte taraftan yok kardeşiz yok arkadaşız. bırakın bunları ya bi imkanını bulsanız birbirinizi keseceksiniz. yeniçeriymiş çılgınlarmış. bursa maçında gördük kardeşliği madem tek hedef şampiyonluk madem tek gaye sivasspor bi davul için bu kadar kavga niye o zaman. hele aynı maçın çıkışında yaşanılanlara bir sivas şahit onun için şimdi burda kardeşlik türküleri söyleyip milleti kandırmanın gereği yok. ha temmenni edersin ona hiç kimsenin bir diyeceği olmaz.
tribün dediğin tek vücut gibi olacak bir taraf hadımım diyor öbür taraf çolul çocuğu soruyor. şu stadda biz hiç tek vücut halinde hareket edemiyecekmiyiz.
Ama sorunların yavaşda olsa halledileceğine olan inancım hala var. Allaha şükür şu staddaki yas havası yaratan müziklerden kurtulduk. Eleazığ maçındaki müzikler gayet iyiydi. ama yinede biraz daha taraftarı ateşleyen parçalar bulunması şart. ve artık takım çağrıldığı zaman gelmeyince takıma küfretmeyelim arkadaşlar. ben eminimki adamlar duymuyor. bir diğer mesele ise tezahuratları lütfen kafasına esen başlatmasın yada o kişi yada kişilere uyulmasın. biz oraya maç seyretmeye yada stres atmaya gitmiyoruz takımımızı desteklemeye gidiyoruz. lütfen bunalra dikkat .........
:twisted:
iste bu yuzden kimse bilmeden yorum yapmasin dedim..sorsaydi meric ole olmadigini anliycakti olayin..yukarda da dedigim gibi davul olayi icin bizden hic kimse kimseye bisi dememistir..davullarin sahibi olan 1967 taraftarlar dernegi ile cilginlar arasinda ufak bi surtusme olmustur..ALAKAMIZ hic bi sekilde yoktur..adam kesmekten bahsedilmis..biz senin gibi tavuk kesercesine adam kesemioz meric abartmissin olayi bence biraz :lol:

tek vucud demissin..karsidan bize acik die bagirilio el sallioz kirmizi diolar(mis) ama biz duyamioruz..sesleri bize gelmio 1..orda her kafadan ses ciktigi icin kendi ugultularindan dolayi bizide duyamiyo dolayisiyla eslik edemiolar 2..

topcular duymuyo diosun..hatirlasana bursa macini meric..stad bombos ses yok..takim isinmaya cikmis yirtinioruz..ses yok seda yok..sadece biz bagirioruz..tenezzul edip gelinmiyo..ordan bursa taraftari bize bakio..sunlara bak takimi cagiramiolar hesabi..ki o macta stad dolu halindeyken muzik calarken bi otobus bursali takimini cagirabildiyse bizimkilerde gelecektir..gelmezlerse kufredene de orda kimse niye kufrediyosun deme hakkina sahip degildir..

tezahurati herkes baslatmasin diosun..dur bi ya adamlar bi alissin gorsunler..aralarinda ilk defa tezahurat yapan grubun icinde olanlar var..bi anda bizden o kadar beste patlayinca adam hangisini nerde ne zaman baslatacagini bilmio..ogrenecekler..orta taraf sekillenecek yavas yavas..sen ve senin gibi tribunu bilen adamlar ortaya dogru geldikce zaten bi tek ordan patliycaktir tezahuratlar meric sen endiselenme..

yazinda tek hosuma giden muzik olayina deginmedir..ama artik onada karsiyim..sen seviosan ben sevmiorum :lol: insallah tekrar sivasin yollarina, madimak felan calinir stadda..ne kolpa bi adamsin olm sen ya..nerelerden uydurup neler yaziosun :twisted:
Alt 05.11.2004, 12:11   #3
ForzaSivas
Acemi Yiğido

ForzaSivas - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3 Mesajına 9 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ForzaSivas ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Ahmet kardeşimiz çok güzel bir yazı yazmış eline koluna sağlık ve bazılarına gerekli mesajları vermiştir.Hala bazıları ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum kötü konuşup kalpde kırmak istemiyorum ama inanın zoruma gidiyor saçma sapan şeyler yavaş yavaş canımı sıkmaya başladı beyfendilerin hoşuna gitmiyomuş bazı şeyler eğer isteğiniz varsa söleyin maçtan önce uygularız :evil: yada biz tribüne çıkalım siz aşağıya gelin siz bağırtın hem bu işi çok iyi biliyodunuz 3 sene önce bir grup kurdunuz (Üni yigidolar) diye elinize yüzünüze bulaştırdınız.Bizim olduğumuz her yerde arkadaşlık olur sevgi olur dostluk olur akşam çıkacağımız uzun mardin yolculuğu mardin deplasmanıda bu sevgi saygı ortamının sonucudur.

ÖLMEK VAR DÖNMEK YOK .....
KORKMADAN YÜRÜYORUZ ŞAMPİYON OLACAĞIZ ŞAMPİYONLUK HAKIMIZ .....OLACAĞIZ
ForzaSivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 05.11.2004, 12:29   #4
serhankaburcuk
Usta Yiğido

serhankaburcuk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

30 Mesajına 39 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1282 serhankaburcuk ist jedem bekanntserhankaburcuk ist jedem bekanntserhankaburcuk ist jedem bekanntserhankaburcuk ist jedem bekanntserhankaburcuk ist jedem bekanntserhankaburcuk ist jedem bekannt

Arkadaşlar mardin yolculuğu öncesi hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum sağ gidin selamet dönün gazanız mübarek olsun Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin İnsallah maçı alır ve gelirsiniz...Valla hepinizden konyadaki performansınızı bekliyorum.....MİLLET KARI KIZDA BİZLER DEPLASMANDA BEN BÖYLE HAYATIN ...NA .ORUM OOOOOOOO..... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
serhankaburcuk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 05.11.2004, 12:33   #5
eker
Acemi Yiğido

eker - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2 Mesajına 2 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 eker ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Offfff Offf! Var ya medyanın Beşiktaş üstne oynadığı oyunları biz kendimiz yaratıyoruz. Ortada fol yok yumurta yok, yok kesecekmişiz yok davulmuş. Kardeşim herkes geliyor maçına herkes elinden geldiği kadar desteğini veriyor. Bunun daha ötesi ne ben onu anlayamadım. Yeri gelicek kolkola sevinecek bütün Sivas. Tribun olayının Sivastaki mazisi çok fazla değil. Herşey zamanla oturacak. Biraz sabır. :evil:
eker isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 05.11.2004, 12:58   #6
ForzaSivas
Acemi Yiğido

Alıntı:
eker Nickli Üyeden Alıntı
Offfff Offf! . Ortada fol yok yumurta yok, yok kesecekmişiz yok davulmuş. Kardeşim herkes geliyor maçına herkes elinden geldiği kadar desteğini veriyor. Bunun daha ötesi ne ben onu anlayamadım. Yeri gelicek kolkola sevinecek bütün Sivas. Tribun olayının Sivastaki mazisi çok fazla değil. Herşey zamanla oturacak. Biraz sabır. :evil:
+1967
Alt 05.11.2004, 21:44   #7
ilyasbaba58
Yeni Yiğido

ilyasbaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ilyasbaba58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Ben fanatik bir sivasspor taraftarıyım kıbrısta üniversitede okuyorum burda kayserili arkadaslarımızla birlikte kalıyorum ve sivasspor ve erciyessporun elele süper lige cıkacagına inaıyorum...
ilyasbaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 11.11.2004, 12:35   #8
mericcas
Acemi Yiğido

mericcas - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mericcas isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

bu tribünde bişeyler yapılmaya çalışılıyo bunun herkes farkında olmalı. bi çok arkadaşımız bunun için çaba sarfediyor. buna saygı duyuyorum. ama onlarda biliyorlarki önce hataları bulmalı sonra onları düzeltmeliyiz. benim sivasspor tribünün sivasspora yakışır bir hal alacağına olan inançım en azından bu sene için çok azama inşallah olur. bunun için üstüme düşeni yapmaya hazırım.
bu arada biglord inadıma eski müzik ha tamam misilleme hakımı kullanıyorum. yeniçeri değil o zaman KAPIKULLARI ok?
Alt 11.11.2004, 14:37   #9
ForzaSivas
Acemi Yiğido

sosyet meriç sen nersen heeeeee
Alt 11.11.2004, 23:56   #10
b1glord
Acemi Yiğido

Alıntı:
mericcas Nickli Üyeden Alıntı
bu tribünde bişeyler yapılmaya çalışılıyo bunun herkes farkında olmalı. bi çok arkadaşımız bunun için çaba sarfediyor. buna saygı duyuyorum. ama onlarda biliyorlarki önce hataları bulmalı sonra onları düzeltmeliyiz. benim sivasspor tribünün sivasspora yakışır bir hal alacağına olan inançım en azından bu sene için çok azama inşallah olur. bunun için üstüme düşeni yapmaya hazırım.
bu arada biglord inadıma eski müzik ha tamam misilleme hakımı kullanıyorum. yeniçeri değil o zaman KAPIKULLARI ok?
yok la sen esas oglanlar die bi grup yap..meric şak şak baskan şak şak
Konu Kapatılmıştır