SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Yeniçeriler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=91)
-   -   YENİÇERİLER Kayseri Maçı (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=31455)

superglam 14.03.2011 16:13

Cevap: YENİÇERİLER Kayseri Maçı

[QUOTE=serhatcan;701117]Kesinlikle katılıyorum.bir komşuşehrine bu kadar agresif yaklaşmak ezilmişliğin kanıtıdır. Adamlar ekonomik anlamda,sosyal anlamda ve spor anlamındada sivastan çok ama çok üstünler. bu bağlamda ezilmişiliğin göztergesidir bu pankart.Onlar ileriye dönük,şehirleri ,çocujklarının geleceği için devamlı üreterek övünürken,biz sivaslılarsa temmeblliğimizi,işeyaramazlığımızı bu tür saldırganlıklarla,olumsuz harekelerle övüberek kapatmaya çalışırız. ama kral çıplak be sivaslı hemşerilerim. yiğidoluk, külhanbeylikle,boşmilliyetcilikle,dine sarılarak tembellikle olmuyor. yiğidoluk çalılşmakla,haklarını siyasii yelpazeyi gözönüne almadan savunmakla olur. onun içiin o pankart kayserili komşumuzun karşısında heralanda ez,ilmişiğimizin kanıtıdır.[/QUOTE]

Serhatcan sanırım Kayseriye Sivas maçını seyretmeye gelmemiş olmalısın.. Öyle iğrenç tezahürat yapıyorki ben sana anlatsamda sen anlamazsın zaten.. Senin yorumuna bakılırsa asıl ezilmiş olan Kayserinin olduğuna şahit olmamışın demekki. Ben Kayseride yaşıyorum ve eşimde kayserinin yerlisi.. Kayseriliye bir kastım yok ama taraftarı pislik resmen.. Emin olki Türkiyede en sakin olan taraftar varsa oda Sivasspor taraftarıdır. Senin düşüncene görede en az ezik olması gerekende Sivaslı olmalıdır... Sen önce Sivaslılığını tekrar gözden geçir derim kendini çok ezilmiş hissediyorsan git nüfustan kaydını Kayseriye aldır..

ozledımeskıyı 14.03.2011 16:17

ya lig tv den izlerken neden hiç ses çıkmıyomuş gibi geliyo taraftardan sanki bütün stad susuyor ? ama staddayken hiç öyle gelmiyor bizim stada ses aıcılarını tam kuraramamışlar heralde dandikler (!)

inadınayeniceri 14.03.2011 16:29

[QUOTE=serhatcan;701117]Kesinlikle katılıyorum.bir komşuşehrine bu kadar agresif yaklaşmak ezilmişliğin kanıtıdır. Adamlar ekonomik anlamda,sosyal anlamda ve spor anlamındada sivastan çok ama çok üstünler. bu bağlamda ezilmişiliğin göztergesidir bu pankart.Onlar ileriye dönük,şehirleri ,çocujklarının geleceği için devamlı üreterek övünürken,biz sivaslılarsa temmeblliğimizi,işeyaramazlığımızı bu tür saldırganlıklarla,olumsuz harekelerle övüberek kapatmaya çalışırız. ama kral çıplak be sivaslı hemşerilerim. yiğidoluk, külhanbeylikle,boşmilliyetcilikle,dine sarılarak tembellikle olmuyor. yiğidoluk çalılşmakla,haklarını siyasii yelpazeyi gözönüne almadan savunmakla olur. onun içiin o pankart kayserili komşumuzun karşısında heralanda ez,ilmişiğimizin kanıtıdır.[/QUOTE]

[B]Diğer söylediklerini burda kimse inkar etmez ama spora gelince orda dur bakalım beyefendi! Zaten şu forumda yazıyorsan konuşulması gereken spordur, tribündür.

Diyorsun ki spordan bizde ilerdeler. Sadece gülüyorum. Sen 2 sezon şampiyonluğu kovaladığımız zamanlar uykudaydın heralde. Anadoludan şampiyon çıkmasına ön ayak olduğumuzda rüya alemlerinde kayserisporunun! uefa kupasını aldığını görüyordun ki böyle bişey iddaa ediyosun.
O sporda bizden öndeler dediğin adamların zamanında kayserispor adı ligde kalsın diye neler yaptığını herkes çok iyi biliyor. Şu anda bizden üstün dediğin kayserispor aslında kayseri erciyes spor bunu biliyo musun?
Bence biliyosun. Kesinlikle kayseride yaşıyorsun bu belli. Sakın ha orda Sivaslıyım deme karış aralarına kaynaş sende kayserili ol, git kayseri forumlarına yaz ki bizde senin gibi EZİKlerden kurtulalım.
[/B]

eyupk 14.03.2011 16:43

eğer sizin taraftar anlayışınız küfür ve hakaretten ibaretse ben taraftar değilim vesselam.

velibircan 14.03.2011 16:51

[QUOTE=risale69;701152]ne gerek vardı o çirkin pankarta.
hangi yiğitliğe yakışır bu. başkalarını bilmem ama bizim taraftarımıza yakışmıyor bunlar. o pankartı hazırlayanları da, asanları da kınıyorum.[/QUOTE]

[B]

hadi birader sen işine bak otur tv karsısına gec taraftarlıgını tv den yap...heee neden mı bunları soyluyorum sana ?

Ben Bir kayserilinin "yiği DOG lar " Diye pankart actırmasını hazmedemiyorum sen sivaslıysan sana da söylendiği için de buna tepki gösteriyorum..yok sen köpek nitelendirmesini hazmedemıyorsan da bizi ilgilendirmez...

Bu arada buraya benim grubumun yiğitliğine laf edıecegını tv karsısında ızlemek yerıne bir gün kayserı deplasmanına git formanla gez sokaklarda sonra stada gir bak 40 kişiyi astık kestik diye besteler duy onu da bir hazım et 90 dk küfür ye Yobazlar desinler sana onu da hazım et sonra gel bana laf et tamam mı ?

ben bu dedıklerımı kaldıramam sen hazmedıyorsan da o senın sivaslılığın benim Sivaslılığım böyle ;) (sizin gibi bize laf edenleri 1 sivassporlunun tribünde zor bulunduğu trabzonda diyarbakırda görmek isteriz çünkü biz oralarda gezıyoruz..)

Kayseri düsmanlıgına gelirsek de Grubumuzun Kayserililerle bir alıp vermediği Yoktur ! Herkes gibi bizlerınde kayserılı eşi dostu arkadası vardır ! Ama sapla samanı karıstırıp foruma girip eyyamcılık yapmayın...Bizim derdimiz 40 sehıdımıze her alanda küfür eden , Sivaslılara yobazlar gericiler diye kasıtlarda bulunan , Her tribün forumunda Sivaslılara ağza alınmayacak hakaretlerde bulunan, Sivasa gelip Sivassporlulara "köpek" nitelendirmesinde bulunan kayserispor taraftarıyladır...

Biz saydığım nedenlerden dolayı Kayserisporlularla husumet içerisindeyiz..Kimse binlerce km ötesinden kalkıp bana yada grubuma yaptığımız organizelerden dolayı laf edip durmasın...Beni eleşticeksen eğer o konuda benden üstün olacaksın Arkadasım Varmı tribün gecmişin ? varmı deplasmanın ve Tribün kültürün ? Yoksa sadece bana öneride bulun benden bu konularda kücüksen bana eleştiri ya pa maz sın !

Her kees bildiği işi yapsın...

Emre yıldırım

dipnot : daha ayak basar basmaz stad cevresnde oturanlara küfürler edenleri bunla yetınmeyip taş yagmuruna tutanları kımse bana savunmasın ! videoyu dikkatlice izleyin...

[url]http://www.youtube.com/watch?v=2rFuiPxf9X4&feature=player_embedded[/url][/B]

Metal Gear 14.03.2011 16:58

Kayseri'de açılan "Hanım'ın çiftliğindeyiz" pankartından önce Kayserililer Sivas'ta tahrik edici bir pankart açmış mıydı?
Bilmediğimden soruyorum..Ben hatırlamıyorum ya da görmedim..Varsa söyleyin lütfen!

yener_sahin 14.03.2011 17:19

[QUOTE=Metal Gear;701221]Kayseri'de açılan "Hanım'ın çiftliğindeyiz" pankartından önce Kayserililer Sivas'ta tahrik edici bir pankart açmış mıydı?
Bilmediğimden soruyorum..Ben hatırlamıyorum ya da görmedim..Varsa söyleyin lütfen![/QUOTE]
[B]
Bu maç için yaptıkları pankartı da yakalattılar polise becerip açamadılarda.Sonra spreyle yapılmış ufacık bir pankartı sokmayı başardılar.Bu da onlar için bir başarı örneğidir.Ama sadece pankart değil net üzerinden saygısızca bestelerine karşılık bizlerin de tribünden verdiği bir cevaptır.YENİÇERİLER olarak kayserisporlulara öyle pankart hazırladık.Onlarda anladılar Yeniçeriyle başa çıkamayacaklarını güçlerinin yetmeyeceğini.;)[/B]

yener_sahin 14.03.2011 17:20

[QUOTE=risale69;701152]ne gerek vardı o çirkin pankarta.
hangi yiğitliğe yakışır bu. başkalarını bilmem ama bizim taraftarımıza yakışmıyor bunlar. o pankartı hazırlayanları da, asanları da kınıyorum.[/QUOTE]

Birader kınadığın şey başına gelmedikçe ölmezsin...

[B][U]Senden ricam 3 tane ayrı deplasmanda çekilmiş fotoğraflarını bana özelden at yada burdan eklermisin.[/U][/B]

öğretmen 14.03.2011 17:43

SİVAS IN SİVASLIDAN BAŞKA DOSTU YOK BİR KÜME DÜŞŞEK ALAYI BAYRAM EDER.AMA YENİÇERİ KARDEŞLERİMİN DEDİĞİ GİBİ HÜKÜMET DÜŞER ENFLASYON DÜŞER SİVASSPOR BABAYI DÜŞER.
TEK AŞK SİVASSPOR

Efsane Yeniceri 14.03.2011 19:02

Karınca MisaLi Akıyoruz =)

[url=http://resimzade.com/Show.html?i=27443&token=76985][img]http://resimzade.com/Show.html?i=27443&token=76985[/img][/url]

[url=http://resimzade.com/Show.html?i=27442&token=95635][img]http://resimzade.com/Show.html?i=27442&token=95635[/img][/url]

[url=http://resimzade.com/Show.html?i=27441&token=75238][img]http://resimzade.com/Show.html?i=27441&token=75238[/img][/url]

[url=http://resimzade.com/Show.html?i=27440&token=111561][img]http://resimzade.com/Show.html?i=27440&token=111561[/img][/url]

[url=http://resimzade.com/Show.html?i=27439&token=111561][img]http://resimzade.com/Show.html?i=27439&token=111561[/img][/url]

[url=http://resimzade.com/Show.html?i=27438&token=86142][img]http://resimzade.com/Show.html?i=27438&token=86142[/img][/url]

[url=http://resimzade.com/Show.html?i=27437&token=98476][img]http://resimzade.com/Show.html?i=27437&token=98476[/img][/url]

[B]aLemde Yeniçeriler[/B]

HababamHa 14.03.2011 19:15

[B]Güzel fotolar ve takıma desteğinizden dolayı teşekkürler.[/B]

B.DUMANLI 14.03.2011 19:48

Arkadan gelen genclik saglam adimlarla geliyor.Resimler cok güzel ,tesekkürler.

nightmare58 14.03.2011 21:07

[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="#000000"][COLOR="#000000"][COLOR="#000000"][COLOR="#000000"]Kimsenin grubumuza birşey demeye hakkı yok bu takım en çok yaz kış yağmur çamur içerde dışarda her zaman desteğini kesmeyen bizlerin! Çekirdek yiyenlerin tiyatro izleyenlerin değil! Malum Pankart'a gelince onlar bunu çoktan hak etti her platformda sivaslı yobazdır sivaslı geri kafalıdır diyenlere sağlam ders oldu. Emniyet pankartı almadıysa demek ki bir sakınca görmemiş. Beşiktaş taraftarı da BQ7NİZ şeklinde pankart açtı fenerbahçe maçında. Bunların futbolun bir parçası. Kimse gayseriyi savunmaya geçmesin geçenler yarın sabah erkenden nufüs dairesine gidip kütüğünü gayseriye aldırsın. Son sözüm de Gayserililere; illa ki bizim forumları inceliyorlardır. SİZ BİZİMLE BAŞ EDEMEZSİNİZ AKILLI OLUN[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/FONT]

zaralı19 14.03.2011 21:27

Alemde yeniçeriler ulan resmler harikaaa

emin kara 14.03.2011 21:39

resimler için teşkkkürler takıma destek olan herkese sag olsun takıma destege devam iyiki varsınız yeniçeriler sizler bizim gururumusunuz

Metal Gear 14.03.2011 21:47

Anlayamadığım bir nokta; insanlar bu pankartı beğenmeyebilir tasvip etmeyebilir.Bu onların Sivasspor sevgisiyle alakalı değildir.Sivasspor sevgisi deplasmanaa gitmeyle de ölçülemez..Deplasmana gidenler çok seviyordur takımını ama gitmeyenler gidenlerden daha az seviyor denemez..Benim mesleğim ya da sağlık durumum deplasmana gitmeye müsait değil ama kombinemi alırım,formamı atkımı her sene alırım takımımı böyle severim..
Ayrıca bazı arkadaşlar,bu siteye bayan üyelerin de geldiğini unutarak iğrenç kelimeler,cümleler yazıyor..Sitemize ve prensiplerine bağdaşmayan bir durum maalesef..

Efsane Yeniceri 14.03.2011 21:58

[QUOTE=Metal Gear;701333]Anlayamadığım bir nokta; insanlar bu pankartı beğenmeyebilir tasvip etmeyebilir.Bu onların Sivasspor sevgisiyle alakalı değildir.Sivasspor sevgisi deplasmanaa gitmeyle de ölçülemez..Deplasmana gidenler çok seviyordur takımını ama gitmeyenler gidenlerden daha az seviyor denemez..Benim mesleğim ya da sağlık durumum deplasmana gitmeye müsait değil ama kombinemi alırım,formamı atkımı her sene alırım takımımı böyle severim..
Ayrıca bazı arkadaşlar,bu siteye bayan üyelerin de geldiğini unutarak iğrenç kelimeler,cümleler yazıyor..Sitemize ve prensiplerine bağdaşmayan bir durum maalesef..[/QUOTE]

[B]Konuyu saptırmanın manası yok kardeşim.

Burada demek istediğimiz Sen Kayseriye Deplasman yap orada gördüğün tepkiden sonra Burada Bizden Daha Agresif Ve titiz olursun bu konuda.

Bizim gittiğimiz Kayseri Deplasmanında ne anamız kaLıyor ne bacımız.
Bizim Yaptığımız Pankarta Tepki Veren ArkadaşLara Soruyorum :) Bu hafta Maça geLenLer Görmüştür Kayserispor Taraftarı yigi[B][COLOR="red"]DOG[/COLOR][/B]lar Yazmış Eğer Biz o pankartı Yapmasak Tüm Sivas haLkı Altında kaLacaktı Lütfen Biraz BilinçLi YorumLar Yapalım. konuyuda Saptırmanın manası yok. Herkes Neyn ne olduğunu Biliyor....[/B]

sivaslimete 14.03.2011 22:20

Bazi renktaslarimiz ama onlarla renktas olmakdan utandigim insanlar kayseriyi bize kardes ilan etmis,bize laf etmis.Bize laf etmelerinin sebebini ise düsmanlikda genelleme yapamamizi olarak göstermisler.Ben kayserililer hakkinda yaptigim bazi tecrübe ve anilarimi anlatiyim.Bundan birkac sene önce daha kayseri düsmanligi hakkinda pek bi bilgim yokken Almanyanin duisburg kentinde Galatasaray-Kayserispor Süper Kupa finali oynanmisti.Ben ve bir arkadasim Anadolu kardesligine inanarak Sivasspor formamizla Kayseri tribününe girmistik.Mac esnasinda yaslari 40-50 arasi amcalar kafamiza sürekli cekirdek atarak Staddan cikmamizi söylemislerdi neden diye sorunca Sivas kayserinin bas düsmanidir s.ktir olun gidin diye cevap almisdik bu ise tribünden alkislanarak karsilanmisdi bize gururumuza yediremeyip cekip gitmistik.Gecen seneki 4-1lik kayseri deplasmaninda ise polis cevirmesi kayseride bir kahvenin yakinlarinda gerceklesdi ve birden bire anlamadigim bir sekilde kahvedeki yasli basli AMCALAR olay cikartmisdi taslamislardi bizi bizde onlari tabi.Böyle yasini basini almis hayat tecrübesi yüksek olan amcalarimiz böyle tepki verirlerse gerisini siz düsünün artik!Neyse ayni gün macta kayseri golleri gelince sagimizda solumuzda yine yasli basli abiler amcalar bizi el kol hareketleri ile tahrik etmislerdi.Sivasda acilan pankart vs vs.Kayseriyi kendilerine dost olarak ilan etmis renktaslar bilinki utaniyorum sizden hepinizden!Nolursunuz bu düsüncelerinizi icinizde en derin yerlere saklayin orda burda beyan edip bizi rezil etmeyin!

emre41 14.03.2011 22:23

Bu pankarata karşı çıkma mantığını çözebilmiş değilim. Hazırlayanların eline sağlık.

Bir de şu taraftar gurupalrı maçda aynı tezahüratı yaparsa sanırım daha hoş olur. Biri Sivas derken diğeri Sivas gol gol diyor. Aynı çatı altında buluşmanız imkanszı olsa da Sivasspor için en azından aynı nakarat da uzlaşırsınız umarım.

Pankart için tekrar teşekkürler şahsım adına.

YENiCERiavrupa 14.03.2011 23:26

pankart super olmus sahane olmus mukemmel yapanin eline koluna saglik
SUNU DA UNUTMAYIN KAYSERIDEN KARDES FELAN OLMAZ ONLARIN EVINDE TVDEN IZLIYORUM ADAMLAR ANA AVRAT SOVUYOLAR ORAYA GIDEN YENICERILER NAPSIN ARTIK KAYSERILILERE BURAYA GELDIKLERINDE SARILIP ELLERINIMI OPSUNLER ISTE ONLARI GEC ONLAR BIZIM ELIMIZI OPECEK YANI DEMEK ISTEDIGIM SU KARDESMIS GARDASMIS LAFINI GECIN BIZ TEKIZ SIVASLIYIZ SIVASSPORLUYUZ TVDEN IZLEMEKLE TRUBUNDE OLMAK FARKLIDIR
SAYGILAR

eyupk 15.03.2011 00:11

Selamunaleyküm kardeşlerim, yeniçeri grubumuzu gerçekten çok seviyorum yaptığı çalışmalar olsun, faaliyetler olsun çok iyi çalışmalar yapan gruplarımızdan. [B]Sizde biliyorsunuzki kayserispor maçından sonra bazı iştenmeyen tartışmalar oldu görüş ayrılıkları oldu, bunun üzerine daha grupta iştenmediğim açıklandı zaten bundan sonrada durmak bana yakışmazdı, artık takımımı desteklemeyi gruba bağlı olmadan sürdürücem. Bana yardımcılıkları çok dokunan mesut abimden, can kardeşimden haklarını helal etmelerini iştiyorum. Allah'a emanet olun, hayırlı geceler diliyorum.[/B]

yiğidobaytar58 15.03.2011 01:06

Siz olmasanız o maratonun hali ne olur ya...helal olsun size...

Djamoka 15.03.2011 01:22

[B][I]Kayserispor kulubü resmi sitesinden açıklama yapmış. Burda birkaç Kayserilinin yaptığını tüm kayserispor camiasına maledemeyiz diyen Sivaslılar (!) okusunlar.
Kayserispor kulubu olayları çıkaranları kınamak yerine geçmiş olsun mesajı yayınlamış.

Gerçi siz bundan da anlamazsınız ki....

[url]http://www.kayserispor.org.tr/tur/hdetay.asp?id=998[/url][/I][/B]

captain5858 15.03.2011 01:44

slm yiğidolar ben uzun zamandır siteyi takip ediyorum ama aktif olmak bugüne nasipmiş.düzenli olarak maçlara gidiyorum son maçta kayseri taraftarının yaptıkları haricinde herşey güzeldi.ama kişisel bir önerim var devamlı taraftara sitem ediliyor evet bir eskişehir bursa vb gibi taraftarımız yok ama bu olmayacak anlamına gelmez.taraftar kültürü yavaş yavaş yerleşiyor.aslında geçmişte bir taraftar kültürümüz vardı yani büyüklerimizden böyle duyduk.o kara gün kayseri olayları olmasaydı belkide bugün bizde bir eskişehir ankaragücü bursa olabilirdik taraftar anlamında söylüyorum.kayseri şehitlerimizden(hepsini rahmetle anıyorum) merhum MEMİŞ KOYLAN bizim mahallelidir(kılavuz).malum olaylardan sonra insanlar eşlerini çocuklarını kardeşlerini stadlardan uzak tutmaya çalışmışlar ve taraftar kültürü yavaş yavaş yok olmuş. yeniden canlanıyor ama bir sorun var.yiğido gençlik ve yeniçeri taraftar grupları birleşmeli.taraftarımız tek çatı altında toplanmalı.tabiri caizse iki grup bir birine sallıyor.bir birini sevmiyor.ortak sevdamız sivasspor olduğunu düşünürsek bunlar yanlış.maçta maratonda c blokta idim.solda yiğido gençlik ayrı telden çalıyor sağda yeniçeriler ayrı telden.ortadakiler ne tarafa uyacağını şaşırmış.bu benim kişisel fikrim kimse katılmak zorunda değil.taraftar grupları birleşmeli maratonda veya kale arkasında tek vücut olmalı.ve bütün tribünleri ateşlemeli aksi halde bu grupların diğer taraftarları eleştirmesi yersizdir.dediğim gibi bu benim kişisel fikrim kimse katılmak zorunda değil.ve ne söylüyorsam sivasspor uğruna söylüyorum.bazı arkadaşların hoşuna gitmeye bilir.daha yeni bir mesaj yazmışsın onda da ahkam kesiyorsun diyebilirler.evet sitede yeni sayılırım.ama daha önce dediğim gibi maçlara düzenli olarak gelmeye çalışıyorum.merak edenler için son maçtada beraberimde 5 kişiyi getirdim ve elimden geldiğnce takımı desteklemelerini sağladım.hepinize selamlar sevgiler.

merkez-2 15.03.2011 09:06

[QUOTE=eyupk;701366]Selamunaleyküm kardeşlerim, yeniçeri grubumuzu gerçekten çok seviyorum yaptığı çalışmalar olsun, faaliyetler olsun çok iyi çalışmalar yapan gruplarımızdan. [B]Sizde biliyorsunuzki kayserispor maçından sonra bazı iştenmeyen tartışmalar oldu görüş ayrılıkları oldu, bunun üzerine daha grupta iştenmediğim açıklandı zaten bundan sonrada durmak bana yakışmazdı, artık takımımı desteklemeyi gruba bağlı olmadan sürdürücem. Bana yardımcılıkları çok dokunan mesut abimden, can kardeşimden haklarını helal etmelerini iştiyorum. Allah'a emanet olun, hayırlı geceler diliyorum.[/B][/QUOTE]

eyüp yolun açık olsun.. bu davada olsanda olmasanda anana babana edilen küfürlerin hesabını davaya sahip çıkanlar kesecektir.
sen gelsende gelmesende genel küfür ediyor kayserililer.sanada banada herkese yani.ananın elini öp kardeş.bu bir küfür değil.sonra helalleş ananla.site üyeleri ve yöneticileri sakınha yanlış anlamasın.tüm sivaslı analar anamızdır çünkü.şehitlerimiz bunları görüyor.çünkü onlar halen aramızda.onları üzmeyelim.hain şehire asla prim vermeyelim.

Yusuf Çevik 15.03.2011 10:10

[B][COLOR="DarkRed"]Fotoğraflar için teşekkürler.Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum...[/COLOR][/B]

benozgurr 15.03.2011 10:42

[QUOTE=captain5858;701382]slm yiğidolar ben uzun zamandır siteyi takip ediyorum ama aktif olmak bugüne nasipmiş.düzenli olarak maçlara gidiyorum son maçta kayseri taraftarının yaptıkları haricinde herşey güzeldi.ama kişisel bir önerim var devamlı taraftara sitem ediliyor evet bir eskişehir bursa vb gibi taraftarımız yok ama bu olmayacak anlamına gelmez.taraftar kültürü yavaş yavaş yerleşiyor.aslında geçmişte bir taraftar kültürümüz vardı yani büyüklerimizden böyle duyduk.o kara gün kayseri olayları olmasaydı belkide bugün bizde bir eskişehir ankaragücü bursa olabilirdik taraftar anlamında söylüyorum.kayseri şehitlerimizden(hepsini rahmetle anıyorum) merhum MEMİŞ KOYLAN bizim mahallelidir(kılavuz).malum olaylardan sonra insanlar eşlerini çocuklarını kardeşlerini stadlardan uzak tutmaya çalışmışlar ve taraftar kültürü yavaş yavaş yok olmuş. yeniden canlanıyor ama bir sorun var.yiğido gençlik ve yeniçeri taraftar grupları birleşmeli.taraftarımız tek çatı altında toplanmalı.tabiri caizse iki grup bir birine sallıyor.bir birini sevmiyor.ortak sevdamız sivasspor olduğunu düşünürsek bunlar yanlış.maçta maratonda c blokta idim.solda yiğido gençlik ayrı telden çalıyor sağda yeniçeriler ayrı telden.ortadakiler ne tarafa uyacağını şaşırmış.bu benim kişisel fikrim kimse katılmak zorunda değil.taraftar grupları birleşmeli maratonda veya kale arkasında tek vücut olmalı.ve bütün tribünleri ateşlemeli aksi halde bu grupların diğer taraftarları eleştirmesi yersizdir.dediğim gibi bu benim kişisel fikrim kimse katılmak zorunda değil.ve ne söylüyorsam sivasspor uğruna söylüyorum.bazı arkadaşların hoşuna gitmeye bilir.daha yeni bir mesaj yazmışsın onda da ahkam kesiyorsun diyebilirler.evet sitede yeni sayılırım.ama daha önce dediğim gibi maçlara düzenli olarak gelmeye çalışıyorum.merak edenler için son maçtada beraberimde 5 kişiyi getirdim ve elimden geldiğnce takımı desteklemelerini sağladım.hepinize selamlar sevgiler.[/QUOTE]

Arkadaşın söylediklerine aynen katılıyorum arkadaşlar

benozgurr 15.03.2011 10:53

bizler uzak oldugumuz ıcın sizler kadar takımla ılgılenemıyoruz ancak medyadan tv den takıp edebılıyoruz ya da çevre ıllerımızdekı maçlara gıdebılıyoruz takım uzerınde sizler kadar hakkımız yok bu takımın asıl sahıbı siz yenıcerıler ve yıgıdo genclık taraftar gruplarıdır ama bılınmelıdır kı bırlıkten kuvvet doğar, yapılan her turlu faaliyet daha cok ses getırır sonuca daha cabuk ulaşılır.Sonuçta iki grupta Sivasspor için var.

zgR 15.03.2011 11:43

[QUOTE=benozgurr;701423]bizler uzak oldugumuz ıcın sizler kadar takımla ılgılenemıyoruz ancak medyadan tv den takıp edebılıyoruz ya da çevre ıllerımızdekı maçlara gıdebılıyoruz takım uzerınde sizler kadar hakkımız yok bu takımın asıl sahıbı siz yenıcerıler ve yıgıdo genclık taraftar gruplarıdır ama bılınmelıdır kı bırlıkten kuvvet doğar, yapılan her turlu faaliyet daha cok ses getırır sonuca daha cabuk ulaşılır.Sonuçta iki grupta Sivasspor için var.[/QUOTE]

bende aynen boyle dusunuyorum taraftar gruplarimiz birlesse cok daha guzel olur ama bunu grup liderlerine birakmak lazim vardir bi bildikleri diyelim.

Kasım Öktem 15.03.2011 13:39

[QUOTE=captain5858;701382].yiğido gençlik ve yeniçeri taraftar grupları birleşmeli.taraftarımız tek çatı altında toplanmalı.tabiri caizse iki grup bir birine sallıyor.bir birini sevmiyor.ortak sevdamız sivasspor olduğunu düşünürsek bunlar yanlış.maçta maratonda c blokta idim.solda yiğido gençlik ayrı telden çalıyor sağda yeniçeriler ayrı telden.ortadakiler ne tarafa uyacağını şaşırmış.bu benim kişisel fikrim kimse katılmak zorunda değil.taraftar grupları birleşmeli maratonda veya kale arkasında tek vücut olmalı.ve bütün tribünleri ateşlemeli aksi halde bu grupların diğer taraftarları eleştirmesi yersizdir.dediğim gibi bu benim kişisel fikrim kimse katılmak zorunda değil.[/QUOTE]

Tek isim altında birleşmek mümkün değil.
Ancak aynı yerde birlikte bağırmak belki olabilir.

Sezon başında gruplar arasında böyle bir konuşma geçmişti ama birleşme olmamıştı.

1967 GTD ve Yeniçeriler birlikte bağırmakta şuan.

serhatcan 15.03.2011 14:04

Wayyyyy ki Wayyyyy. formda yazdıklarıma karşılık yazılanlara bakın. Herkes nefret,kinnn,düşmanlık,hakaret kusuyorrr.Bu ne sevgisizlik,bu ne duygusuzluk,Saldırmışsınız ha saldırmışsınız.Ama farkında değilsinizkikendi kendinizi vuruyorsunuz bu nefretle,bu sevgisizlikle,bu düşman duygularla.Neyi saklamaya çalışıyorsunuz( ben biliyorum).Allah için söyleyin,kaçınız işgüç sahibisiniz,kaçınız ticaret yapıyorsunuz,kaçınız ünüversiteyi okumuşta sivasta yaşayıp sivaslılar sivasiçin bişeyler yapıyorsunuz,kaçınız çalışıp ailenize yardımcı oluyorsunuz,yada kaçınız okula giden çocuğunuzun masraflarını eksiksiz tamamlıyorsunuz(hepniz demiyorum dikkat edin kaçınız diyorum)Babanızdan sigara parası alıyormusunuz,,kahvehanede çay paranız olmadığında yazdırıyormusunuz,daha doğrusu kahvehaneleri dolduruyormusunuz.ve çalışan insanlarada kötü gözle bakıyormusunuz.yazılarımdaki pankart ve düşmanlık kısmına gösterdiğiniz özeni,o yazımda tembellikten,işsizlikten,siyasi yelpaze gözetmeksizin haklarınızı savunamadığınızdan bahsettim. kimse bu konular hakkındada bana saldırmamış hayret.işyerleriniz kapandı kaçınız sivasspor konusunda birlikolduğunuz gibi işyerlerinizin kapanması konusundabirlik olup kime tepki gösterdiniz,daha doğrusu bana saldırdığınız gibi saldırdınızmı(ki ben sadece düşüncelerimi söyledim,başkalarıysa ellerinizden ekmeğinizi ladılar ),Nefreti,k,n,,düşmanlığı bırakın beylerr.çalışıyorsanız ,eve ekmek götürüyorsanız en büyük yiğidoluk budur.siz kendi içinizde bilebirbirinizi yiyorsunuz kii tarih bıyunca da sivasta böyle olmuştur. galyana gelip birbirinizi kırıyorsunuz,düşmanı dışarda aramayın beyler.Bir gerçek yiğidoda çıkıp yiğidoluğun tarifini yapamadı gitti yawwwww.hadi okada yiğidoyum diyen arkadaşlar. biriniz yiğidoluğun tarifini yaparmısınız. gerçekten bilmekisdtiyorum.

ReFRaCToRY 15.03.2011 15:49

[QUOTE=serhatcan;701443]Wayyyyy ki Wayyyyy. formda yazdıklarıma karşılık yazılanlara bakın. Herkes nefret,kinnn,düşmanlık,hakaret kusuyorrr.Bu ne sevgisizlik,bu ne duygusuzluk,Saldırmışsınız ha saldırmışsınız.Ama farkında değilsinizkikendi kendinizi vuruyorsunuz bu nefretle,bu sevgisizlikle,bu düşman duygularla.Neyi saklamaya çalışıyorsunuz( ben biliyorum).Allah için söyleyin,kaçınız işgüç sahibisiniz,kaçınız ticaret yapıyorsunuz,kaçınız ünüversiteyi okumuşta sivasta yaşayıp sivaslılar sivasiçin bişeyler yapıyorsunuz,kaçınız çalışıp ailenize yardımcı oluyorsunuz,yada kaçınız okula giden çocuğunuzun masraflarını eksiksiz tamamlıyorsunuz(hepniz demiyorum dikkat edin kaçınız diyorum)Babanızdan sigara parası alıyormusunuz,,kahvehanede çay paranız olmadığında yazdırıyormusunuz,daha doğrusu kahvehaneleri dolduruyormusunuz.ve çalışan insanlarada kötü gözle bakıyormusunuz.yazılarımdaki pankart ve düşmanlık kısmına gösterdiğiniz özeni,o yazımda tembellikten,işsizlikten,siyasi yelpaze gözetmeksizin haklarınızı savunamadığınızdan bahsettim. kimse bu konular hakkındada bana saldırmamış hayret.işyerleriniz kapandı kaçınız sivasspor konusunda birlikolduğunuz gibi işyerlerinizin kapanması konusundabirlik olup kime tepki gösterdiniz,daha doğrusu bana saldırdığınız gibi saldırdınızmı(ki ben sadece düşüncelerimi söyledim,başkalarıysa ellerinizden ekmeğinizi ladılar ),Nefreti,k,n,,düşmanlığı bırakın beylerr.çalışıyorsanız ,eve ekmek götürüyorsanız en büyük yiğidoluk budur.siz kendi içinizde bilebirbirinizi yiyorsunuz kii tarih bıyunca da sivasta böyle olmuştur. galyana gelip birbirinizi kırıyorsunuz,düşmanı dışarda aramayın beyler.Bir gerçek yiğidoda çıkıp yiğidoluğun tarifini yapamadı gitti yawwwww.hadi okada yiğidoyum diyen arkadaşlar. biriniz yiğidoluğun tarifini yaparmısınız. gerçekten bilmekisdtiyorum.[/QUOTE]

[FONT="Arial Black"][B]Of ooof off off arkadaşa bak bayağı dallandırmış olayı, bu ne ya :D Bak güzel kardeşim ben üni de okudum çalışıyorum da sigara paramı da kendim kazanıyorum kahvehaneyle de işim olmaz kriterlerine uydum mu mesaj yazabilir miyim bilmiyorum ama artık hadsizlik ettiysem affet(!)

Burası SİVASSPOR TARAFTAR sitesi, burda herkes konuşur ama futboldan spordan bunu önce aklına iyice bir sok.. Yani senin gibi konuyu saptırmadan sadece futbol ve tribün... Forum kullanmayı bilip buralara yazı yazabilen kitledinin çok ama çok bir kısmı da bunları yapabiliyorsa buna aklı yetebiliyorsa kültürlü ve gelişmiş insanlardır.. Yok kahveyi doldururlarmış, yok tembelmişler falan filan bunlar işin hikaye kısmı burası siyaset ekonomi vsayfası değil.. GAYserililer bizim davamıza laf attılar biz de hem GAYseri de hem burda verdik cevaplarını yani sindiremediğimiz bir şey oldu ve stadda tribünde başlayan sindiremediğimiz bu mevzuda stadlarda tribünlerde her fırsatta tepkimizi en sert biçimde ortaya koyduk!! Eğer senin de ekonomik siyasi vs alanlarda sindiremediğin mevzular varsa bizim gibi yap bul bulabildiğin kadar senle aynı kafada adam git kimeyse tepkin kimleyse derdin koy tepkini! ama gelip burda "Tüm Sivaslıların" anasına, bacısına küfreden adamlara derslerini verdik diye bu ezilmişliktir falandır filandır triplerine girme! Ezik olan sensin ki ezilmiş hissediyorsun kendini... Senin gibilerden her zaman her yerde 1 adet numunelik bulunur buna şaşırmıyorum ama edilen onca küfürlere rağmen hala kayseriyi çekemediğimizi düşünerek bunu yaptığımızı düşünüyorsun ona çok şaşırıyorum![/B][/FONT]

inadınayeniceri 15.03.2011 16:19

[QUOTE=serhatcan;701443]Wayyyyy ki Wayyyyy. formda yazdıklarıma karşılık yazılanlara bakın. Herkes nefret,kinnn,düşmanlık,hakaret kusuyorrr.Bu ne sevgisizlik,bu ne duygusuzluk,Saldırmışsınız ha saldırmışsınız.Ama farkında değilsinizkikendi kendinizi vuruyorsunuz bu nefretle,bu sevgisizlikle,bu düşman duygularla.Neyi saklamaya çalışıyorsunuz( ben biliyorum).Allah için söyleyin,kaçınız işgüç sahibisiniz,kaçınız ticaret yapıyorsunuz,kaçınız ünüversiteyi okumuşta sivasta yaşayıp sivaslılar sivasiçin bişeyler yapıyorsunuz,kaçınız çalışıp ailenize yardımcı oluyorsunuz,yada kaçınız okula giden çocuğunuzun masraflarını eksiksiz tamamlıyorsunuz(hepniz demiyorum dikkat edin kaçınız diyorum)Babanızdan sigara parası alıyormusunuz,,kahvehanede çay paranız olmadığında yazdırıyormusunuz,daha doğrusu kahvehaneleri dolduruyormusunuz.ve çalışan insanlarada kötü gözle bakıyormusunuz.yazılarımdaki pankart ve düşmanlık kısmına gösterdiğiniz özeni,o yazımda tembellikten,işsizlikten,siyasi yelpaze gözetmeksizin haklarınızı savunamadığınızdan bahsettim. kimse bu konular hakkındada bana saldırmamış hayret.işyerleriniz kapandı kaçınız sivasspor konusunda birlikolduğunuz gibi işyerlerinizin kapanması konusundabirlik olup kime tepki gösterdiniz,daha doğrusu bana saldırdığınız gibi saldırdınızmı(ki ben sadece düşüncelerimi söyledim,başkalarıysa ellerinizden ekmeğinizi ladılar ),Nefreti,k,n,,düşmanlığı bırakın beylerr.çalışıyorsanız ,eve ekmek götürüyorsanız en büyük yiğidoluk budur.siz kendi içinizde bilebirbirinizi yiyorsunuz kii tarih bıyunca da sivasta böyle olmuştur. galyana gelip birbirinizi kırıyorsunuz,düşmanı dışarda aramayın beyler.Bir gerçek yiğidoda çıkıp yiğidoluğun tarifini yapamadı gitti yawwwww.hadi okada yiğidoyum diyen arkadaşlar. biriniz yiğidoluğun tarifini yaparmısınız. gerçekten bilmekisdtiyorum.[/QUOTE]
[B]
Memleketinin peşine koşan insanlara EZİK demek midir Yiğidoluk?

Bu arada bende üniversite öğrencisiyim. Allah nasip ederse mezun olduktan sonra o dediklerin gerçekleşcek. Yoksa senin çizdiğin Yiğido profilinde üniversite öğrencisine de mi yer yok? Öğrenciyiz ailemizden para alıyoruz diye bizde EZİK miyiz?

Çalışan insana kötü bakan senin gibi olsun ! Bizim bişey sakladığımız, bişeyleri örtmeye çalıştığımız yok!

Kendi memleketinin insanlarına, gençlerine EZİK diyen EZİĞİN ta kendisidir!!

Hiç boşa naval okuma. Madem biz tembeliz madem bizlerden utanırcasına ifadeler kullanıyosun burda, Sivas'lıyım demezsin olur biter. Çözüm budur. Çok sevdiğin ekonomisi, sanayisi gelişmiş kayserine gidersin. Ben çalışkan, ekonomik açıdan durumu çok iyi olan kayseriliyim dersin. Bizde senin gibilerden kurtuluruz. Buraya yazıp daha fazla tepki çekme. Gelen tepkileri görünce daha fena saçmalıyosun yaşına başına bakmadan. En iyisi terket bu forumları bak şimdi link veriyorum bundan sonra burda takıl bizi bunlara kötüle bize değil. OK?

zaralı19 15.03.2011 18:40

[B]sen yiğidomusun asıl buna bakmak lazım gel ben kendimden örnek vereyeim.Ben üniversite okudum ve ailecek bursada oturyoruz işimde var parada kazanıyorum.Sivaslı olmak kendi kulübune sahip çıkmaktır.burda klavye başında konuşmakla olamaz yani bunuda bil bursada sivassporu sahip çıkacağım çıkmayada devam ediyoruz......[/B]

YeniceriEmRe 15.03.2011 19:53

[B]Nefretimsin GAYseri ! [/B]

velibircan 15.03.2011 20:16

[B]
dayııı dayııı :) bizim grubumuzu sen biliyormusun içinde ne var bılıyormusunda gelmiş kacınız soyle boyle dıye yazıp çiziyorsun :) bırak allah askına bırak kemik elemanlarımızın (burdaki kemik kasaplardaki et kemiği değildir) çoğu üniversite öğrencisidir ki bunların içerisinde hukuk okuyandan işletme okuyandan matematik bölümünden vs vs bir çok arkadasımız var...kendi açımdan cevap vereyim

Ben Emre yıldırım sitenin eskilerinin çoğu hemen hemen tanır sağolsunlar sever sayarlar...6 sene Sivassporun Altyapısında futbol oynadım...Yani Futbolu bilenlerden toprak sahanın tozunu yutanlardanım....

Eğitime gelelim (Bu benim okudum 3. bölüm) Cumhuriyet üni. Beden eğitmi Myo " FUTBOL ANTRENÖRLÜĞÜ " bölümü 3. sınıf öğrenciyim...yani Bir sporcunun a dan z ye tekniğinden taktiğine mental çalışmasına Anatomisinden Fizyolojisine Antreman bilgisine 3 senedir bir fiil eğitim görmekteyim....

Amaaaaaa hem 6 senelik futbolculuk sürecim 3 senelik antrenörlük bilgisi sonucunda bu sitede bir güne bir gün antrenörlerimizin oyun anlayışına karşı bir tane mesajım varsa Sivas ı terketmeye hazırım...Sonra gördüm ki Hayatında ayağına top almamış dünya kadar insan burda hocalara atıp tutuyor tv den duyduklarıyla cahilce eleştirilerde bulunuyor yaklasık 6 7 senelik ( ceşitli nicklerde) üyeliğimi sildirdim...

yaşın 45 midir bilmem amcam ama kusura bakma gerek futbol gerekse de tribün konusunda kimseyle münakaşaya girmek istemiyorum...Hani hep derler ya Türkler Her işin her şeyini bilirler diye bu kadar bilenin arasında ben birşey bilmiyorum... Sizler yorumlara devam edin ama biraz da olsa bize saygı gösterin...

Sürci kisan ettiysek affola Emre yıldırım....[/B]

58VoLkAn58 15.03.2011 20:30

[COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"][B]Güzel pankartlar .

Elinize sağlık .[/B][/FONT][/COLOR]

serhatcan 15.03.2011 22:26

Yav relaxssss. bana yiğidoluğun tarifini yapın dedim. ne bu saldırganlık,hatta defol git diyenler bile oldu,bu siteyede yazma diyenler:)) eee işin çekirdek yanı bu işte,ben sivaslıyım ama sizden farklı düşündüğüm için linç edildim bu sitede. ve beni yanıltmadınız sağolun. ( yıllarca birbirinizi kırdınız düşmanı dışarda aramayın demiştim hatırlarsanız) şimdi siz beni eleştirdiğim için düşmanda görürsünüz. Ama şunu askıl edemezsiniz. Asıl düşman cahillik,tembellik,sevgisizlik,tahammülsüzlük. yıllarca sivaslılar bunu göremedi bundan sonrada görürlermi bilmiyorum. Ama ben yinede umutlutyum:)))Ben yazımda hepiniz demedim kii:)) sazan gibi hemen atlayanlar oldu. kaçınız dedim. bakın beni yerden yere vuranlar,şunu iddaa ediyorum( çünküü sivasın sosyoekonomik yapısını biliyorumj) eğer iddaa ettiğimden az ise ben burada eşşek gibi bağırırım. ben eşşeğim derim. gelin trübünde tek tek o ahkam kesen yiğidolarla konuşalım araştıralım. eğer %80 i benim çizdiğim profile uymuyorsa ben burada eşşek gibi bağırırım.biriniz çıkmışsınız bide ünv tede öğrenci olacak ne demiş. ben öğrenciyim babamdan para alamammı demiş. vayy ki vayyy. bir ünüvertite öğrencisi yazdığım yazıyı anlamadan okuyupta yorum yapıyorsa vay benim ülkemin geleceğini emanet edeceğim öğrencilere vayy. ben kaçınız okuyan çocuğunuzun okul masraflarını eksiksiz tamamlıyor diye soruyorum. o diyorki ben öğrenciyim babamdan para alamammı diyor:))))). beylerr kayseriyi yada bursayı yada gaziantepi yakalamanız imkansız,istanbul takımlarını saten yakalayamazsınız. nedenide sanayiidir,ekonomidir,.bir bursa sanayiisinin yarısı,bir antep sanayyiinin yarısı,bir kayseri sanayyiinin yarısı sivasta olsa inanın sivassporda başarılı olacaktır.haa sosyal kültürel dengelerde önemli unutmayınız. bakın sivasspor şampiyonluğa oynadığı seneler( o iğrenç futbolu izlemeyi hiç istemememe ramen) istanbuldan kalkıp sırf maç için hafta sonu 3-4 maçına gittim. ve trübünlere baktım. 7 enfazla 8000 seyirci.düşündümmneden diye. ama inanın yadırgamadım. işsizliğin kol gezdiği,gençlerin aylak aylak gezdiği,esnafın iş yapamadığı,sanayyiinin oolmadığı bir şehirde insanların kalkıp maça gelmelerini beklemek ahmaklık olur diyede düşündüm.adam çalışmıyuor vereceği 5 lira onun için çok büyük paradır ( çalışmayan genç arkadaşlarımız bunu anlayamazlar)benim genelde anlatmak istediğim budur. siz nekadar yiğidoyum desenizde ben gülerim. çünküü sizin isşyerlerinizi ellerinizden aldılar gıkınız çıkmadı,kapattılar gene guk demediniz,gelip trübünde burada yiğidoluk naraları atıyorsunuz.size bülent uygun gibi bir adam gelecek,milliyetcilikten,camiden,asker selamından dem vuracak,geçici başarılarla uyutacak ve sizde övüneceksiniz. ama uyandığınızda bi baktınız s,ibvasspor kümmede kalmaya oynuyor.keşke hep uyanık olsanız,soyal kültürel anlamdada olsanız,sizi uyutanları şakşaklayacağınıza tanısanız. dedim yaa kral çıplak. takımın bu halde olmasının nedeni bülent uygun ve onun zihniyetindekilerdir ona destek verenlerdir. yaww offff çok yazacak şeyler var spora dair de zaman ve yer önemli. neyse yinede siz benim yazdıklarımı irdeleyerek okuyun dedim. sövsenizde,,tehdit etsenizde :)))))))))))))))),yazma bidaha desenizde yinede irdeleyerek okuyun.Haa buarada futboluda çok iyi bilirim bilginize. hemde çok çok iyi bilirim:)))

zaralı19 15.03.2011 22:40

[QUOTE=serhatcan;701528]Yav relaxssss. bana yiğidoluğun tarifini yapın dedim. ne bu saldırganlık,hatta defol git diyenler bile oldu,bu siteyede yazma diyenler:)) eee işin çekirdek yanı bu işte,ben sivaslıyım ama sizden farklı düşündüğüm için linç edildim bu sitede. ve beni yanıltmadınız sağolun. ( yıllarca birbirinizi kırdınız düşmanı dışarda aramayın demiştim hatırlarsanız) şimdi siz beni eleştirdiğim için düşmanda görürsünüz. Ama şunu askıl edemezsiniz. Asıl düşman cahillik,tembellik,sevgisizlik,tahammülsüzlük. yıllarca sivaslılar bunu göremedi bundan sonrada görürlermi bilmiyorum. Ama ben yinede umutlutyum:)))Ben yazımda hepiniz demedim kii:)) sazan gibi hemen atlayanlar oldu. kaçınız dedim. bakın beni yerden yere vuranlar,şunu iddaa ediyorum( çünküü sivasın sosyoekonomik yapısını biliyorumj) eğer iddaa ettiğimden az ise ben burada eşşek gibi bağırırım. ben eşşeğim derim. gelin trübünde tek tek o ahkam kesen yiğidolarla konuşalım araştıralım. eğer %80 i benim çizdiğim profile uymuyorsa ben burada eşşek gibi bağırırım.biriniz çıkmışsınız bide ünv tede öğrenci olacak ne demiş. ben öğrenciyim babamdan para alamammı demiş. vayy ki vayyy. bir ünüvertite öğrencisi yazdığım yazıyı anlamadan okuyupta yorum yapıyorsa vay benim ülkemin geleceğini emanet edeceğim öğrencilere vayy. ben kaçınız okuyan çocuğunuzun okul masraflarını eksiksiz tamamlıyor diye soruyorum. o diyorki ben öğrenciyim babamdan para alamammı diyor:))))). beylerr kayseriyi yada bursayı yada gaziantepi yakalamanız imkansız,istanbul takımlarını saten yakalayamazsınız. nedenide sanayiidir,ekonomidir,.bir bursa sanayiisinin yarısı,bir antep sanayyiinin yarısı,bir kayseri sanayyiinin yarısı sivasta olsa inanın sivassporda başarılı olacaktır.haa sosyal kültürel dengelerde önemli unutmayınız. bakın sivasspor şampiyonluğa oynadığı seneler( o iğrenç futbolu izlemeyi hiç istemememe ramen) istanbuldan kalkıp sırf maç için hafta sonu 3-4 maçına gittim. ve trübünlere baktım. 7 enfazla 8000 seyirci.düşündümmneden diye. ama inanın yadırgamadım. işsizliğin kol gezdiği,gençlerin aylak aylak gezdiği,esnafın iş yapamadığı,sanayyiinin oolmadığı bir şehirde insanların kalkıp maça gelmelerini beklemek ahmaklık olur diyede düşündüm.adam çalışmıyuor vereceği 5 lira onun için çok büyük paradır ( çalışmayan genç arkadaşlarımız bunu anlayamazlar)benim genelde anlatmak istediğim budur. siz nekadar yiğidoyum desenizde ben gülerim. çünküü sizin isşyerlerinizi ellerinizden aldılar gıkınız çıkmadı,kapattılar gene guk demediniz,gelip trübünde burada yiğidoluk naraları atıyorsunuz.size bülent uygun gibi bir adam gelecek,milliyetcilikten,camiden,asker selamından dem vuracak,geçici başarılarla uyutacak ve sizde övüneceksiniz. ama uyandığınızda bi baktınız s,ibvasspor kümmede kalmaya oynuyor.keşke hep uyanık olsanız,soyal kültürel anlamdada olsanız,sizi uyutanları şakşaklayacağınıza tanısanız. dedim yaa kral çıplak. takımın bu halde olmasının nedeni bülent uygun ve onun zihniyetindekilerdir ona destek verenlerdir. yaww offff çok yazacak şeyler var spora dair de zaman ve yer önemli. neyse yinede siz benim yazdıklarımı irdeleyerek okuyun dedim. sövsenizde,,tehdit etsenizde :)))))))))))))))),yazma bidaha desenizde yinede irdeleyerek okuyun.Haa buarada futboluda çok iyi bilirim bilginize. hemde çok çok iyi bilirim:)))[/QUOTE]

serhat sen hangi ülkede yaşıyorsun söyler misin tamam sivasta işsizlik az onun için taşındık ama şehrimize yatırım yapıyoruz yapacağız sivasta gelişiyor gelişmeye de devam edecek sen siyasi yöne çekiyorsun biz burda futbolla ilgili konuşuyoruz sen ne diyorsun biz ne diyoruz ilk onu anlar mısın

öğretmen 15.03.2011 22:51

EN AZINDANşu zor dönemde birlik olduğunuz gösterin takıma büyük güç katacaktır

WEZ Format +2. Şuan Saat: 23:52.