Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

YAPILANLAR SİVAS`A İHANETTİR!!!
Alt 30.04.2008, 08:55   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart YAPILANLAR SİVAS`A İHANETTİR!!!

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Pazar akşamı oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçından sonra Sivas’ta yaşanan olayları ibretle ve hayretle izledim. Sivasspor mağlum bütçesi ve kadrosuyla Türkiye’de adeta bir devrim yapıp üç büyüklerin saltanatına son vermeye hazırlanan Sivasspor, deplasmanda rakibini 2-1 yenip şampiyonluk iddiasını sürdürüyor ve bu maç sonrasında birazda Sayın Vali Veysel Dalmaz’ın çabasıyla küçük bir grup şehirde tur atıyor, ama bir gün sonra oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçı sonrasında adeta caddeler ana baba günü oluyor.

Üstelikte Sivasspor’un rakibi lehine tezahürat yapılıyor. Bu ne utanmazlık! Baştan hemen şunu belirteyim, Sivaslı olmayan ve bu sevinci yaşayanlara zerre kadar lafım yok! Onlar Sivassporlu olmak zorunda değiller, olurlarsa da memnun oluruz. Ama Sivaslı olup, (Eğer Sivaslı denirse) utanmadan sıkılmadan eline başka takımın bayrağını alarak, (üstelikte bu takım Sivasspor’un ligde çekiştiği rakip) gezmenin mantıkla izah edilir yanını göremiyorum.

Defalarca söyledim, yine söylüyorum.

Bütün Türkiye Sivasspor’a imrenirken, Sivasspor’un başarısını ayakta alkışlarken, hala bunu görmeyip, Galatasaray-Fener diyenler var. Bu nasıl anlayış? Bu nasıl mantık? Ben Sivaslı olupta böyle bir durumda başka takımın bayraklarıyla sokakağa çıkmayı, bırakın sokağa çıkmayı, o takımların lafını bile etmeyi kabul etmiyorum. Pazar akşamı yaşanan bu olaylarda iyiki orada değildim. Çünkü bu yapılan ihanetlere dayanamazdım, başım belaya girerdi. Televizyondan izlerken bile tuaf oldum. Dilerim bundan sonra böyle bir durumla karşı karşıya gelmeyiz.

Size çok açık bir şey söyleyeyim mi, bu iki takım lehine yapılan böyle hareketler benim gibi insanları o takımlardan dahada uzaklaştırıyor. Onların Avrupa takımlaıyla yaptığı maçlarda her zaman gönlüm onlarla bir olurdu, ama bu kendini bilmez insanların yüzünden neredeyse bu düşüncemi gözden geçirecek duruma geliyorum.

Eğer sen tuttuğun futbol takımıyla gurur duymak istiyorsan,işte Sivasspor.. Sivasspor’u tutmak ve onun başarılarıyla coşman için bir çok neden var. Peki diğer takımların elde ettiği başarının sana ve yaşadığın şehire ne faydası var? Birisi buna bunun açıklamasını yapsın!...

hürdogan.com

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...